Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Ahhhh ah benim midem suan tamm kalbimin altinda nefes alamiyorum hic. Karnim yayılı büyüdü dışa çok çıkmadı. Dün bende de gaz sancisi vardi berbat bir sey. Eşim durup durup çatlayacak gibi misin diye soruyor😄😄
Hahahahaha eşinin sorusuna ayrı koptum adam da bir yere kondurmaya çalışıyor herhalde olanı biteni :KK70:

lilyrosey lilyrosey @Cucuthecatt kızlar evlat gerçekten bereket getiriyor hiç dara düşürtmüyor Rabbim size de öyle olacak inşallah inanıyorum , onların rızıkları da geliyor merak etmeyin inşallah hayırlı işler versin eskisinden daha da rahat edin, @gamisel sende sağlıkla kavuş ve o mutlulukda inşallah sana şifa getirsin ❤️❤️
Amin canım çok ama çok teşekkür ederiz ❤️
Gerçekten öyle bizde biraz sıkışıktk eşimin iş yeri asgeri ücrete göre zam yapan bı yer bu 6.ay da yapmıcaklar diye çok üzüldük. Sonra şirketi ilk defa kendi kararıyla ekstra zam yaptı 3-4 milyar fark etti ama resmen bebeğun rızkı ordan geldi gibi oldu 🙏
Allah bereketini arttırsın inşallah çok mutlu oldum inşallah bizim için de aynısı olur 🤗
Amiiin amin bebeğim inşallah 😂🙏🏼
Ay ben bi de belediyenin keman kursuna kayıt oldum nasıl bir cesaretse onun tanışma toplantısı var nasıl gidicem onu düşünüyorum 😂😂
Hahahaha kızım işe bile zorunluluktan geliyorum ne kursu bu 😂😂
Ahahaha aynenn😄😄 her gün yeni bir güncelleme geliyor adam da sasirdi artik ahahah
Sağlıkla doğuracağız inşallah güzelim du bakalım :KK70:

Çok yüzgöz olunmuş ya. Ama benim sana tavsiyem dik dur. İlerde şikayet etme hakkın olmayacak böyle giderse bişe desen ben sana demedim mi barışacaksak şartlarım bunlardı diyecek. Restine rest çek
Hicbir yere gitmiyorum burası benim evim de. Baska hicbir tartismaya girme sessiz kal sasirsin. O suan senden cunku bagirip cagirmani yalvarmani vs bekliyor. Sakin kal sasirsin
Klasik eşyalarını toplayıp annenin evine dön bunlara boyun eğeceksin diyor resmen yoksa gitmeyeceğini biliyor çünkü üzerinde anarşi kurmaya çalışıyor ben ne dersem o olur hikayesi ben erkeğim hikayesi ama biraz da sende çok bunaltmışsın sanki gerçekten kaçıyor senden ve kaçan kovalanır bunu da çok iyi biliyor annene siniri geçer bir süre sonra amaaa sen eşyalarını toplayıp annenin evine dön kesinlikle dön yani onun yaptığını sen ona yap kaç ondan eninde sonunda o bebek doğacak ve gelecekler ayağına o zaman hersey duzelecek bak gör
Kızlar ben kararımı verdim. Aramayacağım ulaşmayacağım hiçbir şey olmamış gibi devam edeceğim. Beni ararsa ben evimdeyim hiçbir yere gitmiyorum onun olduğu kadar benimde hakkım var bu evde. Anahtarın sende ister gelirsin ister gelmezsin dışarda baban gilde kalırsın. Ha benle evli kalmak istemiyorsan gider dava açarsın boşanırız hak hukuk neyse herkes payına düşeni alır. Ben şart falan sunmuyorum şart martta kabul etmiyorum. Ben seni neysen öylr kabul ettim 3. Kişileri dahil etmeden sana eve gel dedim adım attım bu saatten sonra ne istiyorsan onu yap. İster evine gel ister git dava aç bu kadar

Kızlar ben kararımı verdim. Aramayacağım ulaşmayacağım hiçbir şey olmamış gibi devam edeceğim. Beni ararsa ben evimdeyim hiçbir yere gitmiyorum onun olduğu kadar benimde hakkım var bu evde. Anahtarın sende ister gelirsin ister gelmezsin dışarda baban gilde kalırsın. Ha benle evli kalmak istemiyorsan gider dava açarsın boşanırız hak hukuk neyse herkes payına düşeni alır. Ben şart falan sunmuyorum şart martta kabul etmiyorum. Ben seni neysen öylr kabul ettim 3. Kişileri dahil etmeden sana eve gel dedim adım attım bu saatten sonra ne istiyorsan onu yap. İster evine gel ister git dava aç bu kadar
Evine gelip kocalık yapcaksa okey diceksin yavrum. Tamam diyip hergece dısarda olanla olmaz

Canım bir süredir dilimi ısırarak yazdıklarını okuyorum ama dayanamayacağım. Bu gruptaki arkadaşlar biraz yumuşak bir şekilde öğüt vermeye çalışmış ama sanırım senin için soğuyana kadar adam seni istediği kıvama getirene kadar sen fevri davranmaya devam edeceksin.

