Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Arkadaşlar ben progestanı agizdan alıyordum ama doktor fitil olarak kullanacaksın artık dedi. Kullanıyorum ama bunun hepsi akıp gidiyor sanki ya beyaz beyaz çıkıyor. e nasıl ise yarayacak bu kullanan var mi
Canım benim de öyle oluyordu almadan önce işlerini bitir, tuvaletini yap uzan demişti doktorum. 20 30 dk öyle durursan geri çıkmıyor çok az akıntı oluyor

Hamişler selam,Tetanoz vakti geldi fakat ben devletin verdiği tetanoz aşısını olmak istemiyorum hatta hiç olmak istemiyorum ama doktorum olmamı istiyor.
Burada veya başka bir başlıkta Adacel isimli Difteri boğmaca ve tetanoz üçü bir olan bir aşıdan bahsetmişti.Daha önce olan var mı bu aşıyı yada ismini duyan?Eczaneye sordugumda fiyatı 671 tl olarak söyledi.Eczacıda duymamış,doğum doktoruma da sordum bilgim yok arastiririm demişti.

Arkadaşlar ben progestanı agizdan alıyordum ama doktor fitil olarak kullanacaksın artık dedi. Kullanıyorum ama bunun hepsi akıp gidiyor sanki ya beyaz beyaz çıkıyor. e nasıl ise yarayacak bu kullanan var mi
Korkma fazla olan kısmı gidiyor ama ilacı tamamen ittiğinden emin ol canım, bide yarım saat yat akmaz öyle

Canım şu anda Fethiye deyiz havuz deniz falan giriyorum ama yok yani ben yuzemiyorum benim gibi olan var mı bilmiyorum tam uzanıp yüzmeye başlayınca karnım ağrımaya başlıyor korkup yuzemiyorum sadece ıslanıp cikiyorum işte

Canım sanada çok geçmiş olsun kusura bakma mesajını geç gördüm herşey yolunda şükür harketlenmeye başladı büyük ihtimalle benim yaşadığım bir stresten dolayı bebekte etkilendi kalp atışını duyduk çok şükür sizde iyisinizdir inşaallah

Yaaa estağfurullahhh, insan bazen fırsat bulamıyor. Bizde iyiyiz çok şükür, hepimize geçmiş olsun

Merhaba bahsettiğiniz aşıyı bugün eczaneme sordum getirtebilecekler fakat doktorum daha önce duymamış bu aşıyı arastiracagim demişti.Siz vuruldunuz mu 30.haftayi mi bekleyeceksiniz?Ben de klasik tetanoz istemiyorum. Sağlık ocağında vuruluyormu bilginiz varmı acaba ?

Merhabalar ben de araştırıyorum henüz vurulmadım pek kimsenin de bilgisi yok anladığım kadarıyla.

Bugün gittim tok karna şeker yüklemesi yaptı canım sonuçları bekliyorum. Bu arada bu ara çok şekerli yedim bakalım ne olacak
Kaç gündür uğrayamadım buraya. Ben de dün ayrıntılı şeker yüklemesi yaptırdım, sonuçlar yüksek çıktı(1 saat sonra 188, 2 saat sonra 181). Haftaya cuma günü görüşmeye çağırdılar, bakalım ne diyecekler. İnşallah seninki normaldir.

KayraElif .!.:
Merhabalar Ekim annelerinden geliyorum.Forumda tetanoz aşısını araştırırken karşıma çıktı yazınız.Bugun eczanede Adacel aşısını sordum 671 tl fiyatı vardı.Ben de sizin gibi klasik sağlık ocağı tt aşısını düşünmüyorum.Kadın dogum doktoruma sorduğumda ise daha önce bu adacel veya boostrix aşısını duymamış,araştıracagim demişti.
Size doğum doktorunuz mu önerdi yoksa eşinizin bilgisi dahilinde mi karar verdiniz ?Bilgi verirseniz çok sevinirim
Merhaba benim doktorum kendisi önerdi. Geçen sene bu zamanlar hamileydi o da 2023 Kasım annesi. Kesinlikle onu tavsiye ediyorum ben de çok zor da olsa buldum ve adacell yaptırdım dedi. Ben de sağlıkçı olduğum için bu konularda kendisiyle bir tutuyor hep. Kesinlikle bunu yapalım dedi.

KASIM ANNELERI grubundaki konuşmamız bu şekilde arkadaşlar,sorup bilgi almakta fayda var.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için peki hangi haftada ve kime yaptırmış. Biz alıp sağlık ocağına mı götürüyoruz onun da bilgisini alabilirsek süper olur. Ben hemşireme sordum bir bilgim yok dedi yarın sıra yoksa aile hekimime de bir danışacağım

28.haftadan sonra 30 hafta civarı yaptırmışlar.Çoğunluğu doktor bilgisinde.
Fakat daha bu aşının varlığından haberdar olmayanlar da var benim doktorum gibi.
Özel alıp sağlık ocağında vurulmuş geneli,hatta sağlık ocagindaki bir ebede tavsiye etmiş.Aşiyi alıp gelirsen vururum diye yardımcı olmuş.Ben sağlık ocagindaki ebe ile konuşmadan almayacagim ama genel olarak okuduğum kadarıyla yan etkisi az,tek doz ve ilerleyen haftalarda olduğu için benimsedigim hir aşı.Aile hekimine danısmadan veya doktorumun araştırıp arastirmadigina göre ben de hareket edeceğim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…