Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar bebekle ilgili hastane çantasına ne koydunuz
Bugün çenem çok düştü hepinize seri cevap vereceğim 🤓 doğumhaneye gidecek çantasına alt üst takım başlık içine zıbın bir tane bez bir tane de müslin battaniye koydum. Hastanede giymesi için üç takım kıyafet ağız silme bezleri çorap eldiven 10 tane bez ıslak mendil alt açma örtüsü pişik kremi koydum bebek için. Kendim için iki tane gecelik çorap ince penye hırka terlik depend iç çamaşırı emzirme sütyeni göğüs pedleri koydum. Sütün gelmesi hızlansın diye minik bi sıcak su torbası koydum göğüs kompresi için. Islak mendil havlu peçete bir de sıvı sabun koydum seyahat boy hastane sabunu egzama yapıyor bende diye. Kişisel bakım için de hiç yeni doğum yapan hevesli anne çantası yapmadım el kremi(kuruluğa karşı takıntım var) roll on tarak ve toka koydum. Hastaneden çıkış için bir kat kıyafet koydum kendime. Kirlileri koymak için de poşet salladım bir tane çantaya (Migros market poşeti🤣) Minicik bir tane bebek yastığı vardı oyuncak bebek yastığı kadar düşünün onu da emzirme yastığı olarak koydum valizi sırt çantasını kapadım kenara koydum ben hazırım 🤣

Kaynın mı yardıma gel diye ısrar etmiş kilit soru bu bence. Hasta kadının fındık toplamada sağlayacağı verim ne olabilir ki ayrıca 🤔
Konu kaynım ise kv kişisine bir güç kuvvet gelir zaten her zaman . Ama biz boya badana temizlik yaparken ölüyordu çok hastaydı bi aşağı inemedi . Konu kaynım ise kv öldüyse dirilir . Ayrıca benim zihinsel engelli bir kaynım daha var 38 yaşında soyunur çırılçıplak suları açık bırakır her türlü zararı yapar benim 2 tane çocuk ekstra ben ayağa kalkmiyorum şu dönemde ben bi de hem zihinsel engelli kaynimi koruyup kolliycam ben cocuklarimi hem bi de onun evine yemek yapıcam yok yaaa enayi mi var burda dedim ama gidersen git ben kapımı kitler otururum evimde cocuklarimla senin cocugunda ne yaparsa yapsin isterse yukarda evi yaksın umurumda değil dedim aiiyyyyyy aiiyyyyyy sen ne biçim insansın demez mi o biçim insanım öyle g.te böyle yaprak dedim işine geliyorsa sesini çıkarmadı sonra

Konu kaynım ise kv kişisine bir güç kuvvet gelir zaten her zaman . Ama biz boya badana temizlik yaparken ölüyordu çok hastaydı bi aşağı inemedi . Konu kaynım ise kv öldüyse dirilir . Ayrıca benim zihinsel engelli bir kaynım daha var 38 yaşında soyunur çırılçıplak suları açık bırakır her türlü zararı yapar benim 2 tane çocuk ekstra ben ayağa kalkmiyorum şu dönemde ben bi de hem zihinsel engelli kaynimi koruyup kolliycam ben cocuklarimi hem bi de onun evine yemek yapıcam yok yaaa enayi mi var burda dedim ama gidersen git ben kapımı kitler otururum evimde cocuklarimla senin cocugunda ne yaparsa yapsin isterse yukarda evi yaksın umurumda değil dedim aiiyyyyyy aiiyyyyyy sen ne biçim insansın demez mi o biçim insanım öyle g.te böyle yaprak dedim işine geliyorsa sesini çıkarmadı sonra
Kız 😂 ay allah affetsin. Ben güldüm

Anaaa kv gidince evdekilere göz kulak olup yemek mi yapacaksın sen😱 kadının gidişini sadece gelecek yardımın gelmemesi olarak düşünmüştüm gitmesi sana binecek yük demekmiş çıldırmakta haklısın o zaman. Ama her zaman savunduğum gibi herkes kendi anne babasına ayar vermeli burda da sesini yükseltmesi gereken eş kişisi bence 😢

