Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Şu an kac haftaliksiniz?Ben de dun detayliya girdim ve o kadar sacma bir durum yasadim ki..Detaylida 22 haftalikken 24 hafta olarak gözüktü bebiş.Hemen akabinde doktoruma gittim o da 22 haftalik olarak ölçümledi cihazindan.Ben kendi baktigima inanırım dedi.Cihaz farkliliklarindan kaynakli olabileceğini okudum başka forumlarda.
Evham yapmayin bence kendiside emin olamamistir.Bir daha kontrole gittiginizde tekrar bakacaktir ama içinize sıkıntı oluyorsa perinatolog gözetimi bu durumda faydali olacaktır. Umarim yanilgidir 🤲
Bende de hep farklı ölçümler çıkıyor. Bazen kafasını çok büyük ölçüyorlar bazen küçük ölçüyorlar. Bacağı ve karnı da aynı şekilde hep farklı çıkıyor. İnsan ister istemez tedirgin oluyor ama mesela 22 haftalık baş ölçümüyle 24 haftalık baş ölçümü arasında milim farklar var. Doktor dikkat etmeden ölçerse öyle çıkıyor. İnşallah yanılgıdır teşekkür ederim🥺❤️

Ya sizin doktor beni sinir ediyor daha önce de yazdıklarınızı okumuştum çünkü 🤦🏻‍♀️ Ben olsam ben de perinatologa giderdim, hem içim rahat ederdi hem de biri sorularıma doğru dürüst cevap vermiş olurdu. Emin olamadığı için söylememiş gibi geldi bana. Yani sanki bir şey söylemiş ama sonra öyle olmadığı için yanlış gördüm de diyememiş gibi.
Ben de anlamadım ki hangi doktora gitsem hepsi o kadar ilgisiz ki ve gittiğim diğer doktoru sorup dedikodu arıyorlar. Bir şey söylemiyorum onlara tabii ki ama bu kez gittiğimizde: "Tam olarak ne gördünğz perinatologa randevu aldım ona soracağım." diyeceğiz eşim öyle tavsiye etti. Böylece dikkatli inceler inşallah. Pat diye söyledi sonra devamını getirmedi inşallah senin de düşündüğün gibidir :KK43: çok teşekkür ederim

Kızlar doğum öncesi su gelmesi nasıl bişey acaba az mı su geliyor yoksa çok mu benim su gibi bişey geldi az önce iç çamaşırını ıslatacak kadar da korktum o yüzden soruyorum
Bir süredir çok ıslak akıntım var ama enfeksiyona bağlıyorlar. Doktor su gelirse durmaz devamlı gelir dedi ama emin olmak için turnusollu ped verdi. Pedi taktığımda akıntı olmadı o yüzden tam anlamadık ama bi daha isteyeceğim. Sen de bi doktoruna sor istiyorsan. Gelen akıntının rengi nasıl? Bir sorun yoktur inşallah

Bir süredir çok ıslak akıntım var ama enfeksiyona bağlıyorlar. Doktor su gelirse durmaz devamlı gelir dedi ama emin olmak için turnusollu ped verdi. Pedi taktığımda akıntı olmadı o yüzden tam anlamadık ama bi daha isteyeceğim. Sen de bi doktoruna sor istiyorsan. Gelen akıntının rengi nasıl? Bir sorun yoktur inşallah
Renksiz canım su gibi bildiğin

Sertleşme derken nasıl bir sertleşmeden bahsediyorsunuz? Zaten karnımız artık eski formunda değil ve benimki sert
Benimki de ayaktayken falan sert benim dediğim başka bir şey ki zaten hissetmemişsen büyük ihtimal sertleşmen yoktur korkma Kasılma olunca karnında tuhaf bir his oluyor ve dokununca taş gibi oluyor. Normal bir sertlik gibi değil itmeye çalışırsan hassassiyet oluyor fark edersin yani. Doktor karnımı itmişti ama karnım taş gibiydi

