Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
En doğru hareketin bu olduğunu düşünüyorum ben de, çok haklısın İnsan hissediyor çünkü samimi yapılan yardım ile samimiyetsizliği. Onların tek derdi gelip bebek mıncıklamak, heveslerini doyurmak, kendilerini tatmin etmek. Doğum yapan anneyi düşündükleri mi var sanki, biz bütün bunları anlamıyor muyuz? Ben de aynı dediğini yapıcam, odadan çıkmicam. Çıkarken de kendime bağlicam bebeğimi, dalar çünkü yatak odasına arsız kadın, yapmadığı şey değil. Kendi kendine takılsın temizlikle yemekle falan, çok istiyorlar ya yardım etmeyi. Bi tek nasıl eve gönderirim onu düşünüyorum işte. Eşimin gözünde kötü olmak istemiyorum çünkü. Kadın haksızken bile ağlaya ağlaya oğlunun gözünde mağdur oldu da özür diletti de zamanında...

Yaa senin kadar tecrübeli değilim bişey diyemem içime kaçar dururum ben ancak

Ailenin en iyi yürekli safıyla evlendiğini anladığın o an benimkini 10 yaşında yatılı okula verip dehledikleri için ailenin en aileci olmayan çocuğu bana denk geldi diye şükürler ediyorum anneci erkek görünce

Y
Yaaa bu benim ki aynı. telefonla konuşuyor olurum ısrarla arkadan arar bir bekle de ben sana döneyim dimi yok o arıyor arkadan ben açmiyorum inat değil mi. Gereksiz boş konuşup kapatacaksın nasil olsa bunun için yana yakıla arıyor birde. Bugüne kadar tek bir şeyle ilgilenmedi sormadı etmedi çocukla ilgili. Geçen Dr randevumuz olduğunu biliyordu gitmeden aradı normal doğumu beklediğimi biliyor doktor doğum tarihini söyler artık dimi diyor? Hayır dedim öyle bir tarih yok normal ilerlediğim için her an olabilir dedim güzellikle. Napacaksa sanki merak ettiği şeyin saçmalığı akşam tekrar aradı yine aynı soru bir şey dedi mi Dr diyor ya sabır çekiyorum sevgili kocama da söylüyorum hepsini bilsin çünkü saf olduğu için hiçbir şeyi söylemeden anlamıyor maalesef

Tabi o taze baba misafirlerle ilgilenecek sohbet çay çekirdek biz içeride dinlenicez salarmıyım ben onu herşeyi ona söyle eğim tabiki de

Ya seni Allah mı gönderdi kız benim hiç aklıma gelmedi böylesi. Kaç zamandır kara kara düşünüyorum napıcam diye zaten kp ve diğer görümce işe gidiyo kv olmadan evlerinin düzeni bozulur, kv için de dönüş bahanesi olur böylelikle Hay yaşa ya, Allah razı olsun senden

Yaa senin kadar tecrübeli değilim bişey diyemem içime kaçar dururum ben ancak
ben de öyleydim işte güya küvet file falan aldım ilk banyosunu salonda güzel güzel yaptırırım diye tutturdu salona su dökülür banyoda yıkanır çıkar diye g*t içi kadar banyoya eşim annesi ben girdik iki günlük dikişli halimle yere çömüp çocuğumun vücudunu yıkamaya çalıştım sinirden ağlayarak bir de bana lohusa ya sinirleri bozuk diye tespit yaptılar bak ölür giderim daha o anı unutmam bak bakalım şimdi evde nasıl diktatörlük kuruyorum kin doluyum kinnnn

Var aslında ama ben hamileliğimin başında bulantım oluyordu başka tarafa bakıyordu sağ olsun ne ameliyata gelebilir nede fazla acı çekmemi görmeye hayatının cezası olur bu ona ama kararsızım beni çok zorlarsa sensiz doğuramam der sokarım

İnşallah hepiniz akıl sağlığımızı bozmadan atlatırız şu doğumu da lohusalığı da

Benim eşim annesinden rahatsız olduğumu görse annesini direkt götürür eve bırakır ama bana tepki olarak yapar bunu sonra da günlerce surat asar. O yüzden ben eşimi katmadan annesine direkt diyeceğim şu anda yardımına ihtiyacım yok eğer olursa ben seni çağırırım seni eve bırakalım diye.

Tabi canım o ne isterse onu yapalım canı sıkılmasın diye onun istediği şeyleri izliyoruz televizyonda mesela neyse bende annemle babamı çağırayım sonra eşim babamdan çekinir put gibi durur yanında mis gibi bugün çok fenayım aklıma birsürü şey geliyor

Kocama bile öğretmiş
Bana da bol bol eltimin oğlunun bebeklik kıyafetleri hediye geldi yanında gelirken hediye niyetine yalandan aldığı ürünler de aşırı kalitesiz olunca hepsini bi bahane bulup aide ettim artık sen parasını yolla ben alırım ihtiyaçlarını çocukların diyorum hediye yerine para kabul ediyorum

Ay bide laf yapmışlar sana sanki onlar ameliyat olmuş yorgun ve uykusuz kalmış gibi ölür müsün öldürür müsün

