Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ya deli mi ne gebelerin psikolojisini düşünmeyen doktorlara ayrı kuruluyorum. Sen vazgeç bundan daha vaktin varken ebe iyi devam et hatta onun önerisi ile doğuma bir yere git. Bu saçmalıklari duymak sana iyi gelmez gerekte yok

İşte belli bir yere kadar ebe bakıyor, bu haftalardan sonra doktor devralıyor. Doktoru değiştirme hakkım varmı bilmiyorum. Eğer haftaya yine böyle olumsuz konuşursa dicem ben baska doktor istiyorum diye.

bana sordu işte neden kilo aldı bu bebek diye. Bana diyoki bundan sonra şekerini ölçtükten sonra yüksek çıkarsa o gün ne yediğini not al ve onu bundan sonra yeme
30 haftalıkken ultrasonda kilosu 1900 çıktı . Doktor dedi ki 2 hafta önde . Yalnız şeker yüklemesi yaptırdım şekerim çıkmadi. Sonra kızımı sordu 36 haftalıkken 3400 doğmuştu baktı kızıma gayet sağlıklı görünüyor şuan masaallah. Demek ki genetik dedi. Ne az ye ne de kisitla yediklerini dedi . Hatta ultrasona güven olmaz yarın gelirsin haftasıyla uyumlu çıkar kilosu takma dedi. Doğumda bile kilolu beklerken küçük bebekler olabiliyor dedi. Gittiğim doktorda perinatoloji profesörü .olduğum şehirde oldukça ünlü biri . Düşünüyorum gerçekten fazla yemiyorum tatliyla aram yok canım çekerse yiyorum ancak midemde ekşime yapıyor . Ne yesem yemesem mi diye düşünmeyin , Hiç takılmayın sizin doktor garip gerçekten

Bir anlasam. Uygulamada bu haftalar için 2 kilo ile 2.800 arasında olur diyor. E benimki de bu aralıkta işte. Doğuma kadar 3,5 olsa gayet normal degilmi? 3,5 kilo doğan bir bebek için çok kilolu denebilirmi?
2.500 ve 3.500 arası gayet iyi demişti bir doktoru dinlemiştim. Ama genetikleriniz ile alakalı iride olur zayıfta olur. Suyu, plesantasi, ölçümleri yolunda ise kilo sorun değil demişti. Hatta cihazlarda -+ olayı da var söylediğimiz şey doğmayabilir diyede eklemişti. Benim her ultrasonda doktorum 3.500 dedi mesela başına artısı eksisi ile düşün şuan ölçüm 3.500 diyor her zaman kilosunu derken. Canını sıkma karbonhidrat meyve gibi şeyleri kes bakalım hâlâ aliyorsa bu yavru kilo almak istiyor demekki ne yapacaksın daha

Normalde kaç olması gerekiyor pek her doktor farklı yorumluyor kilo aralığını. 2000 - ile 2300 s
Her doktor farklı yorumluyor gebelik kilosunu benim doktorum 1800-2300 kg normal değer diyor. Üstünde olduğu zaman normal doğum için risk diğer türlüsü çok abartılı bir kilosu yol bebeğin. Her cihaz da farklı ölçüyormuş hatta, bu sebepten müsait bir zamanımda devlete kontrole gitmek istiyorum. O da farklı bir kilo söylerse en azından ikisinin ortasında bir kg gelecek diye düşünebilirim

Ben de senin gibi düşünüyorum. Sezaryan olunca ameliyat ortamı ve doktorun dikişe özen göstermesi önemli bence
Aslında özel ya da devlet farketmiyor, işimi iyi yapan bir hekim nerde olsa iyi yapar her şeyi. Ben normalde özele gidiyorum doktorum da iyi, ildeki iyi doktorlardan biri ama tahlil için devlete gittiğimde orda da iyi ilgili doktorlar var mesela. En son gittiğim doktora 2 defa gittim artık devlete gideceksem özellikle ondan randevu almaya çalışıyorum.

