Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba arkadaşlar, merak edenlerden Allah razı olsun. ssver ssver @Oyku22 Perlitik Perlitik 35+6 da doğum yaptım ben, iki gün evvel. Tansiyon yükselmesi ve idrarda protein sorunum vardı. 24 saatlik idrar takibimde riskli değerlerin ortaya çıkması nedeniyle yani gebelik zehirlenmesi riski sebebiyle ciğer geliştirici iğneleri olduktan sonra sezaryene alındım.

Ben giderek düzeliyorum şükür, ancak bebiş hala küvözde. Solunum sıkıntısı çekmiş, ertesi gün desteksiz solumaya başlamıştı Çok şükür ki. Gebelik diyabetimden ötürü kan şekerini regüle etmede zorlanıyormuş. Kan şekeri düşüyormuş sanırım. Yani drlar ona bağladı, ki şeker değerlerim kontrol altındaydı yine de kendimi suçluyorum ben mi bir şey yaptım diye. 2600 doğdu yavrum, ufacık bir şey. Taburculuğa ilişkin de net tarih verilmiyor. Yüreğim ağzımda günlerim zehir oldu. Hepinizden dua bekliyoruz.

Sütüm geldi ilk günden, tabii az miktarda ama git gide artıyor inşallah. lansinoh makinem vardı ama hastanedeki tipi kullanıyorum şimdilik pratik geldi. Sezaryen ağrım çok yok, beklediğimden kolay gerçekleşti doğum da. Epidural spinal kombine aldım sıfır baş ve bel ağrısı, 10 dk da falan doğurdum yani.
Hastaneye giderken her ihtimali düşünüp her şeyi fazla fazla alın derim. Kıyafetler, kremler, ilaçlar bolca yanınızda olsun. Depend çok kullanışlı, 2 paket bile alınabilir. Ben pijama kullanmadım, gecelik ile çok rahat ettim.

Psikolojim hiç yerinde değil duygularımı kontrol etmekte güçlük çekiyorum. Foruma çok uğramıyorum, Allah hepinize kolaylık versin, sağlıklı sıhhatli içinize sinen şekilde süreciniz devam etsin inşallah. Minik meleklerimize bolca sağlık diliyorum 🙏🧿

Kuzuumm gözün aydın olsun sonu güzel olsun 💜 24 saatlik protein kaç çıkmıştı? Dualarimiz seninle miniginle evinize gideceksiniz inşallah en kısa zamanda 🙏

Ben de dünden beri eşime yine gıcığım kızlar. Çook seviyorum esimi çok iyi biridir sagolsun ama biraz düz biri sevgisini dile getirmez gelip sarilip öpeyim demez temas sevmiyor yani.en son da 2 gun once annem carsida bir cay icelim mi dedi kadincagız esim gayet düz bir ses tonuyla kusura bakmayin evde islerim var dedi. Bir zoruma gitti bir uzuldum. 2 gundur trip atiyorum hic orali olmuyor yine bal gibi farkinda eminim. Uslup benim icin her seydir. Bana yapsa umursamam ama anneme boyle salakca ses tonuyla azarlar gibi cevap vermesi sinirlerimi ziplatti. Zaten tansiyon problemim var gunde 4 kez ilac aliyorum sinirden dusundukce tansiyonum cikiyor. Kac kez de uyardim ustelik tamam diyor yine yapiyor

Canım esin de narsistlik sezdim biraz ama tabiki uzman değilim. Umarım bebisten sonra istediğin gibi davranır 💜

Ben de 33+4 teyim. Belli belirsiz karnım. Arkadaşlarım diyor iç karnın genişmiş diye. Bir de erkek olduğu için de oluyormuş ama genelde iç karnın büyük diyorlar. Öğretmen olduğum için de böyle olması işime de geldi. Öğrenciler çok dikkat etsin istemiyordum. Salaş gömlek falan giyiyorum hiç belli olmuyor.
Benimkiler de gözünü ayırmıyor ya karnımdan. Utanıyorum da. Allah'tan lisede değilim diye şükrediyorum

Canım esin de narsistlik sezdim biraz ama tabiki uzman değilim. Umarım bebisten sonra istediğin gibi davranır 💜
Hic öyle huyları yoktur cok dusuncelidir anlayislidir sessiz sakindir saygilidir. Ama ben hamileyken ona da bir haller oldu. Trip atiyorum anliyor hic orali olmuyor kendi de trip atiyor. Kendi halinde takiliyor bireysel ses tonuna dikkat etmiyor

Kızlar bakınız buda bir erkek bebek göbeği ama benim iç karnım hiç yokmuş sanırım🤣
IMG_8167.jpeg

