Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
30+6 dayım. Bende zaten normal insan standartının baya altındayım 43 kilo ile hamile kaldım 🤭 Babası şu an kilolu ama oda küçükken zayıfmış 2200 doğmuş. Babasına çekicek galiba 😌
Canım bende geçen hafta gitmiştim kayınvalidem zayıf demişti kilosuna cok bozulmuştum kafama takmıştım dün yine gittim 200 gramdan fazla almış bir haftada yaptığım değişik tek sey kemik suyundan etli yalancı paça çorbası yaptım içtim aynı sekilde tavukla da yaptım içtim onla alakası varmı bilmiyorum ama damak zevkine uyarsa dene istersen. Benimkininde babası 3 filan doğmuş ben 4 sanırım ne olcak görücez sağlıkla gelsinler de inşallah 🤲🏻 canını sıkma ben kilosuna kafamı takarken suyumun az olduğunu son haftaları göremiceğimi söyledi doktor sağolsun 😔

Kendimi yanıtlayayım bari, 7de çıktım acilden eve geldim duş aldım kendi doktoruma gidicem. Kızlar çok şiddetli mantar enfeksiyonuyla uğraşıyorum mantara rağmen sürekli idrar yolu enfeksiyonu için fitil krem verip yolluyorlar. 3 ay olacak hep daha kötüye gidiyorum. Dün gece de 3-4 kere istifra ettim hiçbir şey kalmayınca sanırım zorlanmaktan bacaklarımdan bir şeyler süzüldü, çiş mi kaçırdım su mu geldi anlamadım hemen doktora gittim, 2 kere nsty girdim, turnusollü ped verdiler. Suyumda azalma görmediler ama ikisinde de sancı çıktı önce 40 küsur çıkışta da 20 küsür bir şeydi sanırım. Alttan muaynede o plastik şeyi takamadi bile akıntıdan elle baktı elleri bile dolu dolu akıntı oldu yine idrar yolu enfeksiyonu için kaç kere kullandığım fitili yazdı..... Bende eve gelip uyudum işte şimdi hazırlanıp kendi doktoruma gidicem insalllaah müdahale eder..... 🥲🥲🥲🥲🥲
bende de kronik hale geldi idrar yolu enfeksiyonu ve mantar ama rahatsız edici bir şey yok şikayet olarak doktor dün kız bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu erken doğuma sebebiyet verir dedi tahlil istedi ama bana hiç bir sey vermedi. Fitil ve şaşe kullandım öncesi ama 2 hafta sonra aynıya dönüyor. Benim kızımdan geçiyor onun ki tekrarladıkca bana geçiyor o kadar dikkat etmeme rağmen. Nioli yağını soracağım doktoruma kullanabilirmiyim diye belki çare olur. Geçmiş olsun cok 🤍

Canım bende geçen hafta gitmiştim kayınvalidem zayıf demişti kilosuna cok bozulmuştum kafama takmıştım dün yine gittim 200 gramdan fazla almış bir haftada yaptığım değişik tek sey kemik suyundan etli yalancı paça çorbası yaptım içtim aynı sekilde tavukla da yaptım içtim onla alakası varmı bilmiyorum ama damak zevkine uyarsa dene istersen. Benimkininde babası 3 filan doğmuş ben 4 sanırım ne olcak görücez sağlıkla gelsinler de inşallah 🤲🏻 canını sıkma ben kilosuna kafamı takarken suyumun az olduğunu son haftaları göremiceğimi söyledi doktor sağolsun 😔
Bu hafta yumurta az yedim sanırım artık bıktığımdan. Yumurta da farkettiriyor baya galiba. Et evet aynı şekilde farkettiriyor. Su içinde dediğim gibi havuç portakal suyunu dene mutlaka. Bakalım farkedicek mi bir şeyler

Kızlar 32.haftadan sonra bebek hareketleri ne sıklıkta olmalı bilgisi olan var mııı?
Bana drun söylediği eğer hareketli hissediyorsan takıntı yapıp hareketi sayma şeklinde.
Emin olamadığımda yemek ye, sonrasında yanına doğru uzan, 1 saat içinde 8-10 hareket olursa ok, olmazsa uyuyor olabilir, tekrar 1 saat içinde say yine olmazsa gel demişti canım.
Hareketsiz değil inşallah. Elini karnına koymak, konuşmak, müzik dinletmek, derim nefesler almak da işe yarayan taktikler ❤️

Kizlar selam biz de 30+1 olduk . 1 ay olmustu gorusmeyeli..benim oglan goruntu vermiyor asla yuzunu goremiyoruz :) 1,5 kg olmus 4 gun ondeymis. Boyunu soyledi ama hatirlamiyorum..cok hareketli gece gunduz geriyor karnimi.. dr iyidir dedi.ben kasılmami diye dusunuyordum.. cok yazamiyorum ama okuyorum +8 kilo ile devam Ufak tefek hazirliklar yapiyorum.yigenimden kalma cok esyasi var o yuzden cok alisveris yapmiyorum.toplu bilgi aktarimi oldu 🫶🥰

