Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
MEB’de girişi yapılıyor canım. Okul idaresi yapıyor raporları günü gününe. İlçe/İl’in sistemine de düşüyor giriş yapıldıktan sonra. Sağlık bakanlığıyla da senkronize zaten. Doktorun girdiği gebelik haftasına göre 32. Haftada verilen rapor daima açık olan kamu kuruluşu idaresi :) tarafından gününde girilmek durumunda.
Sen nerede çalışıyorsun?
İşte ben bagkurluyum. Sisteme gireyim raporu die açtım sekmenin altında yazılan raporlar gprunuyor zaten direk düşüyor sisteme ama beyan vermek gerekıyor beyan ver dedigimde de uyarı veriyor dogum gerçekleşmeden giremezsiniz die

Ay ben de digerinde ole dedim yakın tarihte yaparım dedim uzamasın die. 28 şubat gorunuyodu beklenen tarih sonra 3 şubat gecesi sancılandım 4 şubatta doğum oldu 37. Haftada. İnan umrumda değildi kıl tüy. sadece sonrasında dedim ne cok kafaya takmısım
Doğru gerçekten o an aklımıza bile gelmez önemli olan sağlıkla kavuşabilmek

Kız kabızlıkta problem yok zaten sorun cıkmaması gdjfhshsh😂😂
Ikınmaya devam hesaplama yapıyorum da en son gıttıgımde 2300 du bebe ağustos sonuna gıdıcem yıne bır kılo alırsa kesın dıkış yerım gıbıme gelıyor keserler canlı canlı anasını satan o bagırtıyla oda gıder

Doğru gerçekten o an aklımıza bile gelmez önemli olan sağlıkla kavuşabilmek
Beklenen tarıhı beklemeyelım zaten ya bır hafta erken yada ıkı hafta erken gelıcek bızım kuzular ay dogsalarda sevsek dıyorum bazen bazende aman dursun şuan üç sıpa canımı alıyor resmen dıyorum 🤣🤣🤣

İşte ben bagkurluyum. Sisteme gireyim raporu die açtım sekmenin altında yazılan raporlar gprunuyor zaten direk düşüyor sisteme ama beyan vermek gerekıyor beyan ver dedigimde de uyarı veriyor dogum gerçekleşmeden giremezsiniz die
Bahsettiğin sistem bambaşka.
Bizim sistemde analık (doğum) öncesi ve analık sonrası diye ayrılır ve mevzuata bağlı rapor tarihinde Mebbis denen bakanlık sistemine idari amir tarafından işlenir.
Ayrıca öğretmenler 4/C’ye bağlı devlet memuru olarak tanımlıdır.

Kızlar, bebeğinin böbreklerinde genişleme olan var mı ?
Detaylıda çıkmıştı, erkek bebeklerde sıklıkla görülen bir durum, önemli görülmüyor doktorun gerek görürse zaten yönlendirir demişti perinatolog.
Geçen devlet hastanesindeki doktor sol böbrek genişlemesi 8mm, sağ 6.5mm dedi. Sınır 10mm bu haftalarda dedi. Doğumda ve sonrasında hatırlatmayı unutma, kontrol/takip edilecek dedi. Sünnet olunca çoğunlukla geçiyor diye de ekledi. Genişleme devam etmiş yani. Özeldeki esas doktorum da ciddi bir durum olmadığını söylüyor ama ne kadar kafama takmamaya çalışsam da aklımdan da pek gitmiyor 😔
Bu durumu yaşayan var mı? Bilen, tecrübesi olan ?

Bılmem kabızlıgı varsa uzun suredır Alman yapılır etraf tamamen batmasın dıe çok şükür şu ana kadar hıc kabız olmadım rahatım bunu dedkm ya kesın kendımı nazar edecem 🤣🤣
Yok kuzum kabız olmasan da kardeşim doğum katında hemşire her normal doğuma girecek olana yapıyorlar lavman hatta ablama da yapmışlardı diğer türlü o ıkınmayla herşey kaçar bide çok utanır insan 🙈

Detaylıda çıkmıştı, erkek bebeklerde sıklıkla görülen bir durum, önemli görülmüyor doktorun gerek görürse zaten yönlendirir demişti perinatolog.
Geçen devlet hastanesindeki doktor sol böbrek genişlemesi 8mm, sağ 6.5mm dedi. Sınır 10mm bu haftalarda dedi. Doğumda ve sonrasında hatırlatmayı unutma, kontrol/takip edilecek dedi. Sünnet olunca çoğunlukla geçiyor diye de ekledi. Genişleme devam etmiş yani. Özeldeki esas doktorum da ciddi bir durum olmadığını söylüyor ama ne kadar kafama takmamaya çalışsam da aklımdan da pek gitmiyor 😔
Benimki de son ölçümde 8e 6 mm çıkı genişlemiş detaylıdan sonra. Benim doktor da önemli değil doğduktan sonra takip edilecek dedi. Araştırdım biraz çoğu kendiliğinden düzeliyomuş çok nadir ameliyata ihtiyaç duyuluyomuş. Neler olcak görcez bakalım🙁

