Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar nstde hemsire telefona bakacaksan alabilirsin nstyi etkilemez dedi. Burda birkac kisi nstde yasak dendigini soylemisti hastaneden hastaneye degisiyor sanirim kafalarina göre yasak diyorlar
Aynen ben de İstanbul Çapa üni hastanesinde çekildim NST. Hemşireye telefon nstyi etkiler mi dedim. Yoo etkilemez dedi

İlk çocuğa hamilelikte tutumları neydi
Ay zaten onda yakında değildim doğudaydım 6 ay sonra da zaten hiç bu kadar zorlanmadım ki annemin yanına geçtim doğuma yakın yani ciddi anlamda yardıma ihtiyacım olan zaman şu zaman oldu, ama oğlanı büyütürken de toplasan kv 1 ay kalmamıştır , aynı şehirde değiliz ama 2 saatlik yakın bi şehirdeyiz

Ya belki biraz benden de kaynaklanıyor olabilir acaba benim arayıp davet etmemi mi bekliyorlar öyle birşey yapmıyorum yani normal konuşuyoruz görüştüğümüz de bize de beklerim gelin falan diye hep söylüyorum, şu son olayda da aradım kv anne şöyle şöyle oldu dedim oda tamam bende geleyim biraz dedi sonra da işte görümcem gelecekmiş sonra geleyim onlarla falan bişeyler dedi ama bu süreçte beni şahsen hiç aramadı kızım nasıl oldun ağrın sancın var mı diye, şey dedi zaten 2. Hamilelik biraz böyle geçer

Hahhaa halıları serdım balkona balkon büyük olunca halı yıkıycam yavaş yavaş baslıycam temızlıge
Kudurdun mu millet böyle temizlikleri 39da falan yapıyor ki doğumu tetiklesin diye ben geçenlerde evi sadece öylesine bi sildim süpürdüm üç haftadır doğurdum doğuracağım diye geziyorum düzelemedim halen

Kudurdun mu millet böyle temizlikleri 39da falan yapıyor ki doğumu tetiklesin diye ben geçenlerde evi sadece öylesine bi sildim süpürdüm üç haftadır doğurdum doğuracağım diye geziyorum düzelemedim halen
Ay valla bende yerden bişey alsam karnım ağrıyor kaldı ki ev süpürecem

Dağları deldim tek başıma enerjisi veriyorsan da gelmek akıllarına gelmez yardıma ihtiyacım var gelin diye net şekilde söylesen belki tutumları böyle olmaz kuyruğu dik tutmamak lazım böyle durumlarda erken doğumdan iyidir birilerine ihtiyacım var demek benim yanımda da kimse yok ilk çocuktan devam eden izni bitirip işe başlama yapıp bir iki ay çalışıp doğum iznini tekrar başlatma planı yapmıştım bir ay bile çalışamadan perte çıktım o süreçte annemin de memlekete dönmesi gerekmişti eşimin ailesine söyledik gelin biraz toruna bakın diye gelemeyiz dediler çalışıyorlarmış ödemeleri varmış ben de he iyi tamam o zaman ben de ona göre muamele ederim dedim sesimi çıkarmadım

Ama yapım öyle biliyor musun bir arkadaşım da olsa asla bişey istemem hep kendim halletmeye çalışırım kimseye yük olmayım diye, arayıp sorsalar ben açıklarım ama şahsen beni de aramadıktan sonra arayıp yardım cidden isteyemem, bende gidip sabah başlangıç yapıp tekrar doğum iznine ayrıldım canım olur sıkıntı olmaz dediler hiç çalışmadım yani bende senin gibi zaten çalışacak durumda değilim, aynen öyle en ihtiyacın olan zaman da yoklar sen de bunu unutma

Tahmin ettim senin açıkça yardım istemediğini burnun sürtülsün diye de bekleyebilirler eşinin yardıma ihtiyacın olduğunu görüp annesine gel biraz da sen yardım et demesi lazım o zaman sen diyemiyorsan. Hoş yardıma geldiklerinde verdikleri destek senin psikolojine verecekleri zarardan daha fazla olacaksa

