Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Aramızda 1 hafta varmış 🥹 ben de 35. haftadayım. Ya çok doğru söylüyorsun, doktora rahatça danışabilmek lazım. Bi kaç kere endişelerimi falan sordum, bana sürekli ben aşırı panikmişim ruh hastasıymışım gibi bi tavırla yaklaştı. O sebeple artık gerçekten çekinmeye başladım ben de ☹️
Çok iyi anlıyorum benzer bir yaklaşım yüzünden yakın zamanda doktor değiştirdim ben de. Ama doktorundan bu tavrı dışında memnunsan hiç çekinecek bir şey yok sonuçta her gün çocuk doğurmuyorsun tabi ki endişen olacak o da doktor olduğuna göre cevap vermek işi.

Ayy o hareketi benimki de çok yapıyo sinir ediyo 😂 istiyo ki elini koyar koymaz hareket etsin 😂 artık daha beter bi seviyeye geldik, şimdi karnım yamuluyor, bebek toplanıyo falan onu gösteriyorum bak bak diyorum, bakıyo ama kısacık. Len diyorum bir iki dk izle, şöyle şöyle yapıyor onu göstermeye çalışıyorum diyorum, bakıyorum ya zaten diyor. Ama görüyorum yani hemen dönüyor 😂 bu kavgalar da evrensel demek ki 😂😂😂
Öyle kuşum hepimiz aynıyız kırılıcak bişey yok ama hamilelik hormonları ele geçirdi bizi 😂

Nidicard içiyordun kuzum sen de degil mi , ben de çarşamba bırakacağim e bırakınca her an doğum baslayabilir mi diyosun🥹
Evet dün bıraktım bugün kontrolüm vardı sancı falan çıkmadı. Bazıları nidicardı bırakıp 40 haftayı görüyormuş bazısı 3 gün sonra doğum yapıyormuş hiç belli olmuyor yani. Ama ben bugün doğuma gider gibi gittim hastaneye doktor çarşamba tekrar gel dedi

Ay evet benimki de elini cekiyor hemen hissedemeyince sinirleniyor uzuluyor. çekince de bebek tekme atiyor hemen ardından ben de kiziyorum neden hemen cekiyosun diye. Cocuga negatif enerji yolluyosun demekki diyorum 😆😆valla hamilelikten once hic didismezdik esimle hamileyken surekli tattisir küser olduk😆
Bide biz kendi kendimize küsüyoruz bence benimkinin hiç umurunda değil çünkü 😂😂

Eee bebiş eve gelince de geri mi gelecekler 🤔 çocuk enfeksiyon kapar eve kimseyi alamıyoruz diye eşikten içeri geçirmemek lazım şuna bak ne kadar ayıp
Bebek çıkınca ararsınız o zaman gelcez biz dediler zaten küvezden gelen bir bebek olacak enfeksiyon riski yüksek aslında o da var ama ne diyim kuzum zaten bebek de az bir süre kalmayacak yani şuan doktorumuz 15 gün diyor. Şimdi kal mesela bebeğe gene gelirsin dimi ben biraz ayaklanayım ondan sonra git ama yok gitçez diyorlar zaten şuan daha kendi başıma kalkamıyorum yürüyemiyorum canım çok yanıyor

Bebek çıkınca ararsınız o zaman gelcez biz dediler zaten küvezden gelen bir bebek olacak enfeksiyon riski yüksek aslında o da var ama ne diyim kuzum zaten bebek de az bir süre kalmayacak yani şuan doktorumuz 15 gün diyor. Şimdi kal mesela bebeğe gene gelirsin dimi ben biraz ayaklanayım ondan sonra git ama yok gitçez diyorlar zaten şuan daha kendi başıma kalkamıyorum yürüyemiyorum canım çok yanıyor
Ay ben ne diyeceğimi bilemedim ya. Bunlara torun falan lazım değil. Allahlarından bulsunlar. Allahtan eşin yanında. Bebeğin eve gelene kadar bütün ızdırabın biter inşallah.

Bana ebeler bebeğin karnında toplanması doğum belirtisi demişlerdi. Ben yatıştayken karnın çok sert ve bebek top gibi toplanırsa haber ver hemen diye tembihlemişlerdi. Kontrolünüz yakınmış doktorunuza söyleyin bence çekinmeyin.
Toplanma konusunu duymuştum. Kimi doğum belirtisi diyor, kimi de yalancı kasılma belirtisi normaldir diyor. Hangisini dinleyeceğimi şaşırdım. 2 hafta önceki kontrolde mi ne bahsetmiştim doktoruma, bebek toplanmaya başladı falan diye, normal normal diyip geçiştirdi 🫤

Evet bir de senin nasıl zorlandığını görüyorlar vicdansızlık resmen. O zaman da gelmesinler müsade etme bence iyice sinir oldum 😒

