Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar yaa bugün kontrole gittik. 34. haftadayim şuan, bebek 2,5 kilo olmuş. Doktor yine başladı niye diyete dikkat etmedin, bebek şişko bir bebek, insülin kullanmana rağmen neden böyle... Bu haftada bu kilo fazlamı gerçekten, aşırı moralim bozuldu.
Yavrum o doktorda sanki sıkıntı var benimki 37+4 3.500 oldu alsın iyidir 38 de görelim hadi diyor. Ztn doktorumda bende normal istiyoruz Allah'ın izniyle. Başka bir doktora hiç göründun mü? Kendine mi güvenmiyor acaba doğumda

Valla bende öyle ama sabah erken kalkıyorum mesela akşam erkenden uykum gelsin diye sabah ev işi kahvaltı TV derken öğlen oluyor snra biraz dışarı çıkıyor kiyorum snra eve gel yemek yap falan bide ben hergun bişe yapıyorum buzluğa atıyorum o epey oyalıyor bir gün tuzlu kurabiye birgün tatli kurabiye yaptım akşamları bolca yapıp buzluğa atıyorum gelen giden olur diye bugün de börek sarıçam akşam buzluga aticam
Kafayı dağıtmak lazım boşta kalınca insan ister istemez kuruyor 🤷🏼‍♀️ bende hala eksik ne var diye düşünüyorum kaldı mı eksik diye bilmiyorum da 🤷🏼‍♀️ bende yapıp atıyım dedim ama hiç yapmadım buzluk için ondan kötü olur diye yapmadım yormakta istemiyorum kendimi bebiş cok aşagıda dedi doktor normal doğuma döner diye korkuyorum

Oldukca uyumaya çalışın kızlar yorgun düşmemek için. Ortam yapın kendinize kokular vs en azından dinlendirin kendinizi efor harcamayın. Sonrasında güce ihtiyacıniz var 🥰
Evet bende hep bunu düşünüyorum zaten son uyuyabileceğimiz geceler sanırım 🥰 sonrasında telaş heycan derken uyuyamıyacağız 🥹 dinlenmeye çalışıyorum beni endişeye düşüren bebeğe yetememek bir sorun olursa anlayamazsam düşünceleri annemde yanımda olacak eşimde ama yinede korkuyorum ya

Allah allah ben herşeyi yiyorum cok kaçırmadan ölcülü bir şekilde.test felanda yaptırmadım. siz yemediğiniz halde bu şekilde söylemesi garip madem insulin kullanıp bıraktığınız yemediğiniz halde niye kilo alıyo diye sormadınız mı
O bana sordu işte neden kilo aldı bu bebek diye. Bana diyoki bundan sonra şekerini ölçtükten sonra yüksek çıkarsa o gün ne yediğini not al ve onu bundan sonra yeme 🙄

Merhaba Kızlar bu gün Dokdorum aradı 26Eylül gelirsin kontrolleri yapalım Sezeryana uygunsa 27Eylül Sezeryanla alalım diye, bende normal doğum istiyorum ama catı darlığım yüzünden kafam karışık, Dokdorda bebek kücük olursa Doğurabilirsin dedi bakalım 26 Eylül yapalım kontrolleri Eylül bebeği mi olucak yoksa Ekim mi😂

Yavrum o doktorda sanki sıkıntı var benimki 37+4 3.500 oldu alsın iyidir 38 de görelim hadi diyor. Ztn doktorumda bende normal istiyoruz Allah'ın izniyle. Başka bir doktora hiç göründun mü? Kendine mi güvenmiyor acaba doğumda
Ben bu zamana kadar hep ebeye gittim. En son gittiğimde ebe dediki şeker bebeği hiç olumsuz etkilememis. Hem suyu normal hemde kilosu. O yüzden korkmana gerek yok, sadece yediklerine dikkat et. Geçen hafta ilk kez jinekologa gittik, bu başladı değerler hiç iyi değil, bebeğine zarar veriyorsun, bebeğini düşünmek zorundasın vs diye. Bir hafta boyunca çok dikkat ettim şekere. Geçen hafta ultrasonda bakmamıştı, bugün baktı bebek 2,5 kilo öyle bir şaşırdıki sanırsın bebek 10 kilo olmuş. Bebek çok şişko, neden diyet yapmadın, ben sana dikkat et demiştin. E dikkat ettim zaten diyorum, o zaman neden kilo almış diyor 😒

