Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım tedirginliğini anlıyorum ama umut ediyorum ki bebeğin saglıklı. Sonuçta o bir teşhis testi değil tarama testi riski gösteriyor sadece sen de tecrubelisin biliyorsun. Ense kalınlığı ölçtü mü doktor

Endişelenmeyin, inşallah olumsuz bir şey değildir de normalde şekeri olmayan insanlarda gebelik şekeri çıkabiliyor. 24. Hafta kontrolünde bakılacak benimkine de. İçinizi rahat tutun❤️

Perinatolojiden geldim 4lü tarama sonucum için yüksek riskli dedi muayenede sadece yüzüne bakınca tahmin edebilirlermiş oda yüzünü arkaya doğru gömmüş uğraştı doktor göstermedi o yüzden tahmin bile edemedi ama test sonucumdan dolayı amniyosentez şart dedi bende istemedim imza attım çıktım yarın randevum var doktoruma söyleyeceğim fetal dna testi yaptırıcam o da öğrenmek için down sendromu olsa da olmasa da benim bebeğim ve vazgeçecek değilim

Benim bebişin bağırsaklarında var demişti doktor 2hafta önce dün başka doktora gittim. O geçmiş ama kalpte gördü bu sefer de. O yüzden sormak istedim
Merhaba benim bebeğimde hem kalpte parlaklık hemde beyninde koloid pleksus kisti göründü bizde iki belirti çıkınca korkup fetal dna yaptırdık ama çok şükür temiz çıktı. Bunlar çoğu bebekte görülebilen şeyler olduğu için riski olmuyor down için. Benim çevremde çok doktor var hepsine tek tek danıştığımda aslında çoğu bebekte olduğunu kontrollerin 3-4 haftada bir olduğu için o aralıkta yok olduğunu söylemişlerdi. Ki bizinkide 2 hafta sonraki kontrolde kayboldu. O yüzden hiç kafanıza takmayın 🥰. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ☺️

Merhaba arkadaşlar öğretmenim 21.haftadayım ve yeni dönem başladığında 35.haftada olacağım izin konusu nasıl olacak ne kadar izin alabileceğim yaz tatiline denk gelen zamanları devredebilecek miyim benim gibi aynı durumda oln varsa yazmak istedim ☺️

Merhaba arkadaşlar öğretmenim 21.haftadayım ve yeni dönem başladığında 35.haftada olacağım izin konusu nasıl olacak ne kadar izin alabileceğim yaz tatiline denk gelen zamanları devredebilecek miyim benim gibi aynı durumda oln varsa yazmak istedim ☺️
Merhaba ben de öğretmenim 18 haftadayım maalesef yaz tatiline gelen izinler devrolmuyor kullanmış sayılıyor benimde 2 Eylül haftası 32. Haftam olacak inşallah, çalışabilirsem 4 hafta çalışıp izne ayrılmayı düşünüyorum bu şekilde yaptığımda hiç izin kaybı olmadan 1. Dönemi kapatabiliyorum.

kızlar göğüslerim çatladı yazmışsınız ama benim daha büyümedi bile. eskisinin 2/3ü kadar büyüdü evet ama yine de küçücük :KK43: zaten aşırı zayıfım göğüslerim de yok denecek kadar küçüktü. Nolacak hiç bilmiyorum inşallah süt dolar
hiç merak etme meme boyutuyla süt alakasız🙏🏻

Merhaba ben de öğretmenim 18 haftadayım maalesef yaz tatiline gelen izinler devrolmuyor kullanmış sayılıyor benimde 2 Eylül haftası 32. Haftam olacak inşallah, çalışabilirsem 4 hafta çalışıp izne ayrılmayı düşünüyorum bu şekilde yaptığımda hiç izin kaybı olmadan 1. Dönemi kapatabiliyorum.
Ayy çok güzel denk gelmiş sizin benim o zaman ilk dönem biraz erken başlamam gerekiyor 😢 inşallah heyet raporu alabilirim 🙏🏻

Merhaba doktorumun ismini görünce yazmak istedim 🥰. Ben ahmet beye takipliyim ve bu cımartesi detaylım olucak kendisine. Çok iyi bir doktordur kendisi ben hemşire olduğum için o hastanede tanıdıklarım vardı kendisini sorduğumda onlardanda iyi yorumlar duydum. Gönül rahatlığıyla gidebilirsiniz 🥰
Yaaa çok sevindim 🙏heycanli bi muayne olucak guler yuzlu bir doktor olmasi cok onemli cok tesekkurler😇

Merhaba benim bebeğimde hem kalpte parlaklık hemde beyninde koloid pleksus kisti göründü bizde iki belirti çıkınca korkup fetal dna yaptırdık ama çok şükür temiz çıktı. Bunlar çoğu bebekte görülebilen şeyler olduğu için riski olmuyor down için. Benim çevremde çok doktor var hepsine tek tek danıştığımda aslında çoğu bebekte olduğunu kontrollerin 3-4 haftada bir olduğu için o aralıkta yok olduğunu söylemişlerdi. Ki bizinkide 2 hafta sonraki kontrolde kayboldu. O yüzden hiç kafanıza takmayın 🥰. Biraz uzun oldu kusura bakmayın ☺️
Çoook teşekkür ederim yorumunuz için 🤗😍