1800 -2300 de çok az bence nasıl normal oluyor anlamıyorum benim doktorum senin çocuk 3500-4000 arası doğar dedi ki bu istediğimiz bi kilo dedi hiç anlayamıyorum cidden bende 3.5 kilo doğmuşum eşimde öyle söylediğiniz değerler çok az geldi bana

Ben daha önce de yazmıştım. Kendi doktorumdan başka doktora gitmiştim 32. Hafta idi galiba bebek 1780 gr falandı. Sonra başka doktora gittim orda 100 gr eksik çıktı bir hafta sonra. Devlete de tahlil için gidecektim yine aynı hafta o da dedi bir ultrason bakalım diye. Merak ettim ne çıkacak diye o da dediki 2 kilo civarı olmuş siz kilo almamışsınız ama bebek iyi maşallah demişti. 2 si hemen hemen aynı gibi birinin cihazı eksik mi ölçüyor artık o mu doğru bilemem de insanın içine kurt düşüyor.

Doktorların da kilo algısı farklı herhalde . Bence de 1800-2300 az yani.

Kesinlikle sacmalamis. Persentile hesabindan baktim dunya saglik orgutunun sitesi, 34. Hafta 2500 olan bebegin percentile degeri yuzde 75 yani gayet guzel. 100 cocuk arasinda 74 cocuktan daha kilolu, 25 cocuktan daha az kilolu.
Percentilede dikkat etmek gereken degerler 90 ustu ve 10 altidir. Benimki baslarda 80-90 cikiodu su an 60 larda ve hep cok guzel dedi doktorlarim.

Bende ilk defa yaptım epey kolay internete kurabiye diye yazın çıkıyor tarçınlı kurabiye bayatlamayan tarçınlı kurabiye diye 10dk yogurmasi snra oturduğun yerden tepsiye yuvarliyorsun

Merhaba arkadaşlar benide alırsanız aranıza çok sevinirim ben 9 senelik evliyim 28 yaş, iki sene önce bir normal yolla gebelik oldu ve malesef farkında olmadan gebeligimin düşükle sonuçlandı bir sene bekledikten sonra tüp bebek karari aldık ve bu sene Şubat 4 bir 5. Gün embriyo transferim oldu son adet tarihim 17 Ocak şuan 35 haftalık olduk şükür. 3 hafta öncesine kadar bebeğin kilosunda herhangi bir sorun yoktu ama bir aydır çektiğim dis ağrısından dolayı yemekten içmekten kesildim ve hem benim hemde bebeğimin kilosunda düşüklük var bugün muayene gittim geçen haftaya göre 100 gram kilo vermiş 2 hafta geriden geliyor dedi kilosu ama kemik gelişiminde ve suyunda herhangi bir sknti olmadigini söyledi yarın da diş çekimim olacak doktorum onay verdi ve bir sürü vitamin çeşitleri yazdı balık tuket dedi bu hafta iki hafta takipte kalalım kiloda bir artış olmazsa sezeryanla almak zorunda kalicaz dedi biraz endişeliyim başına böyle birşey gelen varmı şimdiden teşekkür ederim rabbim sağ salim kucaklarimiza almayı nasip etsin inşallah olmayan herkese en kısa sürece nasip etsin aminnn

Merhaba, konu hakkında bir bilgim yok ama maşallah artık haftası da iyi olmuş gibi, tedirgin olmayın doktor kontrolü altındasınız zaten, sadece dua edin. Allah hayırla sağlıkla kucaklamanızı nasip etsin

Selam kızlar nasılsınız? Bebişle ben adapte olmaya çalışıyoruz yeni hayatımıza sizler nasılsınız doğum yapan var mı???
Canım haberler sende biz beklemedeyiz tecrübelerini anlat bize seseryan oldun sanırım nasıl ağrın sızın spinal mi oldun epidural mi süreç nasılmış meraktayız

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…