Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Benzer duyguları kalçadan progestan yaptığımda yaşadım. Yapılırken hiç ağrı olmuyordu ama 4 saat sonra inanılmaz ağrımaya başlıyordu. Birkaç gün sonra yatakta dönerken, otururken vs acı çekmeye başladım. Ovdum, hemşirenin tavsiyesi üzerine kolonyalı pamuğu üzerinde beklettim vs vs ama acılar devam etti. Göbekten olana geçersem daha düşük doz olduğu için ya yeterli olmazsa diye korktum o yüzden de dayanmaya çalıştım ama doktorum sorun olmaz diyince beş gün sonra hemen göbeğe geçtim. Şükürler olsun ki şu an göbekten prolutex yapıyorum. 🤦🏻‍♀️ Bu iğneler yapı olarak çok yağlı ve yoğun, o yüzden topaklanıyor. Tamamen topaklanma olmaması çok zor 😞 Alkollü ya da kolonyalı pamuk bekletmek, ovalamak hafifletiyor durumu azıcık.
Çok teşekkür ederim, ben de öyle yapayım😘 aynen çok yağlı olduğu için vurulurken de uzun sürüyor bu iğne bende ya da kendimi kasıyorum sanırım

Hayır ama 1 saatlik yol mesafesi var. Yakınız yani. Aslında eşin ailesi çok müdahaleci ve kontrolcü tipler olmasa aynı binada bile yaşanır. Ama bazı kaynanalar var ki başka ülkeden bile müdahale ederler. Benimki de biraz kontrolcü hatta gebelikte evi biraz boşladığım için hoşuna gitmiyor hatta sık ne yemek yaptığımı öğrenmek istiyor o yüzden menemen bile yapmış olsak arayınca eşimden başka yemek yaptığımı söylemesini istiyorum😅
Çok yorucu bi karakter ya allah kolaylık versin. Biz ailelerimizden akrabalardan falan uzaktayız çok şükür, ben de zayıfım en çok anneanne babannelerden kilo al çok zayıfsın laflarını duyardım ama hep kan değerlerim vs iyi çıktığı için önemli olan sağlık diyip susturuyodum. Hamile olduğumdan beri sadece kendi ailelerimizle 1 kere bir araya geldik diğer akrabalar hiç görmedi hatta baba tarafımın hala haberi bile yok 😅 arada bir telefonla görüşmek yetiyo iyiyim bebek de iyi çok şükür diyorum kimse görmediği için yargılayan da olmuyo, eminim görüşüyo olsak binbir türlü ses çıkar her kafadan. Sen de öyle yani sağlıklıysanız onun kilo al laflarına kulak asma, zaten 10 kilo almışsın maşallah, doktor kilon normal, bebek iyi diyo falan dersin

Hayır ama 1 saatlik yol mesafesi var. Yakınız yani. Aslında eşin ailesi çok müdahaleci ve kontrolcü tipler olmasa aynı binada bile yaşanır. Ama bazı kaynanalar var ki başka ülkeden bile müdahale ederler. Benimki de biraz kontrolcü hatta gebelikte evi biraz boşladığım için hoşuna gitmiyor hatta sık ne yemek yaptığımı öğrenmek istiyor o yüzden menemen bile yapmış olsak arayınca eşimden başka yemek yaptığımı söylemesini istiyorum😅
benim kayınvalidem mesela ayrı ülkede olmasına rağmen her gün eşimle konuştuğunda sorardı ne yediğini. 1,5 ay önce vefat etti, keşke hayatta olsa da sorsa. ben hiç kötü niyet aramadım altında çünkü çok iyi bir insandı Allah rahmet eylesin. bazı kaynanalar gerçekten kötü niyetli oluyor, yaptıkları en ufak şeyin altından iyi bir şey gibi görünse de kötü bir niyet çıkabiliyor. kızımın babaannesini tanımasını çok çok isterdim.

benim kayınvalidem mesela ayrı ülkede olmasına rağmen her gün eşimle konuştuğunda sorardı ne yediğini. 1,5 ay önce vefat etti, keşke hayatta olsa da sorsa. ben hiç kötü niyet aramadım altında çünkü çok iyi bir insandı Allah rahmet eylesin. bazı kaynanalar gerçekten kötü niyetli oluyor, yaptıkları en ufak şeyin altından iyi bir şey gibi görünse de kötü bir niyet çıkabiliyor. kızımın babaannesini tanımasını çok çok isterdim.
mekanı cennet olsun inşallah. açıkçası ben kaynanamdan biraz çekiyorum ama sonra ben de oğlumu kıskanmaz mıydım acaba diye düşünüyorum. Bilmiyorum belki de kıskanırdım ama bazen kıskansak, sinirlensek bile kendimizi tutmamız gerek. Örneğin depremden sonra bizim evimizde kaldı 2 ay. o esnada doğum günümü kutlamasına izin vermedi. Soranlara cevap olarak da benim doğum günüm de hiç kutlanmadı dedi. Eşimi doldurup kavga etmemize neden oluyordu. Ben ağlayınca benim eşim de kaynanam bizdeyken bana yapıyordu diyodu. Ne yaşadıysak yaşatmalıyız mantığında bazıları. Ya da eşimin yanında bilerek azarlıyor ve sonra eşim gidince gönlümü alıyor.

