Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219

Benim aldığım kuvetin altında ayaklari var katlanması için önce ayaklari kapatmam gerekiyor o yüzden tercih ettim bende

Bana sıcakta katlanan yerleri kötü oluyor yumuşuyor durmuyor dediler bende dümdüz normal olanlardan almıştım

Ben açılır katlananlardan korktuğum için böyle bir şey aldım. Ama daha kullanmadım tabi
Cevaplar için çok teşekkür ederim değerlendirip alacağım

Günaydın herkese, biz bugün 36+2’yiz 28 Eylül’e gün aldık tam 39’da Hoş doğsa şimdi de doğar tam bebek olmuş, 3200 gram ve 49 cm, kızımın yarısı yanak

Geçen cumartesi gecesi yaşadığım saçma sigorta olayını da çözdürdüm. İtiraz etmesem özel sigortama rağmen 1200 tl geçireceklerdi bana az kalsın acildekiler. Neyse maalesef bazen biraz ses yükseltmek gerekiyormuş insanlara işlerini doğru yaptırabilmek için…

Ay biraz rahatladım doktor iri falan deyince korktum. Adam zaten izin vermem bebeğin zarar görmesine nasıl uygunsa öyle gideceğiz dedi

Eklentiler

• Screenshot_20240905_132838_com.android.chrome.jpg
    58,9 KB · Görüntüleme: 69
34. hafta kontrolümde doktorumla doğum hakkında konuşmak istedim, 37de konuşuruz dedi. Ben geç olur diye düşündüm o yüzden tmm diyip konuyu kapatmadım, 37de gel çatı muayenesi yapayım dedi. Acıtıyor mu hocam öyle diyenler var dedim, burdan acıdı diye çıkan hiç olmadı, zaten 2 parmağa dayanamıyorsan 3 kiloluk bebeği hiç çıkaramazsın. Orda bacağını, kalçanı kapatacak olursan sıkıntı olur, riske ne gerek var dedi. Ben 2 parmağa dayanamıycam demedim ki durduk yere aşırı demoralize etti. İlla normal olsun demiyorum ama herşey normal şekilde ilerlerse vajinal doğum istiyorum. Milletin doktorunu ebesini görüyorum ne kadar cesaret veriyolar, yapamayacak olana bile vajinal yapma gücü aşılıyorlar. Tamam iki yöntemde de riskler var biliyoruz ama insanın durduk yere kendine olan güvenini zedelemeye ne gerek var ki öyle değil mi? Velhasıl kelam Ankara'da normal doğum için önerebileceğiniz doktor var mı kızlar yaa çok az vaktim kaldı çok stres oldum

Şu an nereye gidiyorsun bende Ankaradayım

Ben de bugun gittim kontrole 35+2 yim bebisko 3 kilo boy da 51 cm olmuş. Duyunca ben de bi an panikledim normal dogum istiyorum. Doktorum da sağolsun korkmana gerek yok doğru orantiyla artacak gibi bi sey yok 4 kilolari bulacagini sanmiyorum dedi. Yapisal olabilir suyun cok hafif fazla bebek de önden gidiyor ama yine de biz bu durumu karbonhidrat şeker yiyerek arttirmayalim cok cok minimalde tutalim tuketimleri dedi. 4 kiloyu geçirmezsek problem olmayacak gibi beslenmeye dikkat edicez benim anladigim

Şaka gibi bu doktorlara ne oluyor ya devlet hastanelerine laf ederler ee özellerde ki kafayı yemiş. İlk gebelik ise sorman normal oraya ne sokucak ne bilebilirsin ki. Terbiyesizce bir üslup Ankara da yaşamıyorum maalesef ama değiştir bence de, kabul edilemez bir konuşma tarzı.

Şak diye dedin ya orada koptum maalesef şehir efsaneleri işte insanlari korkutmaktan başka bir işe yaramaz. Bu durumlar kişiden kişiye, acı eşiğine, o an hangi durumda olduğuna göre değişken şeyler ama toplumumuz bayılıyor korkutmaya

Ne güzel açıklamis doktorun. Ztn benim doktorumda dedi -+ olayı var. İlla dediğimiz kilo olmuyor diye panik yapma sen, rahat ol bak doktorunda iyi sağlıcakla dünyaya gelicekler

Son haftalarda daha bile sıklaşiyor büyüyorlar masallah. Ben de rennie emme tableti kullanıyorum. Şurup midemi bulandırıyor. Günde 4 tablete kadar izin var bazen 4 alıyorum o kadar midem rahatsız oluyor. Geçmiş olsun canım sabır sabır diyicez az kaldı

Seninle biziim bir ortak yanımızda bu kafa olayı sanırım canım, sende de vajinal varis vardı değil mi yanlış hatırlamıyorsam. Benim oğluşunda kafası 2 hafta önde nasıl doğurcam hocam dedim doğurursun ne olacak diyor 2. Gebeliğim beniö 2.doğumlarda 4 kilo doğumlar fln oluyor diyor

Ya evet bazılarının acı eşiği daha düşük oluyo ama anneyiz biz hiç koymaz bence ki o an belim filan çok ağrıyordu, o minik acıyı hiç önemsemedim bile

Çook teşekkür ederim bakıcam bu isimlere

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…