Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar ben sanırım doğum sancısı nasıl oluyor bu gece biraz tecrübe ettim ilaç saatim yaklaştığında belimden kasıklarıma bacaklarıma ağrı yayıldı 2-3 dakika kadar sonra dindi sanırım 1 saat içinde 3-4 kez tekrarladı bu süreçte de karnım hiç yumuşamadı hep sertti ve aşırı terliyordum. Sonra ilaç etkisini gösterdi ve durdu sancılarım. Sabah kontrolüm var bakalım nst nasıl çıkacak

Günaydın şimdi nasılsın

Çok heyecanlı dün bi arkadaş 36dan sonra doğan bebek 37,38,39,40 da doğanla aynı olur gelişim açısından deyince ben de kendimi 36ya endeksledim her sabah şu kadar daha dayansam yeter diye gün sayıyorum Allah sağlıkla çocuklarımızı alıp eve dönmeyi nasip eder inşallah

Amin inşallah evet 36 iyi bir hafta birazcık zayıf olurlar o kadar tabi ne kadar dursalar o kadar iyi ama olsun sağlıklı doğsunlar da

Off ya aynı benim evin durumu kayınvalidem kalsın yemek yapar yardımcı olur ama diğerleri inşallah çok kalmaz helede bana karışırlar gözlerimle yerim kocamı herhalde bizim evde doğun sonrası curcuna olucak o kesinleşti

Ya bakıyorum da hepimizi aynı 2 korku sarmış lohusa halimizle her kapıdan biri çıkması ve meme şov azıcık dayanıcaz kızlar herkes evine geri dönecek sonuçta. Benim kv de kime sorduysa gelip kalmayı (5 görümcem var burada ayrıca süreklidönüşümlü tepemizde olurlar)banyosunu yaptirip falan öyle gitmeyi planlıyor yazık. Benim iki ablam bir kiz kardesim yanimda olacak zaten . Baktım daraldım ben ablama gidiyorum 40 ımız çıkınca döncem derim

Sıkıntı çıkarsa tabi sorumlusu eşler olacak. Onların başının altından çıkmasa bile "hayır hemen toplanıp gelmeyin karım bi kendini toparlasın" veya "daha sonra kalırsınız şimdi evde yeni doğum yapmış eşim ve yeni doğan bebeğimiz olacak sizinle ilgilenemeyiz" diyemedikleri için biz bu rezalet ihtimaliyle uğraşıyoruz şimdiden.
Bak nasıl sinirlendim eşime şimdi. Geçen özelden randevu aldık çıkışta eşim bana diyo ki, burda doğurursan da annen refakatçin olsa olur mu diyo (ben hep eşim refakatçi olsun istedim çünkü onun çocuğu, devlette erkek almıyorlar diye annem refakatçi olacaktı, şimdi doğumu özelde yapmayı planlıyorum dolayısıyla refakatçi eşim olacaktı ve bunu daha önceden defalarca konuştuk) dedim niye annem refakatçi oluyormuş? Diyo ki ben evde gelen gidenle ilgilenirim. Dedim ben doğum sonrası misafir istemiyorum kesinlikle, ne geleni gideni?? E diyo aileler gelecek ya onları ağırlamam lazım. Dedim ben burada doğum yaparken sen evde aileleri mi ağırlican?! Senin çocuğunu doğuruyorum benim annemin çocuğunu değil. Aileler de illa ağırlanmak isterlerse kendi kendilerini ağırlarlar, yalıda yaşamıyoruz, 2+1 ev. Ki zaten doğumda hastaneye gelirler bi zahmet. Tamam gülüm diyo sıkıla sıkıla. O güne kadar daha önce hiç böyle saçma salak bi fikir sunmamıştı, refakat konusunda hep benim gibi düşünüyordu. Belli ki yine birileri adamın aklına girmeye çalışmış da yarım aklıyla becerememiş. Gel de delirme

Bütün gece sertlesmekten kasılmaktan uyuyamadım karnım devamlı taş kesıldı agrı yasadım ne oluyor bıze ya çok erkenn

Ay keşke ablam olsaydı da ben de böyle kurtulabilseydim ya. Kardeşim istemiyoruz kv falan. İlla kendilerini zorla dahil ediyorlar plana. Benimki de gelir kalırım diyo. Kime sordun Allah aşkına, evin hanımı olarak, lohusa olacak kişi olarak ben davet ettim mi seni?? Eşimin ailesine sesini çıkaramamasının sonucunu ben çekiyorum resmen ya

