Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
75 gramdı, şeker çıkmadı şükür normal çıktı hepsi. Sizin de çıkmaz umarım

İlk bebeğimde de çok kasılmalarım vardı erken doğdu. Bu gebeliğimde de aynı. Kasılmalarım hep var ultrasonda da gördü doktor. Birde çok aşağıda hiç yukarı çıkmadı bu gebeliğimde bebek. İnsallah erken doğurmayız gerçekten zor . Eğer kasılmalar çok varsa adalat diye bi ilaç başlatılıyor. İlk gebeliğimde öyle tuttuk erken doğum gelmesin diye. Umarım gerek kalmaz

Kasilmalaraniz nasıl oluyordu rica etsem tarif edermisiniz? Kaçıncı hafta doğum yaptınız?

Canım ben bir bardak su içmiştim . Ama bebeğimin suyu fazla çıktı doktor riske atmak istemedi. Su içmeden gel dedi yarın tekrar gideceğim

Peki sanci çıkıyor mi nst de canım? İçini ferah tut eğer yine acillık olursan bence farklı bir doktora görün hangi şehirde oturuyorsun bilmiyorum ama istanbulda yakınlarımin gittiği iyi doktorlar var
Sancı çıkmıyor hatta nst esnasında da iki kez kasılmam oldu. O gün çok kasılmam vardı, ağrılarım da vardı. Artık ciddiye alırlar dedim ama dediğim gibi bebeğe bağlamadı. Acile zaten eşimin hastanesine gittim. Benim doktorum nstye bağlatmıyor o kasılmalar normaldir diyor :/

Benim de gün içinde sık sık oluyor. Bazı günler çok fazla oluyor ve o esnada bebeğin aşağı baskı yaptığını hissediyorum. Doktor da ultrasona bakıp baskı var demişti. Diğer günler günde 10 kez oluyor ama baskı çok hissetmiyorum. 36. haftaya kadar dayansam yine yeter Hangi haftada doğum olmuştu ilk gebelikte? Bu kez adalat kullanıyor musun? Şu an böbreklerim ağırmıyor diye daha iyiyim ama ağrılarım başlarsa yine gidip dediğin o ilacı soracağım. Fakat dediğim gibi sancı durdurucu serum bile kasılmaları dindirmedi sancıyı bebeğe bağlamadılar Tek bildiğim karnımın hep sertleştiği

Bu anlattıkların kısmen bendede var evde büyük tadilat, temizlik yapılacak evdekiler bir relax eksikler hâlâ var hallederiz modunda herkes doğru halledilir biliyorumda fakat kendim kontrol edip yapmak daha rahat diye yapilsin istiyorum da ahh ahh

Ac ve susuz gel demişti doktor o yüzden de zaten sabah yapılıyormuş bu test.Hic risk almayın bence içmeyin su bi kaç saat.Zaten o şekerli şeyi içtikten sonra insanın ağzına su bile alası gelmiyor

Günaydın arkadaşlar, pastırmalı yumurta yiyebiliyor muyuz şuan çok canım çekti
Ya canın çekti ise güvendiğin bir yerden alıp yap bence ama abartmadan, geçen annem zorla kokusu gelmiştir diye 2 parça küçük ama pastırma ağzıma tikti halbuki sevmemde senin canın çekti ise bir kerelik yenir bence

Biz sıfırdan eşya aldık alıyoruz hala ,yeni bir eve geçiyoruz tadilat boya vs.Yani şöyle düşünün sanki yeni evleniyormus gibi ve en ufak hazirliginiz ceyiziniz vs yokmuş gibi Biraz da ayrıntıci bir insanım her detayı düşünüyorum falan ailem arkadaşım da yok yanımda sadece eşim ve ben gerçekten çok yorucu bir yandan da çok güzel tabi.Suan bebeğe ait tek bir esyamiz yok sadece kendisinin tatlı tatlı fotoları var onlara bakıyoruz açıkçası Ağustos eylul gibi almaya başlamayı düşünüyoruz bebek alışverişini, hallederiz inşallah yaa çok zor dehil gibi şuana kadar yaptıklarımızın yanında Her şeyde bir hayır var evle ilgili kafamı oyalamasam belki de sadece bebeğe odaklanıp evhamli bir insan olup çıkablrdm diyorum kendi kendime o yüzden şikayet etmemeye çalışıyorum elimden geldiğince.Allah hepimize yardım etsin bebislerimizi sağ salim kucaklarımıza alalım opelim koklayalm inşallah

Bir kere mi daha önce bir kaç yere yemiş olablrm Ama şu sıra diyet yapıyorum dikkat ediyorum açlık şekerim azıcık yüksek çıktı o yüzden bı sorayım dedim internette yemeyi bırak pastirmayi görürsen kaç tadında şeyler yazıyor çünkü

Ac ve susuz gel demişti doktor o yüzden de zaten sabah yapılıyormuş bu test.Hic risk almayın bence içmeyin su bi kaç saat.Zaten o şekerli şeyi içtikten sonra insanın ağzına su bile alası gelmiyor
Cok teşekkür ederim ictim bile bekliyorum 2. kanı vermeyi bakalim
Ben şekeri çok sevmem hele de aç karnına baya zorlandım oyuzden tadı fena

Belki siz öyle hissediyorsunuzdur. Benim de 2 gece arayla sancım oldu ve doktor nst istedi düzensiz kısa süreli sancılar çıktı. Kasılma ve sancı olduğunda nstde kesin çıkıyor. Doktorum takibe aldı, düzensiz sancılar beni korkutmaz ama bu haftalarda bu da normal değil idrar yolu enfeksiyonu ya da magnezyum eksikliği tetikliyor olabilir dedi hatta susuz kalmak bile yaparmış, takipteyiz bakalım 4 gündür hiç olmadı.

Kızlar bu sancı ve sertleşmenin kasılma olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Bende hissel bir sancı yok ama bazen haliyle sertleşiyo, çok oturmuş ayakta durmuş, ya da yemek yemişsem. Bu değildir heralde di mi?

Cok teşekkür ederim ictim bile bekliyorum 2. kanı vermeyi bakalim
Ben şekeri çok sevmem hele de aç karnına baya zorlandım oyuzden tadı fena
Ben şeker seviyor olmama rağmen kötü oldum midem çok bulandı ama tutmuştum kendimi.Doktorunuza da soylediyseniz su ictiginizi ona göre yorum yapar zaten sorun olmaz

Allah kolaylık versin, ben de odaları değiştirip boya badanaya başlatıyorum da baslarlarsa absjdjd bu ay sonuda yeni aile üyemiz kedimiz de gelicek ev curcuna

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…