Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Ben de biraz zayıflığa bağlıyorum. Yabancı bir sitede okuduğuma göre gebelikten önce zayıf olmak, karın içinde çok fazla yer olmamasına neden oluyor. O yüzden zayıf kadınlar çok daha erken hissediyor. Bebek hareketlerini ilk gebelik olmasına rağmen 15- 16. haftada hissetmeye başladım. İnanmadılar fakat 18. haftada tekmeler dışarıdan görülebilir durumdaydı. Kasılmaları da 18. haftada hissetmeye başladım. Gebelikte bçbrek sorunlarım çıktı. Sağ böbreğim genişledi o yüzden kasılma olabilir diyor doktor. Bugün yine tahlil verdim. Tahlilde bir şey çıkmazsa vajinal enfeksiyonun üstüne gideceğim. 2 yıldır kronik vajinitim var. Crp düşük çıkıyor ama enfeksiyon görünüyor. Doktor gebelik başında probiyotik vermişti artmasın diye. Çünkğ antibiyotik fayda etmiyor. Enfeksiyonum da tetikliyor olabilir. Ama böbreklerim ağırdığında kasılmaları çok daha fazla hissediyorum. Bazı doktorlar çok ciddiye alıyor, bazıları normal karşılıyor. Burada bi arkadaş da doktora gitmişti. S Simsimm92 idi yanlış hatırlamıyorsam. Onun doktoru da normal karşılamıştı. İnşallah normaldir diyorum ama korkutmuyor da değil. Haftalarımız yakın. Eğer şiddetlenirse ben de adalat isteyeceğim.
Evet canım doktorum bebek buyudukce kasilmalar olmasi normal cunku bebegin yeri daraliyor demisti, rahim agzi kisalmadigi surece sorun yok dedi

Aa bende de sağ böbrek genişlemesi çıktı daha doğrusu önceden de böbrek taşı hikayelerim var, böbrek sancısını biliyorum. Bu 2 hafta önce kasılma oldu dediğim günden 2 gün sonra sağ böbreğim ağrıdı. dedim herhalde kum taş düşürüyorum. Ultrasonda baktılar görüntüde taş yok. Ama bebeğin baskı yaptığı yerde grade 1-2 (hafif) seviyede şişme olmuş. Ters tarafa yatın bol su için dediler, neyse ki bir iki gün içinde böbrek ağrım geçti. Belki de onlar da tetikliyor dediğiniz gibi. Sonuçta böbrek rahim idrar yolu vs hepsi birbirine yakın organlar. Biz de sanırım zayıf olunca iyice her şey birbirini sıkıştırıyor.

Bebek hareketi ve dışarıdan görünmesi konusunda da tamamen aynıyız eşim görüp şahit olmasa ben atıyorum diyeceğim o derece :))

Vajinit için kefir ve çamaşırsız durup hava almasını öneririm gerçekten. Siz tabi gerekli tahlilleri yaptırın, kasılmaları da izleyin takipte olun sayısını sıklığını vs. Allah korusun artış gösterirse bir şekilde serum/ilaç kontrol altına alınacaktır.

Benzer şeyleri yaşadığımızı ve tek olmadığımızı bilmek iyi geliyor. Bu arada kan sulandırıcılar ile ilgili sorularınızı da görmüştüm. Ben oksapar ve coraspin kullanıyorum. Oksapar doğuma dek hatta doğumdan sonra altı hafta daha devam edecekmişim. Coraspin sanırım 34. Haftada kesilecekmiş. Progestan da 36. Haftada kesilecek. Drumun planı böyle. Mesela günde iki kez progestanı da doğru bulmadı ki ben literatürü taradığımda da gece bir kez fitil uygulama yapıldığını gördüm gerçekten de.

