Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Doktoruma msj atmistim evet baslayabilirsin artik demis ben de bugun yavastan baslarim artik. Gunde 10 squat 1 dilim ananas 3 hurma 1 ahududu cayi yapsam cok mu olur acaba
36 için biraz erken değil mi :KK43: ben olsam 37’den hatta 38’den önce başlamazdım sanırım ama doktora sormak lazım o ne derse o

36 için biraz erken değil mi :KK43: ben olsam 37’den hatta 38’den önce başlamazdım sanırım ama doktora sormak lazım o ne derse o
Erken dogum tehlikesi olmadığı durumlarda sanirim doktor 36. Haftayi uygun gormus olabilir. Yine de cok abartmadan tuketmek ve hareketleri yapmak iyi olacaktır

Ben çok dikkat ediyordum ama bu hafta arada bir kaçamak oldu bide diyete uyamadim bisey olur DİE korkuyorum şimdide 🥴 insülin oluyormusun kaç çıkıyor diyete uymayinca 😐
Ben günde 5 kez ölçüm yapıp not alıyorum. Değerlerin açken 5 in altında, yemekten 1,5 saat sonra da 7 nin altında çıkması gerekiyormuş. Benim açken hep 5in üstünde çıkıyor. Akşamdan birşey yemesemde düzelmiyor. Yarın randevum var, muhtemelen insülin başlayacak doktor 😔

Doktoruma msj atmistim evet baslayabilirsin artik demis ben de bugun yavastan baslarim artik. Gunde 10 squat 1 dilim ananas 3 hurma 1 ahududu cayi yapsam cok mu olur acaba
Çok olmaz sanırım 7 hurma yiyenler var. Onu son haftalara doğru çoğaltırim, cumartesi gidince ben de izin alıyım da basliyim şuan 3 hurma yeter

Ben günde 5 kez ölçüm yapıp not alıyorum. Değerlerin açken 5 in altında, yemekten 1,5 saat sonra da 7 nin altında çıkması gerekiyormuş. Benim açken hep 5in üstünde çıkıyor. Akşamdan birşey yemesemde düzelmiyor. Yarın randevum var, muhtemelen insülin başlayacak doktor 😔
AA 5 ve 7 yi ilk defa duyuyorum sanrım yurt dışındaydiniz ölçüm ve değer bize göre farklı sanırım. Bende günde 5 kere bakıyorum açlık 95 alti olmasi lazım tokluk 1 saat sonra 140 alti olması lazım benim diyete uyunca iyi ama bu hafta 170 i gördüm of 😵‍💫

Doktorum artik baslayabilirsin demis. Ben yine de cok abartmadan yaparim az az
Doktorun ne dediği önemli biz ne desek boş. Ha hurma yedin çay ictin hemen bebeğin geleceğini düşünmüyorum bu da kolay doğuma hazırlık sonuçta belki squat çok yapmasan olur ama yiyicek içecek ile hop yarın doğuruyorum olmaz sanırım. Doktorun bir tehliken olsa yapma tetikleme derdi. Benim ki baş aşağı ama kanalda değil mesela

Kızlar yavaş yavaş doğumlar yaklaşıyor 😅 dün kaşıntıdan mahvoldum enfeksiyonum azmış gene az önce idrar tahlili yaptırdım şimdi NST deyim. Doktor bana geçen hafta bebek tombik demişti. Sağlıklı beslen çünkü iri bebek doğumlarında Allah korusun omzu çıkabilir kolu kırılabilir hatta felç olabilir dedi biraz korktum. Ben de babası da 4 kilo üstü iri beklerdik. Yani bilemedim nasıl olacak bu iş 😂
Ayy o nasıl bilgi, şu olumsuz cümleleri neden söylüyorlar ki ya sadece dikkat et yemene icmene dese yetmez mi 😕

AA 5 ve 7 yi ilk defa duyuyorum sanrım yurt dışındaydiniz ölçüm ve değer bize göre farklı sanırım. Bende günde 5 kere bakıyorum açlık 95 alti olmasi lazım tokluk 1 saat sonra 140 alti olması lazım benim diyete uyunca iyi ama bu hafta 170 i gördüm of 😵‍💫
Ya bu ölçüm cihazları net sonuç vermiyor olablr mi çünkü benim açken 86 çıktığı gün 10 dk sonra kan verdim öyle baktırdım 72 çıktı.

Kizlar selam dun gece epey sancım vardı belimden kasıklarıma adet olacak gibi bugün sabah doktora gittim mat baktim sancı yoktu sabah geceleri olur dedi 35+4 oldum 5gun önce 2850 dedi kilo bugün 2750 hiç anlamadım cumartesi tekrar nst çağır di artık çok zorlanıyorum ağrıların çok oluyor özellikle akşamlar rutin ev işleri yapınca akşama kadar akşamda ağrı oluyor sırt ağrıları bebek aşağı donmemis bu yüzden nefes almak da hala zorlaniyorum hayırlısıyla 2hafya çabuk gecse

Kizlar selam dun gece epey sancım vardı belimden kasıklarıma adet olacak gibi bugün sabah doktora gittim mat baktim sancı yoktu sabah geceleri olur dedi 35+4 oldum 5gun önce 2850 dedi kilo bugün 2750 hiç anlamadım cumartesi tekrar nst çağır di artık çok zorlanıyorum ağrıların çok oluyor özellikle akşamlar rutin ev işleri yapınca akşama kadar akşamda ağrı oluyor sırt ağrıları bebek aşağı donmemis bu yüzden nefes almak da hala zorlaniyorum hayırlısıyla 2hafya çabuk gecse
Cihazda sasmalar olabilir tortoplar artık. Çok fark yok ztn arada bir yerde ki ölçüm farklı almıştır. O ağrılar bende de sabahları fena arttı baya gün içi az ama sabaha karşı ve bazen akşamları çok oluyor. Allah sağlıkla kucağımıza aldirsin

Canım ölçüm hatası olabilir benim de 1 haftada 70 gram almış çıktı ama ulttasonda baya yanaklari dolmuştu

Sabah kalktığımdan beri karnımda kasılmalarım oluyor ya. 3 dk da bir 3 kere oldu bir defasında. Sonra ara ara geliyor. Dünde olmuştu baya. Korkmalı mıyım bilmiyorum stres yaptım çok 😬🙄

Kızlar şu kasılmaları nasıl hissediyorsunuz? 32+5teyim acaba bende olmuyor mu oluyo da ben mi hissetmiyorum 😅 bişeyler oluyor ama onlar kasılma mı anlamıyorum

Kızlar drdan çıktım şimdi 32.haftanin ilk günü 1800 gr 45 cm ince uzun dedi 12 günde 300 gr almış yavaş büyüyor dedi canım sıkıldı şimdi nstye bağladı 2 hafta sonraya çağırdı 32 hafta bebek kiloları nasıldı sizlerin benim erken oluyor doğumlarım o yüzden tedirgin oldum

Kızlar drdan çıktım şimdi 32.haftanin ilk günü 1800 gr 45 cm ince uzun dedi 12 günde 300 gr almış yavaş büyüyor dedi canım sıkıldı şimdi nstye bağladı 2 hafta sonraya çağırdı 32 hafta bebek kiloları nasıldı sizlerin benim erken oluyor doğumlarım o yüzden tedirgin oldum
Çok kötü gelmedi bana. Benim 32 de 1600 dü. Bir haftada 100 150 gram anca alıyor. Aşırı korkulcak bir durum gibi gelmedi bana

X