Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
kızlarrr ben 20+4 'üm bebegi nasıl hisediyosunuz ben cok arada böyle pıt pıt pıt diye hissediyorum ama mesela hergünde değil
21. haftadan sonra çok net hissettim ilk başlarda bağırsak hareketi gibi içeride dönmeler hissettim şimdi ise gözle görülür bir şekilde yumuşak vurmalar görüyorum karnımda :) şuan 22+4 olduk :)

kızlarrr ben 20+4 'üm bebegi nasıl hisediyosunuz ben cok arada böyle pıt pıt pıt diye hissediyorum ama mesela hergünde değil

Yorduysam kendimi yürüyüş ayakta kalma vs bebek hareketlerim azalıyor. Dinlendikten sonra ertesi gün anca eski rutine dönüyor benim. Alıştım bu döngüye :)

Ben 21 deyim. 18 ya da 19 da hissetmeye başladım. Şimdi uzanıyorum elimi koyuyorum pıtır pıtır vuruyor oynuyor o kadar hoşuma gidiyor ki o vurması 🙃

24 hafta ilk hamileligim karnimda nefes almaya yer yok gibi heryere baskı var çocuk içerde el ayak itip duruyor çok ağrı yapıyor 3trimester dönemi sağlam başladı gibi ben ufaktan korkmaya başladım kizlar
Bende 21 deyim yukarı çıktı sanki karnımın üstü şişiyor gibi yemekten sonra filan önceden daha aşağılar şiş gibiydi

Ankara'da bir devlet hastanesi 20. haftada USG KALÇA-OBSTETRİK randevusu aldım. Fakat özelde bildiğimiz bir doktora yaptırmak istedim.
Doktor normal ultrason yaptığını söyledi. Detaylı ultrason için 28. haftada başka yere yönlendiriyor.
Bu ikisi farklı şeyler mi? Doğrudan bir perinotologa mı gitmeliyim?

Bir de Ankara'da özel ebe ile çalışmak istiyorum, tavsiyeniz var mı nereden bulurum?

Dün bende Ayrıntılı ultrasona girdim, çok şükür her şey yolundaydı. 22+3 olarak Kızımın kilosu 527gramdı, yüzün asla göstermek istemiyordu Dokdor 3 kez yürüyüş yapmamı söyledi sonuncu yürüyüşden sonra gösterdi tabi cikolata yedim artık bu sefer göster diye😂Dokdor Gülerek çok Yaramaz bu kız dedi anca haraket halındaydı kıpır kıpır. Benimde sağ böbreğimde genişleme olmuş bol bol su tüket dedi inşAllah genişleme ilerlemez

Dün bende Ayrıntılı ultrasona girdim, çok şükür her şey yolundaydı. 22+3 olarak Kızımın kilosu 527gramdı, yüzün asla göstermek istemiyordu Dokdor 3 kez yürüyüş yapmamı söyledi sonuncu yürüyüşden sonra gösterdi tabi cikolata yedim artık bu sefer göster diye😂Dokdor Gülerek çok Yaramaz bu kız dedi anca haraket halındaydı kıpır kıpır. Benimde sağ böbreğimde genişleme olmuş bol bol su tüket dedi inşAllah genişleme ilerlemez
Benimde yarın ayrıntılı ultrasonum var. Çok heyecanlıyım. İnşallah yüzünü görebiliriz.
Böbreğindeki genişleme gebeliktenmi kaynaklanıyor canım?

X