Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Anadolu yakasındayım ama buraları o kadar az biliyorum ki..hastanelerin fiyatlarını da fazla bilmiyorum bide şu pahalılıkta fiyat algımı kaybettim, emsey var pendik kurtköy de ilk 3 ay oraya gitmiştim sonra acıbademe geçtim..muhtemelen buraları biliyosunuzdur 😊 inşallah bilen yardımcı olacak birileri çıkar gönlümüze göre anlaştığımız doktor bulmak şok önemli
Teşekkür ederim iki ya da üc günü önce konuşmuştuk bu konuyu.Hastane çok fazla.Doktorda keza öyle.Ama dediğiniz gibi uyumlu doktorla ilerlemek ayrı bir durum.4 ay kaldı her ay bir hastane /doktor gorusmesi yapsam yine de amacima ulaşmak zor gibi gözüküyor:)
Umarım doktorundan memnun arkadaşlar bilgi verirler🙂

Saçma sapan konuşuyorlarmış. Umarım bir annenin ya da bebeğin kanına girmezler böyle.
Doktor neyi uygun görürse odur. Kalkmış bir de dini inancı katmışlar ki aşırı sinir bozucu. Otursun evinde doğursun o zaman doktora da gerek yok. Böyle saçma şey mi olur. Doktorlara ithamlarda bulunmuş bir de ebe hanım. Yazık gerçekten. Sinir oldum ben
Kesinlikle katılıyorum. Niye güvenelim ki yani bu kadınlara şimdi? Güvendiğin bir doktor bulursan onunla ilerlersin. Veya süreci nasıl ilerletmek istiyorsan ona göre bir doktor bulur onunla ilerlersin. Kötü niyetli insanlar tabiki vardır ama genellemek olmaz. Kişi kendisi nasıl istiyorsa karar veriyorsa o şekilde davranabilir.

Grupta böyle bir konuşma geçmiş. Nuray yazan kişi galiba site derken kadınlar kulübünden bahsediyor. Grupta o kadar karşılar ki sezaryene korkmaya başladım
Eki Görüntüle 3434874
Ben de bir eğitime katılmıştım aslında normal doğum yapabilsem onu tercih ederdim ama bizim ülkemizde onun da kolayına kaçıyorlar maalesef. Çünkü bazı doktorlar zamanı harcamak istemiyor ya suni sancı veriyor ya da kesik atıyor. Aldığım eğitimde suni sancının bebeği strese soktuğu anlattılar. Gerçekten normal doğumu destekleyen ama gerçekten normal olanı destekleyen bir doktor bulmak lazım.

ayrıca sezaryen düşünen var mı? ben eskiden sıcak bakıyordum ama grupta anne ve bebek sağlığı için normal doğumun çok daha iyi olduğu söylenip duruyor. dediklerine göre hastaneler kolaya kaçmak için herkese bahane bulup sezaryene alıyorlarmış. Aranızda daha önce sezaryen olan var mı sorun yaşadınız mı?
evet ben sezeryan olmak zorundayım cünkü daha önce ameliyat oldum miyom ameliyatı normal dogumu karsılayabilicek bir rahim duvarım yok yani benim ve bebegim sağlıgını doktorum ameliyat ederek hiçe mi saymıs oluyo okuduklarınıza göre doktor cünkü bu ameliyatı kese daha düzgün büyüyebilsin sıkıntı olmasın diye yapmıstı yani bu mantıkta doktor mesai saatlerinde canı sıkılmıs ve ameliyat etmişte oluyo attıgınız resimler biraz rahatsız edici buldum dini karıştırmaları doktorları ithamları hic hoş değil yani vebal alınıyo bunları normal dogum hakkım olsada yazardım annem 3 cocugunuda sezeryanla dünyaya getirmiş cok sükür ne annemde sezeryan oldugu için nede cocuklarında normal dogum olmadıgımız için bi sıkıntı yok yani her dogum özel ve çok güzel saglık sıkıntısı olsa doktorlar bunu bile bile neden yapsın bilmiyorum ama konusmalar beni cok rahatsız etti

evet ben sezeryan olmak zorundayım cünkü daha önce ameliyat oldum miyom ameliyatı normal dogumu karsılayabilicek bir rahim duvarım yok yani benim ve bebegim sağlıgını doktorum ameliyat ederek hiçe mi saymıs oluyo okuduklarınıza göre doktor cünkü bu ameliyatı kese daha düzgün büyüyebilsin sıkıntı olmasın diye yapmıstı yani bu mantıkta doktor mesai saatlerinde canı sıkılmıs ve ameliyat etmişte oluyo attıgınız resimler biraz rahatsız edici buldum dini karıştırmaları doktorları ithamları hic hoş değil yani vebal alınıyo bunları normal dogum hakkım olsada yazardım annem 3 cocugunuda sezeryanla dünyaya getirmiş cok sükür ne annemde sezeryan oldugu için nede cocuklarında normal dogum olmadıgımız için bi sıkıntı yok yani her dogum özel ve çok güzel saglık sıkıntısı olsa doktorlar bunu bile bile neden yapsın bilmiyorum ama konusmalar beni cok rahatsız etti
Aynen öyle, beni de çok rahatsız etti. O grupta olsam saydırır çıkardım herhalde. Kendine ebe diyen birinin doktorları bu şekilde itham etmesi, bilimden bahsederken dini karıştırması falan buram buram cahillik kokuyor. Umarım bunlara kanıp da doktoru sezeryan olmalı demesine rağmen normal doğuma diretip canı yanan kimse olmaz. Çok büyük vebal.

