Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Kızlar selam kapı süsü vs yaptıracak mısınız ya da yapacak mısınız? Önerilerinize açığım fikirlerinizi bekliyorum
Ablam bunların siparişini verdi benim icin. Henuz elime ulaşmadı ama bizim de ismimiz ilay olacak, güzel denk geldi :)

Eklentiler

• 1000047308.jpg
    1000047308.jpg
    86,7 KB · Görüntüleme: 90
  • 1000048386.jpg
    1000048386.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 73
  • 1000048385.jpg
    1000048385.jpg
    36,5 KB · Görüntüleme: 75
Kızlar sanırım kurdeşen döküyorum. Bacaklarımda kırmızı beyaz kaşıntılı kabarcıklar çıkmaca başladı. Doktoruma attım fotoları zyrtec günde 1 kere önermiş. Ama hamilelikte kaçınılması gerekiyor yazıyor. Hiç kullanan var mı aranızda acaba?
Cok gecmis olsunnn. Zyrtecin gebelik kategorisi "B". Yani bu tarz ilaclar memeli hayvan deneylerinde bebeğe olumsuz etkisi görülmemiş ama insanlar üzerinde yeterli araştırma yapılmamış ilaclar. Bilinçsiz ilac kullanımının önüne geçmek için bunlarin prospektuslerinde gebelik ve emzirme döneminde kullanılmaması, doktora danisilmasi gerektiği yazar. Yani doktor olur verdikten sonra içiniz rahat olsun.

Cok gecmis olsunnn. Zyrtecin gebelik kategorisi "B". Yani bu tarz ilaclar memeli hayvan deneylerinde bebeğe olumsuz etkisi görülmemiş ama insanlar üzerinde yeterli araştırma yapılmamış ilaclar. Bilinçsiz ilac kullanımının önüne geçmek için bunlarin prospektuslerinde gebelik ve emzirme döneminde kullanılmaması, doktora danisilmasi gerektiği yazar. Yani doktor olur verdikten sonra içiniz rahat olsun.
Çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏼🙏🏼 Öyle okuyunca bir panik oldum arada kaldım. Doktorlarımıza güveneceğiz tabi ama insan yine de bir tedirgin oluyor ☺️🙈

Çok teşekkür ederim cevabınız için 🙏🏼🙏🏼 Öyle okuyunca bir panik oldum arada kaldım. Doktorlarımıza güveneceğiz tabi ama insan yine de bir tedirgin oluyor ☺️🙈
Tabii haklısınız. Ben de mide problemlerim için hamileligimin ilk gününden beri B kategori bir ilac kullanıyorum. Süreç içinde göründüğüm perinatolog dahil 4 doktor hicbir sorun olmadığını, kullanabileceğimi ilettiler gayet rahat tavırlarla

Tabii haklısınız. Ben de mide problemlerim için hamileligimin ilk gününden beri B kategori bir ilac kullanıyorum. Süreç içinde göründüğüm perinatolog dahil 4 doktor hicbir sorun olmadığını, kullanabileceğimi ilettiler gayet rahat tavırlarla
Mide problemi bende de var malesef. Nexium kullanıyordum öncesinde, gebeliğimin başlarında izin vermemişti doktorum 6. Aydan sonra günde 2 defaya kadar izin verdi de rahatladım. Allah yardımcımız olsun 🙏🏼🙏🏼

Kızlar dogum odasi için organizasyon şirketiyle anlasan oldu mu aranızda? Yaptırmayı düşünüyor musunuz? Ben cok kararsiz kaldim. (Ist-avrupa yakası icin)
Bir de ayni sekilde ertesi gun aile cekimi için anlastiginiz fotoğrafçılar var mı?

Kızlar dogum odasi için organizasyon şirketiyle anlasan oldu mu aranızda? Yaptırmayı düşünüyor musunuz? Ben cok kararsiz kaldim. (Ist-avrupa yakası icin)
Bir de ayni sekilde ertesi gun aile cekimi için anlastiginiz fotoğrafçılar var mı?

Ben samsunda anlaştım canım
Renk arka plan vs seçeceğim ama genel konsept böyle. Fotoğraf çekimi için henüz anlasmadim ikilemdeyim çünkü. Arkadaşım fotoğraf çekiminden hiç memnun kalmadı. Toplasan 2 3 güzel resmi var. Fotoğrafçı ile anlasmayabilirim arka plan olduktan sonra kardeşim çeker diye düşündük.