Bu arada doktor mfk diye birinden bahsettiler. Siz tanıyor musunuz? Çok övdüler diye instagramdan baktım meğerse beni takip ediyomuş. Çok şaşırdım. Gebelikten beri boşladığım bir hesabım vardı yaklaşık 200 bin takipçim var. Şimdi yine hesaba dönesim geldi.
Burdan insta adresi vermenin bi mahsuru var mıdır bilmiyorum ama hesabınız nedir😅

mekanı cennet olsun inşallah. açıkçası ben kaynanamdan biraz çekiyorum ama sonra ben de oğlumu kıskanmaz mıydım acaba diye düşünüyorum. Bilmiyorum belki de kıskanırdım ama bazen kıskansak, sinirlensek bile kendimizi tutmamız gerek. Örneğin depremden sonra bizim evimizde kaldı 2 ay. o esnada doğum günümü kutlamasına izin vermedi. Soranlara cevap olarak da benim doğum günüm de hiç kutlanmadı dedi. Eşimi doldurup kavga etmemize neden oluyordu. Ben ağlayınca benim eşim de kaynanam bizdeyken bana yapıyordu diyodu. Ne yaşadıysak yaşatmalıyız mantığında bazıları. Ya da eşimin yanında bilerek azarlıyor ve sonra eşim gidince gönlümü alıyor.
Allah sabır versin zor durumlar. bana da yapıldı, biz böyle gördük mantığı çok tehlikeli gerçekten. halbuki kendisi üzülmüş, neyin ne kadar kırıcı olduğunu biliyor. daha da dikkat etmesi gerekirken...

Selam herkese, tasinacagimizdan dolayı yeni doktor ve hastane arayisindayim.Camlica medipolde Zeynep elmalı diye birini gördüm bu ismi burda mı duydum ben onu soracaktım giden var mı o doktora

Amin. O kadar haklısın ki. Diyelim belim ağırıyor ben huzursuzlanınca eşim hemen Sena ağrı olur, çekeceksin diyor. Oysa derdim bel ağrım değil ki, bebek iyi mi, her şey yolunda mı diye düşünüp duruyorum. Gebe olduğumu bilmeden cipro antibiyotik kullanmıştım ilk gebeliğimde. 7. haftada kalbi durdu. Kayınbabam ilk olarak Sena o kiloda bebek taşıyamaz demiş. Aşırı zayıf olunca herhangi bir sorunu benden biliyorlar. Tamam belki de haklılar ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 44 kiloydum 20 haftada tıkına tıkına 54e yaklaştım ama yine herkesin ağzında o belle nasıl bebek taşıyacaksın. Ben de sağlıkla 4-5 ay daha taşıyacağım, siz de inşallah. Rabbim bize kolaylık versin
1717067749917.png

Canım daha geçen gün arkadaşımla konuştum 42 kiloyla hamile kalmış şuan çocuğu 4 yaşında, tombalak bi de çok tatlı 🤗 İnsanlar bazen saçmalıyo sen onlara bakma. Kayınbabalar filan nerden bilirmiş bu konuları, kayinvalideler bitti onlar mı başladı aman bi dursunlar😁

Eki Görüntüle 3434836
Canım daha geçen gün arkadaşımla konuştum 42 kiloyla hamile kalmış şuan çocuğu 4 yaşında, tombalak bi de çok tatlı 🤗 İnsanlar bazen saçmalıyo sen onlara bakma. Kayınbabalar filan nerden bilirmiş bu konuları, kayinvalideler bitti onlar mı başladı aman bi dursunlar😁
ya evet bana da kaynanam "baban o kiloyla bebek taşıyamaz dedi" deyince 7 haftalık bebeği niye taşıyamiym dedim🥲 beni biraz daha rahatlattın teşekkür ederim❤️ inşallah zayıf olduğum için taşıyamayacağımı düşünenler yanılır da siz de ben de sağlıka vaktinde doğururuz

Selam herkese, tasinacagimizdan dolayı yeni doktor ve hastane arayisindayim.Camlica medipolde Zeynep elmalı diye birini gördüm bu ismi burda mı duydum ben onu soracaktım giden var mı o doktora
Burada giden bir kaç arkadaş var sanırım. Ben kayıt açtırmak için 1 defa gittim kendisine gayet profesyonel bir doktor sadece çok tercih edildiği için yoğun bir doktor

