Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Aslında en başta feramat kullanıyordum sonra kabızlık hemoroid gibi sıkıntılar çekince doktorum solgar verdi. Şimdi yazdım doktora feramata döneyim mi diye dönebilirsin sabah akşam almaya başla dedi, serum demedi. 1 ay sonra tekrar bakarız dedi. Sizlere serum mu önermişti doktorunuz
Evet direk serum verdi. 2 çok düşük aslında ya serum daha iyi olurdu. Doktorların bazıları pek vermiyor serumu ama bence demir ilaçlarıyla kısa sürede toparlanma olmuyor

Günaydın kızlar doktora gittim . Şeker yüklemesi ve bazı tahliller yaptı değerlerim yerlerde. Kan , magnezyum , demir , b 12. İlaçları iki katına çıkardı haftada bir de B12 iğnesi verdi. Gebelik öncesi kanım en üst seviyedeydi. Şuradan şuraya kıpırdamak içimden gelmiyor sabah işe uyanamıyorum.

Bir de havuza giriyor musunuz . Ben yarım saat falan haftada bir ya da iki . Arttırsam sorun olur mu acaba son aylar.
Canım doktorum yüzme için çok iyi olur demişti bence gir ama dikkat et özellikle havuzlar enfeksiyon için çok açık oluyor ıslak mayo ile durma kontrol et kendini de değerleri bebislerimiz tüketiyorlar takviye şart 😬😅

Araba Cybex Eezy Twist ve Aton M ana kucağı (puset) aldım canım, park beşik olarakta Elele Nova 3in1 aldım. Büyük parçalardan Oto koltuk ve mama sandalyesi 6 aydan sonra kullanıldığı için onları Kasım indirimlerine bıraktım.
Tam elele nova 3in1 hakkında ne düşünüyorsunuz yazıcaktım. Siz almışsınız. Benimde evim baya küçük. Direk böyle büyük beşik alsam yatağın karşısına koyabiliyorum o zamanda hareket edemem hep yatak odasına tıkılırım gibi geliyor. Böyle taşınabilir bir şey alsam daha mı mantıklı olur acaba ya. Sonradanda bi daha beşik alırız napalım artık. Siz ne düşünerek tercih ettiniz bu beşiği ☺️

Kızlar iyi akşamlar park yatak almayı düşünenler ya da alışverişlerini yapanlar hangi model tercih ettiniz bizlerle de paylaşır mısınız? Bir de bebek arabası önerisi istiyorum travel sistem olanlardan Bi ara grupta baya bi paylaşılmıştı öneriler ama ben kaçırdım orayı bu hafta bebek arabası park yatak bir de oto koltuğu alayım diyorum büyük parçaların bi kısmı çıksın aradan çünkü sıcaklar birde giderek haftamız ilerliyor ben sanki gunden güne iyice halsizlesmeye başladım sıcaklar iyice basmadan dolasayım biraz
Bende elele bonte 2 6in1 modelini aldım gayet kullanışlı görünüyor anne yani olabiliyor 2 3 yaşına kadar rahat kullanırız diye düşünüyorum

Tam elele nova 3in1 hakkında ne düşünüyorsunuz yazıcaktım. Siz almışsınız. Benimde evim baya küçük. Direk böyle büyük beşik alsam yatağın karşısına koyabiliyorum o zamanda hareket edemem hep yatak odasına tıkılırım gibi geliyor. Böyle taşınabilir bir şey alsam daha mı mantıklı olur acaba ya. Sonradanda bi daha beşik alırız napalım artık. Siz ne düşünerek tercih ettiniz bu beşiği ☺️
Ben de tam bu sebeplerle bunu tercih ettim aslında. Tekerlekli beşik odadan odaya çok rahat taşınıyor ve küçük nereye gidersem oraya götürürüm diye düşündüm 🙈 Otomatik sallanması, müzikli olması, büyüdükçe kademeleri olarak büyümesi cazip geldi. Kurulumunu da yaptım ben çok beğendim ☺️ 1 yaşına kadar bunu kullanırım dedim odasına ayrı montessori yatak alacağım onu da artık lise çağına kadar kullanır 😁😅

Ben de tam bu sebeplerle bunu tercih ettim aslında. Tekerlekli beşik odadan odaya çok rahat taşınıyor ve küçük nereye gidersem oraya götürürüm diye düşündüm 🙈 Otomatik sallanması, müzikli olması, büyüdükçe kademeleri olarak büyümesi cazip geldi. Kurulumunu da yaptım ben çok beğendim ☺️
Bende nova yı düşünüyorum beğenmenize sevindim 😇

Hahaha tavrina gore mi karar veriyorsun vallahi ne zor yaaa ben agirlayamam kimseyi ben kimseyede gitmem dogum yapanlara 3 ay hem logusa hem bebek mikrobik acisindan dusunurum ondan dolayi kendinizi baski altinda hissetmeyin
Kendi ailemin de eşimin ailesinin de bizim için bişey yapmaya pek gönlü olmamıştır bu zamana kadar :KK43:
o yüzden öyle dedim, yapacak gibi bir izlenim alırsam söylerim yoksa gene kendi kendimize bişeyler yapacağız eşimle :KK68:

Kızlar bu arada yarın sabah şeker yüklemem var, doktoruma sordum su içeyim mi diye, içebilirsin dedi. 8 saat açlığın yeterli olduğunu söyledi. Ailemde hep şeker olduğu için, bende de önceden insülin direnci olduğu için ve tatlıyı çok sevdiğim için gebelik şekeri çıkacağına dair hissim var o yüzden canım sıkkın biraz 😄 Hayırlısı bakalım

Günaydın kızlar doktora gittim . Şeker yüklemesi ve bazı tahliller yaptı değerlerim yerlerde. Kan , magnezyum , demir , b 12. İlaçları iki katına çıkardı haftada bir de B12 iğnesi verdi. Gebelik öncesi kanım en üst seviyedeydi. Şuradan şuraya kıpırdamak içimden gelmiyor sabah işe uyanamıyorum.

Bir de havuza giriyor musunuz . Ben yarım saat falan haftada bir ya da iki . Arttırsam sorun olur mu acaba son aylar.
Gecmis olsun canim bana da gecen hafta doktorum kan için şase verdi benim de dusuk cikmis. Havuzu genelde doktorlar onermiyor hijyen acisindan ama sizin bireysel havuzunuzsa temizliginden eminsen orası ayrı

E bebekte OiOi marka beslenme gereçlerinde %60 indirim var kızlar. Ek gıdaya geçildiğinde kullanılabilecek en iyi markaymış. Almayı düşünmüyordum şimdiden ama böyle bir indirim yakalayınca tüm setini aldım size de haber vermek istedim 💕💕
Ben de aldım valla bej olanını zaten indirim bekliyordum. Yataş juno da aldım trendyolda 1500

Arkadaşlar ben progestanı agizdan alıyordum ama doktor fitil olarak kullanacaksın artık dedi. Kullanıyorum ama bunun hepsi akıp gidiyor sanki ya beyaz beyaz çıkıyor. e nasıl ise yarayacak bu🙄 kullanan var mi

X