Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Sağol canım zaten gidiyorlar baksana dönüyorlar yani memleketlerine artık eşimle tek başıma elimden geldiğince idare edicez 😕
Bebek yok diye dönmek ne demek ya🤬 zaten bebeğe değil sana bakacak biri lazım bebek olsa ne yapacaklar emzirecekler miymiş. Çok sinirlendim. Allahtan eşin yanında valla üzüldüm ya

Kızlar ya bişey sorucam. Şu sıralar özellikle son bir kaç gündür karnım sürekli olarak yamuluyor, bayağı büyük yamuluyor ama 😂 bebeğin olduğu yerler, karnımın büyük çoğunluğu sertleşiyor. Belimin altında ağrılarım sıklaşmaya başladı, kasık ağrılarım da sıklaştı ama belim kadar sık ağrımıyor. Aynı zamanda altta baskı hissini de daha sık hissetmeye başladım. Akıntımda da artış var. Sürekli en az parmağın 1 eklemi boyutunda beyazımsı ıslaklık görüyorum çamaşırımda. Çocuğun hareketleri de hem çok şiddetli hem de fazla. Suyunun azalmasından falan endişeleniyorum açıkçası, bi de herkes patır patır doğurmaya başladı, belki de pimpirik yapıyorum 🫣 üstüne bi de son zamanlarda rüyamda sürekli çocuğumu doğurduğumu falan görüyorum 🥹 yarın kontrolüm var da bunları doktora söyleyeyim mi rüya hariç 😂 hatırlayan vardır, doktorum aşırı rahat bi adam olduğu için hani ben bunları söylerim bana yine, sen niye bu kadar endişeleniyosun ki falan derse diye çekiniyorum açıkçası 🫤

Gncgm28 Gncgm28 bebeğim sen magnezyum kasılmaları engelliyor demiştin değil mi? ben bir daha kullanmayı düşünmüyorum sonunu dün içtim ağrım acım da yok çok şükür bide o hap mide bulantısı yapıyor bende 36+4 üm şuan

Kaynanam ve görümcem bakıyor şuan bu akşam görümcem dönüyor kendi şehrine kaynanam da köyüne dönüyor çarşamba günü bebek yok diye geri gidiyorlar 😒 asıl şuan insana ihtiyacım var ama maalesef daha ayaklanamadım bile. Eşim yardım ediyor zaten canım ama o da bu sefer çok yoruluyor bişey diyemiyorum tuvalete bile o götürüyor afedersin şeyimi bile siliyor eğilemediğim için 😕
Kaynanayla görümce bebek görme derdinler demek ki seni şu halde bırakıp gidebildiklerine göre. Bence bebek eve gelince de gelmesinler

Ay kuşum banada eşim doğunca biticek dimi ejderha gibisin demişti alınma lütfen üzme kendini doğunca kucağından indiremeyecekler 😂 eşimde hareket olmayınca beklemiyor 10 sn sonra çekiyor elini hemen kalbim kırılıyor 😂 ama bu ara aşırı hareketli benimki o yüzden geceleri üstten bastırıyor tutmaya uğraşıyor sürekli ağzından çıkıcak bu çocuğun derdi ne diyor 😂 yani günler öyle böyle geçiyor bebeğim bunlar için hiç canını sıkma
Ayy o hareketi benimki de çok yapıyo sinir ediyo 😂 istiyo ki elini koyar koymaz hareket etsin 😂 artık daha beter bi seviyeye geldik, şimdi karnım yamuluyor, bebek toplanıyo falan onu gösteriyorum bak bak diyorum, bakıyo ama kısacık. Len diyorum bir iki dk izle, şöyle şöyle yapıyor onu göstermeye çalışıyorum diyorum, bakıyorum ya zaten diyor. Ama görüyorum yani hemen dönüyor 😂 bu kavgalar da evrensel demek ki 😂😂😂

Kızlar ya bişey sorucam. Şu sıralar özellikle son bir kaç gündür karnım sürekli olarak yamuluyor, bayağı büyük yamuluyor ama 😂 bebeğin olduğu yerler, karnımın büyük çoğunluğu sertleşiyor. Belimin altında ağrılarım sıklaşmaya başladı, kasık ağrılarım da sıklaştı ama belim kadar sık ağrımıyor. Aynı zamanda altta baskı hissini de daha sık hissetmeye başladım. Akıntımda da artış var. Sürekli en az parmağın 1 eklemi boyutunda beyazımsı ıslaklık görüyorum çamaşırımda. Çocuğun hareketleri de hem çok şiddetli hem de fazla. Suyunun azalmasından falan endişeleniyorum açıkçası, bi de herkes patır patır doğurmaya başladı, belki de pimpirik yapıyorum 🫣 üstüne bi de son zamanlarda rüyamda sürekli çocuğumu doğurduğumu falan görüyorum 🥹 yarın kontrolüm var da bunları doktora söyleyeyim mi rüya hariç 😂 hatırlayan vardır, doktorum aşırı rahat bi adam olduğu için hani ben bunları söylerim bana yine, sen niye bu kadar endişeleniyosun ki falan derse diye çekiniyorum açıkçası 🫤
Ben 34. Haftadayım Akıntıda artış dışında hepsi bende de var o yamulma ve sertleşmenin normal olduğunu söylemişti doktorum ve suyun da normal olduğunu söylemişti 2 hafta önce o yüzden endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum ☺️ ayrıca doktora her şeyi sormaktan çekinmeyin o defalarca doğum yaptırıp bu sürece tanıdık olabilir ama sonuçta bizler yeni tecrübe ediyoruz tabii ki en ufak şeyde endişelenip her detayı sormak isteyeceğiz en doğal hakkımız bu diye düşünüyorum.

