Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 63 41,2%
  • erkek

OY: 82 53,6%
  • ikiz kız

OY: 1 0,7%
  • ikiz erkek

OY: 2 1,3%
  • ikiz kız/erkek

OY: 3 2,0%
  • üçüz / çoğul

OY: 2 1,3%

• Ankete Katılan
    153
Ben öyle çok da abartıldığı kadar güzel bir krem olduğunu düşünmüyorum aslında. En güzel yanı sürer sürmez giyinebilirsin nokta kadar bulaşmıyor kıyafete güzel nemlendiriyor . Aramızda 3 gün olan arkadaşım gece yatarken yağlanıp liearac falan sürüp streç filme kendini sarıp yatıyor çatlamayım diye ama çatladı göbeği, benim göbekte yok memede var. Bana sorarsan çok da gerekli değil ☺️
Ben de yağlarla falan idare ederim son aylarda alır bir paket kullanırım demiştim ama kafam karıştı. Genetik olarak ben de şanssızım, zaten kalçalarımda çatlak çoktu hiç kilo sorunum olmamasına rağmen. Henüz çatlamadım, kalça falan bir şey değil de göbüşümde olmaz umarım 🤭

Kusura bakmayın güldüm mesajınıza (yeni bir tür😄) çok tatlısınız☺️☺️ o da anlıyor bence de anlamazlıktan geliyor. Hepsi aynı çünkü ben de elimdekilerden biliyorum. Ya kötü olup anlamalarını sağlıycaz ya da anlasalar da devam edecekler maalesef. Yaptıklarının yarısını görmiycez, yarısını duymıycaz böyle böyle devam edeceğiz yoksa hiç çıkamayız işin içinden 🥴
Gerçekten yeni bir tür ama, gülün yahu valla artık sinirlerim bozuldu bugün ben de çok güldüm 😂 ben hiç benzerine rastlamadım eşim dostum da şok oluyor duyunca. Kesinlikle biliyor istenmediğini ya, anlamaması mümkün değil ama bırakmıyor peşimizi. Bu duyguya alışkın biri zaten, genel olarak aranan bir isim değil oğlu, kocası bile hiç umursamıyor çünkü sorun burda aslında. Standart olabilse karşılıklı tolerans göstereceğim ama artık benim de kotam fazla fazla doldu maalesef.

benim insülinden önce öğlenleri 130-140 arası geliyordu tokluğu 120lerde istiyorum diyip hem sabaha hem öğlene verdirtti insülini.
Anladım canikom inşallah düzene girer bakalım 🙏 Ben sabahı ne yapsam da düşüremiyorum ama günün geri kalan saatlerinde 120-130u geçmiyor şükür. Doğum iznine ayrılana kadar da ekstra bir şey yapamam. İş yerinde hazırlayabileceğim kahvaltının, çeşidin vs bir sınırı var yani 😒 Evde kalırsam son 1 buçuk ay iyi bakacağım inşallah kendime 🙏

Ben de yağlarla falan idare ederim son aylarda alır bir paket kullanırım demiştim ama kafam karıştı. Genetik olarak ben de şanssızım, zaten kalçalarımda çatlak çoktu hiç kilo sorunum olmamasına rağmen. Henüz çatlamadım, kalça falan bir şey değil de göbüşümde olmaz umarım 🤭
Aldığım için pişman değilim ama mucizeler de beklemiyorum çiçeğim bol bol nemlendir Kieran ekstra bir destek veremiyor bence 🙂

Elele'den aldılar ya onun yanında geldi, ayrı bi marka değildir elele'nindir herhalde ama ayrı satılmıyor galiba o yüzden bulamadım bi bilgi :/
Anladım canım bişey diyemiyorum valla ya ben de çok anlamıyorum yorumlarına falan bak bakalım olmazsa başlarda bir denersin sonra değiştirirsin o da bir seçenek. Sipariş verdiğinde iki günde kapıya geliyor nasılsa.

Benim doktor da tuhaf bana hep naparsan yap yemene içmene tatiline havuzuna hiç bişeyine karışmam falan dedi bastı bana rahatlığı sonra şeker çıkınca asla yemiyceksin biz obez bebek sevmeyiz çok çok dikkat etceksin falan dedi deli mi ne 🤣🤣
Bizimki de daha ilk defa son kontrolde bebek iri duruyor normal doğuramazsın iri bebek riskli doğum falan filan diye korkuttu işte. 32 hafta kontrolündeki kilosuna göre / kiloma göre / doğum izni sonrası dikkat edeceğim artık her şeye inşallah 😂

Ya şey düşündüm bende eğer farkı yoksa zaten üstüne alez onun üstüne çarşaf serilcek ya direk yatağa temas olmayacak ondan yana sıkıntı olacağını zannetmiyorum ama sanki yatağın kalınlığı inceliği yumuşak olup olmaması kriter olarak bakılabilir
Evet canım çok ince yatak olmaması ve en önemlisi orta sertlikte olması en önemli kriterler bence de. Yatağın iç malzemesi de önemli de bebek hafifken henüz onlar o kadar tesir edemez bence özellikle kış bebeği olacakları için. Yani sonradan da alınabilir.
Bazen de evden gelin çıkarır gibi aman her şeyi olsun tastamam olsun diyoruz da sanki bir daha hiçbir şey alamazmışız gibi davranıyoruz biz de 😂😂