Tabii herkesin geçmişteki hikayesi, trombofoli test sonuçları ve dr görüşü birbirinden farklı. Yani homozigot mu heterozigot mu vs bunların hepsi süreci etkiliyor. Burada standart bir uygulama yok sanıyorum. Doktorunuza güveniyorsanız içiniz rahat olsun ne derse takip edin derim nacizane.
Progestan fitil rahim ağzını sertleştirmek ve kısa servikste kullanılıyor diye kaç tane makale okudum. Kasılmalara çok bir etkisi yok maalesef. Hatta benim için hiç etkisi olmadı. Ben de gecede bir kez kullanıyordum, doktorum bıraktırdı geçen hafta. Belki zayıflığımız hem böbrek genişlemesine hem de kasılmaya neden oluyor. Çünkü ben idrara sıkıştığımda kasılma oluyor. Hemen bebeğe yer kalmadı demek ki diyorum😅 Cidden durumumuz aynı ama durumumuzun normal olduğuna da inanıyorum. Normal olmasa doktorum daha ciddiye alırdı. Yeni başladığı sıralarda çok tedirgindim. Bir gece mesaj attım: "sabahtan beri 8 kere kasıldım bi de sol böbreğim acıyor. Lütfen nstye bağlayın." dedim. "Parol iç bacım." dedi🥲 Yani çok da önemli olmadığına inanıyorum çünkü bazen yabancıların yorumlarını okuyorum çok erken hissedenler, çok sık hissedenler var. Bizim ülkede genelde kasılmaları tanıyamıyorlar. "Bebek döndü, içim geçti.", "Bebek bi tarafa toplandı." falan diyorlar. Yoksa çok fazla gebe hissediyor. Neredeyse 14 kilo aldım ama hâlâ karnımı görsen yanda hiç yer yok gibi öne sivrilmiş ve ayaktayken her an çatlayacak gibi gergin. Zaten kilonun hepsini bacaklardan almışım. Üst beden hâlâ çok zayıf. Her gören: "bebek sığamıyor karnını öne itmiş." diyor.😅 Benim de acı eşiğim seninki gibi düşük ve ben de vücudumda olan her değişikliği fark edebiliyorum. Belki o yüzden başkalarının aksine hemen fark ettik. Mesela şu an sırtımdan yanlarımdan derim karnıma doğru çekiliyor gibi hissediyorum. Yağ yok ki mecbur rahmimiz daha çok yer açmak için çalışacak🥹 Bence de böbreklerden olabilir. Sağa veya sola uzandığımda da böbreklerim ağırıyor, kasılıyorum. Acilde de: "taş düşürmüşsün, idrarda hafif kan var." dediler. Ve cidden yanlarda ağrım olunca kasılmalar çok daha fazla oluyor. "30'ları görmeyi hedefliyorum" diye hiç düşünme bence çünkü inşallah 37leri de göreceğiz. Geçen hafta doktorum kızdı: "Kötüyü çağırma." dedi. İnan bana her gebelik birbirinden o kadar farklı ki. Biz de böyleyiz demek ki. Bazısı 32lerde hissetmeye başlıyor kasılmalsrı ama bebek hareketlerini de 25'lerfe hissediyorlar mesela. Zaten en riskli dönemi atlattık. İnşallah bir ay sonra yine burada bebişlerimiz karnımızdayken konuşuyor olacağız ve inşallah en az Eylül sonuna kadar bebişleri rahmimizde sağlıklarıyla taşıyor olacağız.

İşte bazı doktorlar da abartıyor ama ikimizin doktoruna güveneceğim🥹 Kasılmalarımız çok normal inanıyorum
Bende baya sık oluyor agrı acı olmuyor o yuzden normaldir diye tahmin ediyorum doktorum da cok normal oldugunu söyledi Allah korusun bir sorun olsa siddetli agri kanama vs olurdu diye düşünüyorum illaki. Perinataloga da sormustum yalanci kasilma veya dogum sancisi turu olsa onu absorbe edemezdin illaki anlardin dedi

Bende baya sık oluyor agrı acı olmuyor o yuzden normaldir diye tahmin ediyorum doktorum da cok normal oldugunu söyledi Allah korusun bir sorun olsa siddetli agri kanama vs olurdu diye düşünüyorum illaki. Perinataloga da sormustum yalanci kasilma veya dogum sancisi turu olsa onu absorbe edemezdin illaki anlardin dedi
Bende çok erken haftalardan beri var Allah korusun eğer sorun olsaydı bu haftaları göremezdim diye inanıyorum. Demek ki olağan şeyler. Sadece her gebe fark edemiyor veya tarif edemiyor. Bazıları da cidden geç hissediyor. İnanıyorum çok normal, Allah bebişlerimizi korusun

Ya aspirin için 100mg gibi dozlarda birçok ameliyat yapılıyormuş sıkıntısız. Ama işte kimisi yine de 36da bıraktırıyormuş. Ben de korkuyorum benimki de bırak derse 36da falan :KK43: gizlice de alınacak bir ilaç değil ki kanama ihtimali için söylemek şart :KK43: ikna edicez artık bir şekil o haftalara bir erişelim de sağlıkla:)
Bana şu an bile iğneyi bırakabilirsin dedi ama ben çok acımasına rağmen risk alamam devam etmek istiyorum dedim, kabul etti.
Ben 150 lik ecoprin kullanıyorum bir de iğne ama elimi bile azıcık kessem ya da dişimi fırçalarken dis etim kanasa uzun bir süre durduramiyorm baya bı sulandı benim kanım galiba . Bana da 34 de ecoprin birakicaz dedi ama iğne doğuma kadar devam diğerlerinde de doğuma kadar kullandım biraz kanama geç duruyor demişti Dr ama bebeğim iyi olsun razıyım ben

