Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
bence çok şanslısınız. kilo sevilecek birşey mi? çıtı pıtı bir hamile olmak ne kadar güzel. ne kadar kilo o kadar dert. ben de aman aman kilolu biri değilim ama daha zayıf olsam hoşuma giderdi. hiç üzülmeyin. onlar sizi kıskandıkları için öyle konuşuyorlar bence.

Grupta böyle bir konuşma geçmiş. Nuray yazan kişi galiba site derken kadınlar kulübünden bahsediyor. Grupta o kadar karşılar ki sezaryene korkmaya başladım
Eki Görüntüle 3434874
bence bu grubu burada tavsiye etmeyi geçin siz de bir an önce çıkıp kendinizi kurtarın. bu kadar cahilce yönlendirmeler hayati sorunlara neden olabilir. benim öz amcam kadın doğum uzmanı, işinde de oldukça başarılıdır. doğumumu başka doktor yapacak farklı şehirde olduğu için. daha önceki kontrollerimin bir kısmını kendisi yapmıştı, yapım gereği de sezaryeni önerdi. sıcak yatağından kalkma gibi bir durumu zaten yok ayrıca insan öz yeğenine riskli işlem önerir mi hiç? tabi ki doğum yöntemi en iyi doğum süreci yaklaştığında, tüm aşamaları birlikte yürüttüğünüz doktorunuzla birlikte vereceğiniz karar olursa en sağlıklısı olur ama saçma sapan sebeplerden sezaryenden ya da başka bir yöntemden korkutmak hiç aklı olan işi değil. neyse ki yıl olmuş 2024, internet çağındayız da taş devri kafasındaki tiplerin bilgileriyle yönlenmiyoruz.

Vallahi kızlar şu sürecin ne kadar stresli ve psikolojik olarak ağır bir durum olduğunu hepimiz biliyoruz. Çocuk yapması ayrı, ilk üç ay stresi ayrı, ay düştü mü yaşıyor mu stresi ayrı, ağrısı sızısı kromozom testleri gelişimi ayrı, doğum kanalına girdi mi, suyu azaldı mı ayrı, doğum süreci ayrı stres.. tüm bunları yaşarken kiloma falan laf edenleri bıçaklarım öyle diyeyim:)

Buradaki tüm anneler birer süper kahraman benim gözümde. Evladını kucağına alacak olanlar da, evlat acısı yaşayanlar da hepimiz anneyiz. Hepimiz çok güçlüyüz. Sen zayıfsın, sen kilo aldın, ay çatlak olmuş falan diyen herkes defolup gidebilirler.

Anneler yok mu önerebilecegıniz bir doktor
Istanbul Anadolu yakası anneleri az mı acaba grubumuzda
Tek doktorla ilerleme gayesindeyim dogumu da kendisi yapacak şekilde. Bu konuda kafam hiç rahat değil
Ben de o tarafa tasinacagim için doktor arayışındaydim bı kaç gündür.Medipol megaya gidiyordum ben bu hastaneyi seviyorum çok iyi sistemli güzel o yüzden karşıda da medipolle devam etmek istedim.En yakın olan da Çamlıca Medipol.Orda Zeynep elmalı diye bir doktor varmış yorumlardan falan da araştırdım herkes çok begeniyo.İnsallah orası ile devam edeceğim size yakinsa isterseniz bakabilirsiniz denersiniz en azından ben öyle yapcam

Ama bazı sıkıntılar çıkarsa anne karnında da önlem alıp tedavi edebiliyorlar yine de siz bilirsiniz. Detaylı ultrason Fetal Dnadan bile daha önemli organ gelişimi ve alınacak önlemler için
Evet ilaç kullanımı da oluyor organ gelişimi için detaylı ultrason önemli tarama yapılmasada detaylıya gidilmeli