Gerçekten yeni bir tür ama, gülün yahu valla artık sinirlerim bozuldu bugün ben de çok güldüm 😂 ben hiç benzerine rastlamadım eşim dostum da şok oluyor duyunca. Kesinlikle biliyor istenmediğini ya, anlamaması mümkün değil ama bırakmıyor peşimizi. Bu duyguya alışkın biri zaten, genel olarak aranan bir isim değil oğlu, kocası bile hiç umursamıyor çünkü sorun burda aslında. Standart olabilse karşılıklı tolerans göstereceğim ama artık benim de kotam fazla fazla doldu maalesef.
O kadar iyi anlıyorum ki o duyguyu. Ne yaparsan yap bırakmıyorlar insanın peşini 😒 bu kadar aşırı davranışları olduğu için aranan biri değildir muhtemelen. Keşke sınırlar içinde dümdüz yaşayıp gidebilsek😑 ben hep öyle olmak istedim ama olmuyor. Karşıdaki aşırıysa sen ne yaparsan yap olmuyor

O kadar iyi anlıyorum ki o duyguyu. Ne yaparsan yap bırakmıyorlar insanın peşini 😒 bu kadar aşırı davranışları olduğu için aranan biri değildir muhtemelen. Keşke sınırlar içinde dümdüz yaşayıp gidebilsek😑 ben hep öyle olmak istedim ama olmuyor. Karşıdaki aşırıysa sen ne yaparsan yap olmuyor
Ümit yok mu ya, ne yapsak uzağa falan mı taşınsak acaba son çare

Benim poposim kalcam ful catlak ama cocuklugumdan beri boyle . Gobegim henuz ok ama olursa cani sagolsun napalim bi de ona dertlenemicem 🤣

Leydiyz güzel konuşmalarınız arasına girmek istemem ama sorry :KK43: kasık ağrısının ne kadarı normal, bastırınca da acıyor hareket ederken de acıyor bi yarım saat oldu galiba

Ümit yok mu ya, ne yapsak uzağa falan mı taşınsak acaba son çare
😃😃 O da tam olarak çare olmuyor😃Ben kendimi uzağa evlendim sanıyordum. Herkesin kurulu düzeni vardı. Zaten kardeşleri falan yaş olarak büyükler. Evlenmeden konuştuk bile bunu. Ben akrabayla büyümedim yapamam o ilişkileri falan dedim 😃 eşim de dediki biz burda yaşayacağız herkesin kurulu düzeni var. Bayramdan bayrama görürsek görürüz dedi 😃 evlendikten birkaç ay sonra tüm eltiler benim olduğum şehirden ev aldı😃 burda ev kurdular 😒 ben de ev ararlarken falan yardımcı oldum emrivaki şekilde 🥴 çalışmama rağmen cumadan geldiler haftasonu burda ev aradılar benim eşimle 😃😃 ben de öyle izledim uzaktan😃😃 artık hiç büyük konuşmuyorum😃 hayatta herşey olabilir 🥴😬

Evet canım çok ince yatak olmaması ve en önemlisi orta sertlikte olması en önemli kriterler bence de. Yatağın iç malzemesi de önemli de bebek hafifken henüz onlar o kadar tesir edemez bence özellikle kış bebeği olacakları için. Yani sonradan da alınabilir.
Bazen de evden gelin çıkarır gibi aman her şeyi olsun tastamam olsun diyoruz da sanki bir daha hiçbir şey alamazmışız gibi davranıyoruz biz de 😂😂
Dağın başına gidecekmişiz gibi her şeyi tastamam olsun halbuki her şey elimizin altında bir şeye ihitiyaç oldumu saatler içinde elimizde olur en kötü internet var ilk bebeğin heyacanından diyelim ikinciye böyle olmayız😅

Anladım canikom inşallah düzene girer bakalım 🙏 Ben sabahı ne yapsam da düşüremiyorum ama günün geri kalan saatlerinde 120-130u geçmiyor şükür. Doğum iznine ayrılana kadar da ekstra bir şey yapamam. İş yerinde hazırlayabileceğim kahvaltının, çeşidin vs bir sınırı var yani 😒 Evde kalırsam son 1 buçuk ay iyi bakacağım inşallah kendime 🙏
ben akşamdan kahvaltımı kaplara koyuyorum ofiste yiyorum. öğlen listeye göre yiyemeyeceksem evden zeytinyağlı yemek getiriyorum. iş yerinde et varsa akşamına sebze yiyecek şekilde ayarlıyorum. sütümü bademimi meyvemi alıyorum.salatamı bile yapıp getiriyorum. çok çaba sarfediyorum ama az kaldı neyse ki.

Deminde beri bana bi vuruyo sarsiliyorum soka girdim🤣🤣 hayirdir kizim ne bu siddet bu celal 🙈 besle buyut danayi tanimasin anayi , simdiden siddet uyguluyo bana sipa😢🤣
Sizinkiler hıçkırık tutuyor mu hissediyor musunuz benim günde 3 kere en az tutuyor tık tık tık hatta sanki bazen sinir olup tekmeliyor beni 😅😂

X