Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Hayırlı olsun, benim de üç oğlum var, ikisi ikiz 😊 Çok güzel bir duygu ,sağlıkla kucağınıza alın. Kaçıncı haftada doktor erkek dedi acaba? Ben şimdi 12+4te gittiğimde kız gibi, muhtemelen kız dedi ama bir sonraki kontrolde netleşecek.
13+6 canım gibi bile demedi doktor ☺️ baya erkek dedi cinsiyetinin fotosunu bile aldi

Ya ben de normalde çok sert bir insanım. Bebeğe heveslendiler bir sürü kıyafet filan almışlar kırmak istemedik eşimle ama ciddi ciddi ikimizin de çok siniri bozuldu. Zaten yenidoğan lohusa süresinde eve de kimseyi bebek görmeye filan kabul etmeyeceğiz annelerimiz dışında. Aşı zamanlarını bilmiyorum ama dediğiniz gibi yalnız bırakmamak gerekiyor belli ki. İnsan niye ısrarla başkasının çocuğunu öpmek ister aklım almıyor ya herkes kendi çocuğunu öpsün 🤦🏼‍♀️
Öpme konusunda ben de çok hassasım yeni doğan bebek öpülmez nefesi suratına vs verilmez insanların bunu bilmesi bilincli olmasi lazim. Uyarinca da kırılırlar ama sacmalık

Ayy resmen tm stres atmalık insan çıkmış karşına gelişine sok lafları şuna bak cidden ne demek öpmek istemek ya ne anlıyorsun onca söylüyorlar ölüm haberleri hiç mi akıllanmıyor insanlar ya ben direk çocuğun ağzını öpen teyze gördüm ya bırak yanak falan valla yaşlı teyzelerin kucağına hiç verme hele yalnızken
Ay yaşlı da sayılmazlar ya 40’lı yaşlar. Asla vermem😤

Offf esimin de benim de en sinir olduğumuz sey. Takipteyim bende. Valla küsen kussün kızan kızsın zekasında problem vardır zaten yeni doğan bebeği sapur supur öpmek isteyenin. Ben 9 yasindaydim kiz kardeşimi koklardim opemezdim 9 yaşındaki halimle bunu dusunebiliyordum opene de sinir olurdum uyarirdim.

2 3 sene önce de kuzenimin esi doğum yaptı. Kuzenimin amcası gelmiş elleri tirnaklari kir içinde sakallı pis yani yanlış anlamayın ama temizliğin mali durum ile ilgisi yok. Tirnaklari o kadar uzatiyorsan ya bakacaksın. Bakamiyorsan da keseceksin. O haliyle yeni doğan 4 saatlik bebeği öpüp durdu öpme daha çok küçük dedim o kadar cahil ki bana inat daha da öpmeye başladı sapık gibi. Annesine bakıyorum kiz birsey diyemedi.
Biz şöyle karar aldık eşimle, bi kere hastaneye zaten kimseyi maskesiz almayacağız. Ben de sezaryen olacağım çünkü açık yara vs. Bebeği de kesinlikle anneanne babaanne dedeler dışında kucağa vermeyeceğiz. Doğum sonrası da eve kimseyi kabul etmeyeceğiz belli bi süre. Ben de birkaç arkadaşımda görüp deli olmuştum, birkaç saat önce doğmuş bebeği öpüyorlardı 🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️

Öpme konusunda ben de çok hassasım yeni doğan bebek öpülmez nefesi suratına vs verilmez insanların bunu bilmesi bilincli olmasi lazim. Uyarinca da kırılırlar ama sacmalık
Ya bi ton masraf yapmışlar bebeğe diye kibarca söyledik şimdilik ama sonra gizlice öperiz filan muhabbeti çok canımızı sıktı. Bir sonrakinde eşim söyleyecek net bir şekilde. Çok çirkin bir durum ama şunu fark ettim, ben söyleyince sanki anne çok aşırı evhamlı nevrotik, onun yasağını deleriz gibi bir durum oluşuyor. Babası söyleyince “babası istemedi” olup olup konu kapanıyor. Çok can sıkıcı bir durum ama bunu fark ediyorum 🤦🏼‍♀️

Ya bi ton masraf yapmışlar bebeğe diye kibarca söyledik şimdilik ama sonra gizlice öperiz filan muhabbeti çok canımızı sıktı. Bir sonrakinde eşim söyleyecek net bir şekilde. Çok çirkin bir durum ama şunu fark ettim, ben söyleyince sanki anne çok aşırı evhamlı nevrotik, onun yasağını deleriz gibi bir durum oluşuyor. Babası söyleyince “babası istemedi” olup olup konu kapanıyor. Çok can sıkıcı bir durum ama bunu fark ediyorum 🤦🏼‍♀️
Allah Allah biz neler cekiyoruz burda sıkıntı stres korku endiselenmek de en dogal hakkimiz cok öpesileri varsa kendileri cocuk yapsin🤣🤣

Ya boşver masraf yaptılar diye böyle bir şeyi hak göremezler zaten sakın bu açıdan bakma bence, anlayışsız davranacaklarsa zaten hediye vs almasınlar gizlice öperiz ne demek ben burda sinirlendim.