Hic öyle huyları yoktur cok dusuncelidir anlayislidir sessiz sakindir saygilidir. Ama ben hamileyken ona da bir haller oldu. Trip atiyorum anliyor hic orali olmuyor kendi de trip atiyor. Kendi halinde takiliyor bireysel ses tonuna dikkat etmiyor

Eşimden geçende birsey rica ettim. Biz hamileyiz yapamayız dedi 😅 adamlara da birseyler oluyor demek

Gözün aydın canımm sağlıkla büyüsün🙏🏻 kilosu çok iyi hemen çıkar çıkarsınız💗
Sağ ol bitanem haftasına göre az gibi aslında boyu da küçücük ama yine de küvöz için 2 kilo üstünü iyi değerlendiriyorlar sanırım. Senin minik bacıların süreci nasıl ilerliyor? İnsan başına gelince anlıyormuş tez zamanda kavuşun siz de inşallah. gebelik zehirlenmesi belaymış yaw
Canım hayırlı olsun Allah ömrünü sağlıklı uzun eylesin. İnşallah en kısa zamanda toparlar ve kucağına kavuşur minnoşun 🙏🌸
Amin canım hepimize sağlıklı günler olsun inşallah
Muayene günümdü de şimdi yaziym dedim. Rahim ağzı 20 mm'ye düşmüş. Doktorum geçen defa ciğer geliştiricilerden bahsetmişti. Sorunca: "Canım ne gerek var zaten haftası çok iyi." dedi. Bu arada benim satı kabul etmiyor keseyi ilk başta küçük gördüğü için. Yani 35+6 için söyledi bunu. Ben de whiterabbit88 whiterabbit88 için bunu yazmak istedim. Hep birbirimize destek olduk ama giremiyorsun o yüzden keşke yanında olsaydım da öyle destek olsaydım diye düşünüyorum bazen🥹 Bebişini yakında kucağına alınca tüm duyguların değişecek eminim ki❤️ Hatta doktorum kafası büyük olduğu için erken gelse daha iyi olur dedi. İnşallah bugün daha iyisindir
Kuzum her daim desteğin için sağ ol çok tatlısın. Benim dr 35+4 te ciğer geliştirici yaptı iki doz. Ama belki de gebelik diyabeti var diye bendedir, solunum sıkıntısı olabilirmiş. Nitekim doğum gününde oksijene ihtiyaç duydu bebek iğnelere rağmen. Senin doğum şekli konusundaki kafa karışıklıklarını biliyorum hakkınızda en hayırlısı ne ise öyle olsun. O karnın ne öyle kızz kolay gelsin taşıması çok zor olmalı

Canim gozlerim dolu dolu okudum cok uzuldum guzel haberlerini bekliyoruz haklsiin duygularinda sabir guc kuvvet diliyorum insallah bize cikis resimlerini atarsin heyecanla bekliyoruz dualarimiz size🤲🤲🤲🤲
Sağ ol canım seninle aynı gündü sezaryen tarihimiz kısmet işte. İnşallah seninki planlandığı gibi gider
Perlitik Perlitik canım benim değer korkunç yükselmişti proteinde, 150 ideal, 300 üstü risk iken benimki 3 bindi tam. Ayrıca alt ast gibi kan değerlerim de bozulmaya başlamıştı. Tansiyon arada 12/8 falan oluyordu ama protein o düzeye gelince durumun geri dönülmez seviyeye gelmesini beklemediler.

Sağ ol bitanem haftasına göre az gibi aslında boyu da küçücük ama yine de küvöz için 2 kilo üstünü iyi değerlendiriyorlar sanırım. Senin minik bacıların süreci nasıl ilerliyor? İnsan başına gelince anlıyormuş tez zamanda kavuşun siz de inşallah. gebelik zehirlenmesi belaymış yaw

Amin canım hepimize sağlıklı günler olsun inşallah

Kuzum her daim desteğin için sağ ol çok tatlısın. Benim dr 35+4 te ciğer geliştirici yaptı iki doz. Ama belki de gebelik diyabeti var diye bendedir, solunum sıkıntısı olabilirmiş. Nitekim doğum gününde oksijene ihtiyaç duydu bebek iğnelere rağmen. Senin doğum şekli konusundaki kafa karışıklıklarını biliyorum hakkınızda en hayırlısı ne ise öyle olsun. O karnın ne öyle kızz kolay gelsin taşıması çok zor olmalı

