Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Sıkı takibe alıyorlar aslında bir haftada bir 3 günde bir gibi. Eğer ki kan akışı bozulur, suyu azalır vs ise zaten almak zorundalar öyle bebeği içerde tutmak mantıksız. Ama kilo alımı devam ediyor ve sorun görülmüyorsa onun kararını doktor verir. Sizin içerde kalsın büyüsün diye diretmenizin bir mantığı yok. Sonuçta plesanta bebeğe besin taşıyamazsa bebek içerde daha çok riske girecek

Kızlar banada yardımcı olurmusunuz bu haftaya kadar herşey yolundaydı bir haftadır plesanta yaşlanmasıyla uğraşıyorum dört doktora danıştım sadece kendi doktorum erken doğuma almak istiyor diğer doktorlar çok önemli değil dediler normalde 38 hafta olmam lazımdı gebeliğimin başından beri iki hafta geriden geliyorum dün gittiğim kontrolde de 36 hafta olmam gerekirken doktor 34 hafta ölçü kilosu 2700 dedi erken doğurtmak istiyor fakat ben istemiyorum çünkü yeni doğana yatıracaklar bu gidişle ne yapayım aranızda bunu yaşıyan oldu mu
Bana da doktorum geçen hafta 36 haftalıkken plesentan kireçlenmeye başlamış dedi, üstünde çok durmadığı için soruşturmadım ben de çok, ondan sonra da bu konuyla ilgili hiçbir şey söylemedi. Organlarda herhangi bir sorun yoksa 2700 ile yenidoğana yatırmazlar bence 🙄 Allah hayırla sağlıkla evladınızı kucaklamayı nasip etsin inşallah 🙏🏻

Kızlar doktordan cıktım çatı muayenesi yapıldı cok ağladım cok korktum eşim zor sakinleştirdi ama cok abartılacak bir sey yokmus bebek baya aşağıdaymıs özelde sezaryen olacağımı söyledim çatıyı yapan doktor devletteydi bakmadan göndermem dedi mecbur oldum benim gibi aşırı korkmanızı gerektirecek hiçbir şey yok içiniz rahat olsun. Tekrar geleyim mi diye sordum gerek yok özeldeki doktorun bugün doğum için gün verir dedi. Cok korkuyorum ya. Psikiyatristime mi basvursam diyorum artık sakinleştirici verir mi acaba düşüncelerimi kontrol edemiyorum

Kızlar bebişe hastane odasında çekimde giydirmek için şık bir kıyafet arıyorum ama bulamadım alan var mı nereden aldınız?

Kızlar bebeğin döndüğünü nasıl anlıyosunuz? Sabah kalktığımda sola yattığım için solda toplanıyomuş kafası da aşağıdaymış gibi ama gün içinde yatay pozisyonda sağda solda hissediyorum 😅 34 hafta bitecek ne zaman döner ki ya

Kızlar bebeğin döndüğünü nasıl anlıyosunuz? Sabah kalktığımda sola yattığım için solda toplanıyomuş kafası da aşağıdaymış gibi ama gün içinde yatay pozisyonda sağda solda hissediyorum 😅 34 hafta bitecek ne zaman döner ki ya
Ben hiç anlamadım. Bir kontrolde makat geliş demişti doktor iki hafta sonra dönmüş. O kadar hareket ediyor ama nasıl döndü bilmem. Bir ara Allah ne verdiyse yerleştirmişti herhalde o zaman döndü. Şu anda da hala kafa aşağıda, öyle olduğunu bilince sağ tarafa ayaklarını dayıyor yani ben ayakları olduğunu düşünüyorum küçük şişlik oluyor 😁

