Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Aa evet daha önce de bahsetmiştin bu durumdan değil mi şimdi hatırladım canım.
Benim de ayrıntılı da farkedildi.
Peki sünneti yaptırdın mı sen oğluna. Sünnet derisinden de olabiliyormuş. Ben doktoruma soracağım bir daha ki gittiğinde. İşe yarayacaksa ve uygunsa ilk 1 ay içinde lokal anestezi ile yapıyorlarmış. Yapılsın istiyorum. Belki gereksiz büyütüyorum bilmiyorum ama taktım biraz kafaya sanırım, tecrübesiz de olunca

Aynıymış bizim kuzuların. Evet çok araştırdım ben de çoğu kendiliğinden düzeliyor diyorlar. Umarım öyle olur. Sağlıkla geldiklerini bir görseydik

Ayy kıl kökü iltihaplanıyo ozamann

Yani bende böyle düşünüyorum kesinlikle canım.Sanki şuan başka ne iş yapıyor merak ettim ilettim kendilerine aynı şekilde
Yani bu konuya yorum yapayacağım mecra inanki bura değil be canım, yoksa neler söylenir de! Ne diyeyim. Hakkımızda hayırlısı. Sen zıtlaşma aman.

Niye öyle oluyor ki ? Ben kocamdan bile hep uzak durdum sancım var diye diye çünkü çok kötü oldu
Hüç bilmiyorum ki basıl gecer cok zorlanarak agda yaptıgımda olurdu bazen bende hani kıllar hemen gelmez de biraz yavaş cekersin zor olur ya agdayı. Oyle oldugunda kıl kökleri sivilce gibi olabiliyor. Ama anlattıgın kadar cok olmadı hiç bende 10 yıl once falan lazer yaptırmıstım ben sadece bikini bolgesi var bende. Onunda bir kısmına evde lazer yapmıştım alt taraflar kaldı şimdi

Fazla takma kafana kuzum takıpte ol yeter sünnet yaptırmak ıstedık doktor şuan gerek lı degıl dedı en son 7 mm dı bızım kı doğduktan sonra emfeksıyon kapmamasına atesının çıkmamasına dıkkat ettınmı amelıyatlık durum olmuyor kuzum

Genelde sezeryan tarihleri kaçıncı haftada veriliyor kızlar bilen var mı?
Ameliyata girmeden iki üç gün önce söylüyor doktorlar genelde ama son haftaları pek beklemiyorlar 37+0 dan sonra çoğunluğu ameliyatı yapıyor ablam 37+3 te almışlardı görümcem de daha yeni doğum yaptı mesela onu da bekletmedi doktoru 37+6 da onun da almışlardı yani o haftalara hazırlıklı olmak lazım ben ona göre mesela geri sayım yapıyorum

