Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Merhaba kızlar kontrolüm vardı 33 hafta olduk çok şükür kilosu boyu haftasına göre her şey iyiymiş. 24. Haftada suyun alt sınırda demişti doktorum o zamandan beri suya takılıyordum bol bol su içtim bu hafta da üst sınırda dedi doktorum 😅 Doğum pozisyonundaymış 36ya kadar sabit durmazlar genelde dedi takip ederiz dedi artık kaburgalarım acıyor tekmelerken. Nefes almak zorlaştı özellikle merdiven çıkarken 🥲 normal doğum gibi gözüküyor dedi bakalım gidişata göre bakarız dedi 2 hafta sonra tekrar kontrole çağırdı. 2 kere kusma ishal yaşadım salgın varmış aman dikkat edin kızlar. Beşiğini aldık kanz with me 2 tercih ettim anne yanı istediğim için. Alışverişi neredeyse tamamen bitti oğlumun çok şükür. Benim hastane ihtiyaçlarım falan kaldı sadece. Onlarda kısa vakitte hallederim. Hastane çantasını daha hazırlamadım ama bebeğin kıyafetlerini yakın zamanda yıkayıp hazır etmeyi düşünüyorum. Şuan önümüzde akrabamızın bir düğünü var onu atlatıp hastane çantasını da hazırlarım diye düşünüyorum. Bu arada ben daha hiç nstye girmedim ne zaman başlarım bilmiyorum. Gidenlere şeyi sormak istiyorum muayene olmadan önce mi nstye giriyorsunuz muayeneden sonra mı? Doktor mu söylüyor bunu nasıl yapacağımızı?
33 unde girmen lazim canim cantani yapsan iyi olur bence hepimiz artik riskli haftalardayiz

Kova canım. Bende kovayim😆 normalde hiç birseye karışmaz sorarsam en fazla kısa bir yorum yapar. Ama bebiste kafayı yedi 😅 ikisi de kötü ortası olsun 😅 Çok hayal kuruyor bir sürü konu sayıyor yetistirecem oğlumu diyor. Sağlıkla o günleri görürüz inşallah 💜 hayır benim oglusumda tekme atmıyor atmıyor beni panik yapıyor babası konuşuyor hemen tepki veriyor diyorum ohh babaci olacak galiba 🤣
Hahaha cok tatli benceee bayildim esine masallah 😅😅😅

Kızlar selamlar mesajlarınızı takip ediyor okuyorum heyecanla 😍 az kaldı artık
Biz 33 haftalık olduk çok mutluyum. Gebelik zor bir süreç. Sağsalim doğurup yüz üstü
Uyuma hayaliyle yaşıyorum 😁 yine de çabuk geçti zaman inanamıyorum bazen 3. Çocuğum olacak. hayatım artık daha yoğun olacak sanırım 😂 kızım 1. Sınıf abimiz 6. Sınıf birde Ekim ortası yasa sonu bebişimşz gelecek. Evdekiler felaket heyecanlı bebek özlemişiz hepimiz 😁 umarım tüm yavrularımız hanelerimize neşe bereket huzur getirsin ❤️
Masallah masallah sana ne guzel 3 uncu cocugun helal olsun 3 uncu cocugu olacak annelerimiz var imreniyorum size kizlar insallah bizlerde sizler gibi oluruz🥰sirt ust yuz ustu yatma konusunda hem fikiriz😁😁

35+1 annesi olarak 2900 olmus bebis bugun kan verdim anastesi icin hazirliklar basladi kaldi 20 gunum🥰🥰🥰

Eklentiler

• 20240904_172604.jpg
    20240904_172604.jpg
    105,6 KB · Görüntüleme: 143
Kızlar bugün akşam kayinvalideme gittik bende kabiz gibiydim zeytinyağı iciyim dedim tatlı kasiginin yarisina doldurdum içtim sonra bi yanma hissettim boğazımda bi tat aldım çörek otu yagiymis 😟 şişesi buyuk ve aynı zeytinyağına benzediği için anlayamadım şuan sürekli ağzıma geliyor ve internette baktım hamileler kesinlikle tuketmemelidir yazıyor agliycam ya bisey olur mu sizce 😟😟
Canım bende Bursa önemli olan miktar benim doktorum en başlarda şey demişti maydonoz yasak diyorlar yani sen demet demet yemedikten sonra nolabilir sınırlar sınırlar sınırlar gibi bir konuşma yapmıştı banada çok mantıklı gelmişti

