Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Benimkiler de fazla fazla çalılıyor afedersiniz ama bir haftadadır günde 3 kere falan çıkıyorum tuvalete
Ben de aynı sekilde ama ishal falan değil. Tabi çok yiyorum hastanede sürekli şeker çikolata yedirdiler bebekler hareketlensin diye onlar da etkilemiş olabilir bir de çok sıvı tükettim bağırsaklarım rahat çalışmış da olabilir.

kargolarım gelmeye başladı size de atmak istedim açtıkça mutluluk geliyor ya 🥹 Eki Görüntüle 3460319 Eki Görüntüle 3460320 Eki Görüntüle 3460321
Benim hiç bir şeyim yok daha birazı annemlerde hiç bı şey yikamadim üstelik 32+3 haftalık olduk erken doğum riskim var ama çanta bile hazirlamadim çok gerginim çantayı bı hazirlasaydim hayırlısıyla Linda harrisden bende sipariş vermiştim baya kaliteli bence güle güle giysin inşallah

Ben de aynı sekilde ama ishal falan değil. Tabi çok yiyorum hastanede sürekli şeker çikolata yedirdiler bebekler hareketlensin diye onlar da etkilemiş olabilir bir de çok sıvı tükettim bağırsaklarım rahat çalışmış da olabilir.
Sende iki tane olduğundan da olabilir mi acaba? Mesela benim kız bazen idrar torbama falan vuruyor sende iki tane var maşallah ondan rahatsız olman bence normal

Benim hiç bir şeyim yok daha birazı annemlerde hiç bı şey yikamadim üstelik 32+3 haftalık olduk erken doğum riskim var ama çanta bile hazirlamadim çok gerginim çantayı bı hazirlasaydim hayırlısıyla Linda harrisden bende sipariş vermiştim baya kaliteli bence güle güle giysin inşallah
Bende daha hiçbir hazırlık yapmadım kargoları verdim işte hepsi gelince yıkama ütüleme işine girişicem ve benim de risk var ne yazık ki 32+1 im bende inşallah herşeyi hazırlarız güzelce de öyle gelir bebişler

Sende iki tane olduğundan da olabilir mi acaba? Mesela benim kız bazen idrar torbama falan vuruyor sende iki tane var maşallah ondan rahatsız olman bence normal
Benimkiler birkaç gündür içerde bir şeyler deniyorlar zaten. Biri kaburgama çalışıyor biri kasıklarıma haşat ettiler beni. Ama razıyım 37. Haftayı görebilseydik

Yani çok can sıkıcı. Telefondan oğluna sormaları bence çok ayıp. Hamile olan biziz, oğulları değil. Bak hadi sizde bahane edebilecekleri bi tartışma varmış -hoş onu da bahane etmeleri anlamsız da- bizde mesela hiç tartışma falan olmadı küslüğümüz yok yani. Ama en başta kv bi telefonu eline alıp beni aramadı kızım iyi misin diye veya mesaj atmadı ama dedim ya instagramdan aptal saptal şeyleri bana göndermeyi ihmal etmiyor hanımefendi. Eşime kalkıp "senin ailen beni umursamıyor, torunlarını umursamıyor, bak beni arayıp hal hatır sormaktan acizler" desem "her aradıklarında bana seni soruyorlar ya" der, aradaki farkı anlamaz canım kocam... Çocuk doğunca muhtemelen senin şuan yaşadıklarını yaşicam bende. Mesaj atmaktan bile aciz insanlar torun sevmek için görüntülü atıcaklar zırt pırt. Ha o gün geldiğinde lafımı da sokucam hamileyken bu kadar aramadınız diye. Saygısızlar ya.
Temizlik falan bizde hak getire. Hadi başka şehirde oldukları için bahaneleri var ama usulen bile sormadılar bana biliyor musun? 1 kere bile sormadı ne anası ne kız kardeşleri. Biz eşimle beraber yapıyoruz temizliği hatta neredeyse tüm temizliği eşim yapıyor ben çabuk yoruluyorum diye Allah razı olsun ondan. Hatta biz temizlik yaparken eşimi aradı annesigil, temizlik yapıyoruz yorulduk vs dedik, kadın hiç oralı olmadı, yardım etmeye geleyim mi bilmem ne hiç kenarından bile geçmedi öyle söyliyim. Ama söz konusu doğum olunca -tabi annesinin gözünde lohusaya yardım etmek değil bebek sevmek aklı sıra- daha ben davet bile etmeden "gelir kalırım" demesini biliyor samimiyetsiz
Bende beni arayıp sormamasına bozuluyorum zaten beni arayınca da görüntülü arıyorlar ki genelde görmüyorum bile eşim diyor ona mı alınıyorlar acaba, görüntülü konuşma modası çıktı bide , beni sormak isteyen beni arar sorar, kesinlikle bana acındığını düşünmüyorum amaan hallediyor diyorlar yemeğimi bile başkası yapıyor soran yok, çoook doluyum hatta hiç böyle olmamıştım inşallah tartışmam diye dua ediyorum çünkü benim geldiler mi kimseyi görmez gözüm, duam şu denemeye gelen yardımcıyla inşallah uyuşuruz da oğlana bakmama yardım eder kimseye muhtaç olmam kimseden bişey istemem, şu saatten sonra bana değer verdiklerine de kimse beni inandıramaz eminim bak torunlarını çok seviyorlar ama benim hiç kıymetim yok