Merhaba kızlar benim Bi kaç gündür adet sancısı gibi sancim oluyordu idrar yolu enfeksiyonum gecmemis sanirim oyuzden erken doğuma ve dusuge sebep olabilirmiş doktor yürümeyi filan yasakladı üzgünüm 😓 Bi tane düşük önleyici iğne bide artık hergun progesteron alacakmışim ister fitil ister ağızdan al dedi. Ürolojiye gönderdi bobregim temiz çıktı ama kum dokuyormusum. Böyle kafam karışık Bi tuhafım ağladım geldim eve bizden böyle yarın 20 haftalik olcaz daha çok erken bebeğim iyi ama benim sancim oluyor arada 😓😓
Canim benim gecmis olsun neyapiyorsun kim var yaninda peki yemejklerininyapan varmi gecicimi peki

Amin. O kadar haklısın ki. Diyelim belim ağırıyor ben huzursuzlanınca eşim hemen Sena ağrı olur, çekeceksin diyor. Oysa derdim bel ağrım değil ki, bebek iyi mi, her şey yolunda mı diye düşünüp duruyorum. Gebe olduğumu bilmeden cipro antibiyotik kullanmıştım ilk gebeliğimde. 7. haftada kalbi durdu. Kayınbabam ilk olarak Sena o kiloda bebek taşıyamaz demiş. Aşırı zayıf olunca herhangi bir sorunu benden biliyorlar. Tamam belki de haklılar ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 44 kiloydum 20 haftada tıkına tıkına 54e yaklaştım ama yine herkesin ağzında o belle nasıl bebek taşıyacaksın. Ben de sağlıkla 4-5 ay daha taşıyacağım, siz de inşallah. Rabbim bize kolaylık versin
Yaaa bunu sana nasil soyluyorlar yapin demekki oyle seni neden uzuyorlar 54 kg az mi uzmeleri seni cok uzucu uuzldum

iki kere oldum. Doktor önce kasılmalarımı çok önemsemeyip bunu yazdı. Kasılmalar geçmeyince fitil verdi. iğne 500 mg progesteron içeriyor. yani haftada 500 mg progesteron almış oluyorsun. Fitil 200 mg progesteron içeriyor. günde bir kez kullanırsan haftada 1400 mg progesteron eder. Ben doktor iki kez yazmasına rağmen başta günde bir kez kullandım. şikayetlerim azalmayınca ikiye çıkardım. üç kere kullanan bile var. Progesteron hormonu kasılmalsrı azaltıyor.ç, rahmi güçlendiriyor, rahim ağzındaki koruyucu kalkanı kalınlaştırıyor. sana hem iğne hem ilaç yazdıysa kasılmalar daha hızlı geçsin diyedir. Verdiği fitil ağızdan da alınıyor ama yan etkileri oluyormuş diye fitil olarak kullanıyorum.
Bunu rahim kasilmalari icin mi veriyor doktor ben biraz hareket etsem yani gunluk hayatima baksam temizlik yok ufak tefek islerimi yapsam hemen kasilmam oluyor olmadi sali gunu kontrolum var bende isteyeyim iyi geliyorsa ve agrilari kesiyorsa benim cok siddetli degil baglar geriliyor sanki

Sorun yaşayan anneleri okuyorum da umarım hepinizin içinizi ferahlatan sonuçlar alırsınız. Gerçekten zormuş ya şu hamilelik. Ablam o kadar doğum yaptı, hiç benimle süreci paylaşmamış belki bileyemeyeceğim, anlayamayacağım için. Ya da ben süreci bilmediğim için çok sormadım yüzeysel sorular haricinde. Arkadaşlarımdan da hamile olanlar var onlarla ilgili de hep iyi haber duymak istiyorum. Buradakiler için de hep dua ediyorum, kolaylıkla, sağlıkla geçirelim hamileliğimizi, bebeklerimizi sağ salim kucaklarımıza alalım.
Bende hamileligi kendi evliligime kadar kolay zannederrdim ilgimide cekmezdi herhalde insan yasamadan anlamiyor bizim gibi hamileligi zor gecen insanlar vardi belki sormuyordum

Ama bazı sıkıntılar çıkarsa anne karnında da önlem alıp tedavi edebiliyorlar yine de siz bilirsiniz. Detaylı ultrason Fetal Dnadan bile daha önemli organ gelişimi ve alınacak önlemler için
4 lu tarama beni de korkuttu hic bu haftaya kadar endisem yooktu ama simdi okuduklarimdan sonra baya korkttum

Bu arada doktor mfk diye birinden bahsettiler. Siz tanıyor musunuz? Çok övdüler diye instagramdan baktım meğerse beni takip ediyomuş. Çok şaşırdım. Gebelikten beri boşladığım bir hesabım vardı yaklaşık 200 bin takipçim var. Şimdi yine hesaba dönesim geldi.
Yaa fenonomenmisin sen 😁evet taniyorum neyini ovuyorlar esi dogum yapti kendinik

benim kayınvalidem mesela ayrı ülkede olmasına rağmen her gün eşimle konuştuğunda sorardı ne yediğini. 1,5 ay önce vefat etti, keşke hayatta olsa da sorsa. ben hiç kötü niyet aramadım altında çünkü çok iyi bir insandı Allah rahmet eylesin. bazı kaynanalar gerçekten kötü niyetli oluyor, yaptıkları en ufak şeyin altından iyi bir şey gibi görünse de kötü bir niyet çıkabiliyor. kızımın babaannesini tanımasını çok çok isterdim.
Coknuzuldum canim basinsagolsun esin icin cok uzuldum

X