Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    164
İnşallah en kısa sürede geçer ilaç kullanamıyorum ben midem daha çok bulanıyor Allah yardımcımız olsun artık bebeğim iyi olsun da razıyım demeye başladım
Ben 22. haftadayım, hala birçok şeyi yiyemiyorum. Uzun süre aç kalınca deli gibi midem bulanıyor. Yedikten sonra mide yanmalarım yoğun. Ve mide asidi düzenleyiciler bulantı yapıyor. Sabredeceğiz, başka çaresi yok. Diğer hamileliklerimde de mide sıkıntılarım vardı ama bulantı geçmişti bu zamana kadar. Şu an, bir sonraki randevuya giderken içmem gereken şekerli içeceği düşünüyorum. Nasıl içeceğim diye. Neyse sağlıklı olalım da bu bir süreç, doğurunca geçecek inşallah.

Bu arada birçok arkadaş, haklı olarak, hazırlıklara başlamış. Ben de aldım bir şeyler ama aklımdan ikinci doğumumda yaptığım alışverişi çıkarmadan. İkiinci hamileliğimde fark etmeden o kadar fazla 6-9 aylık alt ve pijama takımı almışım ki, çoğunu giydirememiştim bile 😄

Venus10- Venus10- @morperiii @nurcicekk kızlar görmediğim etiket yapamadığım varsa kusura bakmasın
Dualarınız için teşekkürler Allah razı olsun .
Dün iki perinatolog daha baktı teşhis doğru maalesef kalpte delik gibi değil de akcigere giden damar darmis😒 doğduktan sonra bir sürü ameliyat olabilirmiş falan tam bilemiyoruz dedi . Çarşamba günü konsey toplanıp bakacak çocuk kardiyoloji karar verecek bakalım süreç hızlı ve mucize dolu olsun diye dua ediyorum
Dualarım bir güzel haber bekleyen herkesle birlikte seninle.💐

Ben 22. haftadayım, hala birçok şeyi yiyemiyorum. Uzun süre aç kalınca deli gibi midem bulanıyor. Yedikten sonra mide yanmalarım yoğun. Ve mide asidi düzenleyiciler bulantı yapıyor. Sabredeceğiz, başka çaresi yok. Diğer hamileliklerimde de mide sıkıntılarım vardı ama bulantı geçmişti bu zamana kadar. Şu an, bir sonraki randevuya giderken içmem gereken şekerli içeceği düşünüyorum. Nasıl içeceğim diye. Neyse sağlıklı olalım da bu bir süreç, doğurunca geçecek inşallah.
Mide koruyucu içiyor musun? Bana doktor famodin verdi ama sabrettim içmedim cesaret edemedim. Gavisconla idare etmeye çalıştım. En güvenli ilaçlardan dedi ama bilemiyorum yinede

Kızlaaaaar 1 ve 2 Haziran, e bebekte tüm marka bebek bezlerinde %40 indirim var. Ben çok stok yapmıycam ama ilk zamanlar kullanabileceğim kadar 5 6 paket aldım.

Eklentiler

• 4C3B7B7C-DE2F-425C-A923-1A216C6454CF.jpeg
    4C3B7B7C-DE2F-425C-A923-1A216C6454CF.jpeg
    96,3 KB · Görüntüleme: 27
Ben 18+3 haftalık hamileyim 18 haftada kontrole gittiğimizde doktor bebeğin göbek çevresinin 4 gün önden gittiğini söyledi bu durumu yaşayan var mı olumsuz bir.şey demedi doktor ama ben tedirgin oldum

Mide koruyucu içiyor musun? Bana doktor famodin verdi ama sabrettim içmedim cesaret edemedim. Gavisconla idare etmeye çalıştım. En güvenli ilaçlardan dedi ama bilemiyorum yinede
Bana da bir doktor Nexium verdi ama jinekoloğum son çare dedi, kullanmadım. Bir önceki hamileliğimde mide kanaması geçirmiştim, o zamanlar Lansor kullanmıştım. Famodin muadili burada var mıdır bilmem ama görece masum bir ilaçtır(Lansor türevlerine göre). Gaviscon içemiyorum, midem almıyor. Renie biraz daha iyi ama genel olarak hepsi bulantı yapıyor bir miktar