Sizde mi ahmet beye gidiceksiniz🥰. Ben çok memnunum. Biraz pimpirikli birisi olmama rağmen çok anlayışla karşılıyor beni. Her kontrolde herşeyine bakıp söylüyor bizede anlatıyor. ☺️
Ben salih hocaya gidiyorum 😊detayli ultrason icin ahmet hocaya yonlendirdi. Ilk gebeligimde doktorum perinatolg olduğu için detayli ultrasonuda kendi doktorum yapmisti ama simdi hoc tanimadigim bir doktora bu kadar heycanli bir muayne de gitmek biraz geriyo beni😬konuskanmidir kendisi😆konusarak alsin heycanimi istoyorum😂

Ben salih hocaya gidiyorum 😊detayli ultrason icin ahmet hocaya yonlendirdi. Ilk gebeligimde doktorum perinatolg olduğu için detayli ultrasonuda kendi doktorum yapmisti ama simdi hoc tanimadigim bir doktora bu kadar heycanli bir muayne de gitmek biraz geriyo beni😬konuskanmidir kendisi😆konusarak alsin heycanimi istoyorum😂
Çok sakin bi doktor. Konuşkan evet şaka yapıyor genelde 🥰. Hemşireside çok tatlı. Birde cihazı çok gelişmiş çok güzel fotoğraflar veriyor. Normal muayenede bile herşeyine bakıyor. Her baktığı organın bilgisini veriyor. Ne zaman gidiceksiniz? Ben cumartesi gideceğim kısmetse. 🥰♥️

Ben sormuştum canım çok yoruyorsun kendini demekki dinlen öyle olunca dedi ama tatmin olmadım çünkü bugün iş yerinde çok yorulmadım. Perşembe dr un ne diyecek beni de etiketler misin canım
Tabiki canım söylerim mutlaka sanada yorulunca değildir çünkü oturduktan sonra kalkınca oluyor benimki ya da yatıp kalktığımda yorulunca direk bel kitleniyor 😀

Perinatolojiden geldim 4lü tarama sonucum için yüksek riskli dedi muayenede sadece yüzüne bakınca tahmin edebilirlermiş oda yüzünü arkaya doğru gömmüş uğraştı doktor göstermedi o yüzden tahmin bile edemedi ama test sonucumdan dolayı amniyosentez şart dedi bende istemedim imza attım çıktım yarın randevum var doktoruma söyleyeceğim fetal dna testi yaptırıcam o da öğrenmek için down sendromu olsa da olmasa da benim bebeğim ve vazgeçecek değilim
Başka bir sıkıntı yoksa bence temiz gelicek sonucun ama için rahat eder fetali yaptırınca başımızın üzerinde yerleri var bebeklerimizin Rabbime emanetler

Sanlisiniz ki iki haftada kaybolmuş benim önceki gebeligimde de vardı koroid pleksus kistleri iki tarafta da büyüktü baya ama 3 ayda anca geçti çok zor bir surecti ama şimdi daha çok duyuyirum o zaman kimseden duymamıştım geçer diye ve korkmuştum 😊

Çok sakin bi doktor. Konuşkan evet şaka yapıyor genelde 🥰. Hemşireside çok tatlı. Birde cihazı çok gelişmiş çok güzel fotoğraflar veriyor. Normal muayenede bile herşeyine bakıyor. Her baktığı organın bilgisini veriyor. Ne zaman gidiceksiniz? Ben cumartesi gideceğim kısmetse. 🥰♥️
Ay cok sevindim🙏 benim 8 haziranda bayram oncesine alalim dediki 21+4 olucam sizin kacinci hafta

Aybars var benim çevremde o yüzden ben Barlas'ı tercih ettim 😁 Aybarsta çok güzel gerçekten ❣️❣ Kıvanç Oğuz çok asil ❣️❣️
Kivanc oguz guzel mi barlas da cok guzel tek tek butun erkek isimlerine baktim ozellikle anlamlari olanlara barlas da var listemde

Eklentiler

• Screenshot_20240528_185940_Samsung Notes.jpg
    Screenshot_20240528_185940_Samsung Notes.jpg
    26 KB · Görüntüleme: 40
eşimi uzaktan gören bile çok seviyor, şeytan tüyü var adamda :KK70: şu ana kadar eşimle ilgili olumsuz bir fikre kapılan tek kişi olmadı, aksine herkes ilk görüşte çok seviyor. bir de yabancı olduğu için daha da bir sempatik geliyor sanırım. annemin kötü niyetle söylediğini ben de düşünmüyorum tabi ama işte kalp bu kırılıyor elde olmadan. şu an uyandı minik farem tekmeliyor, bütün dertleri unutturuyor :anneadayı:
Nereli esin merak ettim turkceyi ogrendi ozaman anlasiyor baya baksana sizinkilerle sevmeleri daha guzel ben esimi yillarca kabullendirene kadar canim cikti esim mesefali ve gereksiz samimiyet sevmiyor birdr az konusuyor 7 yilin sonunda herkes esimin iyi insna oldugina inandi ve ben artik onu anlatmak biktim zaten

X