Bende beni arayıp sormamasına bozuluyorum zaten beni arayınca da görüntülü arıyorlar ki genelde görmüyorum bile eşim diyor ona mı alınıyorlar acaba, görüntülü konuşma modası çıktı bide , beni sormak isteyen beni arar sorar, kesinlikle bana acındığını düşünmüyorum amaan hallediyor diyorlar yemeğimi bile başkası yapıyor soran yok, çoook doluyum hatta hiç böyle olmamıştım inşallah tartışmam diye dua ediyorum çünkü benim geldiler mi kimseyi görmez gözüm, duam şu denemeye gelen yardımcıyla inşallah uyuşuruz da oğlana bakmama yardım eder kimseye muhtaç olmam kimseden bişey istemem, şu saatten sonra bana değer verdiklerine de kimse beni inandıramaz eminim bak torunlarını çok seviyorlar ama benim hiç kıymetim yok
Baştan sonra haklısın güzelim. Baya aynı dünür tiplerine sahipmişiz. İnşallah yardımcı olacak kişiyle yıldızlarınız barışır da senin yükünü alır rahatlatır 🙏🏼
Ben açıkçası torunlarını tam anlamıyla sevdiklerini düşünmüyorum. Gerçekten seviyor olsalar torunları annesinin karnındayken torununu besleyip büyüten anneye iyi davranır yardım ederler. Senin durumunda mesela ilk çocuğa bakar gönüllü olarak, sana yardım eder. Bunları yapmıyorsa kimse kalkıp torunlarını da gerçekten sevdiklerini iddia etmesin bence. Sadece oğullarının evladı diye, oğullarının küçüklüğünü anımsatıyor diye seviyorlar, torunları olduğu için değil. Beni sevmeyen benim çocuğumu niye sevsin dimi?

Yaaa benim de öyle kızlar 🤦🏼‍♀️ Ben d cuptan e’ye geçtim valla 😓 hamileliğim boyunca en çok sütyen işi zorladı. Durup durup büyüyor 🫠 Şimdi de emzirme sütyeni alayım dedim bu boyuta doğru düzgün bulamadım hala, son umut H&M’e bakıcam bakalım. İnşallah bebişlerimize bol bol süt olur da boşuna taşımamış oluruz 😅
Canım ben de hm aldım göğsüm büyür diye büyük aldım ama minik hala