Kızlar bugün akşam kayinvalideme gittik bende kabiz gibiydim zeytinyağı iciyim dedim tatlı kasiginin yarisina doldurdum içtim sonra bi yanma hissettim boğazımda bi tat aldım çörek otu yagiymis 😟 şişesi buyuk ve aynı zeytinyağına benzediği için anlayamadım şuan sürekli ağzıma geliyor ve internette baktım hamileler kesinlikle tuketmemelidir yazıyor agliycam ya bisey olur mu sizce 😟😟
Bir doktor bu konuda sey demisti, boyle yiyeceklerle dogum falan baslasa ya da dusuge sebep olsa ilaclarla degil o yiyeceklerle dogumu baslatirdik ya da kurtaji yapardik. Bana cok mantikli gelmisti. Yani bence cok buyuk miktarlar veya sık sık tüketmedikten sonra ilaç etkisi gibi bişey yapmaz böyle şeyler. Bebeğinin de hareketlerinde sorun yoksa zaten sindirilmiş gitmiş olacak birkaç saate, rahatlayabilirsin:)

Yok canım bana da kabızlık için çörekotu yağı iç diyenler vardı içtim yiyorum ekstra baya da ölümden başka her derde devaymış takılma

Bana doktorum çok yürüme dedi en Max 30 dk evde egzersiz yap dedi. Ben de 36+2 yım yükün arttı ağrılarını arttırsın demişti. Ondan olabilir belki senin de canım. Ama baktım şiddeti artıyor vs başla birşeyler de oluyor bekleme acile git
Evde uzaninca gecti kuzum şükür yorgunluktan oldu sanirim. Dinlenmeden carsiya yurumustum yokus da vardi biraz

İşte bugün gittim canım şükür herşey iyi 2300 dedi kiloya boyu hiç söylemedi ama işte bu aşağıya baskı ve bol hareket oluşu ah ahh bende de aynı mide yanmalar falan senin kontrol ne zaman nasıl bebiş şükür büyüdü doğduğu günü görürsün inşallah normal mi düğünüyosun doğumu
Ben en son cumartesi gitmiştim, 33+2 de. 2,5 kg ve 47 cm di. Amin inşallah hepimiz sağlıkla kucağımıza alıp, sağlıkla mutlulukla büyütelim inşallah 🙏🏻 Ben normal istiyorum evet ama bakalım gidişat ne gösterecek. İnşallah normal olur 🤲🏻 Senin ilk bebiş normal miydi sezeryan mı?

Ne zaman karnıma dokunsam aynı yere bir vuruş geliyor eriyorum 🥹 seslendiğimde ve kahkahalarla bir şeye güldüğümde tekme sayıları artıyor oğlum sesimi seviyor galiba diye düşünmek gözlerim dolduruyor 🥹 ne zaman babasına seslensem bak hareket ediyor diye her şey bir anda kesiliyor 😅 sadece babası değil kime hareket ederken söylesem ve bakıp dokunsalar oğluşup tıp oynar gibi hareketsiz duruyor 😁 ne yalan söyleyeyim çok hoşuma gidiyor anne bebek arasındaki bağı hep merak ederdim bizzat yaşamak çok değişikmiş 🥹 sizde böyle şeyler yaşıyor musunuz? 🤭

Masallah canimmm resmini atarsin 40 ciksin heyecanla bekliyoruz seninniyi olmana sevindim.dikislerin nasil.kim.yaninda
Teşekkür ederim canım ❣️ Annem yanımda eşim de 10 gün yanımdaydı işe gitmedi. Arada sızlıyor ama artık her işimi yapabiliyorum öyle ağrı acı kalmadı, uyuşukluk var o bölgede. Depend bol bol stoklayın 5. Pakete geçtim ben 🙈🙈 Evde çok rahat oluyor

Masallah masallah sana ne guzel 3 uncu cocugun helal olsun 3 uncu cocugu olacak annelerimiz var imreniyorum size kizlar insallah bizlerde sizler gibi oluruz🥰sirt ust yuz ustu yatma konusunda hem fikiriz😁😁
Allah gönlüne göre nasip etsin sana da. Benim de 3. ama çok yaş farkı var aralarında, küçük oğlum 9 yaşında. Biz, eşim yurt dışına çıktıktan sonra bir süre ayrı yaşadık. Sonra ben istemedim, sonra olmadı(düşükler, boş gebelik vs. yaş etkisi). Derken, bu sağlıklı olur inşallah. Herkesinki sağ salim annesine-babasına-kardeşlerine kavuşsun inşallah. ❤️💐 uyku bu sefer benim için de problem. Bacaklarım uyuşuyor geceleri, hiç rahat edemiyorum. Magnezyum alıyorum ama tam da işe yarıyor diyemem.

Bu arada konudan bağımsız, kan değerlerim düşük(8,5). Kan ilacı vermişti ama kullanamıyorum ben, bulantı, aşırı iştahsızlık yapıyor. Zaten midem rahatsız. Bir de diyabet diyeti yapıyorum. Doktorla konuştum, damardan tedavi verecekler. Bugün randevu alacağım hastaneden. 1,5 saat sürüyormuş 😳 2. Hamileliğimde de yaptırmıştım, yarım saat sürüyordu.

X