Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar birsey soracağım hastane çıkışını annemle ayarladık yıkadık utuledik. Ama bundan sonra utuye gerek yok bence kurutma makinesinde ısı görüyor diyorum annem olmaz utulerim ben diyor. Kurutma makinesi yeterli gelmez mi ki ne bilim

Ben şimdi doktorumun instagram sayfasına baktım da babaları almışlar doğduğu gibi fotolar var özellikle sezaryenlere baktım. İnşallah alır ya

Yaa çok sevindim canım fotograflarda varsa almışlardır. Burda hastanedeki tüm dr lar karar almışlar. Benim dr uma kalsa bence alirdi sever çünkü öyle şeyleri yasitiz arkadaş gibi olduk. Hastane samsun liv hospital

Ya işte ben ufak bir ameliyat olmuştum geçen yaz , ben çıktıktan sonra eşim nerde demisim ilk onlar da almış getirmiş yanıma beni görür görmez ses ve görüntü gitmeye başladı dedi sonra ayakta duramamaya başladı sanrm bayiliyrodu hemşireler beni bıraktı onunla ilgilendi yatırdı fln , ama ben o an bile guluyordum haline şuanda hatırlayınca ahala gülüyorum o yüzden emin deglm ya kötü olursa diye ama istiyorum da yanımda olsun karar veremedim

Bence o zaman eşin karar versin illa giricem diyorsa girsin, kendine güvenmiyorsa zorlama adamcağızı bir de doktorlar orada onunla uğraşmasın

Canım b grubu ilaçların tamamını kullanabiliyorsunuz gebelikte. Ayrıca bi arkadaşım da alerjen olduğu için oda aynı ilaci kullanıyor şuanda. 35 haftasında üstelik suan

Bence kendimiz süslememize laf edemezler bende aynı şekilde kendim yapıcam çünkü kapı süsü bir kaç kapı önüne balonlar falan dışarıdan başka organizasyonu istemiyorlar

Ben ilk sefere mahsus ütüledim ama sonrasında ütülemeyi düşünmüyorum kurutmanın ısısı yeterli

Ben de bu şekilde sipariş verip odayı kendim süslemeyi düşünüyorum. Organizasyonlar aşırı pahalı ve abartılı geldi. Foto çektireceğimiz bir köşe olsa yeter demi. Hediyelik yaptıracak mısınız ?

Valla kızlar ben instagramdan bi kapı süsü aldım magnet hediyelik yaptırdım bide çikolata yaptırdım lohusa şerbetini hastane veriyormuş zaten kapı için de tül aldım . Arkadaşlarım ya da ailem hepsini hazırlar hepsi olucak ekstra bisi istemiyorum balon falan . Fotograf çekimi de saçma paralar hiç gerek yok odada çekiliriz bi ton insan olacak çeken zaten bence ben sadece yenidoğan çekimi yaptırmak istiyorum doğum sonrası ben ankaradayim evde çekim yapıyorlar bi kaç şirket buldum ilk 15 gün bebek için uygun dediler bi tek isteğim o başka bisi düşünmüyorum açıkçası

Kızlar fotoğrafçı fiyatları şaka mı ben bursadayım doğum anını, bebek baba karşılaşması ertesi gün oda çekimini 4000 tl ye anlaştık ben sezeryan olucam miyom ameliyatlıyım mecburen eşim hastane politikaları sebebiyle giremiyormuş doktorum benlik sorun yok ama hastane dedi üzüldüm ona süslemede kendimiz yaparız bişeyler dedik

Biz hediyeliklerin hepsini kendimiz yapıcaz çikolatası hariç ama çikolatası daha gelmedi canım atayım belki fikir olur ama biz baya detaylıca düşündük kolonyaları bebek pudra kokulu kolonya seçtik harika oldu görümcem bende anahtarlık yapcam derken abartı oldu biraz en son poşetlere koyup veririz dedik bunlar örnekleri sadece suan poşetleri hazır bitince de gösteririm

Eklentiler

• IMG_7758.jpeg
    103,2 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_7848.png
    614,7 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG_7489.png
    456,5 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_7736.png
    657,5 KB · Görüntüleme: 47

Eklentiler

• image.jpg
    82,6 KB · Görüntüleme: 43
  • image.jpg
    79 KB · Görüntüleme: 41
Eşimin girmesini çok istiyoruz doğuma ama anestezi doktoruna bağlı sanırım girememe ihtimali daha yüksek gibi geliyor bana şu an. Hastanenin anlaşmalı fotoğrafçısı varmış 1500 tl, doğum anını ve işte sonra (ertesi gün sanırım) hastanede aile fotoğrafımızı çekiyor albüm veriyor epey uygun geldi bana. Süsleme istersek o da 1500 tl imiş ama beğenmedim, biz kendimiz halledicez zaten birkaç tane balon, kapı süsü, bir de Darüşşafaka magnetlerim ve şöyle annemin hazırladığı sukulentler olacak hediyelik (etiket yapılacak). İki çeşit kolonya ve su/limonata tarzı içecek düşündük o kadar şerbet filan da istemiyorum

Eklentiler

• IMG_9651.png
    556,4 KB · Görüntüleme: 49
Kızlar Merhaba bir konuda fikir almak istiyorum. Ben normal doğum istiyorum ama, dokdorum Catı darlığın var normal doğumda zorlanırsın dedi. bende Normal olarak korkmaya başladım, ultrason icin başka dokdora gittiğim zamanda dokdorunuz haklı Catın dar dedi yine.. yani bebek kücük olursa doğurabilirsin diyor şimdi 32+2 haftalık olduk 37+0 hafta olduğun zaman gelirsin son kontrolleri yapıb normal mı sezeryan mı diye karar veririz demişti. Acaba risk alıb normal doğuma girersem bebeğe ve bana bir şey olurmu vajinaya tikiş düşmesinde istemiyorum kafam cok bunaldı

Son düzenleme:
Çok teşekkür ederim cevabınız için Öyle okuyunca bir panik oldum arada kaldım. Doktorlarımıza güveneceğiz tabi ama insan yine de bir tedirgin oluyor
Canıım ben enfeksiyon kaptığımda da kullandığım ilaçların prospektüsünde hep öyle şeyler yazıyordu Damardan verdikleri antibiyotikler de öyleydi, ama doktorum endişelenmemem gerektiğini söylemişti. Ben de ona güvendim korka korka. Bir şey olmaz yani merak etme

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…