Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ben de çok rüya görüyorum ama hep zaten çok görürdüm ben. Gecen hafta esimle uyandık ikimizin de bir ayağında kına yakılıydı sebebini anlamadık hiç yıkadık sildik gecmedi 3 4 gun kaldi
Burada konuyu ruhani varlıklara bağlayıp yapılan yorumlara bakıp korkmayın lütfen. Bir çeşit mantar bu, bilimsel açıklaması var yani. Zaten büyülü, cinli, muskalı, hocalı yorumlar ve konular yasak.

Eskiden insanlar ha deyince doktora gidemedikleri için her şeye ruhani bir sebep bulmuşlar. Günümüz gençlerinin hala o kafada olması üzücü. Lütfen bu yorumlara itibar etmeyin.

Kızlar çok komik bir şey anlatacağım.
bayram tatilini bana 2 saatlik uzaklıkta oturan annemde, ailemle birlikte geçirdim. dün akşam eşimle evimize doğru yola çıkmak üzere çantamı toparlarken bu evden gitme fikri bana kendimi o kadar kötü hissettirdi ki asla önünü alamadığım şekilde ağladım. o kadar çok ağladım ki yan dairede oturan ablam bile "ne oldu?!!" diye kapıya geldi. önceleri beni teselli etmeye çalışan annem ve eşim zaman geçtikçe ağlayışımla başa çıkamayıp gülmeye başladılar. ben de icinde bulunduğum durumun saçmalığını idrak ettiğimde gülüyor, aynı zamanda saçma bir şey yaptığım için de daha cok ağlıyordum çünkü normal sartlarda asla cok ağlayan, duygusal biri degilim. gerçekten içim dışıma çıkana kadar hemen hemen 2 saat boyunca siddetli sekilde ağladım. sonuc olarak eşim beni yeniden annemlerde bırakarak eve döndü. dün geceyi düşündükçe biraz utanıyorum. Hamilelik beni duygusal yönden etkilemedi diye düşünürken bu durumu yaşadım. Gerçekten benim icin cok degisikti. Hala basim agriyor :))

Yok ben cok oldu alali zaten ustune iste fetali istedi ya onu bekliyorum ben ,iste benimki sgk ile anlasmasi yok ama medilife bunyesinde nasil oluyor anlamiyorum muayane ucreti diger doktorlara gore daha pahali zaten,ben sonuclari elden aldim gidip email atmadilar sistemede dusmedi zaten enabiza hic bir seyim dusmuyor doktorumla ilgili ozel gozukuyor anlayamadim nasil anlasma yapmislar medilife ta
Senin fetal dna yurt dışına mı gönderildi ?

Bende öyle düşünüyordum ama başıma gelince biraz araştırdım Kuran'da sübyan isminin geçtiği yerler var tabiki muska yaptırın rahat olun değil ben tüm tıbbi tedavimi gördüm ama onu da yapayım dedim
İnanç meselesi gerçekten. Bir önceki yorum içinde güldüm Allah affetsin. Hakkınızda hayırlısı. Ben dalga geçmek için gülmüyorum da biz çok küçükken kuran yakan kız videosu falan vardı aklıma o geldi. Gerçekten kusura bakmayın ama istemsizce kahkahalar atıyorum. Allah sonumuzu hayır etsin sanırım hamilelik hormonu 🤣

İnanç meselesi gerçekten. Bir önceki yorum içinde güldüm Allah affetsin. Hakkınızda hayırlısı. Ben dalga geçmek için gülmüyorum da biz çok küçükken kuran yakan kız videosu falan vardı aklıma o geldi. Gerçekten kusura bakmayın ama istemsizce kahkahalar atıyorum. Allah sonumuzu hayır etsin sanırım hamilelik hormonu 🤣
Ya bu biraz şey gibi işte isteyen inanır isteyen inanmaz bu tarz şeylerin çoğuna inanmam hatta aşırı sorgularım ama ne bilim düşüklerden sonra bı umut diyor sanırım insan. 😂 Emin ol bende gülüyorum herşey Allah'tan diyorum bunu da biliyorum ama insan her şeyde bir umut arayacak hale geliyormuş 😂

Burada konuyu ruhani varlıklara bağlayıp yapılan yorumlara bakıp korkmayın lütfen. Bir çeşit mantar bu, bilimsel açıklaması var yani. Zaten büyülü, cinli, muskalı, hocalı yorumlar ve konular yasak.

