Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Canım 19. Haftadan beri kullanıyorum sabah akşam fitil. Onu ilaç gibi düşünme eksik olan hormonu tamamlıyor riskleri engelliyor olarak düşün. Tiroit hapı nasıl hormonu düzeltiyor içmemek daha kötüyse progestan fitilde aynı şekilde. Gönlün ferah olsun bi sıkıntı olursa yaz bana 😄😘
Sağol canım ama yani risk var mı diyorum yok ama diyor bi yani bilemedim boşu boşuna bu seferde iyice geciktirirse 😀

Canım fitili kullan ben de kaşımaktan kanattım . Benim de mantarım coştu bı anda ama ilaçları kullan mutlaka ben şu an antibiyotik ,xl tablet , travazol krem kullanıyorum iki gün oldu kaşıntım azaldı ama bitmedi
Bende de hafif hafif kaşıntı başladı iki gün sonra randevum var doktoruma travazolu kullanabilir miyim diye soracaktım.

Kızlar 36+3 olduk. vajinamda bir ağrı var ic kemigi agriyor yanıyor. Bugun biraz fazla yürüdüm ondan mi acaba
Bana doktorum çok yürüme dedi en Max 30 dk evde egzersiz yap dedi. Ben de 36+2 yım yükün arttı ağrılarını arttırsın demişti. Ondan olabilir belki senin de canım. Ama baktım şiddeti artıyor vs başla birşeyler de oluyor bekleme acile git

İşte bugün gittim canım şükür herşey iyi 2300 dedi kiloya boyu hiç söylemedi ama işte bu aşağıya baskı ve bol hareket oluşu ah ahh bende de aynı mide yanmalar falan senin kontrol ne zaman nasıl bebiş şükür büyüdü doğduğu günü görürsün inşallah normal mi düğünüyosun doğumu
Canım kaçıncı haftadasın

Canım hareket azligina ne dedi geçmiş olsun.
Saçmalamış doktorunuz. Ben geçen cumartesi dr uma 2 gündür hareketi azdı. Bende sola yatıp az sikistiriyordum dediğimde bana kızdı 2 gündür bunu yaşıyorsun ve bana haber vermedin mi dedi
Ayrıntılı ultrasona giricem onun için ama nst de herşey yolunda çıktı, bu bebek güvende karnımda demek diye biliyorum. Doktor sıkıştırdı biraz, zorla da olsa küçük 1 2 hareket yakaladi. Bundan sonra cok hareketli olmamasi normal dedi ama bana saçma geldi, herkesin bebegi kipir kipir. Benimki de öyleydi, birden boyle oldu yani, tuhaf açıkçası

Bende delirdim, muhakkak degistiricem. İşim düştüğünde devlete gideceksem niye ozelde dogurmak icin para vereyim ki, onu da devlette dogururum, her şeyi devlette yaptirdiktan sonra
Aynen öyle yani bu vurdumduymazlik çok canımı sıkıyor sana tonla para ödüyoruz canımızı emanet ediyoruz bi yönlendirme bisi yap bisi yapamam demek ne . Hiç tahammül edemiyorum bu doktorlara gerçekten. Hiç zaman kaybetme canım

Kızlar bugün akşam kayinvalideme gittik bende kabiz gibiydim zeytinyağı iciyim dedim tatlı kasiginin yarisina doldurdum içtim sonra bi yanma hissettim boğazımda bi tat aldım çörek otu yagiymis 😟 şişesi buyuk ve aynı zeytinyağına benzediği için anlayamadım şuan sürekli ağzıma geliyor ve internette baktım hamileler kesinlikle tuketmemelidir yazıyor agliycam ya bisey olur mu sizce 😟😟

Sağol canım ama yani risk var mı diyorum yok ama diyor bi yani bilemedim boşu boşuna bu seferde iyice geciktirirse 😀
Yok kuzum sen kullan gecikmez zaten 36 ya filan gelince biraktirir o ayarlar zamanını, bebegin başı bi anda kanalada inebilir tedbir almak zorunda gönlün ferah olsun 🥰🌸

