Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar bişi sorucam benim bebeğimin cinsiyeti belli olmadı kendini göstermedi haziran 10da detaylı ultrasonum var inşaallah orada görürüm ama eğer bebeği solda hissediyorsan kız sağda hissediyorsan erkek diyorlar bebeği erkek yada kız olanlar bunu farkettimiler acaba ??
Yok ya sağda da solda hissediyorum kızımı hiç ilgisi yok

ben de detaylı baktırmayacağım hastalık da şifa da Allah'tan. doktor bi şey söylese kalan 4 ayım zehir olacak stres de bebeğe çok zararlı.
Ama bazı sıkıntılar çıkarsa anne karnında da önlem alıp tedavi edebiliyorlar yine de siz bilirsiniz. Detaylı ultrason Fetal Dnadan bile daha önemli organ gelişimi ve alınacak önlemler için

seni o kadar iyi anlıyorum ki :KK43: ben zaten zayıflığı kendim seçmedim. bazen kısa kollu kıyafetlerle aynaya bile bakamıyordum. o kadar zorbalıyorlar ki bizi. kadın bana diyor ki kilo al da insana benze. bence 8 kilo alman da fayda etmemiştir çünkü ben de 10 kiloya yakın aldım ama hâlâ duyduğum tek şey bebeği düzgün besleyebiliyor musun acaba Sena
İnsanlıktan ne anlıyor acaba o kadın? Evet evet etmedi almamışsın hiç anlaşılmıyor saçmalama diyorlar 😂 Ya nasıl anlaşılmıyor hiçbir giysim olmuyor, 65 kilo oldum 😂 Üstelik bizde genetik bu durum. Yani baba tarafımız zayıf ve uzun boylu. Erkek kardeşim de benim gibi ama o zorbalanmıyor çünkü erkek 😅

Ama bazı sıkıntılar çıkarsa anne karnında da önlem alıp tedavi edebiliyorlar yine de siz bilirsiniz. Detaylı ultrason Fetal Dnadan bile daha önemli organ gelişimi ve alınacak önlemler için
aslında bir ara doktor araştırıyordum. Sonra doktorum biz zaten inceliyoruz ama perinatoloji parmaklarına kadar bile bakıyor dedi. O yüzden karar değiştirdik ama doktorum herhangi bir sorun belirtisinde direkt yönlendireceğini söyledi. İnşallah sorun çıkmaz da sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz

İnsanlıktan ne anlıyor acaba o kadın? Evet evet etmedi almamışsın hiç anlaşılmıyor saçmalama diyorlar 😂 Ya nasıl anlaşılmıyor hiçbir giysim olmuyor, 65 kilo oldum 😂 Üstelik bizde genetik bu durum. Yani baba tarafımız zayıf ve uzun boylu. Erkek kardeşim de benim gibi ama o zorbalanmıyor çünkü erkek 😅
benim de 2 kaynım o kadar zayıf ki 😅 kaynanam onlara konuşmaz ama bana konuşur. Göbeğim bu hâle gelmiş diyor ki daha yeni normale dönmüşsün. Bilerek mi yapıyorlar anlamadım 🥲

Eklentiler

• 545D63B6-0988-479A-B12E-85C4690C46DA.jpeg
    545D63B6-0988-479A-B12E-85C4690C46DA.jpeg
    194,8 KB · Görüntüleme: 93
aslında bir ara doktor araştırıyordum. Sonra doktorum biz zaten inceliyoruz ama perinatoloji parmaklarına kadar bile bakıyor dedi. O yüzden karar değiştirdik ama doktorum herhangi bir sorun belirtisinde direkt yönlendireceğini söyledi. İnşallah sorun çıkmaz da sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz
Aa tabi o ayrı kendisi bakabiliyorsa. Bilmediğimiz türlü türlü şeyler çıkıyor gerçekten önlem alabililiyorlar. Umarım hiç bir şey çıkmaz ve hepimizin sağlıklı bebişleri olur 🙏🏼🙏🏼 🌸

benim de 2 kaynım o kadar zayıf ki 😅 kaynanam onlara konuşmaz ama bana konuşur. Göbeğim bu hâle gelmiş diyor ki daha yeni normale dönmüşsün. Bilerek mi yapıyorlar anlamadım 🥲
İçtenlikle söylüyorum ki çok güzel görünüyorsun 🌷 Hiç öyle problemli bir kilo yok ortada, neyin kafasını yaşamışlar bilemedim 😂
Sen ve bebeğin iyi olun, sağlıklı olun da onlar ne düşünüyorsa düşünsün artık.

