Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
İyi geceler kızlar, şu sancılar neye benziyor? Birkaç gündür ara ara farklı bir şeyler hissediyorum, sık olmuyor ama inanın çözemedim gaz sancısı mı, başka bir şey miiiii anlamadımmmm
Doğum sancısı düzenli geliyor ve şiddeti gittikçe artarken gelme süresi kısalıyor. Mesela başta 20 dakikada birken zamanla 5 dakikada bire düşüyor. Başta daha hafifken gittikçe dayanılmaz oluyor, nefes kesiyor, terletiyor, hareketsiz bırakıyor. Ben daha önce yaşamadığım için gaz sancısı sanmıştım artık dayanılmaz raddeye geldiğinde herhalde doğum sancısı da böyle bir şeydir bu ne biçim gaz sancısııı diye söyleniyordum ki hastaneyi aradık o doğum sancısı olabilir gelin demişlerdi.
Hep bahsedilen şu karnın kasılması ayrı oluyor, karın bir yerde toplanıp sertleşiyor ağrısız bir şekilde sadece rahatsız hissettiriyor, gevşediğinde kasıklara şiddetli bir adet sancısı giriyor. İkinci hastaneye yatışımda o adet sancısı belimden girip kasıklarıma geliyordu. Bu dediğim gibi düzenli olursa doğum sancısı oluyor.

Yalancı sancıda sadece karın sertleşip kasılıyor ve gevşiyor. Bu çok düzensiz oluyor ve normal.

Sizce de yüksek mi 12/5 tansiyon peki
Normalde 12/8 ya da 9/6 filan oluyor tansiyon. Sizin normaliniz 9/6 olsa bile büyük olan sanırım biraz çıkmış o da sizi biraz sarsmış olabilir. Doktorlar bunu yüksek olarak kabul etmiyorlar yani sıkıntı yaratacak bir yükseklik değil gibi duruyor. Herhangi bir sorununuz var mı şu an

Okurken nefessiz kalmışım yaşarken ne yapacağım acaba

Sadece hafif baş ağrım var onun dışında bi şeyim yok çok şükür

Sizce de yüksek mi 12/5 tansiyon peki
Genelde 10/7 9/6 normal görülüyor gebelikte. Benim bir ara idrarda protein kaçağı çıktığı için takip et 13/9 olursa gel mutlaka demişlerdi. Sizin yakınlarda kontrolünüz var mı? İdrar tahlili falan yapıldı mı ya da yakınlarda? Doktorunuza bilgi verebilirseniz belki net bir şey söyler size. Biz ne desek havada kalır hani.

Geçen hafta idrar tahlili verdim bi sorun görünmedi teşekkür ederim cevapladığınız için

Canım protein kacagin geçti mi sonradan bende 1 aydır var

Okurken nefessiz kalmışım yaşarken ne yapacağım acaba
Ay aman zamanından önce yaşanmasın inşallah da çekilmeyecek bir şey değil. Benim 25 ve 26.haftalarda olmuştu. Doğumhanede yatarken birkaç normal doğum sesine şahit oldum. Üç en fazla dört bağırma sesi geliyor arkasından bebek ağlama sesi Yani bağıracak kadar yükseğe ulaştığında sancılar doğum gerçekleşmek üzere demek oluyor bu. O bebeğin ağlama sesini duymak çok güzel yalnız.

Kızlar kapı süsü ve hediyelikler cok güzel diğer sayfalara göre daha da uygun yaptırmayan varsa bi göz atın ben model beğenip yaptıracağım sizinle de paylaşayım istedim

Canım protein kacagin geçti mi sonradan bende 1 aydır var
Bende her idrar tahlilinde çıkıyor ama belli bir seviyeyi geçmediği için önemli görülmüyor. İki defa da 24 saatlik idrar verdim, doktor sadece tansiyonumu takip etmemi söyledi işte. Yanlış hatırlamıyorsam 16.haftadan beri var bende. Bazen gebelikte bu şekilde az bir kaçak olabiliyor tansiyonun yükselmedikçe problem yok diyorlar.

Yaa kizlar cok uygun yazdi bende kaziklandim sandim yaa arastirmadim ben acikcasi arkadasiminkini begendim seninki nasil canom
Benimki bu ışıklı. Ben 2 - 3 instagram sayfasindan farkli modeller icin fiyat almıştım. Hepsi bana 1500 tl fiyat verdi. Ben de o şekilde demek ki piyasa diye dusundum.

Eklentiler

• 1000047308.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 52
Kızlar merhaba 30+4 günlük oldum bugün doktora gitmiştim bi rapor için gitmişken ultrasonla da baktı. En son 28. Haftada ultrasona girmiştim o zaman hiçbir problem yoktu. Bugün doktor kafası haftasıyla uyumlu ama karın çevresi bir hafta geriden geliyor dedi bir de bacakları da 3 4 gün geri dedi bunu 2 haftaya problem olarak görmüyoruz ama takip edilmesi gerek dedi neden böyle olmuş kafam Allak bullak oldu acaba dedim makinesi mi iyi değildi 28. Haftada 1100 gram bugün 1480 olmuş dedi galiba tam da hatırlamıyorum ama bu doktor 28. Haftada gittiğimden farklıydı bir de devletteydi acaba makinesi mi iyi değildi offf

28. Haftada gittiğin özel doktor muydu? Devletin aletleri pek iyi olmuyor bir de ölçüm milim bile oynasa çok farkediyor. Her zaman gittiğin takipli doktorunu baz al. Bir kere daha kontrol ettir bakalım. Benimde hep geriden geliyor. 31.Haftada 1384 gramız daha.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…