Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben odayı yapalı 1 ayı geçti sanırım, dolabı güzelce sildim, aynı gün yıkadım kuruttum ertesi gün ütüleyip yerleştirdim. Kurutma önermedi hastane çıkışını aldığım yer zaten 4 saatte kurudular 🤣 dün de hem kendimin hem bebeğin hastane çantasını hazırladım odasına bıraktım ne olur ne olmaz diye... Sadece biberon ve emzikleri bir de pompayı sterilize etmek kaldı 🤭 ben erkenciyim sanırım baya 🤣
Maşallah sana 🧿🧿maşallah maşallah 🧿 🧿 atom karınca anne 😃

İyi akşamlar kızlar. 29.haftaya girdim. Gündüz uyuşmazlık iğnesi oldum ve akşam üstü sırt ağrısı ve halsizlik oluştu. Acaba iğnenin yan etkisi midir yoksa genel olarak hamilelik ağrıları mıdır. daha önce bu denli sırtım ağrımamıştı.

Abla senin yazdığını da şimdi okudum. Öncelikle içini ferah tut❤️ Benim ablam 1 ay boyunca kullandı ve bir sorun olmadı şükür. Zeki ve gayet sağlıklı bir yeğenim var maşallah. Ben 2 kez o iğneden oldum. Bir etkisini görmedim aksine yan etki yaptı. Zira bir hormonu çok yüksek oranla kasa veriyoruz. Yan etki yapması normal. Baş ağrısı, kaşıntı falan yapıyordu. Sonra fitile geçtim. Aynı etkiler devam etti ama daha azdı. Akıntımı çok arttırınca onu da bıraktım. İğneyi yapmadan önce yan etkilerine bakmıştım. Bir sürü vardı evet ama daha çok kadın hastalıklarının artmasıyla ilgiliydi galiba. 100 mg fitilin etkili olduğu yazıyor makalelerde ama o iğnenin birkaç ülkede üretimi durdurulmuş galiba. Ayrıca bazı doktorlar gereksiz buluyor. Fakat çok zararlı demesi de garip olmuş. Hangi hormonu o miktarda kasa versek bazı yan etkileri olabilir ama çok zararlı da denemez bence çünkğ gebelikte progesteron çok artıyor zaten. Şu an kendi isteğim ve doktorun da onayıyla hem iğneyi hem fitili bıraktım. Zararlı olduğunu düşündüğüm için değil, boş yere ekstra yüksek miktarda hormon alımını gereksiz bulduğum için bıraktım. Kullansam da kullanmasam da kasılmalar aynı. Burada gerçek sancı çeken arkadaşlar olmuş, rahim ağzı kısalanlar olmuş. Onların kullanması gayet normal. Sen niye kullanıyordun abla?
Benim de ilk hamilelğimde 23 haftamda 1 cm açıklık olmuştu kuzum da bu hamilelikte serklaj olmamak için önlem amaçlı kullanıyoruz. Çok teşekkür ederim canım benim ne güzel de yazmış anlatmışsın♥️🦋💐

Benim de ilk hamilelğimde 23 haftamda 1 cm açıklık olmuştu kuzum da bu hamilelikte serklaj olmamak için önlem amaçlı kullanıyoruz. Çok teşekkür ederim canım benim ne güzel de yazmış anlatmışsın♥️🦋💐
Rica ederim abla inşallah sorunsuz geçer gebeliğin❤️ Zaten okumuştum önceki gebeliğinde rahim ağzı yetmezliği olanlar sonraki gebeliklerinde her gün 100 mg vajinal fitil kullanıyorlar mutlaka. Zararlı olsa o kadar progestan kullanan insana zarar verirdi. Allah bebişlerimizi korusun🥹❤️

Kızlar biraz bebek odasında iş yaptım acayip yoruldum beli. Ağırdı kaburgama batıyor gögüs altım da makat pozisyonundaymış bebek daha bitmedi ama şimdilik bukadar yaptık

Eklentiler

• IMG-20240719-WA0039.jpeg
    IMG-20240719-WA0039.jpeg
    125,9 KB · Görüntüleme: 85
Benim ilk saat 188, 2. Saat 183 çıkmıştı 75'lik yüklemede. Bir test var, geriye dönük, 3 aylık ortalama değeri gösteren, ona da baktılar kandan. Neticede hamilelik şekeri dedi endokrinolog, sıkı diyet yapıyorum. Diyetle dengeli gidiyor ama azıcık bir aşımda hemen yükseliyor şekerim. Size de doktorunuz bilgi verecektir. Geçmiş olsun💐
Geçmiş olsun sizede 🌸 pazartesi gideceğim doktora inşallah diyetle hallolur 🙏

Nasıl yaaa 😮‍💨 benim doktorum şeker yükleme bile yapmayan doktor ilk etapta açlık tokluk baktı ona göre yükleme yapıyor pimpiriktir bende ona güvenerek oldum şuan çok moralim bozuldu 😢 bitti benim iğnelerim başka olmiycam ama of kafama takildi
Canım sen hiç moralini bozma, ben 13.haftadan bu yana kullanıyorum. Perinatologa gittim ona da söyledim o bile kullanma demedi sadece burada ilk defa gittiğim doktor böyle diyince öncesinde aiz de böyle bişey duydunuz mu diye sormak istedim. Çok özür dilerim azcık da olsa seni strese sokmuşsam

Rica ederim abla inşallah sorunsuz geçer gebeliğin❤️ Zaten okumuştum önceki gebeliğinde rahim ağzı yetmezliği olanlar sonraki gebeliklerinde her gün 100 mg vajinal fitil kullanıyorlar mutlaka. Zararlı olsa o kadar progestan kullanan insana zarar verirdi. Allah bebişlerimizi korusun🥹❤️
Amin canım benim♥️ Gaziantep’e geleyim doktoruma sorcam bunu ama bakalım ne diyecek

Canım sen hiç moralini bozma, ben 13.haftadan bu yana kullanıyorum. Perinatologa gittim ona da söyledim o bile kullanma demedi sadece burada ilk defa gittiğim doktor böyle diyince öncesinde aiz de böyle bişey duydunuz mu diye sormak istedim. Çok özür dilerim azcık da olsa seni strese sokmuşsam
Ay canım benim estağfurullah 🥰 sende üzülme takma sonuçta hepimiz can taşıyoruz, ben doktoruma gittim hiç kötü bisey demedi için rahat olsun sende gönlünü ferah tut 🙏💞

Kızlar karnıma kramplar giriyor sanki ishal olacak gibi sırtım gögüs altım kaburgalarım korkmaya başladım
Ben bu ağrıları bir gece çekmiştim ve gaz sancısı olduğunu ertesi gün anlamıştım. Bulgur yemiştim ve o yüzden böyle olmuştu. Ama kötüyseniz bir acile gidebilirsiniz serum verirler. Şu ara maalesef ki salgin var o yüzden dikkat edin kendinize🥲

X