Ay ben valla jiletle de cok zorlanıyorum artık aslında kilo da olmadım pek ama kollarım kısa demekki bide şu tahriş olma mevzusundan dolayı kaç gundur serbest bıraktım. Cünkü en son yaptıgımda kanattım bazı yerleri ama neresi onu bile goremedim😂😂 bide jelli jiletlerden kullanmıştım mümkün değil kanaması ama başardım😂. Dün bugun baya toparladı gibi yanmalar acılar kesildi dün gece son fitili koydum progestanı da 4 gundur agızdan alıyorum korkuyorum tekrar tahriş yapar die. Agda mümkün değil benşm için fiziksel olarak imkansız kocam da yapamaz zaten 😂 ben de hayatımın ilkini yapıp kuafore mi gitsem acaba
Ben hayatımda ilk sadece evleneceğim zaman kuaföre gidip yaptırdım çok ilginç bir deneyimdi 😂 üstüne üstlük ağdayı yapan hanımefendi muhtemelen Ukraynalıydı ve Türkçe'yi ve İngilizceyi de neredeyse hiç bilmiyordu. El kol hareketleri ile anlaştık 😂😂 şimdi hamileyken nasıl olur bilmiyorum, o bölgelerde kan akışımız fazla ya hani o yüzden normalden daha hassas olur mu, daha fazla acır mı diye düşünüyorum bi de hani hijyen konusu da var hani hamile olduğumuz için o da.. Aklımda deli sorular 😂😂😂 gidersen deneyimlerini paylaşırsın arkadaşım 😂😂

Raporlar zaruri durum yoksa bekletilmeden girilmek zorundadır idarecinin bu vazifesidir.
2 ay sonra, 2 ay öncesinin raporu mu girilir ? Onay tarihi denen bölüm var orada. Bu ne kadar gevşeklik alkışlıyorum. Bu yüzden her işimiz düzgün gidiyor bizim. Ben olsam yine de Mem’e sorarım dediğim gibi ama sen bilirsin canım şimdi idareni de bilemiyorum çok ta etkilemeyim.
Yani bende böyle düşünüyorum kesinlikle canım.Sanki şuan başka ne iş yapıyor merak ettim ilettim kendilerine aynı şekilde

merhaba, sizin bebeğiniz kaç haftalık doğmuştu. benim 33 haftalık doğdu yoğunbakımda şu an 🥹 bize de 3 hafta kesin kalır ama daha fazlası olur mu göreceğiz dediler. hastaneden dün çıktım ve ilk kez dün gece dank etti sanırım bebeğimin yokluğu. olayların paniğinden, ağrılardan anlayamamışım. dün gece gittim müslin battaniyelerine sarılıp uyudum :KK43: inşallah bir an önce sağlıkla kavuşuruz bebeklerimize ❤
Benim kızım 29+6 da acil sezeryanla doğdu 1365 gram 36 cm doğdu. 1800 ü görünce veriririz gibi konuşuyorlar ama kendimi umutlandırmak istemiyorum. Solunumu iyiyse kilosuda 1800 ü geçerse size verirler inşallah hemen kavuşursunuz

Ay ben valla jiletle de cok zorlanıyorum artık aslında kilo da olmadım pek ama kollarım kısa demekki bide şu tahriş olma mevzusundan dolayı kaç gundur serbest bıraktım. Cünkü en son yaptıgımda kanattım bazı yerleri ama neresi onu bile goremedim😂😂 bide jelli jiletlerden kullanmıştım mümkün değil kanaması ama başardım😂. Dün bugun baya toparladı gibi yanmalar acılar kesildi dün gece son fitili koydum progestanı da 4 gundur agızdan alıyorum korkuyorum tekrar tahriş yapar die. Agda mümkün değil benşm için fiziksel olarak imkansız kocam da yapamaz zaten 😂 ben de hayatımın ilkini yapıp kuafore mi gitsem acaba
Yaa bende gittim bi ay önce çok afedersiniz özel bölgem hep beyaz sivilce doldu kalçam hep sivilce oldu sırtım doldu. Neden oldu bilmiyorum. Şimdi jilet kullanıyorum o da iki günde bir çıkarıyor jilette kalçamda sivilce çıkarıyor ne yapıcam bilmiyorum

Yok kuzum kabız olmasan da kardeşim doğum katında hemşire her normal doğuma girecek olana yapıyorlar lavman hatta ablama da yapmışlardı diğer türlü o ıkınmayla herşey kaçar bide çok utanır insan 🙈
Hahha bana yapılmadı demekkı hastaneden hastaneye değişiyor

Kuzum benım oğlan da da var böbrek genıslemesı ayrıntılıda fark edılmıstı şuan bır yasında sadece takıp edılıyor amelıyatlık bır durumumuz olmadı çok şükür her doktora gıttıgınde baktır hatırlat veya senı hastanede perinatoli bölümü ilgilensın

X