Kızlar ya bişey sorucam, şimdi sağlık ocağına yürüyorum mesela, evden çıkmadan önce tuvalet ihtiyacımı giderdim, yürümeye başladım yürürken 5 dk sonra sanki aşşşırı sıkışmışım gibi oldu. Alt tarafımda baskı oluştu. Bebek bastırıyor çok büyük ihtimalle. Durup dinlendim geçti. Dinlene dinlene yürüyorum. Teyze gibi oldum 😂 Normal dimi böyle olması artık 33 hafta bitti

Kızlar bu yedek kıyafet işi de bebişin huyu suyuna gore değişiyor mesela bi arkadaşımın cok kusuyodu bebişi 7 takım yetmedi diodu. Bi baskası hiç kusmuyodu mesela 2 -3 takım yetti diodu 🙈

Hahhaha

Kız halı dedıgım ıkı tane büyük halım lâ cocukrın odasının küçük zaten bırde yatak odasının var başkada yok 🤣🤣🤣 hem anamı beklemiyorum benı bekle dedı 🤣🤣
Halıyı yıkadıktan sonra gece 11 gibi yaz gruba mevcut durumunu sonra vay efendim kızlar ben doğuruyorum hoççagalın yazma da

Ay bayıldım senin tepkilerinee 😂😂😂

Anaaa kv gidince evdekilere göz kulak olup yemek mi yapacaksın sen😱 kadının gidişini sadece gelecek yardımın gelmemesi olarak düşünmüştüm gitmesi sana binecek yük demekmiş çıldırmakta haklısın o zaman. Ama her zaman savunduğum gibi herkes kendi anne babasına ayar vermeli burda da sesini yükseltmesi gereken eş kişisi bence 😢
Ya yardımı şurada dursun bana yük olmasınlar da ben kendime yemek yapamıyorum bi de onlara göz kulak olup yemeklerini mi yapacağım bi de kaynım için kendisi için de değil hoooooşştttunuz yani . Eşime bırakmam ben veririm ayarlarını sıkıntı yok her türlü tamir ayar laf sokma ağza mıçma itina ile yapılır aynı saniye teslim edilir .

Evet bu sebepten sütümüz etkilenmesin aman 🙁 korktum bak şimdi. Hemen eşime soyliyim bak sütüm kesilir falan diye o belki benden önce müdahale eder bazı şeylere de bana hiç gerek kalmaz 😂 benim ki pasif kalır diye düşünüyorum gerçi ne anneci ne değil ortaya sabitlemiş kendini 😂
Kuşum hiç gerek yok hiçbirimiz canımızı sıkmayalım ya o gün çok güzel geçsin hepimiz için inşallah 🥰

2 hastane çıkışı, 1 tulum , 3 fazladan zıbın, çorap , eldiven , şapka, 2 tane alt giyim , 14 tane bez , emzik , alt açma örtüsü, 1 tane polar battaniye , 1 tane muslin örtü, pusetin üzeri için ince örtü. Aklıma gelenler bublar ☺️

Beş takım kıyafet koydum (her takımı kilitli poşete koydum kirlenmesin diye)
Beş tane ağız mendili
Bir tane penye battaniye
İki tane tek katlı müslin
15 tane bez
3 tane alt açma
Pamuk
Islak mendil
Foto çekiminde giyilcek seti
Takı yastığı
Şampuan
Pişik kremi
Meme ucu kremi

Ya yardımı şurada dursun bana yük olmasınlar da ben kendime yemek yapamıyorum bi de onlara göz kulak olup yemeklerini mi yapacağım bi de kaynım için kendisi için de değil hoooooşştttunuz yani . Eşime bırakmam ben veririm ayarlarını sıkıntı yok her türlü tamir ayar laf sokma ağza mıçma itina ile yapılır aynı saniye teslim edilir .
Oh oh sefan olsun 😂 bizimkileri de ara da bir had bildir ya 😆 bayıldım hakedene hakettiğini itinayla vermişsin 😁 onların tepkisi ne oldu

Kızlar yeni doğan bebek bezi ne alıyorsunuz? E bebekte primada indirim var. Ben prima premium care 70li 1 numara aldım. Stok yapmıyorum bir paket aldım gidişata göre alırım kalanını belki iri bebek olur vs elimde kalsin istemiyorum. Arkadaşım bunu önermişti ilk aylar prima kullan sonra molfixe geçersiniz demişti o yüzden böyle yaptım bakalım 🤔

X