Eklentiler

• 1000072196.jpg
    1000072196.jpg
    102,1 KB · Görüntüleme: 78
  • 1000071736.jpg
    1000071736.jpg
    103,4 KB · Görüntüleme: 74
  • 1000072408.jpg
    1000072408.jpg
    107,2 KB · Görüntüleme: 76
Bana drun söylediği eğer hareketli hissediyorsan takıntı yapıp hareketi sayma şeklinde.
Emin olamadığımda yemek ye, sonrasında yanına doğru uzan, 1 saat içinde 8-10 hareket olursa ok, olmazsa uyuyor olabilir, tekrar 1 saat içinde say yine olmazsa gel demişti canım.
Hareketsiz değil inşallah. Elini karnına koymak, konuşmak, müzik dinletmek, derim nefesler almak da işe yarayan taktikler ❤️

Bana doktorum günde 10 hareketden az olursa gel dedi dün :) bende 32. haftadayım şuan :)

Teşekkür ederim cevabınız için kızlar. Bebeğim normalde bayağı hareketli ama iki saattir hareket etmiyor, o yüzden endişelendim biraz. 😞 Çeşitli şeyler deniyorum şu an. Sola yatmak, tatlı yemek vs vs. Bir saat daha bekleyeceğim, bir gelişme olmazsa hastaneye giderim. Doktorum da izinde. 🤦🏻‍♀️

Teşekkür ederim cevabınız için kızlar. Bebeğim normalde bayağı hareketli ama iki saattir hareket etmiyor, o yüzden endişelendim biraz. 😞 Çeşitli şeyler deniyorum şu an. Sola yatmak, tatlı yemek vs vs. Bir saat daha bekleyeceğim, bir gelişme olmazsa hastaneye giderim. Doktorum da izinde. 🤦🏻‍♀️
Yok yok korkma 32den sonra benim de azaldı hatta ilaçlardan sandım ama yeri daraldığı için artık tekme gibi hissetmiyorum zaten beden hareketlerini ve hıçkırıklarını hissediyorum. Arada vajinama vuruyor ama eskisi gibi at koşturamıyor içimde 😁😁 Çok uzun sürerse hissetmemen hemen bir nst çektir balım stres yapma 🌸 Bir de ben göbeğimi baya dürtüp konuşuyorum öyle durumlarda eşim kızıyor ama çok işe yarıyor. Doktor da gittiğimde aynısını yapıyor çünkü 🙈🙈

Yok yok korkma 32den sonra benim de azaldı hatta ilaçlardan sandım ama yeri daraldığı için artık tekme gibi hissetmiyorum zaten beden hareketlerini ve hıçkırıklarını hissediyorum. Arada vajinama vuruyor ama eskisi gibi at koşturamıyor içimde 😁😁 Çok uzun sürerse hissetmemen hemen bir nst çektir balım stres yapma 🌸 Bir de ben göbeğimi baya dürtüp konuşuyorum öyle durumlarda eşim kızıyor ama çok işe yarıyor. Doktor da gittiğimde aynısını yapıyor çünkü 🙈🙈
Yaa ben de üzülüyorum ama sağa yatmamdan rahatsız olduğunu bildiğim için sağa yatıyorum yumruklasın diye şu an 🥲
İleri bir haftada olduğumuz için artık azalıyor olabilir mi diye sordum tam olarak ben de. Ona göre teselli olacağım. Umarım bir sorun yoktur, teşekkür ederiim ❤️🥹

Hiç kendini sıkıntıya sokma. Nefes egzersizi de işe yarıyor bak. 4 seferde nefes alıp, 8 seferde bırak. Sakinleş. Ya da direkt git ve rahatla. Eminim uyuyordur🙏🏻

Amiiin canım insallah dediğin gibi tek dileğimiz sağlıkla kavuşmak ama yaklaştıkça müthiş bir heyecan ve özlem kaplıyor beni bi an önce o zaman gelsin istiyorum
Ayy bir an önce gelsin falan demeyin bebislerimiz bunu hissedip isteğinizi gerçekleştirmek üzere yola koyulabiliyormus😁 Bir arkadaşım da resmen doğum sancısı gibi bsey olmuş ama erken diye şuan doguramam istemiyorum şimdi olmaz diye çok söylemiş ve çocuk 1 hafta sonra doğmuş hakkaten

İyice bir dürt hatta karnını salla, büyük ihtimal oynar. Yine oynamazsa acile gidersin. Sorun yoktur inşallah🤍 İki saat oynamazsa dürtün diyorlar

X