Ya boşver masraf yaptılar diye böyle bir şeyi hak göremezler zaten sakın bu açıdan bakma bence, anlayışsız davranacaklarsa zaten hediye vs almasınlar gizlice öperiz ne demek ben burda sinirlendim.
Valla gece rüyama girdi ya o kadar canımı sıktı 😄 Neyse annem sakinleştirdi biraz çok sık görüşmüyoruz ayda bir iki en fazla. Onda da yanında olursunuz dedi. Belli ki kesinlikle baş başa bırakmamak gerekiyor

Kızlar ben bi şey sorucam ya canım sıkıldı. Etrafımda yengeler filan bebeği öptürmezsen bozuşuruz tarzı konuşuyorlar canım sıkıldı eşimin de benim de. Biz yenidoğan bebeği kimseyle temas dahi ettirmek istemiyoruz aşıları vs tamamlanana kadar. Sonrasında da kız çocuğu zaten çok yakınlar dışında kimse öpsün istemiyoruz o sınırı bilsin istiyoruz. ben zaten hayatım boyunca bir çocuğu öpmüş değilim yanlış buluyorum. Eşim de aynı şekilde. Bi de onlar görmeden öperiz filan diyorlarmış eşim de ben de kızdık artık saçma sapan bir muhabbet. Nasıl başa çıkmalıyız sizce?
Bahaneyi doktora atabilirsiniz, doktor asilar tamamlanana kadar boyle soyledi kusura bakmayin biz de sozune uymak zorundayiz diye. Belki ne size ne de esinize gonul koyabilirler bu sekilde. Ben genelde hep baskasina atarim boyle seyleri 😊

Malesef ben canım :KK43:
Mide rahatsızlığım olmuştu başlarda ama hiç kusmamıştım, sadece hafil bulantı yanma gibi
13. haftadayım. Geçen haftadan beri yemekten sonra bi öğürme geliyor üst üste hayret edersin
Milletin belirtileri azalır, bana yeni yeni belirtiler yükleniyor :KK12:
Ben de aynı canım kusma yok hala ama mide yanması başladı :KK43: bazen de yemeklerin midemi yakacağını düşündüğümden yemek yiyemiyorum.

Kızlar ikili tarama sonuçlarımı aldım riskler çok düşük çıkmış çok şükür 🧿 gitmişken detaylı ultrason randevusunu da aldım zor yer buldum hatta, bir de fetal eko (bebeğin kalp yapısına ve damarlarına bakmak için) randevusu aldım çocuk kardiyolojiden. İnşallah onlar da güzel geçer 🙏🏻 1 haftadır prilam içmeme rağmen çok şiddetli mide bulantısı ve kusma yaşıyorum gözümü bile açamadım insallah ondanda kurtulurum 😭😭

Kızlar ikili tarama sonuçlarımı aldım riskler çok düşük çıkmış çok şükür 🧿 gitmişken detaylı ultrason randevusunu da aldım zor yer buldum hatta, bir de fetal eko (bebeğin kalp yapısına ve damarlarına bakmak için) randevusu aldım çocuk kardiyolojiden. İnşallah onlar da güzel geçer 🙏🏻 1 haftadır prilam içmeme rağmen çok şiddetli mide bulantısı ve kusma yaşıyorum gözümü bile açamadım insallah ondanda kurtulurum 😭😭
Gözün aydın canım maşallah :) detaylı ultrason randevusunu kaçıncı hafta almalıyız? benim doktorum 1 ay sonra gel dedi detaylı içinde bir şey demedi.

Çok şükür 🙏🤍
12. Haftada hala bulanıyor mu midemiz yaaa 🤭🤭 mide bulantısını geçtim midemde taş var sanki ne yesem şişiyor. Asla tam olarak doyamadan kalkıyorum masadan. Bulantıdan daha kötüsü de bu sanırım

X