Baştan sonra haklısın güzelim. Baya aynı dünür tiplerine sahipmişiz. İnşallah yardımcı olacak kişiyle yıldızlarınız barışır da senin yükünü alır rahatlatır 🙏🏼
Ben açıkçası torunlarını tam anlamıyla sevdiklerini düşünmüyorum. Gerçekten seviyor olsalar torunları annesinin karnındayken torununu besleyip büyüten anneye iyi davranır yardım ederler. Senin durumunda mesela ilk çocuğa bakar gönüllü olarak, sana yardım eder. Bunları yapmıyorsa kimse kalkıp torunlarını da gerçekten sevdiklerini iddia etmesin bence. Sadece oğullarının evladı diye, oğullarının küçüklüğünü anımsatıyor diye seviyorlar, torunları olduğu için değil. Beni sevmeyen benim çocuğumu niye sevsin dimi?
Ya ne bilim torun sonuçta oğlumun çocuğu olsa deliririm gibi geliyor ama sanırım gelin dış kapının mandalı gibi oluyor, bide gerçekten görüyorum tavırlarını hani ona ne yapacaklarını şaşırıyorlar mutlu olsun diye ,zaten sana yardım ettiğinde de oğluna edecek aslında ama bilmiyorum da birinde şey okumuştum instada da bi kadın şey demiş insan gelininin doğurduğunu değil kızının doğurduğunu sever diye belki o doğrudur😂

Hayatımda ilk defa temizlikçi aldım eve kendimi çok kötü hissediyorum boş otururken😀 ay bi de utandım leş gibi olmuş ev🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

Ya ne bilim torun sonuçta oğlumun çocuğu olsa deliririm gibi geliyor ama sanırım gelin dış kapının mandalı gibi oluyor, bide gerçekten görüyorum tavırlarını hani ona ne yapacaklarını şaşırıyorlar mutlu olsun diye ,zaten sana yardım ettiğinde de oğluna edecek aslında ama bilmiyorum da birinde şey okumuştum instada da bi kadın şey demiş insan gelininin doğurduğunu değil kızının doğurduğunu sever diye belki o doğrudur😂
Açıkçası bence çok doğru demiş instadaki kadın 😂 eski oğlan annelerinin bi yüreğinin temizlenmesi aklının açılması lazım. Gelinlerini tabi ki kendi kızlarıyla aynı tutamazlar biri kendi doğurduğu sonuç olarak ama vicdan, insanlık diye de bi gerçek var 💁🏻‍♀️ ama iyi yanından bak bu sayede biz böyle kayınvalideler olmicaz 💃🏻💃🏻

Ne biliyim ilk defa çağırdım yapamıyorum diye su simsiyah oldu kız valla nerde yaşıyomuşuz😅
Yahu halimiz ortada karnımız burnumuzda niye kötü hissediyorsun 🤭 için rahat edicekse bi Türk kahvesi falan yaparsın iki tatlı sohbet edersin mis gibi olur için rahatlar hem 😁

Yahu halimiz ortada karnımız burnumuzda niye kötü hissediyorsun 🤭 için rahat edicekse bi Türk kahvesi falan yaparsın iki tatlı sohbet edersin mis gibi olur için rahatlar hem 😁
Hahhaa halıları serdım balkona balkon büyük olunca halı yıkıycam 🤣🤣🤣 yavaş yavaş baslıycam temızlıge

İlk çocuğa hamilelikte tutumları neydi

Açıkçası bence çok doğru demiş instadaki kadın 😂 eski oğlan annelerinin bi yüreğinin temizlenmesi aklının açılması lazım. Gelinlerini tabi ki kendi kızlarıyla aynı tutamazlar biri kendi doğurduğu sonuç olarak ama vicdan, insanlık diye de bi gerçek var 💁🏻‍♀️ ama iyi yanından bak bu sayede biz böyle kayınvalideler olmicaz 💃🏻💃🏻
Evet evet kesinlikle gerçekten samimi davranmaya çalışacağım Rabbim o günleri gösterirse, evlatlarımızı sağlıkla kucağımıza alalım Allah onlara bize eşlere sağlık versin bebişlere yetelim de duam o🥰

X