Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Bana diyorki sabah kararını ver ona göre kabul ediyorsan devam edelim. Etmiyorsan eşyalarını topla git.
Canım bir süredir dilimi ısırarak yazdıklarını okuyorum ama dayanamayacağım. Bu gruptaki arkadaşlar biraz yumuşak bir şekilde öğüt vermeye çalışmış ama sanırım senin için soğuyana kadar adam seni istediği kıvama getirene kadar sen fevri davranmaya devam edeceksin.

Ben sana burdaki onlarca insanın söylediklerini biraz sert özet geçeyim. Önce bir neyin ne olduğunu bilelim; eşin her gece dışarıda 1'e kadar duramaz, 9 aylık hamile karısını sağa sola bırakamaz, ASLA SENİN KAFANA VURAMAZ!, bütün bunları yaptıktan sonra köpek gibi pişman olup seni kazanmaya çalışmayı bırak rest koşamaz, istediğim zaman çıkarım vs terbiyesizlik bunlar, annene ailene tek bir laf edemez örneğin, seni evden asla ama asla kovamaz adamsa defolur kendisi gider. Burda bir anlaşalım bunlar korkunç hareketler.

Bütün bunları yapıyorsa da onun erkekliğine ancak tükürülür. İyi zamanlarını bilmiyoruz vs bunları geçiyorum ben, benim gözümde hiçbir mutluluk 9 aylık hamile kadını karnı burnunda bunca eziyete maruz bırakmaya değecek bir mutluluk değil. Zaten ilişkinizin en güzel meyvesi karnındayken oluyor bunlar. Al sana kırmızı çizgi. Hala üzerinde düşünüp bir yerlere kondurmaya, sitem etmeye çalışıyorsun mesajlar atıyorsun hayal kırıklığını da inan anlıyorum. Ama ilişkiniz şuanda bir ses bir nefesi dahi kaldıramaz. Ya gelir adabıyla senden özür diler, bebeğinize sahip çıkar, hoşlanmadığın yanlarını törpüler, ya da bak çok açık konuşuyorum sen 3. günün sonunda adamın bütün şartlarını kabul edersin bir ömür çocuğunun yanında ezilirsin. Sen bir annesin artık, kendine gel kendi değerinin farkında ol. Annen baban sağ, olmuyor mu aslanlar gibi kendin bakacaksın çocuğuna bitti. Karnında çocuk taşıyorsun kendimi öldürmek istiyorum diyorsun adam da tutup sana rest çekiyor. Hadi ya??

Toparlan güzelim, böyle olmaz. Karnındaki çocuğa da böyle stresle sıkıntıyla zarar verme, kimsenin böyle zarar vermesine de izin verme. Sessiz kal, evimden hiçbir yere gitmiyorum. Rest çekiyorsan buyur kapı dışarda zaten içeri gelmek istemiyorsun de gönder gitsin. Erkeklik rest çekmekle değil, ailesini koruyup kollamakla olur. Eğer toparlamaya gönlü olur gayretli olursa sen de eşinle bir arada yaşamanın bir yolunu bul, fevriliğini, kıskançlığını toparla. Bir şey ihtiyaç olursa da,biz yanındayız.

Nasıl oldun kuşum şimdi daha iyi misin?

Benim de 17. haftada Nisan ayında kanamam olmuştu suyum mu geldi diye amnisure testi yapılmıştı pozitif çıkmıştı. 10 gün falan hastanede yattım. Sonra her hafta kontrole çağırdılar gittim. O günden beri hiç sıkıntım olmamasına rağmen 24. Haftada ciğer geliştirici vuralım dediler kabul ettim. Tekrar yatışım yapıldı hastaneye su geliyo mu diye test yaptılar negatif çıktı. Su miktarı da iyi olduğu için ciğer geliştiriciye gerek duyulmadı taburcu ettiler. Her hafta yine kontrole gittiğimde yatış önerip durdular. 34. Haftaya kadar tedavi ret kağıdı imzaladım. 34 de doğum dediler istemedim . Bi kere test pozitif çıktı ya artık sabıkalısın onlara göre
Gittiğim hastane eğitim araştırma. Allahtan özele de gidiyorum devlete bu haftadan sonra gitmem artık özele haftada bir gideceğim için biraz uzun oldu ama

Şimdi nasılsın geçti mi?