İçtenlikle söylüyorum ki çok güzel görünüyorsun 🌷 Hiç öyle problemli bir kilo yok ortada, neyin kafasını yaşamışlar bilemedim 😂
Sen ve bebeğin iyi olun, sağlıklı olun da onlar ne düşünüyorsa düşünsün artık.
amin hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız bebişleri inşallah🥹 dediğim gibi 10 kilo aldım hâlâ göğüsler biraz küçük ama sorun değil doğumdan sonra 50lerden aşağı düşmem inşallah

diyelim ki bebek sağa tekme atıyor sonra bazen içim gidiyor gibi oluyor sonra bakıyorum meğer bebek yer değiştirmiş ve artık tekmeleri solda. yani zaten dönüyorlar ve yer değiştiriyorlar. o hurafelerin hiçbirine inanmamaya karar verdim hatta ultrasona bile inanmıyorum🥲 doktor iki kere kız iki kere erkek dedi
😂😂çok doğru banada erkek dedi eğer kordonu değilse diye ama tam net olana kadar belli değil yinede dedi herkes baskı yapıyor sen anlarsın yok soldaysa kız olur sağdaysa erkek olur gibi konuşmalar saçma sapan annelerin aklını karıştıran şeyler işte

😂😂çok doğru banada erkek dedi eğer kordonu değilse diye ama tam net olana kadar belli değil yinede dedi herkes baskı yapıyor sen anlarsın yok soldaysa kız olur sağdaysa erkek olur gibi konuşmalar saçma sapan annelerin aklını karıştıran şeyler işte
biri diyor tatlı aşeriyorsan erkektir diğeri diyor kızdır yani böyle şeylere bakmak eğlenceli ama gerçeklik payı yok maalesef😂

Gittim sabah ama öğleden sonra bakacaklarmis o zman yine gideceğim
Öğleden sonra iyi haberlerinizi bekliyoruz :KK200:

En yakın arkadaşımın da kalbi delik demişler detaylıda bebeğine, doğduğunda da çok önemli boyutta değil demişler
6 ay sonra kardiyoloji kontrolünde deliğin tamamen kapandığını söylemişler
maşallah 10 yaşında gayet sağlıklı

sizin de bu kadarla kalacağını umuyorum, dualarımız sizinle :KK200:

biri diyor tatlı aşeriyorsan erkektir diğeri diyor kızdır yani böyle şeylere bakmak eğlenceli ama gerçeklik payı yok maalesef😂
yarınlar yokmuşcasına erik yedim hala daha yiyorum herkes ayy ekşi kız dedi 5 hafta boyunca ee ekşi yedin kız tabi ehehhe moduydu cumartesi erkek oldugunu ögrendik diyen herkese ee diyorum ekşi yedim ama erkekmiş oluyo bazen böyle seyler diyolar asla urafe yanlıslık payı var denmiyoo

Aynı şehirde mi yaşıyosunuz eşinin ailesiyle
Hayır ama 1 saatlik yol mesafesi var. Yakınız yani. Aslında eşin ailesi çok müdahaleci ve kontrolcü tipler olmasa aynı binada bile yaşanır. Ama bazı kaynanalar var ki başka ülkeden bile müdahale ederler. Benimki de biraz kontrolcü hatta gebelikte evi biraz boşladığım için hoşuna gitmiyor hatta sık ne yemek yaptığımı öğrenmek istiyor o yüzden menemen bile yapmış olsak arayınca eşimden başka yemek yaptığımı söylemesini istiyorum😅

Bu arada doktor mfk diye birinden bahsettiler. Siz tanıyor musunuz? Çok övdüler diye instagramdan baktım meğerse beni takip ediyomuş. Çok şaşırdım. Gebelikten beri boşladığım bir hesabım vardı yaklaşık 200 bin takipçim var. Şimdi yine hesaba dönesim geldi.

X