Ben 150 lik ecoprin kullanıyorum bir de iğne ama elimi bile azıcık kessem ya da dişimi fırçalarken dis etim kanasa uzun bir süre durduramiyorm baya bı sulandı benim kanım galiba . Bana da 34 de ecoprin birakicaz dedi ama iğne doğuma kadar devam diğerlerinde de doğuma kadar kullandım biraz kanama geç duruyor demişti Dr ama bebeğim iyi olsun razıyım ben
Banada bugün devlet hastanemdeki doktor iğne yazdırmaya gittiğimde şey dedi. Ecopirini bırakırsın belli haftadan sonra çünkü su azalmasına neden olabiliyor ama iğneyi doğuma kadar kullanırsın dedi.

Kızlar kaçıncı haftadasınız ? Kaç kilo aldınız ?
24.haftadayım 6 kilo aldım. Bundan sonrası hızlı ilerlemez inş 😬 toplam 11 kilo ile doğuma girsem ne güzel olur 😄
26.hafta 6 kilo aldım bende 🤣 benim için baya az bı rakam mutluyum . İlk gebeligimde 26 kilo almıştım ikinci de 22 üçüncü de 18 falan her gebelikte azalıyor 🤣 ama şimdi insülin kullanıyorum sanırım o çok kilo aldırmıyor sekerimi düşürdüğü icin

Evet karnım birden bire çıktı. Yan bel oyuntularımın orası. Bir de kabızlık var biraz onun ağrısıda var galiba
O da zayıflıktan bence canım benimki de hep acıyor. Gerçi böbreklerim su toplamış onun acısı da olabilir ama ablamın da yanlar acıyordu. Ablam da ince yapılı. Bence normal sıkma canını❤️ Sorun olsa anlardın zaten

Evet ya benim de kanamalarım zor duruyor ama bebeğin kesesindeki gelişim geriliğinin düzelmesini kan sulandırıcıya bağlıyorum o yüzden en azından 36-37ye kadar bırakmak istemiyorum. Gelecek ay doktoruma soracağım. 31 olacağım o zaman zaten. Eğer bırak derse bir doktora daha sorarım. Bırakmayı istemiyorum ama hiç olmadı bırakırım🥲

Merhabalar sizin adınıza çok sevindim. rabbim sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin 💐 Bende zeynep kamilde denemeyi düşünüyorum siz memnun kaldınızmı? Süreciniz nasıl ilerledi ne kadar sürdü tedaviniz? Teşekkürler
Teşekkür ederimm saolun amin , süreç uzun sürdü , rapor cikarttirdim çünkü. 2 aşılama yapıldı sonra tüp bebek raporu verildi , eğer ücretli yaptıracaksanız sizinki çok daha kısa sürecektir hemen 1 2 aya yaparlar , 3. Yumurta toplamamda başarıya ulaştık , yoğun bir yer sabırlı iseniz memnun kalınır ama bazı hassasisetlerinizi bazen de mahremiyetinizi çok gözetmemeye yapmak gerekiyor ama grup iyi ekip işi yapıyorlar her aşamada farklı doktorlar goruyorsunuz ama ben sonuç olarak memnun kaldim mi evet , zamanınız çok kısıtlı değilse , eviniz de yakınsa gidin derim

En son normal 25 sezaryen 30 gibiydi epudural olursa duruma göre 3 4 bin daha fazlaydı. Temmuzda zam gelecek demişlerdi şu an ki fiyatları bilmiyorum. Ama max %30 gelir demişti.
Fiyat tam kafamdaki Ben de geleyim mi :) yenidoğan yoğun bakımı olsun diyorlar gittiğiniz yerde orda var mı acaba, doktorunuzun adı çok eskilerde kaldı bulamadım neydi

Fiyat tam kafamdaki Ben de geleyim mi :) yenidoğan yoğun bakımı olsun diyorlar gittiğiniz yerde orda var mı acaba, doktorunuzun adı çok eskilerde kaldı bulamadım neydi
Yenidoğan yoğun bakımı var evet Gülşen Barçınlı benim doktorum giderseniz selamımı söylersiniz ismim Pınar ☺️🌸

Selam kızlar, yarın 28. Haftaya giricez oğluşum ile bugün kontrol vardı. Şükür her şey yolunda 1.400 Gr olmuşuz suyu vs sorun yok tahlillerimde iyiymiş ama su içmeyi ihmal etme bu sıcaklar çok tehlikeli diye uyardı herkesin bebişinden iyi haberler alması dileğiyle günümüz hamileliğimiz iyi geçsin inşallah

X