Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Toplanma normal artık belden giren ağrı varsa toplanma hissi hiç geçmiyorsa ya da düzenli şekilde çok sık atıyorum 15-20 dakikada bir hiç durmadan oluyorsa bi gidip baktırmak lazım
Toplanma hissi sürekli olmaya başladı artık saymıyorum bile. Özellikle her oturduğumda garanti oluyor, afedersin değil popomun üzerinde oturmak, kaykılarak yani alt tarafıma baskı yapmayacak şekilde otursam bile dikey şekilde duramıyorum, ya hemen toplanıyor ya da önce şiddetli bir şekilde itekliyor kendini sonra karnımın bi yerinde toplanıyor. İlla ya sağa ya da sola yatmam lazım. Bel ağrılarını hiç takip etmedim ya. Yalnızca dayanamadığım zamanlarda eşime masaj yaptırıyorum, bi süre sonra ağrı hafifliyor veya geçiyor, eşim de yoruluyor tabi, bıraktıktan bi süre sonra tekrar başlıyor. Ondan sonra da uyumaya gidiyoruz zaten. Dur bakalım bundan sonra şu belden giren ağrıyı da bi takip edeyim

Toplanma konusunu duymuştum. Kimi doğum belirtisi diyor, kimi de yalancı kasılma belirtisi normaldir diyor. Hangisini dinleyeceğimi şaşırdım. 2 hafta önceki kontrolde mi ne bahsetmiştim doktoruma, bebek toplanmaya başladı falan diye, normal normal diyip geçiştirdi 🫤
Yalancı sancılar da doğum belirtisi zaten 😅

Sezaryeni devlette yapmak isteme sebebiniz ne acaba ben de bu konuda çok sıkıntılı hissediyorum devlette mi yoksa özelde mi diye karar veremiyorum bir türlü
Şöyle; arkadaşım başka bir şehirde ebe. Kendisiyle bu doğum mevzularını konuştuğumda bana şunları söyledi; Hem ameliyat konusunda devlet hastaneleri daha özenli, imkanları daha fazla. Hem de özelde de olsan devlette de olsan genel olarak aynı prosedürler işlenecek ama birinde cebinden fazlasıyla para çıkacak o yüzden sezaryen olacaksan mutlaka devlette olmanı öneririm dedi. Ki kendisi de dediği gibi devlette sezaryen oldu

Yalancı sancılar da doğum belirtisi zaten 😅
Sen ciddi misin 😱
Kız benim bu yalancı kasılmalarım falan arttı ya 😱 Doktorumu silkelemek istiyorum şuan, adama ne desem normal normal diye geçiştiriyor, ben de "aa normal madem daha doğurmam" kafasına giriyorum. Kendimi psikolojik olarak hazırlayamadım. Herif bi anda dicek sen doğuruyorsun, ben de şok olmuş şekilde kalıcam öyle anlaşılan baksana 😧

Sen ciddi misin 😱
Kız benim bu yalancı kasılmalarım falan arttı ya 😱 Doktorumu silkelemek istiyorum şuan, adama ne desem normal normal diye geçiştiriyor, ben de "aa normal madem daha doğurmam" kafasına giriyorum. Kendimi psikolojik olarak hazırlayamadım. Herif bi anda dicek sen doğuruyorsun, ben de şok olmuş şekilde kalıcam öyle anlaşılan baksana 😧
Vucudumuz yavaş yavaş kendini hazırlıyor aslında bel ağrıları yalancı kasılmalar hep rahmimizin ve kemiklerimizin kendini hazırlaması. Bebeğin toparlanması olarak hissettiğimiz şey rahmin kasılması.

Gebelik okulunda söylediklerine göre ne kadar bel kasık ağrısı yalancı kasılma olırsa o kadar kolay ve az ağrılı doğum oluyormuş.

Doktorunun dediği gibi haftalarımıza göre normal ama açıklama yapaymış iyiymiş 😂

Vucudumuz yavaş yavaş kendini hazırlıyor aslında bel ağrıları yalancı kasılmalar hep rahmimizin ve kemiklerimizin kendini hazırlaması. Bebeğin toparlanması olarak hissettiğimiz şey rahmin kasılması.

Gebelik okulunda söylediklerine göre ne kadar bel kasık ağrısı yalancı kasılma olırsa o kadar kolay ve az ağrılı doğum oluyormuş.

