Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
E bebekte ikinciye yüzde 50 indirim var. Ben bir paket 40 lı 1 numara goon almıştım sadece anlaşılan benim hiçbir şeyime yetmez o

4 numara en az kullanılan numaradır stok yaparken dikkat et . En çok 5 kullanılır
Ah, teşekkür ederiim Bir paket 70'li falan alayım o zaman.

E bebekte ikinciye yüzde 50 indirim var. Ben bir paket 40 lı 1 numara goon almıştım sadece anlaşılan benim hiçbir şeyime yetmez o
Aaa işte beklediğim haber Naapayım şimdi, alayım valla bi 70'li 4 numara bi 70'li 5 numara

Aa bence tam tersi biliyorum bu arada. Yani 28+5 29 haftaliktir. 28+0 da 29 dur diye biliyorum. Bu ne yaman çelişkiymis böyle be

Bugün de sık olmasına rağmen daha iyiyim çok şükür. Yan ağrılarım da azaldı ama hâlâ hafif var. Allah'tan gittim başta düzensizdi ama akşam 10 dakikada bir kasılma hissedşyordum serumdan sonra iyi oldu şükür. Bakalım doktorum ne diyecek. Sana da yazarım mutlaka Çok teşekkür ederim

Canımlar korse aldınız mı? Bu korseleri sezaryenden hemen sonra mı kullanmak gerek, dikişler acımaz mı öyle çok kafam karıştı
Ya bir doktor takip ediyordum. Korse hakkında bir video paylaşmıştı. Diyordu ki o göbek aslında rahim. Balon gibi hemen sönmesini bekleyemezsiniz. Yavaş yavaş eski hâline döner. Korse takarsanız sıkıştığı için güzek toplanamaz. Sağlık sorununa da neden olur. En az 4-5 ay bekleyin sonra takarsınız diyordu

Korse değilde eskiden anneler ince pazen battaniye, örtü gibi şeyler sarardı ki beli üşütmesin diye ilk birkaç gün ya da zaman korse önerilmiyor. Öneren doktor da var anlamıyorum bazen hangisi haklı. Belki toparlayıcı külot, eşofman almak mantıklı korse kadar sıkmıyor ama topluyorda ya bu konuda ben de hâlâ kararsızım ne yapacağım diye

Bende e Bebek sleepy kampanyasından aldım 2 paket yani 100 tane toplamda.
Kimisi al diyor kimisi stok yapma diyor çevremde bakalım hiç bilmediğim konular
Bence bebisler doğunca onların gelişimine göre ilerlemek en doğrusu numara açısından
ilk bebegimde alerji problemi yasamistim ve gerçekten bez kaynakliydi marka degsince duzelmisti hersey

Benim de gebelikte belim çok üşüyor diye lohusayken daha çok üşür dedim şu yüksek bel lohusa pijamalarından aldım. 3 ay boyunca karışmayacağım göbeğime. Sıcak tutacağım ama rahmi rahatsız etmeyeceğim. Sonra korse ve egzersizle toparlanır inşallah

Banu Çiftçinin yazısını okudum şimdi Maviokur

Hemen doğum sonrası, karın duvarını destekleyici korseler gereksizdir. Bu korseler her ne kadar kendinizi iyi hissetmenizi sağlasa da, karın kaslarınızın eski formunu kazanmasında etkisizdir ve konforunuzu bozacaktır. Önemli olan doğum sonrası karın duvarını sıkılaştırıcı egzersizlere bir an önce başlamaktır.

Bu egzersizlere vajinal doğum sonrası herhangi bir zamanda başlayabilir, sezaryen olduysanız, dikişlerinizin ağrısı geçip, kendinizi iyi hissettiğiniz zamanı beklemelisiniz.

O zaman egzersiz için çok ara vermem, iyi hissettiğim bir zamanda başlarım. Korseyi hemen kullanmam. Eğer göbeğin gitmediğini görürsem birkaç ay sonra kullanırım büyük ihtimalle

Mantıklı ama ben 2. Doğumda normal doğumda alttan dikişim vardı maalesef onun iyileşmesini bekledim. Süreç ne gostericez bakalım. Hayırla güzellikle kavuşalimda bebelere sonrasında da destek oluruz birbirimize paslaşırız

Haklısın öncelik bebişler Sağlıkla doğsunlar da inşallah karın hâlledilir

Vajinaya aniden giren iğne batması neden olur kimse cevap vermedi dün geceden beri oluyor acile gitmem gerekiyor mı acaba ? Evde de yanlızım

Yaa bilmiyordum canım teşekkür ederim

Vajinaya aniden giren iğne batması neden olur kimse cevap vermedi dün geceden beri oluyor acile gitmem gerekiyor mı acaba ? Evde de yanlızım
Canim bu gebeligimde çok yasamadim ama ilkinde bende de çok olurdu son aylarda hatta yolda yürürken çığlık atasım gelirdi bebegim makat pozisyonundaydi çok baskı yapardı vajinaya doktor normal karsilardi çok ayakta kalinca yürüyünce felan olurdu
Durumun ne sıklıkta? Çok mu fazla oluyor dinlenince geçiyor mu?
Kendini takip et acil degil ama doktoruna gidip Bi serviks uzunluğa felan baktirirsin için rahat eder

Canım idrar yolu enfeksiyonu veya vajinal enfeksıyon olunca da öyle olur . Biraz takip et tekrarlarsa gidersin ama doğum ile alakalı değildir bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…