Kız senin bu doktorun ne tuhafmış😄 kilosunda bişi yokki kilosu olması gerektiği gibi ben 31 haftamdayım 2.250ydi bana hiç bişi demedi.sana neden öyle diyo ki🙄
Bir anlasam. Uygulamada bu haftalar için 2 kilo ile 2.800 arasında olur diyor. E benimki de bu aralıkta işte. Doğuma kadar 3,5 olsa gayet normal degilmi? 3,5 kilo doğan bir bebek için çok kilolu denebilirmi?

bence senin doktor kalori düşmanı 😂 Ben de 34.haftadayım bebek 2000 gr çıktı ve daha fazla olması gerekiyordu. seninki normal geldi bana. Diğer gruplarda da gördüm 34.haftada 2500 gr doğan bir sürü bebek var
Kalori düşmanı olduğu kesin, kende kupkuru birşey bebegimide kendine benzetmeye çalışıyor 🤣🤣🤣

Kızlar yaa bugün kontrole gittik. 34. haftadayim şuan, bebek 2,5 kilo olmuş. Doktor yine başladı niye diyete dikkat etmedin, bebek şişko bir bebek, insülin kullanmana rağmen neden böyle... Bu haftada bu kilo fazlamı gerçekten, aşırı moralim bozuldu.
Benimki 35+1 de 3120 olmuştu. Doktora az mı yemeliyim ne yapmalıyım dedim. O da sen ne kadar az yersen ye bebeğin kilosu genetik, o yüzden ye gitsin dedi 😀

Bir anlasam. Uygulamada bu haftalar için 2 kilo ile 2.800 arasında olur diyor. E benimki de bu aralıkta işte. Doğuma kadar 3,5 olsa gayet normal degilmi? 3,5 kilo doğan bir bebek için çok kilolu denebilirmi?
Çok normal 3,5 kilo stres yapma sen gene dikkat et not al.benim cevremde 4 e yakında normal doğuran var doğuma kadar kilolu diyip düşük doğanlarda var önemli olan doğunca sağlıklı nefes alsınlar sizin haftanızda gayet iyi kilosu

Çok normal 3,5 kilo stres yapma sen gene dikkat et not al.benim cevremde 4 e yakında normal doğuran var doğuma kadar kilolu diyip düşük doğanlarda var önemli olan doğunca sağlıklı nefes alsınlar sizin haftanızda gayet iyi kilosu
Aynen öyle, bebek sağlıklı olsunda şart değil gerekirse de sezeryanla dogururum napıyım.

Normal değerlerinin üzerinde, benimde bebeğim öyle kilolu normal doğum zor dedi hoca. Karbonhidratı şu süreçte azaltmamız lazım sadece protein ağırlıklı beslenirsek biraz dizginleyebiliriz

Ben de senin gibi düşünüyorum. Sezaryan olunca ameliyat ortamı ve doktorun dikişe özen göstermesi önemli bence
Devlette emin olun daha deneyimli hemşireler oluyor. Sezaryen dikişini doktor atmıyor zaten, ameliyathane hemşiresi yapar. Devlette de özelde de.

Evet bende hep bunu düşünüyorum zaten son uyuyabileceğimiz geceler sanırım 🥰 sonrasında telaş heycan derken uyuyamıyacağız 🥹 dinlenmeye çalışıyorum beni endişeye düşüren bebeğe yetememek bir sorun olursa anlayamazsam düşünceleri annemde yanımda olacak eşimde ama yinede korkuyorum ya
Anlayamayız ki onlar bebek ama hissederiz anneyiz. Yetememek diye birşey yok hiç düşünme öyle bir aşk ile ona bağlı oluyorsun ki gözünden anlayacaksın ne istediğini ha bazen iyi gelicez bazen de elimizden bişey gelmiycek bunlar normal, ama onu sarıl bol bol konuş kokla onun tek ihtiyaçi sevgin, çok güzel bir anne olucaksin 🥰💙

X