Benim eşiminde 3 gün babalık izni var annemlerin gidişine göre 5 güne çıkartırım falan dedi bak bak ben doğum yapıyorum benim için değil ama ailesi geliyor onun için uzatıyor kötülüğünden değil ama hassas olduğum zamanda böyle konuşuyor ya deli ediyor beni arada diyorum zaten dönüşte onlarla memlekete git sen doyamayacaksın belli oldu bizde annemle büyütürüz biraz bebeği diye gülüyor keşke kocamda bir kere doğursa ya bak neler yaparım ona

Benimde 2 ablam 1 kız kardeşim var hergün konuşuyoruz çok heyecanlılar haftada 2-3 gün görüşürüz ayıptır söylemesi hiç elleri boş gelmezler manevi olarakta öyle tüm temizliğimi yap desem hemen gelirler çok şanslıyım bu konuda ama 3 tanede görümcem var işte normal de seviyorum onlarıda ama uzaktayken yani emzirmeye çalışırken bana bakarken değil bide benden baya büyükler akıl verirler kesin bana

Bütün gece sertlesmekten kasılmaktan uyuyamadım karnım devamlı taş kesıldı agrı yasadım ne oluyor bıze ya çok erkenn
Kuşum benimde taş gibiydi bide çok terledim çok sık uyandım dün nazar ettim kendi kendimi bundan sonra az yiyip bol bol dinlenicem. Sende köye gittin geldin ya ondan mı oldu ki acaba

Bana da esim annen basinda kalsin daha rahat edersin dedi, ki annemin de bir suru rahatsizligi var yorulsun stres olsun istemiyorum çok paniktir zaten. Ama annem de beni bırakıp gitmez iste ne yapicam bilmem

Dün eşime patladım yine. Ben sevgimi belli edemiyorum önümde duvar var sanki diyor. Dedim baslarim senin duvarina mezara mi gotureceksin sevgini seviyorsan belli edeceksin arkadas. Kayinvalidem ve kayinpederim sevgi konusunda despottur. Kayinpeder kayinvalideyi baya ezmis otoritesiyle bilmisligiyle yazık kadincagiza. Esim ve erkek kardesi de sessiz sakindir. Buyutulme tarzim bu ne yapayim diyor. Ona alisan buna da alisir dedim senden sevgi mi dilenicem surekli. Benim kv pd de geldigi zaman 1 gün zor kalir kp sıkılır hadi hadi gidelim gidelim hicbir is yaptirmaz kvye. Mutfaga girer her isimize karisir kadin gibi. Kv esine sormadan yemege tuz bile atamaz

Bana da esim annen basinda kalsin daha rahat edersin dedi, ki annemin de bir suru rahatsizligi var yorulsun stres olsun istemiyorum çok paniktir zaten. Ama annem de beni bırakıp gitmez iste ne yapicam bilmem
Benim annem ve eşim ikisi kalıcak lar kuşum ablamlarda da öyle oldu arkadaşlarımda da. Bir günlük ne anneni ne kocanı düşün yanında olacaklar tabi bir sorun olsa annem halleder eşim eksik vs olursa koşturur. Birgünden bişey olmaz

Bende yanımda eşimi istemiyorum refakatçi olarak hiç hastane işlerinden anlamaz daha beni deli eder hasta yatağımda yol tarif et bulamaz gelir bi daha sorar ilaç saati gelsin içme boşver der kesin ben eşimi istemiyorum valla annem gelsin teyzem ya da ablam gelsin . Kv tarafı zaten gelmez bizimkilerde çok ayıp öyle şeyler aaaa maazallah kv gelir cocuk dogduktan sonra hastaneye görür eve döner. Diğer çocuklarımda öyle olmuştu bende çıkınca anneme gitmiş orda kalmıştım ama bu sefer anneme gitmeyeceğim evime geleceğim annem gelsin buraya bana bakmaya

2 kisi refaket edebiliyor mu acaba oyleyse cok iyi olur benim icin. Annemin canı durmaz cunku yorar kendini ben de cok takintiliyim anneme karsi, rahatsizliklari var ve annemle babam ben 5 yasindayken ayrilmis o yuzden duskunum baya

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…