Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    160
Canım yanlışınız var ya 1 gece önceden 9da kesiyorlar yeme içmeyi, ertesi gün 2ye kadar sürdü benim işlem o kadar saat nasıl susuz kalınır bu sıcakta. Bana su için bişey demediler sadece şekerli suyu içip kan ve idrar vermek için beklerken su içmeye izin vermiyorlar
Canım internette yazılan herseyin doğru olduğunu sanmıyorum doktorum gece 12 itibariyle yeme içme yok dedi direk ben 9 da gittim 11.15 gibi çıktım 2 ye kadar surucek bisi yok 3 defa kan veriyorsun ben 75lik yaptirdim .

Canım internette yazılan herseyin doğru olduğunu sanmıyorum doktorum gece 12 itibariyle yeme içme yok dedi direk ben 9 da gittim 11.15 gibi çıktım 2 ye kadar surucek bisi yok 3 defa kan veriyorsun ben 75lik yaptirdim .
Aslında bana söyleneni internetteki bilgiyle destekledim ☺️ Öğlen 12de aç karınla idrar ve kan aldılar. 75 lik şekerli suyu içtim 1 saat sonra ve 2 saat sonunda tekrar idrar kan verdim. Yani evet 2ye kadar sürdü yalan söyleyecek bir durumum yok 😅 Belki de erken saatte almadıkları için öyle bir kısıtlama koymamışlardır bilemiyorum.
Evet su da mı dedim evet dedi asistan kadın. Ama duramam yok ben gece sıcaktan uyuyamıyorum zaten su içiyorum sürekli çokda olmasa bir iki bardak içerim diye düşünüyorum. Sen su içtim dedin mi kızçem peki doktora
Evet canım söyledim zaten dayanamazdım. Şekerli suyu içtikten sonra özellikle su da içmeyeceksin diye belirttiler ☺️

Aslında bana söyleneni internetteki bilgiyle destekledim ☺️ Öğlen 12de aç karınla idrar ve kan aldılar. 75 lik şekerli suyu içtim 1 saat sonra ve 2 saat sonunda tekrar idrar kan verdim. Yani evet 2ye kadar sürdü yalan söyleyecek bir durumum yok 😅 Belki de erken saatte almadıkları için öyle bir kısıtlama koymamışlardır bilemiyorum.

Evet canım söyledim zaten dayanamazdım. Şekerli suyu içtikten sonra özellikle su da içmeyeceksin diye belirttiler ☺️
Yok yok yanlış anlama tabiki yalan söylüyorsun demiyorum seni çok geç almışlar ama o zaman sıkıntı tabi . Erken saatte verilirse idare edilir bence ama doktorum direk bu şekilde söyledi bende öyle yaptım ve ben idrar vermedim sadece kan verdim onu da ilk kez sizden duydum

Yok yok yanlış anlama tabiki yalan söylüyorsun demiyorum seni çok geç almışlar ama o zaman sıkıntı tabi . Erken saatte verilirse idare edilir bence ama doktorum direk bu şekilde söyledi bende öyle yaptım ve ben idrar vermedim sadece kan verdim onu da ilk kez sizden duydum
Ayy gerçekten çok garip ben hem idrar hem kan verdim. Sanırım şekeri idrarla atıyormuyuz ona baktılar idrar pozitif yazıyordu çünkü. O kadar süre su içmesem geberirdim herhalde. Neyse yine herkes doktoru ne diyorsa onu uygulasın tabi. 50 lik çift aşamalı testte açlık bile istemiyorlarmış. 75 lik tekte yaptırmak çok daha sıkıntı

Valla teyid et bence doktorundan dediklerinin dışında yapma değerlerde sapma olmasın bilemiyorum herkesin farklı yöntemi demek ki . Şeker kritik çünkü Allah korusun
Tamam canım ben asistan kadına yazacağım en iyisi cevap verirse ne ala. Çok teşekkür ederim bilgileriniz için sağ olsun kızlar🙏💞

