Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
KayraElif .!.:
Merhaba bu bahsettiginiz aşıdan ben de olmak istiyorum araştırmalarım sonucu buldum.Fakat doktorum maalesef bilgi sahibi değilmiş, arastiracagini söyledi.
Siz adaceli vuruldunuz mu?Saglik ocaginda problem yaşanıyor mu ve kayitlara vurulduğuna dair bilgi girilmedigini okudum bilgi verirseniz çok sevinirim.❤️

Evet 28. haftamda yaptırdım. Ben sağlık ocağındaki hemşireye söyledim adacel çok iyi olur, o daha geçerli bi aşı getir ben yaparım dedi. Yurt dışına çıkarken falan da bizimki sayılmıyo ama adacel sayılıyo dedi ama neden sayılması gerekiyo nerde soruyolar ben anlamadım pek 😅

Bir diğer hamiş arkadaşımızın da yorumu bu şekilde.

Kızlar tatilden döndüm biraz baktım. Boğmacalı aşıdan bahsedilmiş. Benim doktorum da bir doz sağlık ocağında bir doz boğmacalı olanı önerdi. Boğmacalı kliniğimizde var yaparız dedi. Ama ben de tek doz olmak istiyorum. Tekrar soracağım sırf boğmacalıyı olsam olur mu diye☺️

28.haftadan sonra 30 hafta civarı yaptırmışlar.Çoğunluğu doktor bilgisinde.
Fakat daha bu aşının varlığından haberdar olmayanlar da var benim doktorum gibi.
Özel alıp sağlık ocağında vurulmuş geneli,hatta sağlık ocagindaki bir ebede tavsiye etmiş.Aşiyi alıp gelirsen vururum diye yardımcı olmuş.Ben sağlık ocagindaki ebe ile konuşmadan almayacagim ama genel olarak okuduğum kadarıyla yan etkisi az,tek doz ve ilerleyen haftalarda olduğu için benimsedigim hir aşı.Aile hekimine danısmadan veya doktorumun araştırıp arastirmadigina göre ben de hareket edeceğim.
Tekrar teşekkür ederim yeni bir bilgi edinirsem ben de sizinle paylaşırım 🌸

Merhaba kızlar❤️ Grip olmuştum kaç gündür uzanıyordum. Şimdi daha iyiyim elhamdulillah. Siz de iyisinizdir inşallah. Bir şey merak ediyorum. Hepiniz D vitaminini ekstra takviye olarak alıyor musunuz yoksa multivitamin mi kullanıyorsunuz sadece? Ağız çevrem bayağı yara oldu. Gittiğim diğer doktor yüzüme bakar bakmaz sordu ve sonra:"Nasıl d vitamini takviyesi almazsın?" dedi. Benim doktorum da şart olmadığını söylüyor. Kullanan varsa ne kullanıyorsunuz?

Merhaba kızlar❤️ Grip olmuştum kaç gündür uzanıyordum. Şimdi daha iyiyim elhamdulillah. Siz de iyisinizdir inşallah. Bir şey merak ediyorum. Hepiniz D vitaminini ekstra takviye olarak alıyor musunuz yoksa multivitamin mi kullanıyorsunuz sadece? Ağız çevrem bayağı yara oldu. Gittiğim diğer doktor yüzüme bakar bakmaz sordu ve sonra:"Nasıl d vitamini takviyesi almazsın?" dedi. Benim doktorum da şart olmadığını söylüyor. Kullanan varsa ne kullanıyorsunuz?
günaydın. hamileliğin başından beri damla şeklinde devam benim. ayrıca vifolic ve demir ilacı kullanıyorum.

Günaydın, geçmiş olsun. Ben de kullanmıyorum d vitamini 3 doktora gittim şimdiye kadar üçü de vermedi hatta perinatologum d vit ve magnezyum a şimdilik gerek yok demişti multivitamin ve demir ilacı kullanıyorum