Doktorunun dediği gibi haftalarımıza göre normal ama açıklama yapaymış iyiymiş 😂
İşte açıklama yapmıyo ki adam. Bişey soruyorum, normaaal bişey olmaaaz diyip geçiştiriyo. Ya bi açıkla içimi rahatlat. İlla herşeyi benim mi sormam lazım niye olur vs diye. 🤭
İnşallah dedikleri gibi olur ya hepimiz için 🙏🏼🙏🏼

İşte açıklama yapmıyo ki adam. Bişey soruyorum, normaaal bişey olmaaaz diyip geçiştiriyo. Ya bi açıkla içimi rahatlat. İlla herşeyi benim mi sormam lazım niye olur vs diye. 🤭
İnşallah dedikleri gibi olur ya hepimiz için 🙏🏼🙏🏼
Kuşum yanlış anlama ama bu doktorun doğum yaptırmadığını söyledin. Tanımadığın bi doktorun seni doğurtmasındansa başka bi doktor mu baksan acaba 🥺

Kaynanam ve görümcem bakıyor şuan bu akşam görümcem dönüyor kendi şehrine kaynanam da köyüne dönüyor çarşamba günü bebek yok diye geri gidiyorlar 😒 asıl şuan insana ihtiyacım var ama maalesef daha ayaklanamadım bile. Eşim yardım ediyor zaten canım ama o da bu sefer çok yoruluyor bişey diyemiyorum tuvalete bile o götürüyor afedersin şeyimi bile siliyor eğilemediğim için 😕
bebeği görmeye de gelmesinler o zaman

Gncgm28 Gncgm28 bebeğim sen magnezyum kasılmaları engelliyor demiştin değil mi? ben bir daha kullanmayı düşünmüyorum sonunu dün içtim ağrım acım da yok çok şükür bide o hap mide bulantısı yapıyor bende 36+4 üm şuan
Hayır kullanma cnm bende bıraktım kullanmayı 35+2 yız bızde gerek görmüyorum tehlıkelı zamanı gectık nasılsa ama dün akşam çok kötü oldum ya bahçede egıl kalk egıl kalk akşam agrıdan kasılmadan perişan oldum yarın evde tam 12 kısı olucak ne yapıcam bilmiyorum karnım ınmıs asagıya hareketı herseyı alt bölgede hissediyorum artık

Toplanma konusunu duymuştum. Kimi doğum belirtisi diyor, kimi de yalancı kasılma belirtisi normaldir diyor. Hangisini dinleyeceğimi şaşırdım. 2 hafta önceki kontrolde mi ne bahsetmiştim doktoruma, bebek toplanmaya başladı falan diye, normal normal diyip geçiştirdi 🫤
Canım bence de normal ben her gun 7 8 kere yaşıyorum onu 1 aydır. Benim 1 aydir doğurmuş olmam gerekirdi o zaman. Toplandıktan bikac dk sonra düzeliyor oyle kalmiyor yani belki bu ayırt edici olabilir

Toplanma hissi sürekli olmaya başladı artık saymıyorum bile. Özellikle her oturduğumda garanti oluyor, afedersin değil popomun üzerinde oturmak, kaykılarak yani alt tarafıma baskı yapmayacak şekilde otursam bile dikey şekilde duramıyorum, ya hemen toplanıyor ya da önce şiddetli bir şekilde itekliyor kendini sonra karnımın bi yerinde toplanıyor. İlla ya sağa ya da sola yatmam lazım. Bel ağrılarını hiç takip etmedim ya. Yalnızca dayanamadığım zamanlarda eşime masaj yaptırıyorum, bi süre sonra ağrı hafifliyor veya geçiyor, eşim de yoruluyor tabi, bıraktıktan bi süre sonra tekrar başlıyor. Ondan sonra da uyumaya gidiyoruz zaten. Dur bakalım bundan sonra şu belden giren ağrıyı da bi takip edeyim
Benim bebenin durumu da yalancı çobana döndü mesela şu an belimin sağından giren bi ağrı var kasılması da var ama dört haftadır aynı mesele sürüyor diye dikkate almıyorum gerçekten doğum başlasa anlamayacağım sezaryen olacağı da kesin zaten boşa eziyet 🤣

X