Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Tabi bu duyguyla ilk kez tanışan için durum tam olarak bu, alışacağız şimdiden başıma gelen en çılgın en harika şey. Sağlıkla gelsin en büyük duam bu, sonrasını hayal bile edemiyorum
Amin inşallah, onlar iyi olsun bizler her şeyi hallederiz inşallah

Sanırım benim.bu dediğim şey kasılma kasılma sandığım seyde sancim ozaman ve benim gün içinde bu kasılma olan şey sürekli oluyor 1 dakika filan sürmüyor hep öyle arada bir yumuşuyor

Aslında evliliğin ilk yılında korunuyorduk okul vs. için. Sonra habersiz bir gebeliğim oldu ben antibiyotik kullanırken. O sırada bebek istemememe rağmen onu çok sevmiştim ve kaybedince o kadar üzüldüm ki. Tarif bile edemem. O zaman fark ettim anne taşımaya başladığı anda sevgisi yükleniyor kalbe Bebek anne için hemen öncelik oluyor. Allah hiçbir anneye evlat acısı yaşatmasın cidden çok özel bir duygu

Sanırım benim.bu dediğim şey kasılma kasılma sandığım seyde sancim ozaman ve benim gün içinde bu kasılma olan şey sürekli oluyor 1 dakika filan sürmüyor hep öyle arada bir yumuşuyor
Evet kasılma ama braxton hicks yani yalancı kasılma. Korkulacak bir şey değil. Ama senin yanında sancı da var galiba? Bende de oluyor işte bazen sancı ve aşağı baskı oluyor. Birkaç kez uykudan bile uyandırdı. O kasılmalardan korkmuyorum sancılardan korkuyorum zaten Böbrekler yüzünden oluyordu benimki dut suyu falan önerdiler sancılar azaldı şükür ama kasılmalar geçmiyor. Zaten geçmez de biraz azalsın istiyorum Olsun yine de ikimizin de vaktinde doğuracağına inanıyorum. Allah bebişlerimizi korusun

Ah boğazım düğüm düğüm okudum
Allah bir daha sana da hiç birimize de bu acıyı yaşatmasın.
Yaşayanlara sonsuz sabırlar versin ne denir, söyleyecek söz kalmıyor.
Sağlıkla gelsin, sağlıkla büyüsün evlatlarımız, ne mutlu onlardan öte hiç bir şey yok artık.
Daha içimizde bile bambaşka biri yaptılar bizleri, bence doğunca totişlere bir ısırığı hakettiler

Aminn çok amin Sağlıkla birndoğsunlar da endişelerimiz zaten bitmez. En azından doyasıya sevelim güzelce büyütelim onları

Ama senin şu progestan bırakma olayı biraz ters olmuş gibi bence doktoruna tekrar danış canım. İnşallah sağlıkla alırız kucağımıza vaktinde

Ya aspirin için 100mg gibi dozlarda birçok ameliyat yapılıyormuş sıkıntısız. Ama işte kimisi yine de 36da bıraktırıyormuş. Ben de korkuyorum benimki de bırak derse 36da falan gizlice de alınacak bir ilaç değil ki kanama ihtimali için söylemek şart ikna edicez artık bir şekil o haftalara bir erişelim de sağlıkla:)
Bana şu an bile iğneyi bırakabilirsin dedi ama ben çok acımasına rağmen risk alamam devam etmek istiyorum dedim, kabul etti.

Ama senin şu progestan bırakma olayı biraz ters olmuş gibi bence doktoruna tekrar danış canım. İnşallah sağlıkla alırız kucağımıza vaktinde
Cidden azaltmıyor sadece vajinal enfeksiyonumu arttırdı Neredeyse bir haftadır kullanmıyorum kullandığım zamanla arasında fark yok resmen. Hatta sancılı kasılmalar için iki kez acile gittim sancı durdurucu bir serum yaptılar yine de geçmedi hatta azalmadı. En son acil uzmanı nstye bakıp dedi bu kasılmalara başka bir sorun neden oluyor bebek ile alakası yok. İnşallah abla İnşallah bu kasılmalar hiçbir sorun oluşturmayacak

Ya aslında plasenta rahimden ayrılınca orada yara bırakıyor ya ondan mı bıraktırıyorlar acaba kanama durmazsa falan diye. Öyleyse bile 36'da bırakmak istemem bari 37-38 arasında bırakiym derim. Dediğin gibi risk almak istemiyoruz bebişlere iyi kan gitsin

Peki sanci çıkıyor mi nst de canım? İçini ferah tut eğer yine acillık olursan bence farklı bir doktora görün hangi şehirde oturuyorsun bilmiyorum ama istanbulda yakınlarımin gittiği iyi doktorlar var

36dan sonra bırakın kanamayı durdurmakta zorlanılır diye son haftalar kullanılmaması gerekiyor

36dan sonra bırakın kanamayı durdurmakta zorlanılır diye son haftalar kullanılmaması gerekiyor
Aynen öyle. Bu tüm ameliyatlar için geçerli. Babama katarakt ameliyatı için bile bir hafta önce bıraktırdılar coraspini. Doktora güvenmek gerek. Bende coraspin kanamayı tetiklediği halde ara ara bırakıp tekrar başlamak zorunda kaldım pıhtı sorunum nedeniyle. Hem iğne hem coraspin kullanıyorum şu an. Benim doktorum düşük oranlı pıhtı sorunuma rağmen 32de bıraktırmayı uygun gördü. Yani 32. veya 36. hafta, o doktorun görüşüne ve sizin gebeliğinizin durumuna bağlı ama doğumdan bir süre önce bırakmak gerekiyor kesinlikle.

Son düzenleme:
İyi geceler kızlar seker yüklemesi öncesi geceden aç kalıyoruz ya su da mı yasak siz içmediniz mi hiç yaptıran arkadaşlar?
Ay ben çok susuyorum nasıl etsem yarin sabah gidecem yemek ok ama su? Hiç mi icmediniz?

Su yasak değil ben içtim doktoruma sormuştum. 8 saatlik açlık yeterli demişti

Su yasak değil ben içtim doktoruma sormuştum. 8 saatlik açlık yeterli demişti
Cok teşekkür ederim canım doktorumla en son 1 ay önce görüştük bu saatte msj atmakta olmaz dedim şimdi sanki su da içme demişti gibi hatırladım ondan size sorayım dedim
Senin sonuçların nasıl çıktı kaç gram yuklme yaptırdın?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…