Kızlar bugün akşam kayinvalideme gittik bende kabiz gibiydim zeytinyağı iciyim dedim tatlı kasiginin yarisina doldurdum içtim sonra bi yanma hissettim boğazımda bi tat aldım çörek otu yagiymis 😟 şişesi buyuk ve aynı zeytinyağına benzediği için anlayamadım şuan sürekli ağzıma geliyor ve internette baktım hamileler kesinlikle tuketmemelidir yazıyor agliycam ya bisey olur mu sizce 😟😟
Canıım yasaklı şeylerde kilit nokta ölçü bence.
Ne kadar ve ne sıklıkla tükettiğin yani. Tatlı kaşığının yarısı kadar içmişsin, hiçbir şey olmaz merak etme. Gönlünü ferah tut. ☺️

Çok yürüyünce benimde oluyor canım. Fizyoterapist bana sürekli yürüme, sürekli ayakta kalma, sık sık pozisyon değiştir dedi. 15 dk yürüdüysem biraz oturup dinlenmem lazımmış.
Ay ben bugun carsiya cikmistim pek dinlenmeden yürüdüm hafif de yokuştu. Eve gelip uzanınca geçti şükür

Günaydın kızlar, bugün tam 33 haftalık olduk ancak dün tüm süreç boyunca yaşadığım en korku dolu gündü.

Neredeyse gebeliğimin en başından beri idrar yolu enfeksiyonu yaşıyordum ama son iki haftadır idrarda yanma kaşıntı gibi şikayetlerim iyice arttı. Gebe kalana değin neredeyse hiç böyle bir problem yaşamadığım için ağrı da yangı hissi de beni çok rahatsız ediyordu. Tahlillerden sonra önce tek dozluk bir antibiyotik, sonrasında ise 10 tabletlik bir antibiyotik kullandım. Yaklaşık 2 gün önce antibiyotiklerim bitti ama özellikle kaşınma ve yanma şikayetlerim büyük ölçüde bitmedi. Dün iş yerinde kaşınan yerleri peçete ile kaşıyınca kan ile karşılaştım. Aklım çıktı ne olduğunu da anlamadım. Bir tersanede çalışıyorum, neredeyse ofisteki tek kadın olarak. O sebeple ne söylediğimi de hatırlamadan panikle önüme gelen ilk kişiye durumu söyledim, eşim de yakın bir hastanede çalışıyordu gelip hemen aldı.

Önce Nst çekildi, sonra vajinal muayene yapacağım dedi. Ben de kastınının vajinal ultrason ile pelvik uzunluğa bakmak olduğunu düşündüm. Çatala geçtiğimde kanattığım yerin yüzeysel olduğunu söyledi. Fakat şimdi adının spekulum olduğunu öğrendiğim bir aletle önce vajinayı açıp sonra da içime doğru batikon uygulandı. Kendi hekimim yıllık izindeydi, nöbetçi hekimin tavırlarını ise konuşmuyorum dahi, işlem çok ağrılı olduğu için titreyip kendimi çekmeye çalışınca acil doğuma gideceğim seni böyle bırakırım dedi. Masadan inerken hala titriyordum. Belki benim acı eşiğimle ilgilidir ancak çok ağrılı oldu. Sonrasında ise vajinal ultrason ile baktı, o işlemi hiç hissetmedim dahi. Muayene sonunda bebek iyi hareketleri iyi, rahim ağzı uzunluğunda da kısalma yok dedi ve bana fitil verdi.

Ancak şu an neredeyse çiş yapmaya ağlayarak gidiyor ve titremelerimi durduramıyorum. Özellikle o kaşıyarak yara olan yerime idrar ya da su dediğinde çok ama çok canım yanıyor. Fitili dün almamıza rağmen resmen çocuklar gibi ağladığim için kullanamadım. Dünki çektiğim acıyı çekmekten çok korkuyorum.

Nitekim böyle bir fitili daha önce kullanmış olan bir arkadaşım var mı? Acı veren bir tedavi midir?
Cok uzuldum vajinanda mi yara mi agzinda yani cok gecmis olsun benimde enfeksiyon kaynakli rahim agzi yaram olmustu kanama gelmisti suya atilani verdi sonra gecti bende kasinti tarzi seyler yok canim

X