Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Bende her idrar tahlilinde çıkıyor ama belli bir seviyeyi geçmediği için önemli görülmüyor. İki defa da 24 saatlik idrar verdim, doktor sadece tansiyonumu takip etmemi söyledi işte. Yanlış hatırlamıyorsam 16.haftadan beri var bende. Bazen gebelikte bu şekilde az bir kaçak olabiliyor tansiyonun yükselmedikçe problem yok diyorlar.

Anladım bende çıkınca dr um ise göndermedi beni dinleneceksin dedi. Evdeyim 1 aydir

33+3’ten selamlar, önden ve yandan nasıl bu kadar fark edebilir 🥲 bebeğimizin ayağını filan görecek miyiz acaba karnımızda 😄

Eklentiler

• IMG_9684.jpeg
    IMG_9684.jpeg
    174,9 KB · Görüntüleme: 82
  • IMG_9685.jpeg
    IMG_9685.jpeg
    183,3 KB · Görüntüleme: 83
Kızlar merhaba 30+4 günlük oldum bugün doktora gitmiştim bi rapor için gitmişken ultrasonla da baktı. En son 28. Haftada ultrasona girmiştim o zaman hiçbir problem yoktu. Bugün doktor kafası haftasıyla uyumlu ama karın çevresi bir hafta geriden geliyor dedi bir de bacakları da 3 4 gün geri dedi bunu 2 haftaya problem olarak görmüyoruz ama takip edilmesi gerek dedi neden böyle olmuş kafam Allak bullak oldu acaba dedim makinesi mi iyi değildi 28. Haftada 1100 gram bugün 1480 olmuş dedi galiba tam da hatırlamıyorum ama bu doktor 28. Haftada gittiğimden farklıydı bir de devletteydi acaba makinesi mi iyi değildi offf
Cihaz farkı olabilir. Kafanızı takıp stres yapmayın. Kendi doktorunuza yakında randevunuz var mı?

Kızlar hemoroit mi basur mu nedir bilmiyorum ama ondan oldum sanirim. Ağrı ve kasinti da yapiyor ne kullanabilirim ne yapabilirim
Bende demir ilacından dolayı aşırı kabızlık olduğundan tuvalet sonrası ağrı oluyor, kantaron yağı sürüyorum, o rahatlatıyor. Zeytinyağı da olur.

Son düzenleme:
33+3’ten selamlar, önden ve yandan nasıl bu kadar fark edebilir 🥲 bebeğimizin ayağını filan görecek miyiz acaba karnımızda 😄
Senin de göbeğin çok yok. Büyük şans bütün hamilelik kolay geçiyor:) benim de öyle ikizlerde de öyleydi şimdi de öyle o yüzden rahatım diye düşünüyorum

28. Haftada gittiğin özel doktor muydu? Devletin aletleri pek iyi olmuyor bir de ölçüm milim bile oynasa çok farkediyor. Her zaman gittiğin takipli doktorunu baz al. Bir kere daha kontrol ettir bakalım. Benimde hep geriden geliyor. 31.Haftada 1384 gramız daha.
Evet 28. Haftada gittiğim özeldi o hiç böyle bir şey demedi ama 28. Haftada 1100 gramdı dedim bugünkü doktora o zamanda zayıfmış dedi oysa diğeri gayet haftasıyla çok güzel uyumlu demişti. Kendi doktoruma randevum 30 ağustostaydı ama içim rahat etmezse tekrardan gideceğim olmazsa

Senin de göbeğin çok yok. Büyük şans bütün hamilelik kolay geçiyor:) benim de öyle ikizlerde de öyleydi şimdi de öyle o yüzden rahatım diye düşünüyorum
Benim normalde kendi göbeğim var 40 beden hamile kaldım halen 40 bedenim 😄 ama önden ve yandan nasıl bu kadar fark ediyo ya çok ilginç

Olunca için bir tuhaf oluyor sonra karnın sertleşiyor. Yarım dakika sonra yumuşuyor tekrar. Karnına dokununca yumuşaksa sancın yoktur, sertse vardır

Sancılar hakkında kararsız(tecrübesiz) olan arkadaşlar için yazıyorum. Daha önceden de yazmıştım. Sancı diyince illa ki aklınıza ağrılı bir durum gelmesin. Esasen karnınızda kasılma olur daha çok; karnınız top gibi toplanıp sertleşir, bir müddet sonra kendini bırakır, normal haline döner. Bu haftalarda ara ara düzensiz sancılar olması gayet normal bir şey. Sancılar belirli aralıklarla geliyorsa(düzenliyse), o zaman bence doktorunuza danışmanız gerekir. Benim ikinci doğumum, yarım saat aralıklarla gelen sancılarla başlamıştı. Şu anki hamileliğimde de ara ara kasılmalarım oluyor. Ama düzensiz.

Doğum sancısı düzenli geliyor ve şiddeti gittikçe artarken gelme süresi kısalıyor. Mesela başta 20 dakikada birken zamanla 5 dakikada bire düşüyor. Başta daha hafifken gittikçe dayanılmaz oluyor, nefes kesiyor, terletiyor, hareketsiz bırakıyor. Ben daha önce yaşamadığım için gaz sancısı sanmıştım artık dayanılmaz raddeye geldiğinde herhalde doğum sancısı da böyle bir şeydir bu ne biçim gaz sancısııı diye söyleniyordum ki hastaneyi aradık o doğum sancısı olabilir gelin demişlerdi.
Hep bahsedilen şu karnın kasılması ayrı oluyor, karın bir yerde toplanıp sertleşiyor ağrısız bir şekilde sadece rahatsız hissettiriyor, gevşediğinde kasıklara şiddetli bir adet sancısı giriyor. İkinci hastaneye yatışımda o adet sancısı belimden girip kasıklarıma geliyordu. Bu dediğim gibi düzenli olursa doğum sancısı oluyor.

Yalancı sancıda sadece karın sertleşip kasılıyor ve gevşiyor. Bu çok düzensiz oluyor ve normal.

Hepinize çok teşekkür ederim kızlar, hiç bilmediğim için anlayamıyordum çok ama aydınlattınız beni. Muhtemelen düzensiz sancı yaşıyorum. Adet sancısı gibi, tuvalete gitme isteği gibi bir his uyandırıyor. Dün akşamdan beri asla sürekli olmamakla birlikte yaşıyorum, birde karnım arada sertleşiyor ama rahatsız edecek derecede değil. Sağolun ❤️💕

X