Ben hiç anlamadım. Bir kontrolde makat geliş demişti doktor iki hafta sonra dönmüş. O kadar hareket ediyor ama nasıl döndü bilmem. Bir ara Allah ne verdiyse yerleştirmişti herhalde o zaman döndü. Şu anda da hala kafa aşağıda, öyle olduğunu bilince sağ tarafa ayaklarını dayıyor yani ben ayakları olduğunu düşünüyorum küçük şişlik oluyor 😁
Haftaya kontrol olacak benim de bakalım ne diyecek doktor 😄

benimde serbest t4 üm düşük çıktı 27 haftadayım zeka geriliği yapar diyor hiç uyuyamadım endokrin doktoruna gidecegim. Sizi sevk ettiler mi 0.60 benim serbest t4
Benim t4 e son tahlillerde bakılmamış bile safece tsh a bakıyorlar. Doktorum özel ben devlette tahlil yaptırıyorum. Doktorum da t4 falan sormuyor sadece tah a bakıyor.🤷‍♀️

Her şeyi yapıyoruz eşimle de şu mutfak dolapları 🤦🏼‍♀️ İndir kaldır filan çok zor, sırf o yüzden yardımcı istedim zaten. Neyse abla ilk oradan başladı asıl istediğim o ve banyolar, hiç sevmiyorum banyo duşakabin temizliği, eşim yapıyo hep ama sular çok kireçli hiç dayanmıyor :KK43:
Canım valla bende temizlik konusu hiç yeterli gelmiyor bir türlü hep daha temiz olsun diye artık psikolojik rahatsızlık boyutunda 🤣 banyo için duşakqbin bende de sürekli kireç oluyor dün gelen abla biobelinda wc diye bisey getirmiş onla temizledi inanilmaz meğer cam varmış ords dedim o kadar temiz olmuş bi bak istersen sende alırsın. Bide natürel biseymis galiba beyaz yeşil bi kutusu var 😅🫶🏻

Benim t4 e son tahlillerde bakılmamış bile safece tsh a bakıyorlar. Doktorum özel ben devlette tahlil yaptırıyorum. Doktorum da t4 falan sormuyor sadece tah a bakıyor.🤷‍♀️
benim doktoruö saolsun hiç birine bakmamıs hamile kalmadan önce kanlarım normal o ay hamile kalıyorum 27. de kanda istiyor sadece 6 aydır neden istemedi o kadar kızgınım ki peridontoloji bölümüne randevu aldım öğrenip bilgi veririm

Ay ne zormuş bu karınla yer silmek elim mopa gidiyor ama çömel sil dedi diye 1 oda anca yaptım. Bahane ile dip köşe temizlik yapıyorim. Bayadir eşim ve oğlum yapiyor ne iyiymiş ya😂
Yok yok eğilip çömelip silmek zor katılıyorum 😬
İşte sizde avantaj çocuğu kanala yerleştiriyor açılmayı kolaylaştırıyor 🪷

Ama şu temizlik insanın gözünde o kadar büyüyor işte 😬😵‍💫

Kadın gelene kadar herşeyi zaten kendimiz yapiyorz dolaplar halılar koltuklar tek cam sildi bana gelen abla ama silemezdim göbeğim sığmıyordu 🤣
Senin göbek sığmıyor ben önceden dar olduğu için sığamıyordum 😂😂

Aynen öyle her şeyi yapıyoruz cam kapı silmeye işte ama gelen abla seramik fayans gibi yerleri çamaşır suyuyla iyice fırçalayıp siliyor ya en sevdiğim o benim 🫢☺️

Canım valla bende temizlik konusu hiç yeterli gelmiyor bir türlü hep daha temiz olsun diye artık psikolojik rahatsızlık boyutunda 🤣 banyo için duşakqbin bende de sürekli kireç oluyor dün gelen abla biobelinda wc diye bisey getirmiş onla temizledi inanilmaz meğer cam varmış ords dedim o kadar temiz olmuş bi bak istersen sende alırsın. Bide natürel biseymis galiba beyaz yeşil bi kutusu var 😅🫶🏻
Ay hemen alıp deneyeceğim çok teşekkür ederim 🩷

X