Kızlar bu kıl tüy işini de yorumlamak isterim
Yaklaşık 20 yıldır asla jilet vurmadım, her ay adet öncesi düzenli kuaföre ağdaya giderim. Ama bildiğim ve hijyenine güvendiğim yere tabi ki
Hamile kalınca da öyle yapmaya devam ettim. İlk zamanlar karın küçük olduğu için aynı zaten. Sadece yanımda küçücük bir kavanozda zeytinyağı götürüyorum, onu sürdürüyorum işlem sonrası. Onların ki organik değildir diye.
Kanama geçirdiğim 10. Haftadan bir müddet sonra evde jiletle alayım dedim korkumdan. Aman Allahım bu eziyete nasıl dayanıyorsunuz hem 2. Gün uzamaya başladı, hem uyuz gibi kaşındı, tahriş oldu yandı. Ve hemen o ay bile kalınlaştı tüylerim.
Bir daha mı, mecbur ve acil bir durum olmadığı sürece asla jilet yapmam. Ki zaten mümkün değil her bölgeye tek başıma da ulaşamadım. Kaldı bazı yerlerde haliyle.
Kuaförde şuan karnım büyüdüğü için yüz üstü yatıramıyor, ancak uygun pozisyonda tertemiz alıyor tüyleri. Tek bir tüy bile kalmıyor ve uzama süresi çok çok uzun. Benin nerdeyse 1 buçuk 2 aya düştü artık kıl kökleri yumuşak ve seyrek olduğu için. Ve bugüne kadar hiç enfeksiyon da kapmadım, yıllardır gittiğim hijyen kurallarına uyan bir kuaför.
İlk gidince insan epey utanıyor kabul ediyorum ama inanın gidince anlıyorsunuz ki günde onlarca kişiyi görüyorlar. Kadın doğum gibi, seni görmüyor bile aslında, işini yapıyor geçiyor. Ne muhabbetler dönüyor anlamıyorsun bile bitiyor yarım saat içinde. Ki sen de kısa zaman sonra alışıyorsun bu duruma Ben de tam tersi yakınıma/eşime açıp temizletemem o bölgemi o şekilde utanırım. Yakınım olmasın, profesyonel olsun farkı göreceksiniz.
Doğumdan önce de son bir kez daha gideceğim aksi bir durum olmazsa umarım :)
Kılın tütün de amma muhabbetini yaptım ama umarım işinize yarar

İnşallah canım çok sağoliçimi epey rahatlattın. Sizin gibi ilerler inşallah sürecimiz bizim de

Bende lazer yaptırdım 14 seansa yakın girdim ama yine çıkıyor eskisi gibi olmasa da . Bende en azından ağda yaptırayım dedim onda da öyle oldu bir daha da yaptırmam doğumdan sonra da yine başlayacağım lazere

Canım senelerdir gittiğin bir yer varsa ne güzel gğvenebiliyorsun. İstanbulda ağdacılar sürekli değişiyor kimse eleman tutamıyor ve ağda kabına daldırılan ahşap çubuk her seferinde değiştirilmiyor. Yani evet benim için farklı bi çubuk kullanılıyo ama benden önce de farklı bi çubukla daldırılmış oluyo.

Ben bunun için kendi ağdamı aldım kuaförde bıraktım gitmeden önce arıyodum. Sonra bi fark ettim ki benim ağdam iki seferde bitmiş benim özel ağdamı da millete kullanmışlar iyice midem bulandı

ah yavrum inşallah bebeklerimiz büyüyecek, ikisine de bir an evvel kavuşacağız. kendini umutlandırma kısmını çok iyi anlıyorum, insan hayalkırıklığına uğramak istemiyor ama strese girmemek ve bebeklerimize de güçlü duygular hissettirmek için umudumuzu yüksek tutmamız lazım bir an evvel bu zor günleri geride bırakırız inşallah

Haklısın canım İstanbul olunca işin rengi de değişiyor
Benim gittiğim yer örtüsünden eldivenine, maskesine, havalandırmasına kadar her kurala uyuyor. Trakya’da bir ilçede yaşıyorum, bu konuda daha homojen insan popülasyonu olduğu için şanslı sayılırım.
Şu çubuk olayı beni de her zaman düşündürür ama çubuk değişiyor ama sonuçta içine soktuğu kap aynı oluyor evet. Şükür hiç daha başıma bir iş gelmedi
Aslında özel ağdayı getir götür yapmak lazım aklımda bulunsun benim de. Sen de bırakma o yamyamlara

Yeni bir guncelleme ayak topuklarim taş gibi olmuş kabuklasmis . Hiç bişey kullanmadım bu zamana kadar bebek gibiydiler.

Yeni bir guncelleme ayak topuklarim taş gibi olmuş kabuklasmis . Hiç bişey kullanmadım bu zamana kadar bebek gibiydiler.
Bu bende de oldu hayatımda böyle ayağımın kuruduğunu bilmiyorum bide dudaklar asla geçiremiyorum kuruluğu en ufak rüzgarda çatlıyor herkes uçuk sanıyor aslında kuru

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…