Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
ben de detaylı baktırmayacağım hastalık da şifa da Allah'tan. doktor bi şey söylese kalan 4 ayım zehir olacak stres de bebeğe çok zararlı.
Detaylı baktırmanızı tavsiye ederim bencede. Tedavisi olan bir sorun çıkarsa ve geç kalırsan daha çok üzülürsün. Fetal dna bende yaptırmafım ama ayrıntılıyı önemsiyorum

kızlar arkadaşımın beni aldığı telegram gebelik linkini bırakıyorum belki katılmak isteyen olur diye. Grupta 3-4 ebe var soruları cevaplıyorlar. İlaçlara falan karşılar genelde sorunlara doğal çözümler sunuyorlar eğer doğallıktan yanaysanız yardımcı olmuş olurum

grup linki:
link

Son düzenleyen: Moderatör:
Detaylı baktırmanızı tavsiye ederim bencede. Tedavisi olan bir sorun çıkarsa ve geç kalırsan daha çok üzülürsün. Fetal dna bende yaptırmafım ama ayrıntılıyı önemsiyorum
aslında gruptaki ebeler bunun rutih hâline getirilmesini de tuhaf karşılıyor ama eşimin çalıştığı hastaneye gideceğim inşallah devlet hastanesinde gerekli görünce yönlendiriyorlarmış galiba.

ayrıca sezaryen düşünen var mı? ben eskiden sıcak bakıyordum ama grupta anne ve bebek sağlığı için normal doğumun çok daha iyi olduğu söylenip duruyor. dediklerine göre hastaneler kolaya kaçmak için herkese bahane bulup sezaryene alıyorlarmış. Aranızda daha önce sezaryen olan var mı sorun yaşadınız mı?

Eklentiler

• IMG_1544.jpeg
    132,4 KB · Görüntüleme: 95
Benim normal doğumdan gözüm çok korkuyor ya. Birazda panik insanım bir yerim ağrıdığında hemen geçsin isterim. 10 12 saat sancı çekmek çok büyük korkutuyor beni.

Anneler yok mu önerebilecegıniz bir doktor
Istanbul Anadolu yakası anneleri az mı acaba grubumuzda
Tek doktorla ilerleme gayesindeyim dogumu da kendisi yapacak şekilde. Bu konuda kafam hiç rahat değil

Benim normal doğumdan gözüm çok korkuyor ya. Birazda panik insanım bir yerim ağrıdığında hemen geçsin isterim. 10 12 saat sancı çekmek çok büyük korkutuyor beni.
ben de bu yüzden sezaryen istiyordum ablam pişman oldu diye sezaryenden korkmaya başladım. bir arkadaşım da sezaryen sonrası normal doğum yapabilmek için doktor arıyor. özelde bile her doktor yapmıyormuş benim doktorum kabul etti ama 40 bin lira istedi

Bu konuda acıbademin doktorları iyi. Çoğu normal doğum yanlısı. İşte onlarında ücretleri yüksek oluyor

Anneler yok mu önerebilecegıniz bir doktor
Istanbul Anadolu yakası anneleri az mı acaba grubumuzda
Tek doktorla ilerleme gayesindeyim dogumu da kendisi yapacak şekilde. Bu konuda kafam hiç rahat değil
Anadolu yakasındayım ama buraları o kadar az biliyorum ki..hastanelerin fiyatlarını da fazla bilmiyorum bide şu pahalılıkta fiyat algımı kaybettim, emsey var pendik kurtköy de ilk 3 ay oraya gitmiştim sonra acıbademe geçtim..muhtemelen buraları biliyosunuzdur inşallah bilen yardımcı olacak birileri çıkar gönlümüze göre anlaştığımız doktor bulmak şok önemli

Eşinizin bunlara göz yumması garip. Karımı böyle azarlayamazsın diyemiyor mu?

Grupta böyle bir konuşma geçmiş. Nuray yazan kişi galiba site derken kadınlar kulübünden bahsediyor. Grupta o kadar karşılar ki sezaryene korkmaya başladım
Eki Görüntüle 3434874
Grupta mecburi sezeryan olacak gebelerimiz var lütfen korkutma olmasın Umarım herkes kendisine en uygun doğumu yapar

sarılır sarılmaz ayy öleceksin biraz kilo al demeleri sanki zayıfları zorbalamak normalmiş gibi
Hiç bilmiyorsunuz. "Asıl sen öleceksin bu ne hal biraz az ye de kilo ver" diyeceksiniz aynen onlar gibi gülerek. Zorbalayana zorbalık yapmak iyidir, insanlığa adım atarlar.

2 sezeryanlı anne olarak şöyle diyebilirim, gerekmedikçe lütfen normal doğumu deneyin sonuna kadar.. benim maalesef tüm çabama ve doktorumun iyi niyetine rağmen acil sezeryan oldum ilk doğumumda.. sancım başladı ve çok şiddetli şekilde amaa asla açılma ilerlemedi herşeyi denedik 1-2cm i geçmedi mecburi sezeryana döndük doktorum da benim kadar üzgündü.. sancı çekmenim şöyle bir faydası oldu bebek doğum zamanını kendi belirledi ve sütüm hemen geldi, 3 yıl önceki doğumum da süreci ssvd olarak ilerlettik gün alma olayı olmadı yine kendi sancımla açılma ilerlemeyince sezeryan oldum..şöyle içim rahat yapılabilecek herşeyi yaptım

Bu yasak diye biliyorum ama yine de bir admine sorun isterseniz telegrama bir gruba davet edebilir miyim diye.

Maalesef bir de çevrenin baskısı var. Benim de kayınvalidem ilk zaman yaşın var dikkat et deyip duruyordu ki bir kere söyledin tamam yani ne diye tekrar edip duruyorsun. Herkes her şeyin farkında zaten ki ben 37 yaşındayım, 45 yaşında doğum yapan tanıdığım var. Ben de biraz zayıfım, eşime yesin, beslensin, bebek gelişmez bak falan demiş ki kontrolümde doktorum kilo almamışsın ama bebğin gelişimi iyi demişti. Aile hekimimim hemşiresi de bebeğin beslenmesi için gıdalar söyledi, onları yemeye çalışıyorum. Ben bebeğimi herkesten çok düşünüyorum. Kayınvalidemin kötü niyetli olmadığını biliyorum ama böyle strese sokucu şeyler söyleyip beni nasıl etkileyeceğini düşünmüyor.

Grupta böyle bir konuşma geçmiş. Nuray yazan kişi galiba site derken kadınlar kulübünden bahsediyor. Grupta o kadar karşılar ki sezaryene korkmaya başladım
Eki Görüntüle 3434874
Saçma sapan konuşuyorlarmış. Umarım bir annenin ya da bebeğin kanına girmezler böyle.
Doktor neyi uygun görürse odur. Kalkmış bir de dini inancı katmışlar ki aşırı sinir bozucu. Otursun evinde doğursun o zaman doktora da gerek yok. Böyle saçma şey mi olur. Doktorlara ithamlarda bulunmuş bir de ebe hanım. Yazık gerçekten. Sinir oldum ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…