Çok iyi anlıyorum benzer bir yaklaşım yüzünden yakın zamanda doktor değiştirdim ben de. Ama doktorundan bu tavrı dışında memnunsan hiç çekinecek bir şey yok sonuçta her gün çocuk doğurmuyorsun tabi ki endişen olacak o da doktor olduğuna göre cevap vermek işi.
Valla yarınki tavrından sonra ben de duruma göre değiştirmeyi planlıyorum. Normal doğum olursa özelde, sezaryen derlerse devlette doğum yapıcam inşallah. Zaten hastanedeki tek perinatolog o (tanıdık olduğum için gebe takibimi yapıyor, yoksa gebe takibi yapmıyor kendisi), hastanede başka perinatolog olmadığı için sezaryen durumunda polikliniği bırakıp ameliyata girebileceğini hiç zannetmiyorum açıkçası. Her türlü doktor değiştirmem gerekiyor gibi düşünüyorum bakalım

Şehir dışında mı yaşıyorlar bunlar

Toplanma konusunu duymuştum. Kimi doğum belirtisi diyor, kimi de yalancı kasılma belirtisi normaldir diyor. Hangisini dinleyeceğimi şaşırdım. 2 hafta önceki kontrolde mi ne bahsetmiştim doktoruma, bebek toplanmaya başladı falan diye, normal normal diyip geçiştirdi 🫤
Toplanma normal artık belden giren ağrı varsa toplanma hissi hiç geçmiyorsa ya da düzenli şekilde çok sık atıyorum 15-20 dakikada bir hiç durmadan oluyorsa bi gidip baktırmak lazım

Aynen öyle bende sinirlendim yani şuan bana insan lazım yani eşim bırak gitsinler ben bakarım sana dedi ben söylenince. Eşimin şimdi babalık izni var normal izniyle birleştirdi en azından ben ayağa kalkana kadar yanımda olacak
Yani şimdi aranız nasıl bilmiyorum seni gazlamak asla istemem ama beni bu halde bırakıp giden bebeği uzaktan götür ancak. Nah alır yani kucağına.

Evet dün bıraktım bugün kontrolüm vardı sancı falan çıkmadı. Bazıları nidicardı bırakıp 40 haftayı görüyormuş bazısı 3 gün sonra doğum yapıyormuş hiç belli olmuyor yani. Ama ben bugün doğuma gider gibi gittim hastaneye doktor çarşamba tekrar gel dedi
Trol bebeler o kadar ilaçla dur ilacı bırak gelmeye çalışmayı kessin 🤣

Valla yarınki tavrından sonra ben de duruma göre değiştirmeyi planlıyorum. Normal doğum olursa özelde, sezaryen derlerse devlette doğum yapıcam inşallah. Zaten hastanedeki tek perinatolog o (tanıdık olduğum için gebe takibimi yapıyor, yoksa gebe takibi yapmıyor kendisi), hastanede başka perinatolog olmadığı için sezaryen durumunda polikliniği bırakıp ameliyata girebileceğini hiç zannetmiyorum açıkçası. Her türlü doktor değiştirmem gerekiyor gibi düşünüyorum bakalım
Sezaryeni devlette yapmak isteme sebebiniz ne acaba ben de bu konuda çok sıkıntılı hissediyorum devlette mi yoksa özelde mi diye karar veremiyorum bir türlü

Aynen öyle bende sinirlendim yani şuan bana insan lazım yani eşim bırak gitsinler ben bakarım sana dedi ben söylenince. Eşimin şimdi babalık izni var normal izniyle birleştirdi en azından ben ayağa kalkana kadar yanımda olacak
Canım senin kendi ailenden gelebilecek kimse yok mu?

Kuşum zaten bu haftadan sonra her hafta çağırıcak ya o yüzden bu kadar endişelenmeyeceksin bende de toplanma olsun eğri büğrülük ve akıntı olsun var doktor bi baktı suyu bol dedi rahatladım sormama bile gerek kalmadı 4 gün sonra yine kontrolüm var son günlere doğru yine acabalarım başlar biliyorum ama eskisi gibi uzun olmadığı için randevu araları kafayı sıyırmıyorum 😂 buradaki arkadaşlardan etkileniyoruz tabiki ama doktoruna istediğini sor doktor sonuçta içini rahatlatacak yani
Şu diyabet mevzusu mahvetti beni ya. İnsüline başladım ama hala yüksek çıkıyor tokluk şekerim. O yüzden ekstra endişe var üzerimde ☹️
Ay ama dediğin gibi her hafta çağırırsa evet kafam biraz daha rahat olur ya, inşallah öyle çağırır artık 🫤 Yarın soracağım soruları yazayım en iyisi bi kenara 🥹

X