Benim de hicbir ağırlığım nazim kaprisim yoktur. Evimin islerini de eksiksiz yapiyorum hep. Ama bu hamilelik psikolojisi sanirim onceden takilmadigim hareketlere alınır oldum surat asıyorum trip atiyorum hic orali olmuyor ben daha da sinirleniyorum bu sefer agliyorum. Dun de esim ama ben video izliyorum diyince sert ses tonuyal istemsizce agladim kahkaha atmaya basladi gonlumu almaya calisti vs. Dedim suc sende degil bende. Ben istiyorumki ben ne desem ne trip atsam esim alttan alsin ama maalesef o da mumkun degil😆 en iyisi biraz gormezden gelmek cok uzerine dusmemek. Onlar da hakli olarak bunaldi stres oldu kolay degil
Aynen öyle, valla bak takmayı bırakınca insan hafifliyo 😂 ben de arada tribimi atıyorum arada yükseliyorum sonra birden salıyorum hiç bişey olmamış gibi devam ediyorum, hem kavga çıkmıyo hem içimi ufak da olsa dökmüş oluyorum, müthiş bi rahahlık 😂😂😂

Ay kuşum banada eşim doğunca biticek dimi ejderha gibisin demişti alınma lütfen üzme kendini doğunca kucağından indiremeyecekler 😂 eşimde hareket olmayınca beklemiyor 10 sn sonra çekiyor elini hemen kalbim kırılıyor 😂 ama bu ara aşırı hareketli benimki o yüzden geceleri üstten bastırıyor tutmaya uğraşıyor sürekli ağzından çıkıcak bu çocuğun derdi ne diyor 😂 yani günler öyle böyle geçiyor bebeğim bunlar için hiç canını sıkma
Ay evet benimki de elini cekiyor hemen hissedemeyince sinirleniyor uzuluyor. çekince de bebek tekme atiyor hemen ardından ben de kiziyorum neden hemen cekiyosun diye. Cocuga negatif enerji yolluyosun demekki diyorum 😆😆valla hamilelikten once hic didismezdik esimle hamileyken surekli tattisir küser olduk😆

Aynen öyle, valla bak takmayı bırakınca insan hafifliyo 😂 ben de arada tribimi atıyorum arada yükseliyorum sonra birden salıyorum hiç bişey olmamış gibi devam ediyorum, hem kavga çıkmıyo hem içimi ufak da olsa dökmüş oluyorum, müthiş bi rahahlık 😂😂😂
Dün esim kizdin mi uzuldun mu diyo aslaa uzulmedim umrumda bile degil banane diyorum ama derken bilr gozumden ates cikiyo😆 azicik umursamaz ve rahat olabilsem keske ya esim gibi

Yarım tam 37 hafta olacağım canım söylediğin her şey bende de mevcut. Doktorum normal dedi bana her kontrolde bebeğin suyuna da bakıyor mutlaka sen de söyle için rahat etsin. Akıntı bence o onu da normal karşılıyorlar su olsa devamında başka şeyler de olmalı bence anlarız diye düşünüyorum 🤨 ama ben de senin gibi bu son haftalar diye baya pimpiriklenmiyor değilim 😂 her an gelebilir gibi artık bizimde en hayırlı en güzel zamanda gelsinler inşallah 🥰🥹

Sağol canım zaten gidiyorlar baksana dönüyorlar yani memleketlerine artık eşimle tek başıma elimden geldiğince idare edicez 😕
Eee bebiş eve gelince de geri mi gelecekler 🤔 çocuk enfeksiyon kapar eve kimseyi alamıyoruz diye eşikten içeri geçirmemek lazım şuna bak ne kadar ayıp

Gncgm28 Gncgm28 bebeğim sen magnezyum kasılmaları engelliyor demiştin değil mi? ben bir daha kullanmayı düşünmüyorum sonunu dün içtim ağrım acım da yok çok şükür bide o hap mide bulantısı yapıyor bende 36+4 üm şuan
Doktorum 37 haftaya girince magnezyum kullanma dedi bana ben uzun süredir kullanmıyordum da kasılmaları engeller anlayamazsın dedi