Ben sana burdaki onlarca insanın söylediklerini biraz sert özet geçeyim. Önce bir neyin ne olduğunu bilelim; eşin her gece dışarıda 1'e kadar duramaz, 9 aylık hamile karısını sağa sola bırakamaz, ASLA SENİN KAFANA VURAMAZ!, bütün bunları yaptıktan sonra köpek gibi pişman olup seni kazanmaya çalışmayı bırak rest koşamaz, istediğim zaman çıkarım vs terbiyesizlik bunlar, annene ailene tek bir laf edemez örneğin, seni evden asla ama asla kovamaz adamsa defolur kendisi gider. Burda bir anlaşalım bunlar korkunç hareketler.

Bütün bunları yapıyorsa da onun erkekliğine ancak tükürülür. İyi zamanlarını bilmiyoruz vs bunları geçiyorum ben, benim gözümde hiçbir mutluluk 9 aylık hamile kadını karnı burnunda bunca eziyete maruz bırakmaya değecek bir mutluluk değil. Zaten ilişkinizin en güzel meyvesi karnındayken oluyor bunlar. Al sana kırmızı çizgi. Hala üzerinde düşünüp bir yerlere kondurmaya, sitem etmeye çalışıyorsun mesajlar atıyorsun hayal kırıklığını da inan anlıyorum. Ama ilişkiniz şuanda bir ses bir nefesi dahi kaldıramaz. Ya gelir adabıyla senden özür diler, bebeğinize sahip çıkar, hoşlanmadığın yanlarını törpüler, ya da bak çok açık konuşuyorum sen 3. günün sonunda adamın bütün şartlarını kabul edersin bir ömür çocuğunun yanında ezilirsin. Sen bir annesin artık, kendine gel kendi değerinin farkında ol. Annen baban sağ, olmuyor mu aslanlar gibi kendin bakacaksın çocuğuna bitti. Karnında çocuk taşıyorsun kendimi öldürmek istiyorum diyorsun adam da tutup sana rest çekiyor. Hadi ya??

Toparlan güzelim, böyle olmaz. Karnındaki çocuğa da böyle stresle sıkıntıyla zarar verme, kimsenin böyle zarar vermesine de izin verme. Sessiz kal, evimden hiçbir yere gitmiyorum. Rest çekiyorsan buyur kapı dışarda zaten içeri gelmek istemiyorsun de gönder gitsin. Erkeklik rest çekmekle değil, ailesini koruyup kollamakla olur. Eğer toparlamaya gönlü olur gayretli olursa sen de eşinle bir arada yaşamanın bir yolunu bul, fevriliğini, kıskançlığını toparla. Bir şey ihtiyaç olursa da,biz yanındayız. :KK200:
Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Gerçekten haklısın. Dün gece benim o halimi psikolojik olarak olduğumu durumu kullandı ve bana bişeyleri kabul ettirmek için resti çekti. O benim ne kadar hırçın dişli olduğumu biliyordu gün gece o hassas noktamı kullandı. Mantıklı hareket edeceğim. Gelirse gelsin gelmezse yolu açık olsun. En fazla çocuk doğana kadar ben ağlarım. Doğduktan sonra da o ağlar. Gruptaki arkadaşlarda hassas olduğumu gördü hassas davranarak iyiye çevirmeye çalıştılar hepinize gerçekten teşekkür ederim inanın ki dünden beri sizin mesajlarınızı okuyarak kendime gelmeye çalışıyorum. Evden çıkmayacağım gelirse buyursun gelsin. Ne zamana kadar babasının evinde kalacak. Ben ona zaten dün o adımı attım beni aradığında. Hep ailemi annemi beni kötüledi. Ailesine saygısızlıkla suçladı. Hiç olmayan şeyleri söyledi. Demekki çok doldurmuşlar kafasında bin tane şey kurmuş. Kursun hiç umrumda değil beni 9 aylık hamile halimle bu kadar zan altında bırakıyorsa demekki hiç değerim yokmuş.

Kızlar merhaba aranızda coraspin kullanan var mı ya da aspirin ? Benim ilk gebeliğimde 8 haftada kalbi durdu o yüzden doktorum bu gebeliğimde önlem amaclı 6.haftadan baslattı. Simdi 35+3 günlüğüm ama 36.haftada bırak demişti. Korkuyorum acıkcası. Bebek beslenemezse diye/ cünkü bu ilaç kanı sıvılastırıyor. Mpv değerim biraz yüksek cıkmıstı. Ne yapsam bilemedim
Ben kullanıyordum canım ama pazar gününden bu yana biraktirdi heran dogum olabilir diye

Uyandığımdan beri karnım sipsivri uzadı öne doğru sert halde duruyor bugün kontrolüm var inşallah doğurur dönerim 😁

Kuzum ben seni oldugun gibi kabul ettim dersen o zaman neden bu kadar olay oldu ne gerek vardi bunlarin yasanmasina der hakli olarak ve senin bir daha sikayet etme hakkin kalmaz. Rahatsizlik duydugun konulari direkt acik acik soyle ben bunlari kabul edemem biraz kendine ceki duzen ver de

Kızlar merhaba aranızda coraspin kullanan var mı ya da aspirin ? Benim ilk gebeliğimde 8 haftada kalbi durdu o yüzden doktorum bu gebeliğimde önlem amaclı 6.haftadan baslattı. Simdi 35+3 günlüğüm ama 36.haftada bırak demişti. Korkuyorum acıkcası. Bebek beslenemezse diye/ cünkü bu ilaç kanı sıvılastırıyor. Mpv değerim biraz yüksek cıkmıstı. Ne yapsam bilemedim
Bende kullandım canım 34 haftada bıraktık hem igne hem hapı .