Eskiden insanlar ha deyince doktora gidemedikleri için her şeye ruhani bir sebep bulmuşlar. Günümüz gençlerinin hala o kafada olması üzücü. Lütfen bu yorumlara itibar etmeyin.
Tesekkur ederim 💐💐

Kuzum sübyanla kına yakılması çok farklı şeyler aslında benim 2. Hamileliğimde olmuştu haberci gibi sayarlar kimisi uykunuzda cinlerin düğününe katıldığınızı söyler kimisi müjde gelecek der mesela kuzenim hamileyken eline kına yakılmıştı sonra kızı olacağını öğrendi bunda korkacağınız hiç birşey yok içinizi ferah tutun sübyan çok farklı birşey 3 tür sübyan olduğu söylenir biri normal sübyan etkisi yoktur sadece sizden çocuğa geçer ve çok huzursuz bir çocuğunuz olur derler 2. Si unlu sübyan hamile kalırsın ama çocuk tutunamaz düşer bana bakıldı bende olduğu söyledi bu hamileliğimde muska kullanıyorum 3. Sü ise kara sübyan o da kişinin hiç hamile kalmamasını sağlar derler bu sübyan insan ırkı üremesin ve Müslümanlık yayılmasını diye musallat olan birşey olarak söylenir. Kına ve sübyan çok farklı kına seni hiç korkutmasın
Tesekkur ederim canim 💐

Ya bu biraz şey gibi işte isteyen inanır isteyen inanmaz bu tarz şeylerin çoğuna inanmam hatta aşırı sorgularım ama ne bilim düşüklerden sonra bı umut diyor sanırım insan. 😂 Emin ol bende gülüyorum herşey Allah'tan diyorum bunu da biliyorum ama insan her şeyde bir umut arayacak hale geliyormuş 😂
Kesinlikle artik bjr zaman sonra herseye umut bagliyorsun kolay hamile kalamadigin zamanlarda oluyor bu duygu yine de maneviyat guzel asiriya kacmadan bilimden uzaklasmadan maneviyatinda huzurla cok ilgisi var psikolojiyle bu surecte kime ne iyi geliyorsa onu yapsin hurufe gordugumuz onun icin bedenen ruhen rahatlatiyorsa kesinlikle hapsin bence

Hanımlar hepinize sağlıklı doğumlar dilerim 🙏 Ramazan bayramınızı da kutluyorum😊
Ümmü sübyan, büyü, cin vb içerikli konu ve mesajlar yasak, hem dini içeriğe giriyor hem de okuyunca korkan üyeler oluyor.

El ve ayaklarda oluşan kına görüntülü ve kına kokulu lekeler tinea nigra ismi verilen bir mantar türüdür, genelde sıcak ve nemli yerlerde üreyen bu mantar çeşidi el veya ayağa bulaşmayla veya bu mantar türünü solumayla ortaya çıkar, aynı anda karı-kocada görülmesi bulaşabilir olması nedeniyledir, cildin dış katmanında oluştuğu için de tedavi edilmese bile birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Ümmü sübyan ise Lilith isimli mitolojik bir karakterin Anadolu mitolojisine aktarımında kullanılan adıdır.

Hanımlar hepinize sağlıklı doğumlar dilerim 🙏 Ramazan bayramınızı da kutluyorum😊
Ümmü sübyan, büyü, cin vb içerikli konu ve mesajlar yasak, hem dini içeriğe giriyor hem de okuyunca korkan üyeler oluyor.

El ve ayaklarda oluşan kına görüntülü ve kına kokulu lekeler tinea nigra ismi verilen bir mantar türüdür, genelde sıcak ve nemli yerlerde üreyen bu mantar çeşidi el veya ayağa bulaşmayla veya bu mantar türünü solumayla ortaya çıkar, aynı anda karı-kocada görülmesi bulaşabilir olması nedeniyledir, cildin dış katmanında oluştuğu için de tedavi edilmese bile birkaç gün içerisinde kendiliğinden geçer.

