Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kendi anneleri söz konusu olunca öyle zaten canım bizde de durum aynı kayınvalideler de zaten fırsat kolluyor gelinlerin evine yerleşmek için
Yok kuşum benimki gelip kalmaz çok fazla alışık da değilim o yüzden yatak odasına tıkılıp kalmasam bari

Kızlar çok sık kasılmam olmaya başladı ve hafif ağrı da oluyor kasılıncq, gaz sancisi gibi kasigimdan giriyor agri kuyruk sokumim da agriyor. Ve benim karnim yayili sekilde cok buyumedi, midem tam kalbime baski yapiyor catlayacak gibi hissediyorum 2 lokma yemek yesem sığınamıyorum ya. 32+ 2 olduk bugun

Canım kilo alamayınca öyle oluyor galiba. Bende de durum aynı. Zaten sıcaklarda bişey yenmiyor birde ayağını koyunca tıkanıyorum. İnşallah vaktinde sağlıkla doğsun. Bel ağrısı benimde sürekli oluyor. Allah kolaylık versin

Bende akşamları böyle oluyordum sonra en geç 4 de akşam yemeğimi yemeye başladım sonrasında yoğurt meyve yiyorum ve muhakkak yarım saat yürüyorum epey rahatlattı

Kuzum sen ve sizin taraf da suan sessiz kalın ortam biraz sakinlessin ofkeyle kalkan zararla oturur cok sinirlisin bekledigin reaksiyonu ve adimi goremedin hayal kirikligi yasadin farkindayim ama bu sekilde fevri davranirsan daha da ters teper sen de sessiz ve sakin kal baska seylere odaklan. Bebegini dusun dogum zamani zaten herkes mecbur bir araya gelecek. Ayrica ailenin yuzunu yere egmezsin anne baba evladinin her zaman yaninda olur utandirdim vs diye dusunme evlenmek gibi boşanmak da çok dogal

Son düzenleme:
Amin kuzum cumlemize. 9 kilo aldim toplamda aslinda az da degil. Ama karnim sivri degil yayili yukarda yani midem kalbime baski yapiyor nefesim daraliyor. Bir de yuksek tansiyon var bende ilac kullaniyorum

Bende akşamları böyle oluyordum sonra en geç 4 de akşam yemeğimi yemeye başladım sonrasında yoğurt meyve yiyorum ve muhakkak yarım saat yürüyorum epey rahatlattı
Ben de 6 gibi yiyorum yemegi ama yerken doymuyorum sonra biranda tas gibi oluyor midem sanki asiri yemisim gibi zaten karnim yukarda midem kalbime baski yapiyor hic nefes alamiyorum darlaniyorum. Yuruyus de cok yaramiyor bana aninda kasigima sancilar giriyor kilitleniyorum

Kuzum tabiki sonuna kadar seni savunurum çünkü 9 aylık hamilesin ve malesef kasılmaların var ama yazdığın mesajlarda bile kıskançlığını dile getirmişsin bunalmış oda belli belkide rahatladı eve alınmayınca huzursuzluktan kaçtı çünkü gece geç gelip arkadaşlarıyla duruyor diyorsun benim eşimde gider 1 çok geç değil bence ama bende giderim o çıkınca beni almak istediği için hemen dönmeye çalışır aramızda güvenin lafı olmaz her ilişkinin dinamiği farklı. Sen bu ilişkideki kovalayan olmuşsun onunda kaçmak işine geliyor. Aileni düşünme şuan kimsenin yüzünü yere eğdirmessin tek düşüncen karnındaki olsun. Çok küçük bir mesela çok afedersin ikinizin ortak kabahatinden büyümüş bir o sana vurmuş 2 sen annene söylemişsin annende haklı kızını korumaya çalışmış. Ama aileler girince araya 1-1000 olur büyür gider konu uzar halbuki adam geldiğinde eve alıp konuşsaydın düzelirdi belki. Şuanda deli gibi pişman olsun istiyorsun biliyorum ama böyle pişman edemezsin hırçınsın korkuyorsun ve ağzına geleni söylüyorsun. Biraz uzak kal annene git yada gitme ama soğuk ve sakin davran o konuşmak istesin seninle bebek senin karnında korkma illa hepsi gelecekler sana. Kendini çaresiz gösterme güçlü dur bu gücü kendinde göremiyorsan bir doktora git yardım al. Dediklerimi yanlış anlama hepimiz problemimizi anlatıyoruz bak ama günün sonunda problemleri rafa kaldırıp beraber bir yolda yürümeye çalışıyoruz. Herşey düzelir canını sıkma karnındakine odaklan bitek onun sana ihtiyacı var.