Günaydınn, ben 2 günde 1 devit kullanıyorum. Doktorum şimdi 2 günde 1 doğumdan sonra her gün kullanacaksın bir müddet dedi 🤷🏼‍♀️

günaydın. hamileliğin başından beri damla şeklinde devam benim. ayrıca vifolic ve demir ilacı kullanıyorum.
çok teşekkür ederim🌸demir ilacı ben de kullanıyorum da d vitaminini istiym ben de o zaman
Günaydın, geçmiş olsun. Ben de kullanmıyorum d vitamini 3 doktora gittim şimdiye kadar üçü de vermedi hatta perinatologum d vit ve magnezyum a şimdilik gerek yok demişti multivitamin ve demir ilacı kullanıyorum
Çok teşekkürler❤️ bi yerde okudum d vitamini eksikliği bebek için iyi değil diyor ama doktor kullandığın multivitamin yeter zaten dedi. İnşallah yetiyordur yine soracağım ne dediğini sana da söylerim
Günaydınn, ben 2 günde 1 devit kullanıyorum. Doktorum şimdi 2 günde 1 doğumdan sonra her gün kullanacaksın bir müddet dedi 🤷🏼‍♀️
devit damla olan değil mi? çok teşekkürler🌸

Canım şu anda Fethiye deyiz havuz deniz falan giriyorum ama yok yani ben yuzemiyorum benim gibi olan var mı bilmiyorum tam uzanıp yüzmeye başlayınca karnım ağrımaya başlıyor korkup yuzemiyorum sadece ıslanıp cikiyorum işte 🥴
Ben yüzüyorum yaa onda sıkıntı yok dikkat ediyorum sadece ani hareket yapmıyorum. Şu yutmamaya çalışıyorum

Kaç gündür uğrayamadım buraya. Ben de dün ayrıntılı şeker yüklemesi yaptırdım, sonuçlar yüksek çıktı(1 saat sonra 188, 2 saat sonra 181). Haftaya cuma günü görüşmeye çağırdılar, bakalım ne diyecekler. İnşallah seninki normaldir.
Çok şekerli beslenmeme rağmen normal çıktı canım. Allah şifa versin sana da inşallah 🙏🏼

12. Haftadan itibaren başladı doktor bende. Venatura 1 damla kullanıyorum her gün.

Bende multivitamin alıyorum canım mide demir ilacı okadar.

12. Haftadan itibaren başladı doktor bende. Venatura 1 damla kullanıyorum her gün.
çoğu doktor öneriyormuş baktım şimdi. doktor yine hayır derse eczacıya sorarım 🥲 çok sağ ol🤍
Ben yine 5 günde hiç kilo almamışım inşallah bebek almıştır. Sizin her hafta kilonuz artıyor mu yoksa sabit ilerleyen var mı ?
Sen zayıflıyor olabilir misin? 20. haftalarda ağır üşütmüştüm ve 2-3 hafta kilom sabit kaldı. Sonra annem gil zayıflamışsın yüzün çökmüş falan dedi. Bebek zaten alıyordur mutlaka hiç stres yapma❤️ Sen kendine de dikkat et mutlaka. Evet protein ağırlıklı beslenin diyorlar ama çok zayıf kadınların ekstra kilo alması gerekiyor. Sırf bu kilo problemim için vitaminli ve proteinli besinlerin yanında patates, muz, pirinç gibi şeyleri de tüketiyorum. Yoksa gün boyu gözlerim kararıyor, başım dönüyor. Annenin kilosu çok önemli değil diyorlar ama aşırı zayıf başladık biz. Doktorum ısrarla kilo al diyordu. Bebişi sağ salim kucağına alırsın inşallah❤️ Doğuma kadar en azından 7-8 kilo alırsan hiç zayıflamamış oluyorsun galiba. Yoksa 40 kiloyla doğumdan çıkarsın 😅 5 günde kilo ben de alamıyorum bazen. Dert değil bence o

Ben yine 5 günde hiç kilo almamışım inşallah bebek almıştır. Sizin her hafta kilonuz artıyor mu yoksa sabit ilerleyen var mı ?
Ya ben bırak 5 günü 2 haftadır aynı kilodayım. 51 de takıldım kaldım. Ondan önce de işte, başta 6 kilo verdikten sonra onun 3 kilosunu alabilmiştim😂
Tatlı neredeyse hiç yemiyorum, unlu şeyler limitli yiyorum ama geri kalan herşeyi fazla fazla tabak tabak yiyorum. Yok ama yine de kilom sabit, doktorlarım birşey demiyor ama iyi bişey mi kötü bişey mi ben kaldım arada. Kilo almakla başımın dertte olacağı aklıma gelmezdi😂

X