Evine gelip kocalık yapcaksa okey diceksin yavrum. Tamam diyip hergece dısarda olanla olmaz
B bluedarkk

Evet nedir bu her gün dışarda olma sevdası anlamadım gitti. Evlenmiş çocuk bekliyor ama aklı sürekli arkadaşlarıyla nargile içmekte orda burda oturmakta seninde bunu kabul etmeni bekliyor. Madem evlilik bilincinde, sorumluluğunda değildi neden evlendi? Neden çocuk sorumluluğuna girdi? Yazık değil mi sana da karninda taşıdığın çocuğa da? Ben gençliğini yaşayamamış hala o kafelerde boş boş oturayım gibi saçma heveslerden vazgeçememiş bir ergen görüyorum senin kocanda. Ailesi de onu düzeltmek dizginlemek yerine saçma sapan tavırlar sergiliyor belli ki. Madem çocukları böyle bir çocuktu evlendirmeyeceklerdi bu yaşta. Ailesi böyle davrandıkça o da güç alıyor herhalde. Sen evinde oturuyorsun çocuğunun geleceği günü bekliyorsun o da sokakta olma hayallerinde hala. Bir de sana bunu kabul ettirmeye çalışıyor ilginç bir şekilde. Bu çocuğu birlikte planlamadınız mı sen tek mi karar verdin ve yaptın sanki?! Her şey bir yana çocuğu düşünen de yok asla.
Tamam orta yolu bulalım birbirimize alan açalım demiyor kabul edersen ben buyum diyip işin içinden çıkıyor. Kesinlikle kabul etmemelisin istediğini yaptırıp seni sindirme peşinde duygularını yenik düşüyorsun anlıyorum. Zaten suan da ekstra duygusalsın hamilelik ve yaşadıkların üst üste gelince. Şimdi kabul edersen ilerde daha da ileri gidecek belli. Sen çok fevri davrandın naçizane fikrim kocanın da böyle yapacağını bilmen gerekiyordu az da olsa tanıyorsan. Çünkü bazı insanlar sorun çözmeyi bilmez böyle sorun üzerine sorun ekler. Senin kocanda bunlardan.

Biz de eşimle özgürlüklerine düşkün insanlarız ikimizinde ayrı ayrı arkadaş grupları var. Eşimin bekarlığından beri devam eden rutin arkadaşlarıyla toplandıkları bir gün var ve o gün gider oturur sohbet ederler nerde kimle olduğunu bilirim. Ben de o güne mutlaka bir plan yaparım birbirimizi daralmayız bunaltmayız. hem birlikte hem ayrı hayatlarınız olmalı birbirinize bağımlı yaşamamalısınız ki bunalmayın sıkılmayın.

Bu güzel yorumun için çok teşekkür ederim. Gerçekten haklısın. Dün gece benim o halimi psikolojik olarak olduğumu durumu kullandı ve bana bişeyleri kabul ettirmek için resti çekti. O benim ne kadar hırçın dişli olduğumu biliyordu gün gece o hassas noktamı kullandı. Mantıklı hareket edeceğim. Gelirse gelsin gelmezse yolu açık olsun. En fazla çocuk doğana kadar ben ağlarım. Doğduktan sonra da o ağlar. Gruptaki arkadaşlarda hassas olduğumu gördü hassas davranarak iyiye çevirmeye çalıştılar hepinize gerçekten teşekkür ederim inanın ki dünden beri sizin mesajlarınızı okuyarak kendime gelmeye çalışıyorum. Evden çıkmayacağım gelirse buyursun gelsin. Ne zamana kadar babasının evinde kalacak. Ben ona zaten dün o adımı attım beni aradığında. Hep ailemi annemi beni kötüledi. Ailesine saygısızlıkla suçladı. Hiç olmayan şeyleri söyledi. Demekki çok doldurmuşlar kafasında bin tane şey kurmuş. Kursun hiç umrumda değil beni 9 aylık hamile halimle bu kadar zan altında bırakıyorsa demekki hiç değerim yokmuş.
Şahanesin güzelim, hassaslığının farkındayım o yüzden çok sıktım kendimi yazmayayım belki darılırsın diye ama karşıdaki bu hassaslığını kullandığı için seni biraz kendine getirmek istedim, umarım bana darılmadın.

Sen iyi olacaksın bebeğin iyi olacak önünde de güzel günler var. Misler gibi evladını taşıyorsun senin kıymetini önce sen sonra da o bilecek. :KK200:

X