Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar selam sabah nstye girdim sancı 15- 17 saçma aralıklardaydı yakın zamanda gelmeye niyeti yok dedim . Evi az topladım bı kahve içtim uzandım daha geleli 1 buçuk saat olmamıştı ki suyum gelmeye başladı. Bizimkileri doktoru aradım gel dedi doktorum. Ben doğurdum 😂 şaka gibi
Ay ben sok nasıl oldu iyimisiniz maşallah

Kızlar banada yardımcı olurmusunuz bu haftaya kadar herşey yolundaydı bir haftadır plesanta yaşlanmasıyla uğraşıyorum dört doktora danıştım sadece kendi doktorum erken doğuma almak istiyor diğer doktorlar çok önemli değil dediler normalde 38 hafta olmam lazımdı gebeliğimin başından beri iki hafta geriden geliyorum dün gittiğim kontrolde de 36 hafta olmam gerekirken doktor 34 hafta ölçü kilosu 2700 dedi erken doğurtmak istiyor fakat ben istemiyorum çünkü yeni doğana yatıracaklar bu gidişle ne yapayım aranızda bunu yaşıyan oldu mu
bence plasenta kaynaklı beslenememesindense dışarıda olup müdahale edilmesi daha mantıklı. tecrübeli değilim konu ile ilgili, sadece kendi fikrimi belirtmek istedim.

Kızlar şimdi sabahlık gibi kimona tarzı bişiler aldınız mı hiç sade böyle dantelsiz falan ya bu doğum anında giydirilen önlükler arkası açık oluyor nen üstüme uzun şal atmıştım o zamanlar ama şöyle bol mi sabahlık nasıl olur ya da gecelik elbise ve sabahlık tarzı mı olmalı ki sade şık
Ben suwen’den fotoğraf çekimi için şu yeşil olanı almıştım geceliğiyle birlikte. Ama dün düşündüm açık renk kan man olur diye gece bi de şunu sipariş ettim 😄

Eklentiler

• IMG_0369.png
    IMG_0369.png
    122,7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_0368.png
    IMG_0368.png
    167,9 KB · Görüntüleme: 47
Abla bu süreçte şekeri yüksektmeyen şeyler yesen en azından bebek de güzel beslenir🥺 Öyle sıkma canını yoğurt yesen mesela şekeri de dengeler. Bende de serbest t4 düşük ama onun gebelikte özel referans aralığı vsr doktor ona göre normal dedi. Önemli olan tsh değeriymiş bizzat doktor söyledi
benimde serbest t4 üm düşük çıktı 27 haftadayım zeka geriliği yapar diyor hiç uyuyamadım endokrin doktoruna gidecegim. Sizi sevk ettiler mi 0.60 benim serbest t4

Ölçümlere göre çok küçük ve malesef bulunduğum ilde yeni doğan doktoru yok bu beni tedirgin ediyor
haklısınız kolay bir karar değil tabi ama 2 hafta hiç gelişim göstermemiş olduğunu söylediniz diye dedim. aslında 34 haftada bir çok risk bitmiş de oluyor. 2700 çok düşük bir kilo da değil. yine de anne olarak en iyi siz bilirsiniz. :dua: Allah yardımcınız olsun.

kediannesibiri kediannesibiri canimmm çok sevindim her şeyin yolunda olmasına 🫶🏻❤️ maşallah subanallah kuzum yaaa. Çok sorularım var spinal minoldun vs gibi. Ayrıca kızlar benim ablam ilk çocuğunu 36da doğurdu çocuk kuveze girmedi ikinci çocuğunu 38de doğurdu çocuk kuveze girdi yani demem o ki olacağı varsa olacak çok korkmamak gerekiyor. Güçlü anneler var etrafımızda onlardan da görüyoruz süt için olsun vs ayakta durmak gerekiyor. Hepimiz güçlü olabiliriz gayet inanıyorum hepimize. Sağlıkla kucağımıza almak nasip olsun inşallah 🫶🏻❤️❤️
Çok güzel yazmışsın sağlıkla kucağımıza alalim hepimiz 🤲💙