Nasıl oldun kuşum şimdi daha iyi misin?
Sağolun kızlar ya
Gece eşime masaj yaptırdım da öyle öyle hafifledi çok şükür, hafifledikçe de uyuyakalmışım. Şimdi karnımın sağ tarafında çok az bi sızı var hani bi yerini çok kasarsın sonrasınra hafif bi sızlar ya onun gibi.
Ayy yok ama böyle bir acı Allah düşmanıma vermesin

Ay hadi gelmiş geçmiş olsun çok kasılınca sızısı kalıyor kuşum, iyi bari geçmiş

O bahsettiğin idrara sıkışma sızlamasını ben her gece yaşıyorum alıştım artık ama dün geceki bayağı sıkıntılı bi gaz sıkışmasıydı. Hareket edemedim resmen karnımın tamamı sancıyordu bebek de toplanmıştı bi de bebişimin kasılma sertliği falan vardı ay düşünmek bile istemiyorum Allah düşmanımın başına vermesin Eşim sırtıma belime masaj yaptıkça afedersin bağırsaklardaki hava hareket etti, onlar hareket ettikçe dediğin gibi bebek hareket etti. Baba oğul birlikte gazımı aldılar sağolsunlar rahatladıkça da uyuyakalmışım zaten.
Allah fazla gazdan da korusun ya felaket bişeymiş hamileyken

Ay hadi gelmiş geçmiş olsun çok kasılınca sızısı kalıyor kuşum, iyi bari geçmiş
Kız çok korktum ama ya hani tamam ağrı şekli ve karnımdan gelen sesler gaz ağrısı da tüm karnım bebeğin olduğu yerler falan ağrıyınca anlam veremedim, şey diyorum kendi kendime "orda bağırsak mı var da ağrıyor" falan diye düşünüyordum çok şükür geçti ya sağolasın

Ayy gaz agrısı saglam adamı bile mahvediyor zaten. Ama gaz giderken bebeişşn keyfi pekiii. İnşallah bidaha olmaz ama

Hahahah kıyamam ben 2 hafta önce yaşadım onu gece bir kalktım ter içindeyim ve nasıl bir göğüs ağrım var anlatamam sana dedim ki kalp krizi geçiriyorum. Eşim falan da tedirgin anlamadık noluyor ne bitiyor eşim geldi sırtımda elini gezdirdi iyi misin noluyor vs diye o gezdirdikçe ben rahatladım meğerse midelerimiz artık ağzımızda olduğundan mide gazı göğüs ağrısı yapıyormuşdlfkslk ne bileyim midenin oraya kadar çıktığını

Kızlar merhaba aranızda coraspin kullanan var mı ya da aspirin ? Benim ilk gebeliğimde 8 haftada kalbi durdu o yüzden doktorum bu gebeliğimde önlem amaclı 6.haftadan baslattı. Simdi 35+3 günlüğüm ama 36.haftada bırak demişti. Korkuyorum acıkcası. Bebek beslenemezse diye/ cünkü bu ilaç kanı sıvılastırıyor. Mpv değerim biraz yüksek cıkmıstı. Ne yapsam bilemedim

Canım ben çok yaşıyorum bu gaz sancısını özellikle sabahları oluyo gözümden yaş geldi bi kere o kadar şiddetliydi. Ben bi çözüm bulamadım hala arada oluyo

Ayy gaz agrısı saglam adamı bile mahvediyor zaten. Ama gaz giderken bebeişşn keyfi pekiii. İnşallah bidaha olmaz ama
Evet eveeeet bebiş aşırı keyiflendi onu ben de farkettim. Zaten gece onun toplanması o yüzden oldu muhtemelen o da yazık içerde sıkıştı yavrum. Ben bir rahatladıkça o on rahatladı sağol bebeğim inşallah kimsenin başına gelmesiin

Bende aynısını diyorum eşime cocuk içeride sıkışıyomus demekki yer açılınca hareketlenmeye basladı

Canım ben çok yaşıyorum bu gaz sancısını özellikle sabahları oluyo gözümden yaş geldi bi kere o kadar şiddetliydi. Ben bi çözüm bulamadım hala arada oluyo
Kıyamam yavrum ya valla eşime de dönem dönem böyle oluyor kimyon çayı yapıp içiriyorum o iyi geliyor bayağı da şimdi biz hamileyiz ne iyi gelir hiç bilmiyorum Allah'ım şifa versin sana inşallah

Ahhhh ah benim midem suan tamm kalbimin altinda nefes alamiyorum hic. Karnim yayılı büyüdü dışa çok çıkmadı. Dün bende de gaz sancisi vardi berbat bir sey. Eşim durup durup çatlayacak gibi misin diye soruyor

Yaaa asıl ben kıyamam sana geçen acile gittim ya göğüs ve sırt ağrısı diye ben de o gün farkettim midemle kalbimin komşu olduğunu bana nstler ekgler falan çekildi nolur nolmaz diye çünkü dedim ya doğuruyorum ya kalpte sıkıntı var, meğer reflü sancısı çekiyormuşum

Hahaahahah ay şu günleri gülerek hatırlayacağımız günler gelmiş valla kuşum en kötü günümüz böyle olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…