Ümmü sübyan ise Lilith isimli mitolojik bir karakterin Anadolu mitolojisine aktarımında kullanılan adıdır.
Tesekkur ederiz aciklamaniz icin🥰dikkat ederiz mutlaka yazismalarimizda

Kızlar çok komik bir şey anlatacağım.
bayram tatilini bana 2 saatlik uzaklıkta oturan annemde, ailemle birlikte geçirdim. dün akşam eşimle evimize doğru yola çıkmak üzere çantamı toparlarken bu evden gitme fikri bana kendimi o kadar kötü hissettirdi ki asla önünü alamadığım şekilde ağladım. o kadar çok ağladım ki yan dairede oturan ablam bile "ne oldu?!!" diye kapıya geldi. önceleri beni teselli etmeye çalışan annem ve eşim zaman geçtikçe ağlayışımla başa çıkamayıp gülmeye başladılar. ben de icinde bulunduğum durumun saçmalığını idrak ettiğimde gülüyor, aynı zamanda saçma bir şey yaptığım için de daha cok ağlıyordum çünkü normal sartlarda asla cok ağlayan, duygusal biri degilim. gerçekten içim dışıma çıkana kadar hemen hemen 2 saat boyunca siddetli sekilde ağladım. sonuc olarak eşim beni yeniden annemlerde bırakarak eve döndü. dün geceyi düşündükçe biraz utanıyorum. Hamilelik beni duygusal yönden etkilemedi diye düşünürken bu durumu yaşadım. Gerçekten benim icin cok degisikti. Hala basim agriyor :))
Canimmm benimde su sira hic iyi degil psikolojim seni cok anliyorum terapistimide gidemiyorum ve esim cevrem ailem herkes bana batiyor 2 3 gundur zorlaniyorum iyice bende psikolojiniz nasil diye soracaktim dun bende durup dururken agladim yarim saat kendimi cok yanliz hissediyorum diye bende

Tesekkur ederiz aciklamaniz icin🥰dikkat ederiz mutlaka yazismalarimizda
Anlayışınız için asıl ben teşekkür ederim ☺️ defalarca düşük yapan veya bebeği anne karnında ölen kadınlarımız böyle durumlardan korkabiliyor, inançlar elbette önemlidir ve herkesin kendi kutsalıdır ama bazı şeylerin tıbbi açıklaması mevcut, tinea nigra bunlardan birisi, ümmü sübyan da dediğim gibi mitolojik bir hikaye, lilith diye araştırma yaparsanız hikayeyi bulursunuz, ki İslamiyetle uzaktan yakından bile alakası yoktur, İbranilere ait bir efsanedir kendi kutsal metinlerinde bile böyle bir şey yoktur ama var kabul ederler, onlardan da Anadolu’daki mitolojik hikayelere geçmiş bir şey bu😌

Kızlar selamlar düzenli krem kullanmama rağmen yan belimde mor mor lekeler ( çatlamalar) var küçük küçük, memede buyudugu için mi bilmiyorum aynı şekilde damarlar daha mor? Bunlar normal mi? Testlerim de herhangi bir anormallik yok. Aynı durumda olan var ise tavsiye almak isterim veya aynı durumda olanlar ses verir ise sevinirim 🐣 hepinize kucak dolusu sevgiler doğumdaşlarım

Silinmiyor sanırım amacım kimseyi korkutmak da degildi ben sadece okuduklarimi söyledim korkulacak da bir konu yok açıkçası korkanlar olduysada kusuruma bakmasınlar
Evet belli bir zaman geçince düzenlenemiyor mesajlar. Daha çok hamileler korkmasın diye yasak zaten bu konular. Bence de korkulacak bir şey yok ama kimin psikolojisi ne durumdadır bilemeyiz. O sebeple bu tür yorumlar yapmamak en doğrusu.
Niyetinizin korkutmak olmadığının farkındayım, yasak olduğunu bilin istedim.

X