Ben 69 kilo ile hamile kaldım. Şu an 18 haftalık hamileyim ve 76 buçuk kilo oldum. Doktor ayda en fazla bir kilo demişti: çünkü ailemde doğumdan sonra kalıcı venöz yetmezlik öyküsü var. Ananem annem teyzelerim hepsinde. Ama kendimi durduramıyorum. Yarın diyetisyene gideceğim. Ama iradem sıfır. Artık hiç kilo almasam bile yeridir yani. Ama rahatsız olana kadar yiyorum: çok yemekten çarpıntım oluyor. Zaten hamile değilken bile karnımdan dolayı hamile sanıyorlardı. Şimdi 7 aylık gibiyim. Gittikçe iştah daha çok açılır diyorlar kullandığım ilaçlar ve vitaminler de çok iştah açıyor sanırım. Benim gibi olan var mı

Merhaba kızlar mide bulantısı kusma sorunu olan var mı 20 hafta bitti daha geçmedi normal mi bilmiyorum
Benim var malesef 21+2 gün
İlaçta kullanıyorum bıraktığım anda kusmaktan icim dışıma çıkıyor
gececegine dair inancimi kaybettim heralde ben doğuma kadar böyle devam
bugün 4 kutu ilacımı alıp yine geldim eve

Sizin de yorumunuzu gördüm arayiştasiniz benim gibi :)Oncelikle hayırlı olsun yeni eviniz.
Evet iki anne yazdı bu ismi ben de takipteyim.Medipol çamlıca 25 km civarı uzaklikta bana.Normal doğum olmasa,yine de bu kadar uzak yere gitmek istemiyorum.Umarım siz memnun kalırsıniz

Ben burdan duydum büyük ihtimalle o tarafa tasinacagimiz için sanrm onunla devam edeceğim, detaylı için de şansıma buldum orda randevu, doğum da orda düşünüyorum inşallah bakalım hayırlısı
Siz baya erkenci davranmışsınız:)Bana da hastane sizi detaylı günü arayacak dediler onden bir randevu vs de ayarlamadık bilemiyorum ne olacak.Detaylı ultrason ücreti ne kadar yapıyorlar bilgi verirmisiniz

Siz baya erkenci davranmışsınız:)Bana da hastane sizi detaylı günü arayacak dediler onden bir randevu vs de ayarlamadık bilemiyorum ne olacak.Detaylı ultrason ücreti ne kadar yapıyorlar bilgi verirmisiniz
Detaylı için 4730 dediler.Yogun oluyormuş detaylı ultrason bilmiyordum ama her şeyde bir hayır var bu sayede erteledgm bsey olan doktor arayışına girdim şimdi daha iyi oldu sanki

Detaylı için 4730 dediler.Yogun oluyormuş detaylı ultrason bilmiyordum ama her şeyde bir hayır var bu sayede erteledgm bsey olan doktor arayışına girdim şimdi daha iyi oldu sanki
Hayırlı sonuçlarla neticelensin.Ben de 18+4 haftalığım. Pazartesi hastanemle bir görüşeyim.Fiyat bilgiside almadım.Central Ataşehire gidiyordum.Doktorum Kozyatağı şubesine geciş yapmış bu yüzden bir yer daha olsun ne olur ne olmaz düşüncesindeyim.Hayirli insanlarla karşılaşmak dileğiyle

Merhaba kızlar mide bulantısı kusma sorunu olan var mı 20 hafta bitti daha geçmedi normal mi bilmiyorum
Benim aşırı bulantım yok ama sabah demir ilacı içince bulanıyor. Kahvaltı yapmadan işe gittiğim için yol boyu bulanıyor sonra hafifliyor. Çok etkilemiyor. Ama çok karışık falan yersem arada bir akşamları aniden bir bulantı geliyor hemen ağzım sulanıyor tükürüğüm artıyor ve 2-3 dakika içinde kusmaya başlıyorum. Haftada bir 10 günde bir falan oluyor bu.

Ben gebelik depresyonundan hastanede yattığım halde ve bunu bildikleri halde büyük ihtimalle sezeryan olacağım dediğimde bi sürü laf sayıyorlar. Hiç psikolojimizi düşünmüyor insanlar hatta bazıları cani bebek katiliymişim gibi bakıyorlar. Sanki benim yavrumu benden çok düşünecekler. O yüzden artık bişey demiyorum. Hele bakalım erken diyorum. Doktor ne derse o diyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…