Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Hiç korkma son haftalara kadar kullanalım.
Benim ilk gebeliğim, öncesinde düşük öyküm de yok ama en başından beri ecopirin kullandırtıyor bana doktorum. Aile öykümde hipertansiyon var, yaşım 33 ve kilo fazlam var diye başlattı riskli olabilir diye ve ona sonsuz güveniyorum. Neredeyse doğuma kadar kullanacağız dedi. Bebeğimin gelişimi düzenli gidiyor, etkisi büyük
Tek şunu soracağım ona, olası bir erken doğum başlarsa ve o dönem kesmemiş olursak nasıl bir önlem alınıyor kanama vs. karşı diye. Tek kafama takılan bu benim. Ne derse onu uygulayacağım ama.

Ben hem asprin hem kan sulandırıcı iğne kullanıyorum tedbir amaçlı ve asla 31de bırakma gibi bir durum yok. Son haftalar 36-37 de bıraktıran doktorlar var veya tahmine göre birkaç gün önce bıraktırıyorlar. Onun planlaması tamamen doktorda yani. Sen mutlaka sor nasıl planlayacağız doğum öncesi diye. Hiç bırakmadan doğuma girenler bile var.
Aspirin hem senin hem bebeğin kan akışını düzenliyor. Bu aşamaya gelmişken hiç risk alınmaz bence.

Ya siz de bırakmayacaksanız rahatladım Bırakmayı hiç isteyorum çünkğ kullanmaya başladığımda kese kendini toparlamıştı. Doğum esnasında kanamayı önleyecek bir şey yapamazlar mı? Doktorumla bu konuyu konuşacağım inşallah bırak demez

Bu hafta gelen mide bulantısı güncellemesi sizinde bebek bi tarafta toplanıyor mu sürekli? Hep toplanıyor, toplanmamis hali daha azdır gün icinde
Toplanmadan kastın nedir anlamadım ki Ben safece kasılma esnasında görüyorum toplanmayı. Sert oluyor, bi tarafta çıkıntı oluyor. onun dışında karnım genelde yuvarlak

Toplanmadan kastın nedir anlamadım ki Ben safece kasılma esnasında görüyorum toplanmayı. Sert oluyor, bi tarafta çıkıntı oluyor. onun dışında karnım genelde yuvarlak
Kasilma harici yaşadığım birsey bu canım, bebek sürekli bir yerde toplanıyor ağrı olmuyor sadece toplandığı yere dokunduğumda karnım aciyor ve orası semsert oluyor

Onlar usülünü bize söyleyeceklerdir tek sormamız gereken şey bence bu soru. Ve güvenmek sağlıkla gelecekler kucağımıza inşallah

Kasilma harici yaşadığım birsey bu canım, bebek sürekli bir yerde toplanıyor ağrı olmuyor sadece toplandığı yere dokunduğumda karnım aciyor ve orası semsert oluyor
Abla benim doktorun kasılma dediği o zaten. Bende çok erken başlamıştı ve sık oluyordu diye progestan vermişti. Rahim sadece bir bölgede kasılıyor ve dokununca hassas ve taş gibi oluyor. Geçene kadar mideme nefesime bi şeyler oluyor. Senin kasılma başka mı acaba? Belki o yüzden benim doktor progestamı kesti ama senin doktorun daha dikkatli

İnşallah ya o kadar hassasım ki Doktorum aspirini bırakmamı söylerse bırakır mıyım bilmiyorum
Çok normal,28. Haftayla duygusallık yüklendi bana da hep eksikleri tamamlama telaşı, ya erken gelirse yetişemezsem, ona bir şey olursa kaygısı falan filan ama bence anneliğin bir tatlı yanı da bu ve bu kaygı işini sanırım kabullenmeliyiz. Ben kendi adıma kendimi, duygularımı epey kontrol altına almayı başardım diyebilirim, başka türlü geçmez ki doğumdan sonra daha da artacak bu kaygı durumu.
Bence kes aspirini demeyecek çok erkenden, hiç içine sinmezse başka doktorlara da danışırsın. Olumsuzluklara odaklanma

Dediğin gibi annelik içgüdülerimiz bunu yapıyor galiba Kendimden çok bebeği düşünüyorum şu an. İnşallah olumsuzlukların hiçbiri bizleri bulmaz ve bebişleri sağlıkla, vaktinde kucağımıza alırız. Eksikler her zaman tamamlanır yeter ki iyi olsunlar Çok nahifsin teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…