Çok teşekkür ederim canım paylaştığınız için sağ olun 💞😘

Ayy gerçekten çok garip ben hem idrar hem kan verdim. Sanırım şekeri idrarla atıyormuyuz ona baktılar idrar pozitif yazıyordu çünkü. O kadar süre su içmesem geberirdim herhalde. Neyse yine herkes doktoru ne diyorsa onu uygulasın tabi. 50 lik çift aşamalı testte açlık bile istemiyorlarmış. 75 lik tekte yaptırmak çok daha sıkıntı
Ben de önümüzdeki hafta gideceğim perşembe günü, doktorum sadece aç gel dedi ama ben yine bir gün önce yazıp sorayım su içip içmeme konusunu :/ erkenden gideyim sabah 9’da

Ay kızlar bugün ayaklarım şişmeye başladı ya daha çok erken değil mi🥹 bütün yaz napıcaz acaba 😕
Sıcaklardandır maalesef benim de geçen haftalar bayram haftası filan öyle oldu. Ayakları havaya dikip dinlenince geçiyor :KK43: bi de kovaya tuzlu su koyup beklettim ayaklarımı o da çok iyi geldi. Bu hafta rüzgar esiyor çok, okul da sabahtan öğleye, sıcakta kalmayınca hiç şişmedi mesela

Öncelikte meyve dışında hiç tatlı yemedim, çikolata vs dahil. Meyveyi de önceden saymadan yerdim bu süreçte sayarak yedim.😅 Mesela bir koca tabak karpuz yiyebilen ben 3 defa sadece 2-3 dilimcik karpuz yedim. Meyveleri sabah akşam arka arkaya yerken öğle bir tane şeftali yediysem akşam bir küçük muz yedim gibi. Doktorum geç vakit meyve yememeye dikkat et dedi, ona da dikkat etmeye çalıştım. Pirinç pilavı, makarna yememeye dikkat ettim. Bir kere 3 kaşık falan makarna yedim, bir kere de o kadar pilav. Bundan sonra da dikkat etmem gerekiyor, kontrollü yemek lazım.
Gebelik şekeri için iki haftam falan kaldı.Ben hiç bir sey dikkat etmiyorum ya ne canım istiyorsa yiyorum doktorum da çok zorlamadi beni dikkat etmem gerekenlerle ilgili .Belki de zaten biliyorum ve uyguluyorm diye dusunuyo olablr.İnsallah gebelik şekeri fln çıkmaz.Cikmasa da dikkat etmek istiyorum ama ccok zorlanıyorum ya

Öncelikte meyve dışında hiç tatlı yemedim, çikolata vs dahil. Meyveyi de önceden saymadan yerdim bu süreçte sayarak yedim.😅 Mesela bir koca tabak karpuz yiyebilen ben 3 defa sadece 2-3 dilimcik karpuz yedim. Meyveleri sabah akşam arka arkaya yerken öğle bir tane şeftali yediysem akşam bir küçük muz yedim gibi. Doktorum geç vakit meyve yememeye dikkat et dedi, ona da dikkat etmeye çalıştım. Pirinç pilavı, makarna yememeye dikkat ettim. Bir kere 3 kaşık falan makarna yedim, bir kere de o kadar pilav. Bundan sonra da dikkat etmem gerekiyor, kontrollü yemek lazım.
Nasıl dayanacam bilmiyorum bende dünden beri dikkat ediyorum ama ağzım boş kalmasın sürekli bişiler istiyo canım😌öğünleri azalttım ekmek makarna pırınc karpuza ara verdim öğünleri az yiyorum bide yürüyüş yapıyorum cok zor olcak bizim için yememek 🙈

Sıcaklardandır maalesef benim de geçen haftalar bayram haftası filan öyle oldu. Ayakları havaya dikip dinlenince geçiyor :KK43: bi de kovaya tuzlu su koyup beklettim ayaklarımı o da çok iyi geldi. Bu hafta rüzgar esiyor çok, okul da sabahtan öğleye, sıcakta kalmayınca hiç şişmedi mesela
Masaj yaptırdım bende eşime ama hala şiş gibi bir de tuzlu suyu deneyeyim teşekkürler canım ☺️ sürekli oturarak çalışmak baya etkiledi sanırım 😕

Kızlar şeker yüklemesi ile ilgili konuşuyorsunuz sanırım geçen gittiğimde (3 Haziran ) doktor bana normal tok karna glukoz testi falan yaptı ama tok karna yani o şekerli içecekten içmeden. 1 temmuzda randevum var doktora 26 haftalık olacağım aç ya da tok mu gelmeliyim dedim. Farketmez yazmış galiba bana yapmayacak o testi anlamadım ki niye.

X