Ya temizliğe abla bulmak ne zor :KK43: Herkes düzenli haftalık alıyormuş, neyse çok şükür buldu annem birini komşusu bana gelme onlara git kız doğum yapmadan demiş sağ olsun. Temizlik olmadan doğuracağım diye korkuyordum, geldi abla bugün şükür 😄
Aynen canım bende dün yaptırdım temizliği bu sabah o evin temiz güzel düzenli haline mest olmuş durumdayım :))) çayımı aldım sabah haberlerine bakıyorum 🫶🏻🫶🏻🤣🤣 temiz ev beni asiri huzurlu hissettiriyor gerçekten. Temizlik bağımlısıyım çünkü ben 🤣

Aynen canım bende dün yaptırdım temizliği bu sabah o evin temiz güzel düzenli haline mest olmuş durumdayım :))) çayımı aldım sabah haberlerine bakıyorum 🫶🏻🫶🏻🤣🤣 temiz ev beni asiri huzurlu hissettiriyor gerçekten. Temizlik bağımlısıyım çünkü ben 🤣
Temiz ev kadar güzeli yok ya 🥰

Kızlar banada yardımcı olurmusunuz bu haftaya kadar herşey yolundaydı bir haftadır plesanta yaşlanmasıyla uğraşıyorum dört doktora danıştım sadece kendi doktorum erken doğuma almak istiyor diğer doktorlar çok önemli değil dediler normalde 38 hafta olmam lazımdı gebeliğimin başından beri iki hafta geriden geliyorum dün gittiğim kontrolde de 36 hafta olmam gerekirken doktor 34 hafta ölçü kilosu 2700 dedi erken doğurtmak istiyor fakat ben istemiyorum çünkü yeni doğana yatıracaklar bu gidişle ne yapayım aranızda bunu yaşıyan oldu mu
Canım benim arkadaşım oldu 36 haftalık alındı onunda bence riske ayma bebek yeterli beslenemiyor çünkü dışarda daha hızlı kilo alıp gelişir tavsiyem 🙏

Her şeyi yapıyoruz eşimle de şu mutfak dolapları 🤦🏼‍♀️ İndir kaldır filan çok zor, sırf o yüzden yardımcı istedim zaten. Neyse abla ilk oradan başladı asıl istediğim o ve banyolar, hiç sevmiyorum banyo duşakabin temizliği, eşim yapıyo hep ama sular çok kireçli hiç dayanmıyor :KK43:

Bende öyle gerçekten zaten ameliyat stresi bir de hastalik çok kötü durumdayım yatiyorum bu sabah hiç kalkamadim iylesecegime daha fena oldum son hafta olması da ayrı bir dert hiç böyle hastalanmamistim gebelik boyu
İnşallah canım ya insallah🙏
İlaç kullanamıyoruz ya bide önüde kesilmiyor hastalığın dibine kadar sarsıyor sanırım :KK43:

benimde serbest t4 üm düşük çıktı 27 haftadayım zeka geriliği yapar diyor hiç uyuyamadım endokrin doktoruna gidecegim. Sizi sevk ettiler mi 0.60 benim serbest t4
Bebeğe geçen t4 diye biliyorum. Bana iki doktorumda öyle söyledi. 27 haftalık zaten büyümüş bir bebek ilk aylar daha önemli. İlaçlarla kontrol altına alırlar merak etme. Her kötü şeyi söylemeyede ne meraklı bazı doktorlar

Sıkı takibe alıyorlar aslında bir haftada bir 3 günde bir gibi. Eğer ki kan akışı bozulur, suyu azalır vs ise zaten almak zorundalar öyle bebeği içerde tutmak mantıksız. Ama kilo alımı devam ediyor ve sorun görülmüyorsa onun kararını doktor verir. Sizin içerde kalsın büyüsün diye diretmenizin bir mantığı yok. Sonuçta plesanta bebeğe besin taşıyamazsa bebek içerde daha çok riske girecek

Kızlar selam sabah nstye girdim sancı 15- 17 saçma aralıklardaydı yakın zamanda gelmeye niyeti yok dedim . Evi az topladım bı kahve içtim uzandım daha geleli 1 buçuk saat olmamıştı ki suyum gelmeye başladı. Bizimkileri doktoru aradım gel dedi doktorum. Ben doğurdum 😂 şaka gibi
Ya gözünüz aydın 🥰 iyisinizdir inşallah bebiş de sende 😍

Doğum oldumu yani? Ay çok şaşırdım. Gözün aydın canım. Allah analı babalı büyütsün 🥰

X