Ay evet benimki de elini cekiyor hemen hissedemeyince sinirleniyor uzuluyor. çekince de bebek tekme atiyor hemen ardından ben de kiziyorum neden hemen cekiyosun diye. Cocuga negatif enerji yolluyosun demekki diyorum 😆😆valla hamilelikten once hic didismezdik esimle hamileyken surekli tattisir küser olduk😆
Bence hormonların bizi etkilediği konusunda haklı olabilirler 😂 Bende de durum aynı çocuk içerde kıpır kıpır bak diyorum elini 1 saniye zor tutuyor sonra hissedemedi diye de kızıyorum adam ne yapsın

Kuşum zaten bu haftadan sonra her hafta çağırıcak ya o yüzden bu kadar endişelenmeyeceksin bende de toplanma olsun eğri büğrülük ve akıntı olsun var doktor bi baktı suyu bol dedi rahatladım sormama bile gerek kalmadı 4 gün sonra yine kontrolüm var son günlere doğru yine acabalarım başlar biliyorum ama eskisi gibi uzun olmadığı için randevu araları kafayı sıyırmıyorum 😂 buradaki arkadaşlardan etkileniyoruz tabiki ama doktoruna istediğini sor doktor sonuçta içini rahatlatacak yani

Ben 34. Haftadayım Akıntıda artış dışında hepsi bende de var o yamulma ve sertleşmenin normal olduğunu söylemişti doktorum ve suyun da normal olduğunu söylemişti 2 hafta önce o yüzden endişelenecek bir şey olduğunu sanmıyorum ☺️ ayrıca doktora her şeyi sormaktan çekinmeyin o defalarca doğum yaptırıp bu sürece tanıdık olabilir ama sonuçta bizler yeni tecrübe ediyoruz tabii ki en ufak şeyde endişelenip her detayı sormak isteyeceğiz en doğal hakkımız bu diye düşünüyorum.
Aramızda 1 hafta varmış 🥹 ben de 35. haftadayım. Ya çok doğru söylüyorsun, doktora rahatça danışabilmek lazım. Bi kaç kere endişelerimi falan sordum, bana sürekli ben aşırı panikmişim ruh hastasıymışım gibi bi tavırla yaklaştı. O sebeple artık gerçekten çekinmeye başladım ben de ☹️

Akıntı dışındakiler yalancı kasılmalar canım haftamız itibarıyla normal şu an ama yine de doktorunla paylaşmalısın

Bebek yok diye dönmek ne demek ya🤬 zaten bebeğe değil sana bakacak biri lazım bebek olsa ne yapacaklar emzirecekler miymiş. Çok sinirlendim. Allahtan eşin yanında valla üzüldüm ya
Aynen öyle bende sinirlendim yani şuan bana insan lazım yani eşim bırak gitsinler ben bakarım sana dedi ben söylenince. Eşimin şimdi babalık izni var normal izniyle birleştirdi en azından ben ayağa kalkana kadar yanımda olacak

Yarım tam 37 hafta olacağım canım söylediğin her şey bende de mevcut. Doktorum normal dedi bana her kontrolde bebeğin suyuna da bakıyor mutlaka sen de söyle için rahat etsin. Akıntı bence o onu da normal karşılıyorlar su olsa devamında başka şeyler de olmalı bence anlarız diye düşünüyorum 🤨 ama ben de senin gibi bu son haftalar diye baya pimpiriklenmiyor değilim 😂 her an gelebilir gibi artık bizimde en hayırlı en güzel zamanda gelsinler inşallah 🥰🥹
Amin kuzum amiiiiin 🥰🥰🥰 bizim de son kontrollerde çocuğun kafası 1.5 2 hafta önde gidiyor, şimdi 35 teyim yarın ölçümde kafa muhtemelen 37 falan çıkacak tahminimce, her ne kadar kilosu az çıksa da kafası maşallah oğluşumun. Bi de diyabetim var ya o yüzden ekstra ödüm kopuyor kafa boyutundan, su miktarından falan. 🫤 Yarın soracağım o zaman mecbur 🫤 Bu arada dua edin inşallah iyidir ve kilo almıştır oğlum 🥹

Bana ebeler bebeğin karnında toplanması doğum belirtisi demişlerdi. Ben yatıştayken karnın çok sert ve bebek top gibi toplanırsa haber ver hemen diye tembihlemişlerdi. Kontrolünüz yakınmış doktorunuza söyleyin bence çekinmeyin.

Kaynanayla görümce bebek görme derdinler demek ki seni şu halde bırakıp gidebildiklerine göre. Bence bebek eve gelince de gelmesinler
Bebek gelene kadar ben zaten iyi olucam ve ayrıca bebek gelince ben kendim bebeğime bakarım kimseye ihtiyacım olmaz yani zor gününde yanında olma sonra bebek için geri gel ne güzel. Ne diyim yani bunaldım inanki

X