Bana da bir doktor Nexium verdi ama jinekoloğum son çare dedi, kullanmadım. Bir önceki hamileliğimde mide kanaması geçirmiştim, o zamanlar Lansor kullanmıştım. Famodin muadili burada var mıdır bilmem ama görece masum bir ilaçtır(Lansor türevlerine göre). Gaviscon içemiyorum, midem almıyor. Renie biraz daha iyi ama genel olarak hepsi bulantı yapıyor bir miktar
Anladım Allah yardımcın olsun inşallah bir anda biter şikayetlerin rahatlarsın 🙏

Ya bana da nexium son çare dedi 3 kaşık şuruptan sonra geçmezse kullan dedi. Benim kronik mide sorunum var aşırı ağrım oluyor, daha dün gece sabaha kadar kıvrandım ağladım mecbur aldım. Rennie ve Gaviscon mide yanmama iyi geliyor ama mide kramplarında hiç bir işe yaramıyor 😔

Ya bana da nexium son çare dedi 3 kaşık şuruptan sonra geçmezse kullan dedi. Benim kronik mide sorunum var aşırı ağrım oluyor, daha dün gece sabaha kadar kıvrandım ağladım mecbur aldım. Rennie ve Gaviscon mide yanmama iyi geliyor ama mide kramplarında hiç bir işe yaramıyor 😔
Evet benimde gastritim hep vardır. Gece midem ağrıdı ama dayanılır seviyedeydi sabah geçmezse içecektim ama yine bıraktım. Dayanılmaz seviyelere gelirse artık içerim. Famodin güvenilir dedi ama hap işte sonuçta insanın içi rahat etmiyor 😕

Merhaba, ben gebelik öncesinde de aşırı mide yanması sikayeti yaşıyordum. Muhtemelen teshis konmamış olsa da gastrit sorunum vardi. Bunun icin hicbir girişim/planli tedavi uygulamadan hamile kaldım. hamile oldugumu bilmedigim dönemde her gün "rabelis" isimli mide koruyucuyu iciyordum. Hamile olduğumu ogrenince bıraktım. 1- 2 hafta gaviscon ile idare etmeye calistim ama asla bana hicbir faydası olmadigi gibi bulantilarimi da cok tetikledi. Gercekten o kadar kötü durumdaydim ki dayanamayip doktora baska hicbir yolu yok mu diye danistigimda bana rabelisi kullanabilecegimi soyledi. Cok sıkıştırdığında son care olarak mi alayim dedim, hayır kasmana gerek yok her gun alabilirsin dedi. Cok huzurlu hissedip yine ilaca koşamadım. Gavisconla kendimi kandirmaya çalışırken baska baska sebeplerden 2 farkli jinekolog ile daha görüşme fırsatım oldu. Her ikisi de bu ilaci sorunsuz sekilde kullanabilecegimi söyleyince ben de dayanamadigim bir gun yeniden icmeye basladim. Su an 19+2'deyim. 19 haftadir da -ikileme dustugum 1 hafta haric-araliksiz kullanıyorum. Baska türlü günü gecirebilmem mumkun degil.

Kızlar iki gündür çok endişeliyim 21+2 günlük olduk ama son iki gündür bebeğin artışları nerdeyse yok denicek kadar az dün ya 1 kere hissetmişimdir yada hissetmemişimdir o kadar bile emin değilim, 16 haftadan beri çok haraketli çoçukdu 20haftalık olduğu zamanki haraketlerinden bile söz edemem o kadar Akdif bebek ki, ama son iki gündür nerdeyse hic haraket etmiyor endişeden patlayacak durumdayım dokdorada söylemedim detaylı ultrason icin şehir dışındaki Dokdorumuza gidicez daha 1 hafta var, 20hafta üstü hamile ablalar sızde oldu mu hic böyle iki üc gün haraketsiz kalması? Aklıma türlü türlü şeyler geliyor nefes alamayacak duruma geliyorum endişeden

X