Doktorun doğru söylüyor canım normalde su gelişinden sonra en fazla 24 saat beklenir senin erken haftalarda geldiği için beklemişler ama sonrasında kesedeki oluşan delikten enfeksiyonların bebeğe geçme ihtimali çok fazla yükseliyor o yüzden beklemezler ve bu da hayati risk taşır bebeğin için en ufak bir enfeksiyon kötü sonuçlar doğurabilir

Öyle yapayım canım başka bir doktora randevu alacağım artık önereceğiniz bir doktor var mı Medipol Hastanesinde

Eşim aradı resti çekti zaten. Beni kocan olarak görmüyorsun saymıyorsun bu saatten sonra herkes kendi yoluna dedi. Ya kabul edersin benim hayatımı bana karılık edersin ya da boşanırız bir iki ay üzülürüz hayatımıza devam ederiz dedi. Ailesi de doldurmuş belli toz kondurmuyor ama laf arasında belli oluyor. Annesine kaynanalık yapıyormuşum. Babasıyla bi ara bi bozulmuştuk o zaman beni savunmuştu şimdide saygısızlık ediyormuşum. Annem her şeye müdahale ediyormuş. Annesiyle babası onun yüzünden aramıyormuş o bırakmamış. Annem annesine ağzından geleni saymış. Annesi ona rağmen oğluna evine git diyormuş yalan palavra hepsi

Son düzenleme:
Haklısın canım zaten resti çekti bana. Çocuk umrunda olsaydı o kadar ağır konuşmazdı zaten benle.

Kızlar ya çok kötü bi sancıyla uyandım. Öyle belde falan değil, sancı komple tüm karnımda. Bi de uyurken bebek toplanmış karnım taş gibi olmuş. Hem bi de tuvaletim gelmiş onun ağrısı da var. Sağıma yatıyordum inanın hafifçe yön değiştirmeyi bırakın yerimden doğrulamadım hareket edemedim. Eşim kedimizin miyavlamasına uyandı da bahaneyle beni yataktan kaldırması için yardım istedim. Şu anda da bütün karnımda gaz sancısı gibi şiddetli sancı var. Muhtemelen de gaz sancısı zaten sesler gelip duruyor ama acısından mahfoldum. Karnımdaki bebiş de uyandı şimdi hafif hafif tekmelere hareketlere başladı. Ne yapıcam böyle bu kadar şiddetli gaz sancısı normal mi? Karnım o kadar sert kasıldı, o kadar canım acıdı ve halen acıyor ki suyun gelmesini falan bekledim, dedim herhalde ben doğuruyorum artık böyle gaz sancısı mı olur

Haklısın canım zaten resti çekti bana. Çocuk umrunda olsaydı o kadar ağır konuşmazdı zaten benle.
Eve çağırıp konuşsan mı tekrar canım aranızda çok büyük bir problem yok bana kalırsa aşılamicak şeyler değil ikinizde inada bindirmis gibisiniz ki bence sen çok seviyorsun hala bu kadar hırsın bu yüzden. Eski mesajlarına denk geldim seni senden sakınan birinden bahsetmişsin, bu duruma gelindiyse elbet çözülecek meselelerdir diye düşünüyorum. Erkekler anlatmıyor çoğu zaman ama onlarda bebek stresine giriyor cikmazda hissediyolar kendilerini hazır olmadıklarini düşünebiliyolar, örnek eşim 1 paket sigara içerdi şuan 2 ye çıktı farkındayım sırf nasıl olucak yapabilickmyiiz stresinden ve asla şuan kafası bebek de olamıyor borç dusunuyor onu bunu düşünüyor. Kendini bize veremiyor maalesef. Seninki de kendini ifade edemiyordur kendini farklı yerlere vermeye başlamıştır. Bı otur gerçekten derdini sor nasil bu duruma geldik diye konuş.

Nidilatla 36 ya kadar atarsın kendini bir şekilde benim de 34 lerden beri senin gibi

Şimdi nasılsın geçti mi?

Bana o kadar kin dolmuş ki. Annemden bahsediyor sadece. Herşeyimize müdahale ediyor karışıyor diyor. Halbuki annem her seferinde onu savunuyordu. O annemi arayıp anlatıyordu. Kendi ailesini savunuyor. Halbuki ortada bi mesele de yok. Ben gidip gelmiyorum ailesiyle. Uzak duruyorum çünkü arkamdan çok konuştular. Bunu da bana bağlıyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…