Ben şu anda doktoramı bitirmeye çalışıyorum çocuklar doğmadan tezi yazıp bitirmeye çalıştım ama hamilelik pek de düşündüğüm gibi geçmedi. Genelde masa başı oturunca kaburgamda batma oluyor çok az süre çalışabiliyorum çalışınca da dikkatim dağılmasın istiyorum. Geçen yine kendimi kaptırmışken aramaya başladı ben de meşgule attım telefonu tekrar tekrar arıyor o kadar sinirlendim ki inadına açmadım 15 kere falan aramış. En sonunda açtım noldu doğurdum da haberm mi yok benim niye ısrarla arıyosun dedim. Kızım sesini duymadan içim rahat etmiyor diyo. Benim her gün konuşmaktan rahatsız olduğumu da adı gibi biliyor hem annemi hem beni ayrı arıyor. Belki kızıyorsun ama sesini duymadan duramıyorum diyo. Aslında üstümde hakimiyet kurmaya çalışıyı istesen de istemesen de konusacaksın benimşe diyo kendince.

Tabi o taze baba misafirlerle ilgilenecek sohbet çay çekirdek biz içeride dinlenicez salarmıyım ben onu herşeyi ona söyle eğim tabiki de
Aaayyynen öyle bacım içeride gerine gerine baba oldum diyip tebrikleri kabul edip sohbet falan edeceğini sanıyor safım benim salmıyoruz yanımızdan, bir adım öteye gitmicek.
Özellikle ekstra salmicam ben, benim haspam kv geçen bayram eşime demiş ki arkamdan, benden için, "karın sana çok bağımlı olmuş, hep seni yanında istiyor, sensiz bişey yapamıyor, sana bişey olsa napıcak tek başına, yazık böyle olmaz, kendi birşeyler yapmaya çalışsın" falan demiş hadsiz pislik. Benim ana kuzusu eşim de annesi öyle diyince aklı sıra birden bana mesafe koymaya, beni yalnız bırakmaya kalktı. Farkettim bişey var. Yalnız kalınca sordum annesinin dediğini anlattı, annem haklı bana çok bağımlısın ama sen de bağımlı olmakta haklısın ben seni hiç salmadım falan dedi. Dedim HAMİLEYİM BEN TABİ Kİ SANA BAĞIMLI OLUCAM. Ayrıca dedim ikimizin ilişkisi annen dahil kimseyi ilgilendirmez. Kimse yorum da yapamaz fikrini kendine saklasın dedim. Diyo ki ANNEM SENİN İYİLİĞİNİ DÜŞÜNDÜĞÜ İÇİN SÖYLEDİ neymiş Allah korusun eşimin başına bişey gelse ben bebekle bir başıma ne yapacakmışım. Dedim ailem var benim yalnız kalmam. Hadi ailem de olmasa Allah bana o gücü verir merak etme sen bunları düşünme dedim. Ya arkadaşlar siz bütün bu olanlarda iyi niyet görebiliyor musunuz? Ben göremiyorum hiç velhasıl sırf o lafını o kadının boğazına sokmak için özellikle kocamı dizimin dibinden ayırmicam, kudursun kv kişisi

Yalan samimiyet başka bir şey değil. Benimki de öyle bu hamilelik sürecinde hiçbir şeyle uzaktan yakından ilgilenmediği için ben asla aramıyorum onu artık. Haftada bir arayıp bir sesini duyayım dedim diyor. Tamamen gönül rahatlatma çabaları ben aradım sordum diyip işin içinden çıkacak aklınca. Aradığında demiyor naptin var mı bir ihtiyacın. Veya bir tencere yemek yapıp yolliyim sen yorulma. Bir sokak altımda oturuyor. Özledik görüşemiyoruz zirvalari var bide ben çıkmıyorum evden artık diyorum geçiyorum. Beni ozlemedigini de bildiğimden tek derdi oğluşu o da uzak duruyor aksine ben gidersem gidiyor gitmezsem gitmiyor.

Olacak olanı söyleyeyim kocan annesini arabayla bırakmaya giderken arabada ağlayacak karın beni istemiyor torunumu göremeyeceğim ben çağırırım git dedi diye. Kuyruğu dik tutup ilk zamanlar ben halledebiliyorum imajı verip şimdi bakması kolay geliyor yorulunca yardıma daha çok ihtiyacım olacak anne sen fırsat bu fırsat birkaç gün dinlen diyerek yolla bence mutlaka geri çağıracak gibi çocuk mu doğuracağız psikolojik bir savaşa mı gireceğiz belli değil anasını satayım

Nerden bilelim özlediğini yap bi kazan sarma dolma da görelim anneeee

Benimki çok anneci değil aslında ama onların bütün sülale annesinin melek ve cennetlik olduğuna inanıyor. Eşim de üniversiteyi yüksek lisansı falan şehir dışında okuduğu için evdeki olaylara çok hakim değil annesinin abisine bayat şeyler yedirdiğini duysa şok olur. Annesi oğullarına aşırı düşkün normal bir vaka değil ama kızına karşı hiç öyle değil. Haftada bir gideriz ne zaman gitsek hasret kalmış gibi davranır koklaya koklaya öper falan. Benim ailem beni kırk yılda bir zor görür böyle triplere girmez çok rahatsız oluyorum sağlıksız bir ilişkisi var oğullarıyla bence.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…