Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar iki gündür çok endişeliyim 21+2 günlük olduk ama son iki gündür bebeğin artışları nerdeyse yok denicek kadar az dün ya 1 kere hissetmişimdir yada hissetmemişimdir o kadar bile emin değilim, 16 haftadan beri çok haraketli çoçukdu 20haftalık olduğu zamanki haraketlerinden bile söz edemem o kadar Akdif bebek ki, ama son iki gündür nerdeyse hic haraket etmiyor endişeden patlayacak durumdayım dokdorada söylemedim detaylı ultrason icin şehir dışındaki Dokdorumuza gidicez daha 1 hafta var, 20hafta üstü hamile ablalar sızde oldu mu hic böyle iki üc gün haraketsiz kalması? Aklıma türlü türlü şeyler geliyor nefes alamayacak duruma geliyorum endişeden
Bu haftaya kadar düzenli ve net hareket hissedebiliyomuydun canım..bu hareket mevzusu herkeste farklı kimi doktor 24lü haftalardan itibaren hareket takibi önerirken benim doktorum 19-20. Haftada hareket takibine başla dedi..21+6 yım bazen çok hareketli olurken bazen daha az hareket ediyor bizim anlamıycağımız şekilde karnımızın içine doğru dönük olabiliyormuş, yada bazen derin uyku uyuyup pek hareketli olmuyo olabilirler..kahve içip sırt üstü uzanıp elini karnına koy takip et 🤗 mutlaka karnın tok olsun ama..

Ya bana da nexium son çare dedi 3 kaşık şuruptan sonra geçmezse kullan dedi. Benim kronik mide sorunum var aşırı ağrım oluyor, daha dün gece sabaha kadar kıvrandım ağladım mecbur aldım. Rennie ve Gaviscon mide yanmama iyi geliyor ama mide kramplarında hiç bir işe yaramıyor 😔
Benim de öyle. Normalde de midem rahatsız. Çok zorlanıyorsanız alın tabi, ben bir önceki hamileliğimde son 4 ay Lansor kullanmıştım (kadın doğum doktorum yazmıştı). Nexium 40 mg oluyor, Lansor'un daha düşük dozluları var, belki onlar daha iyi alternatif olabilir. Geçmiş olsun.

Kızlar iki gündür çok endişeliyim 21+2 günlük olduk ama son iki gündür bebeğin artışları nerdeyse yok denicek kadar az dün ya 1 kere hissetmişimdir yada hissetmemişimdir o kadar bile emin değilim, 16 haftadan beri çok haraketli çoçukdu 20haftalık olduğu zamanki haraketlerinden bile söz edemem o kadar Akdif bebek ki, ama son iki gündür nerdeyse hic haraket etmiyor endişeden patlayacak durumdayım dokdorada söylemedim detaylı ultrason icin şehir dışındaki Dokdorumuza gidicez daha 1 hafta var, 20hafta üstü hamile ablalar sızde oldu mu hic böyle iki üc gün haraketsiz kalması? Aklıma türlü türlü şeyler geliyor nefes alamayacak duruma geliyorum endişeden
Canım merhaba düzenli hissedememe oluyormuş ama bi kaç gün hissetmediysen bi sağlık ocağına git kalp sesini dinle için rahat etsin uyuyordur hissetmediğini yerde hareket ediyordur hiç canını sıkma

Canim bu kadar endişeliysen ve eskiye kıyasla azalma mevcutsa doktora gitmeni tavsiye ederim. Ben kafamda şüphe duyduğum an gidiyorum kim ne derse desin. Beklerken stres hem sana hem bebeğe zarar.

Benim de öyle. Normalde de midem rahatsız. Çok zorlanıyorsanız alın tabi, ben bir önceki hamileliğimde son 4 ay Lansor kullanmıştım (kadın doğum doktorum yazmıştı). Nexium 40 mg oluyor, Lansor'un daha düşük dozluları var, belki onlar daha iyi alternatif olabilir. Geçmiş olsun.
Nexium 20 mg olanı da var onu kullanıyorum çok sıkıştığımda, Lansoru da doktoruma yazdırıp deneyeceğim çok teşekkür ederim 🙏🏼

Dünde yazmıştım ama benim gibi olan yok sanırım bebek hareket ederken vajina bölgem cok aciyor karnım ağrıyor diğer 2 gebeligimde bu kadar erken agri sancı olmamıştı😢
Kaçıncı haftadasın ? Vajinada ağrı sızı gibi bir his mi?
Benimde karnımın içinde bir noktada tarif edemeyeceğim ağrı oluyor. Neden olduğunu anlamadım

Ben bir sey sormak istiyorum biz magnezyumu gebelik dönemi boyunca mı kullanacağız dün gece içmeyi unutmusum yine ağlayarak uyandım çok şiddetli kramplar yaşıyorum bacaklarımda bir gece içmememle böyle olması normal mı 🥺

Kızım oynuyor 🤭 tüm teorileri çürüten bir kız bebek, Çin takvimi Rus takvimi kese şekli hepsi erkekti oysa ki 😁
Sağlıklı kucağınıza alın inş 🙏🏻 buradan çok tatlış, kendine has bir kız olacağı sonucuna varabiliriz :) bebekler anne karnında karakterlerini belli etmeye başlarmış, isim koyarken buna dikkat etmemizi tavsiye ediyorlar. İsim düşündünüz müü
Bir de bu dönemde her yerimizde ağrı oluyor. Kendimi fazla dinlemiyorum stres olmamak için. 😅

Sağlıklı kucağınıza alın inş 🙏🏻 buradan çok tatlış, kendine has bir kız olacağı sonucuna varabiliriz :) bebekler anne karnında karakterlerini belli etmeye başlarmış, isim koyarken buna dikkat etmemizi tavsiye ediyorlar. İsim düşündünüz müü
Bir de bu dönemde her yerimizde ağrı oluyor. Kendimi fazla dinlemiyorum stres olmamak için. 😅
Amin canım sağlıkla kavuşalım hepimiz inşallah 🤲❤️ hepsinin mizacı anne karnındayken oluşuyor gerçekten oğluma hamileyken 10 haftalikti aşırı hareket ediyordu doktor bile şaşırmıştı sonuç olarak hiperaktif teşhisi aldık 4 yaşındayken 🤭 ben çok pimpirik bir anneyim 3. Gebelik olmasına rağmen bunu atamıyorum üstümden 🥲 isim olarak Gülce Parla düşündük, gülsün parlasın 🙏🥰

X