Kızlar doğumdan sonra eve bebek görmeye gelenlere ne ikram edeceksiniz? Bebek çikolatası yaptıracağım inşallah ama çay kahve yanına ikram hazırlamak gerekirmi sizce? Doğumdan önce buzluğa kurabiye ve börek yapıp atarım biri gelince çayla ikram ederim diye düşünüyorum ama eşim hiç gerek yok o halde ikramla mı uğraşacağız diyor 🤷

Size bir şey danışmak istiyorum :KK43: Ben detaylı ultrasona 22. hafta civarı girdim. Sorun yoktu. Doktorum da normal muayenede sorun görmüyordu. Başka bir doktoea kasılmalar için gittim. İlaç falan verdi ama ultrasonla bakarken: "Sıvı birikmesi var sen detaylıya girmiş miydin?" dedi. "Evet bi şey yoktu, ne gördünüz?" dedim. Cevap vermedi ama "Detaylı ultrason kağıdına bakmak istiyorum." dedi. Döndüm ekrana baktım o sırada beyni inceliyordu. "Beyinde mi?" dedim. Yine cevap vermedi. Böyle ekranı inceliyordu sadece. Muayene bitince masasına gittim. "Beyinde sıvı mı gördünüz?" dedim. Duymazlıktan geldi. İki gündür bunu düşünüyorum. Emin mi olamadı, yanlış mı gördü, bir şey gördü de önce kağıda mı bakmak istedi, korkutmak mı istemedi diye türlü türlü senaryolar geliyor aklıma. Birkaç gün sonra yine yanına gideceğim. İnşallah bir sorun yoktur sizden de dua istiyorum :KK43: Bu saatten sonra sorun yok derse bile içim içimi yiyecek. Tekrar perinatologa randevu mu alsam sizce?
Doktorun tavrı hiç doğru değil canım. Sana bir açıklama yapması gerekirdi. Canını sıkma, inşallah sorun yoktur bebeğinde. Başka bir doktora git istersen için rahat etsin, böyle tedirgin bekleme.

Hayatım göğüslere maalesef çare yok benim C cup tı şimdi D oldular sırtımda genişledi tabi hep göğüsüm büyüktü şimdi dev anasııı 🤣
Bence çook güzel bir hamilesinnn çook tatlısıınn🤩
Seninkii cok guzel duruyor yaa benimki zaten buyuktu askimm herneyse saglikli olsunlarda kuzum kabulum vucudum 37 yasinda anne olmusum Allah in bana lutfu 🥰😇 guzellik kalsin saglikli dogsunlar insallah hepimizinki yolu bitirecegiz az kaldi insallah

Size bir şey danışmak istiyorum :KK43: Ben detaylı ultrasona 22. hafta civarı girdim. Sorun yoktu. Doktorum da normal muayenede sorun görmüyordu. Başka bir doktoea kasılmalar için gittim. İlaç falan verdi ama ultrasonla bakarken: "Sıvı birikmesi var sen detaylıya girmiş miydin?" dedi. "Evet bi şey yoktu, ne gördünüz?" dedim. Cevap vermedi ama "Detaylı ultrason kağıdına bakmak istiyorum." dedi. Döndüm ekrana baktım o sırada beyni inceliyordu. "Beyinde mi?" dedim. Yine cevap vermedi. Böyle ekranı inceliyordu sadece. Muayene bitince masasına gittim. "Beyinde sıvı mı gördünüz?" dedim. Duymazlıktan geldi. İki gündür bunu düşünüyorum. Emin mi olamadı, yanlış mı gördü, bir şey gördü de önce kağıda mı bakmak istedi, korkutmak mı istemedi diye türlü türlü senaryolar geliyor aklıma. Birkaç gün sonra yine yanına gideceğim. İnşallah bir sorun yoktur sizden de dua istiyorum :KK43: Bu saatten sonra sorun yok derse bile içim içimi yiyecek. Tekrar perinatologa randevu mu alsam sizce?
Y kendi doktoruna git 4 lu taramada temiz cikmiz 22 hafta beyni tam oluyor zaten doktor bana dediki 22 hafta herseyi gelisiyor bundan sonra sama ve bebegin kgsuna boyuna bakacagiz dedi uzme kendini haklisin banada olsa bende uzulurum perinatalof bakmadimi 4 luyu

X