Burada giden bir kaç arkadaş var sanırım. Ben kayıt açtırmak için 1 defa gittim kendisine gayet profesyonel bir doktor sadece çok tercih edildiği için yoğun bir doktor
Ya detaylı ultrason için randevu bulamadım, sonra dedim zaten taşınacagiz en azından kadın doğum doktorunu da değiştireyim aynı hastanede olsun diye bakmıştım ismi tanıdık geldi burdan duymusum demekki.

ilaç çok ağır bir ilaç. eşim sağlıkçı ve bana iğneyi yapmadan önce canın çok acıyacak dedi. yaptıktan sonra da eliyle o bölgeyi ovdu ki yayılsın. yaymaya çalışıyorum çünkü ilaç çok sıvı değil dedi. sen iğneyi nerede vuruluyorsun bilmiyorum ama enjeksiyondan sonra ovalayabilirsin. bu arada benim de karnım özellikle ayaktayken taş gibi artık normal olduğunu kabullendim
İğneyi özel bir hastanenin aciline gidip yaptırıyorum ama dediğinizi uygulayacağım. İlk hamilelğimde progestan yaptırmıştım sanki bu daha ağır gbi geliyor. Çok teşekkür ederim

Amin. O kadar haklısın ki. Diyelim belim ağırıyor ben huzursuzlanınca eşim hemen Sena ağrı olur, çekeceksin diyor. Oysa derdim bel ağrım değil ki, bebek iyi mi, her şey yolunda mı diye düşünüp duruyorum. Gebe olduğumu bilmeden cipro antibiyotik kullanmıştım ilk gebeliğimde. 7. haftada kalbi durdu. Kayınbabam ilk olarak Sena o kiloda bebek taşıyamaz demiş. Aşırı zayıf olunca herhangi bir sorunu benden biliyorlar. Tamam belki de haklılar ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. 44 kiloydum 20 haftada tıkına tıkına 54e yaklaştım ama yine herkesin ağzında o belle nasıl bebek taşıyacaksın. Ben de sağlıkla 4-5 ay daha taşıyacağım, siz de inşallah. Rabbim bize kolaylık versin
Yine kilo alabilmişsin iyi. Ben 2 kilo aldım sadece. Bebek daha 200 gram sadece zaten. Kilosu yerinde olsunda başka bişey istemem. İnsanlar korkutmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sanki zayıf kadınlar bilmem neler doğum yapmıyor. İnşallah sağlıcakla büyürler 🙏

seni o kadar iyi anlıyorum ki :KK43: ben zaten zayıflığı kendim seçmedim. bazen kısa kollu kıyafetlerle aynaya bile bakamıyordum. o kadar zorbalıyorlar ki bizi. kadın bana diyor ki kilo al da insana benze. bence 8 kilo alman da fayda etmemiştir çünkü ben de 10 kiloya yakın aldım ama hâlâ duyduğum tek şey bebeği düzgün besleyebiliyor musun acaba Sena
Ah seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bu kilo muhabbetine önceden çok takıntılıydım büyüdükçe bıraktım artık insanları pek sallamıyorum aynı zamanda insan sevmez biride oldum. Çünkü sıcakkanlı yaklaşıp “ayyy ne zayıfsın” lafını duyunca direk moral olarak çöküyordum. O yüzden soğuk birine dönüştüm sanırım artık 🤷‍♀️😌

Yine kilo alabilmişsin iyi. Ben 2 kilo aldım sadece. Bebek daha 200 gram sadece zaten. Kilosu yerinde olsunda başka bişey istemem. İnsanlar korkutmaktan başka bir işe yaramıyorlar. Sanki zayıf kadınlar bilmem neler doğum yapmıyor. İnşallah sağlıcakla büyürler 🙏
inan ki beynimiz çok müthiş bir yaratılışa sahip. bizim ne kadar kilo almamız gerektiğini bile biliyor belki sana ilk trimesterda sadece 2 kilo almak yeterliydi. ben cidden güçsüzdüm o yüzden yıllardır 47ye bile çıkamayan ben bir anda 50leri gördüm. inşallah bebekler de biz de sağlıkla atlatırız bu süreci ve onların korkutmaları boşa çıkar

Ah seni o kadar iyi anlıyorum ki. Bu kilo muhabbetine önceden çok takıntılıydım büyüdükçe bıraktım artık insanları pek sallamıyorum aynı zamanda insan sevmez biride oldum. Çünkü sıcakkanlı yaklaşıp “ayyy ne zayıfsın” lafını duyunca direk moral olarak çöküyordum. O yüzden soğuk birine dönüştüm sanırım artık 🤷‍♀️😌
sarılır sarılmaz ayy öleceksin biraz kilo al demeleri🥲 sanki zayıfları zorbalamak normalmiş gibi

X