Sağ ol canım seninle aynı gündü sezaryen tarihimiz kısmet işte. İnşallah seninki planlandığı gibi gider
Perlitik Perlitik canım benim değer korkunç yükselmişti proteinde, 150 ideal, 300 üstü risk iken benimki 3 bindi tam. Ayrıca alt ast gibi kan değerlerim de bozulmaya başlamıştı. Tansiyon arada 12/8 falan oluyordu ama protein o düzeye gelince durumun geri dönülmez seviyeye gelmesini beklemediler.
aslında 34'ten sonra ciğer geliştiriciye gerek kalmıyor, senin bebeğin de iyi emin ol buna❤️her bebeğin gelişimi farklı ya bazen bebekler 39da bile kısa süreki nefes problemleri yaşayabiliyorlar, özellikle sezaryen doğum sonrası bebek o dar alandan geçmediği için ciğerlerinde amniyon sıvısı kalmış olabiliyormuş. Fakat bu çok kısa sürüyor, birkaç saate düzeliyor. Arkadaşım 38+4'te sezaryen oldu ve şekeri yoktu ama sürekli bebeğini ağlattılar ciğeri gelişsin diye. Yani demem o ki ne kendini, ne de gebelik şekerini suçlamana hiç gerek yok. Büyük ihtimal şu an nefes alışı gayet düzgün ama gözetim altında tutmak istediler. En kısa sürede kavuşacaksınız inşallah❤️
Karnım çok ağır ama katlanıyorum🥲 inşallah değecek

Ben de 33+4 teyim. Belli belirsiz karnım. Arkadaşlarım diyor iç karnın genişmiş diye. Bir de erkek olduğu için de oluyormuş ama genelde iç karnın büyük diyorlar. Öğretmen olduğum için de böyle olması işime de geldi. Öğrenciler çok dikkat etsin istemiyordum. Salaş gömlek falan giyiyorum hiç belli olmuyor.
Aynen ben de biraz geniş giysem hemen kamufle oluyor 🥰

Bende zayıfım zor karnım çıkıyor. Pek büyümedi o kadar benimde ama 32 33 ten sonra birden çıktı sanki karnım. Yürürken artık belim çok ağrıyor zor yürüyorum. Vücut alışkın değil bu kdr göbek taşımaya 😁

Kizlaaar bir ruya gördüm. Rüyamda doğum günü gelmiş ailemle birlikte hazırlanıyoruz güle oynaya, hastaneye gidiyoruz. Beni giydiriyolar vs derken odaya doktor geliyor ve bana "sana biz yanlış bakmışız, hamile degilmişsin. Kilo almışsın." diyor. Hayatimda gördüğüm en sacma ve komik rüyaydı. 😂😂
Bu arada ben hamileden cok sismanlamis gibi duruyorum gercekten. Cok kilo artisi da olmadi ama beni cok genisletti bu hamilelik. Karnim da asssiri yumusak artik catlamaz da sanırım. 😊

Eklentiler

• 1000051199.jpg
    1000051199.jpg
    109,3 KB · Görüntüleme: 99
Benim bebişko çok değişik ya dün çok sessizdi böyle ben zar zor hafif dalgalandırdım. Bugünde karnımın bir orası şişiyor bir diğer tarafı üst üste 3 kere tekme atıyor filan 😅 böyle hem hareket ediyor ama karnımda kasılıyor gibi sertleşiyor. Hareketinden miii oluyooor yoksa karnım mı kasılıyor o yüzden ayırt edemiyorum. Bir de bugün karnım bir tepecik oldu acaip yükseldi. Böyle olunca korkuyorum rüyamda ayakları karnımdan çıkıyordu. Gerçektede sanki her an çıkcakmış yırtıcakmış karnımı gibi geliyor 😅
Ayy bende 2 defa falan gördüm rüyamda birinde ellerini çıkarıyordu karnımdan. Birinde komple karnımdan çıktı kafası falan. Çok ürkütücü😅😅

Kizlaaar bir ruya gördüm. Rüyamda doğum günü gelmiş ailemle birlikte hazırlanıyoruz güle oynaya, hastaneye gidiyoruz. Beni giydiriyolar vs derken odaya doktor geliyor ve bana "sana biz yanlış bakmışız, hamile degilmişsin. Kilo almışsın." diyor. Hayatimda gördüğüm en sacma ve komik rüyaydı. 😂😂
Bu arada ben hamileden cok sismanlamis gibi duruyorum gercekten. Cok kilo artisi da olmadi ama beni cok genisletti bu hamilelik. Karnim da asssiri yumusak artik catlamaz da sanırım. 😊
Bebiş kızsa normal karnının böyle olması. Herkes öyle diyor çünkü 😅

Hormonlardan kaynaklı da olabilir mi acaba ya.Cunku ben bazen kendime şaşırıyorum gerçekten buna mi kızdın diye eşim de bsey demiyor alıştı artık sanrm ama ben üzülüyorum sonradan.Kendisine de dedim bak bazen abartılı tepkiler verebilirim beni ciddiye alma tamam mı hiç biri gerçek duygularım dusuncelerm değil diye 😂

X