Eklentiler

• IMG-20240803-WA0037.jpg
    IMG-20240803-WA0037.jpg
    119,6 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG-20240803-WA0033.jpg
    IMG-20240803-WA0033.jpg
    134,4 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG-20240803-WA0034.jpg
    IMG-20240803-WA0034.jpg
    114,6 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG-20240803-WA0036.jpg
    IMG-20240803-WA0036.jpg
    126,9 KB · Görüntüleme: 60
Ya ben hastanede baktım genelde kapıyı süslemişler hep. Benim doktorum çok ıvır zıvır istemediğini, organizisyondan gelen şeyleri tozlu mikroplu olduğunu odada çok fazla öyle şeylerin olmaması gerektiğini söyledi. Ben de baya araştırdım hem pahalı geldi hem gereksiz. Kendim Trendyoldan aldım küçük bişeyler. Kapı için Tül de 5 metre rahat yetiyormuş bir de onu aldım.

Eklentiler

• C9586087-F1C5-4501-ABF8-4CEBE3364A06.png
    C9586087-F1C5-4501-ABF8-4CEBE3364A06.png
    177,8 KB · Görüntüleme: 67
Kızlar sanırım kurdeşen döküyorum. Bacaklarımda kırmızı beyaz kaşıntılı kabarcıklar çıkmaca başladı. Doktoruma attım fotoları zyrtec günde 1 kere önermiş. Ama hamilelikte kaçınılması gerekiyor yazıyor. Hiç kullanan var mı aranızda acaba?
Ben hamileligin basinda alerjiye bagli hapsuruk krizlerimde kullandim, B grubu bir kategoride oldugu icin doktorum kullanabilirsin demisti. Bir de sizinkine benzer rahatsizliklarda bebeklere de surubunu veriyorlar.

Ben samsunda anlaştım canım
Renk arka plan vs seçeceğim ama genel konsept böyle. Fotoğraf çekimi için henüz anlasmadim ikilemdeyim çünkü. Arkadaşım fotoğraf çekiminden hiç memnun kalmadı. Toplasan 2 3 güzel resmi var. Fotoğrafçı ile anlasmayabilirim arka plan olduktan sonra kardeşim çeker diye düşündük.
Cok sekermis 🌸 fotoğrafçıların hesaplarına bakiyorum ben de dedigin gibi gercekten hic estetik pozlar yok. Daha dogrusu profesyonel bir elden cikmis gibi görünen fotoğraf sayisi cok az. Bir de benim hastanem bir kişiye mecbur tutuyor. Anlaşmaları varmis. Hem fotoğrafları kötü hem de 12 bin lira fiyat verdi.1 saatlik cekim icin. Canım sıkıldı fotoğraf konusunda.

Cok sekermis 🌸 fotoğrafçıların hesaplarına bakiyorum ben de dedigin gibi gercekten hic estetik pozlar yok. Daha dogrusu profesyonel bir elden cikmis gibi görünen fotoğraf sayisi cok az. Bir de benim hastanem bir kişiye mecbur tutuyor. Anlaşmaları varmis. Hem fotoğrafları kötü hem de 12 bin lira fiyat verdi.1 saatlik cekim icin. Canım sıkıldı fotoğraf konusunda.

Aynen canım fotoğraflara baktığımda beğenmedim bende o yüzden büyük ihtimal anlasmayacagim kiz kardeşim çekerim abla dedi. Bana da 9 bin tl dedi fotoğraf dediğin gibi 1 saat. Gereksiz geldi.

Ya ben hastanede baktım genelde kapıyı süslemişler hep. Benim doktorum çok ıvır zıvır istemediğini, organizisyondan gelen şeyleri tozlu mikroplu olduğunu odada çok fazla öyle şeylerin olmaması gerektiğini söyledi. Ben de baya araştırdım hem pahalı geldi hem gereksiz. Kendim Trendyoldan aldım küçük bişeyler. Kapı için Tül de 5 metre rahat yetiyormuş bir de onu aldım.
Benim doğum planladığım hastane organizasyon ve fotoğraf için aynı kişinin sahibi olduğu firmalarla anlaşmış. Dışarıdan fotoğraf ve org yasak. Ama ben ne organizasyon islerini ne de çektikleri fotograflari beğenmedim. Üstelik yuksek olan piyasaya göre bile uçuk kaçan bir fiyat verdiler. Hicbir seyi de özelleştirmeye yanasmiyorlar. Tekel oldukları için mecbur yaptiracaksin kafasinda bir tavirlari oldu.

Bebegin 2 gununu geçireceği bir ortamda gercekten cok fazla kalabalik ürünler olmasini ben de cok sağlıklı bulmadığımdan mesafeli kaldim org isine biraz. Üstelik konseptlerin cogu asiri yogun balon içeriyor. Kendi kendine patlasa vs küçücük oda içinde bebek için korkutucu olabilir gibi geldi.

Foto çekimi hastanede mantıklı mı acaba ki ben sonradan belki çektirrz demiştim herhalde ilk 25 gün fln iyi olur diye duymuştum.Hatira 3-5 foto oldun diye.Bide hastane odası süslemesi nedir ne işe yarıyor foto çekiminden mi kaynaklı gerekiyor onu da merak ediyorum

X