Yani hamile bir kadın için burnu sürtülsün diye beklemek de sağlıklı değil he

Bari bende benim kv kişisini anlatayım
Fındık tarlası var 2 yıldır kaynım topluyor biz hiç toplamadık büyük kardeş benim eşim normalde ilk bizim toplamamız gerekiyordu . Kv kişisi ayakta yürüyemiyor bacakları ayakları çok ağrıyor kalp tansiyon şeker hastası her hafta da böbrek taşı düşürür neredeyse yani bir çok hastalığı var . Geçen yıl da fındık toplamaya yardıma gitti kaynıma . Bu yıl dedim ki herhalde gitmezsin yürüyemiyorsun hastasın ayrıca ben hamileyim beni tek bırakmazsın (alt üst oturuyoruz 2 tane çocuğum var) yok canım akşam sabah dogurucan nasıl gideyim dedi acil bişey olsa çocukları kime birakican. Neyse dün akşam kaynimlar geldi bi duyarsam benim kv kişisi yarın fındığa gidiyor kan beynime fırladı sen nereye gidiyosun beni burda tek bırakıp bişey olsa ne olacak dedim kp evde ya diyor he iyi tamam baba benim suyum geldi derim dogururum adamın kucağına çocuğu ayıp senin yaptığın dedim seneye fındığı ben toplayacağım bakalım bana yardıma gelecek misin ama sen o zamana ölürsün çok hasta olursun nasil olsa hep kaynimi tutuyorsun benim esim senin oglun degil dedim . Git doğunca bebek asla da gelme sana mı kaldı fındık toplaması ben günlerce hastanede yattım hic mi akillanmadiniz dedim kaynimin eltimin yaninda . Ben cocuklarimida alir giderim doguma hic birinize ihtiyacim yok sizinde torun sevmeye ihtiyacınız olmasin gelmeyin dedim evime indim sinirden

Kaynın mı yardıma gel diye ısrar etmiş kilit soru bu bence. Hasta kadının fındık toplamada sağlayacağı verim ne olabilir ki ayrıca

Yok kız ne zorlu cam bugün halıları yıkarım lavabo banyo yıkarım yarın camlarla paspasıeve cekerım yavaş yavaş bıter
Eski günlerim aklıma geldi (10 gün öncesi) sabah denize gittim 1 saat yüzdüm sonra geldim 10 cm topukluyla düğüne gittim akşamına misafir ağırladım ertesi gün kontrole gidip yaylaya çıkacaktım otur aşşa dediler o günden sonra dikey pozisyon alamadım maalesef

Kızlar bebekle ilgili hastane çantasına ne koydunuz
4 takım 5li set 1 tulum 20 adet bebek bezi bir tane 2 kat müslin 1 tane penye battaniye 2 ağız mendili 4 5 adet zıbın "küçük biberon bebek kaşığı emzik bunları kullanmayı düşünmüyorum" süt sağma makinası 2 3 tane çorap aklıma gelenler bunlar başka birşey koydum mu hatırlamıyorum

Yok kız ne zorlu cam bugün halıları yıkarım lavabo banyo yıkarım yarın camlarla paspasıeve cekerım yavaş yavaş bıter
Ben dün bütün evi süpürdüm akşam kasılmaktan mahvoldum az önce de mutfağa girişeyim bi toparlayım dedim ama kasıklarım çok acıdı geri yatmak zorunda kaldım yapmasan yapacak insan yok yapmayınca ayağımın altına yapışır oldu pislikler artık mecbur süpürdüm yani of hamileliğin bu yani çok kötü ya

Hahahhaha bırsey olmaz kız otura otura yapıyorum zaten acelem yok

Mecbur kuzu ya yapmasan gerçekten yapacak kımse yok

Hahhaha
Kız halı dedıgım ıkı tane büyük halım lâ cocukrın odasının küçük zaten bırde yatak odasının var başkada yok hem anamı beklemiyorum benı bekle dedı

Ay ben çok az kıyafet koymuşum o zaman. İki bebek için bu kadar koydum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…